СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот Tommi » 10 юли 2014 19:12

Това е друго.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот smoothc » 10 юли 2014 19:28

Статус(рейтинг) на представяне на съперниците според Squawka
Германия:
1.Португалия:255
2.Гана:461
3.Сащ:849
4.Алжир:230
5.Франция:1603
6.Бразилия:1380
Общо:4778

Аржентина:
1.Босна:695
2.Иран:64
3.Нигерия:571
4.Швейцария:766
5.Белгия:1138
6.Холандия:1719
Общо:4953

Любопитен факт е,че и двата отбора бяха доста затруднени от Африканските отбори!
Като класа и индивидуалност на съперниците,то Германия свърши далеч по-трудна работа от Аржентина!
Серията на Аржентина в елиминирането на трите Европейски отбора(които на всичкото отгоре,са и едни от най-разчупените в доста отношения),определено им дава стабилна основа и опит,който със сигурност ще изиграе важна роля за финала!
Най-трудната задача за Германия се оказа и най-лесна(Бразилия);Докато най-лесната задача за Аржентина(Иран) се оказа най-трудната.
Ключовите Треньорски победи за Германия:Халилходжич и Сколари.
Ключовите Треньорски победи за Аржентина:Карлош Кейрош,Отмар Хитцфелд и Луис ван Гаал.

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 10 юли 2014 21:15

Няма никакъв смисъл да се сравняват двата отбора (Германия и Аржентина). Няма как да правим предварителни анализи, тъй като са много различни като стил и поведение и имаха доста различен път. И няма нищо лесно. Нито групата на Аржентина е била лесна, нито германците са били на почивка в миналия мач. За да стигнеш финал значи са най-добрия и си се трудил много. Тези статистически данни и още повече оценките на противниците нямат смисъл. Ще видим кой ще се адаптира по-добре към мача и чий стил ще надделее. И то това пак далеч не значи победа.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот smoothc » 10 юли 2014 21:28

от YANTRA_FOREVER на 10 Юли 2014 19:15
Няма никакъв смисъл да се сравняват двата отбора (Германия и Аржентина).

Напротив! Винаги има смисъл,защото така се пораждат дискусии и различни мнения,чрез които се усъвършенства футболната култура :)
Който не желае да участва в анализите и коментарите...си е негов избор,но да пренебрегваме труда и мнението на тези,които по един или друг начин са се задълбочили в ситуацията,мисля че изобщо не е правилно!

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот sin4ec » 10 юли 2014 22:18

Viktor4o_Rs написа:Е, то е напълно нормално да си подкрепяш любимците, без значение как играят :mrgreen: Има в Гонг анализ на двата отбора по линии. Немците категорично имат предимство при вратарите и средната линия, в защита бих казал, че са горе-долу равни, може би с леко предимство на аржентинците, които все пак допуснаха 2 гола от Нигерия и 1 от Босна и имаха доста късмет срещу Швейцария в последните минути. Аржентина има наглед голямо предимство като имена в нападението, където са играчи като Игуаин, Меси, ди Мария, Агуеро, но ... отборът бележи твърде малко, което е странно за мен.

Аз лично ще подкрепям немците по емоционална линия, просто погромът над жълтия катун ми достави неимоверен кеф! Но тук прочетох доста глупости и псевдоанализи в полза на Аржентина. И никой не отчита, че това е финал на Световно, че тези играчи са на предела на силите и психиката си и ги крепят с позволени( а вероятно и с непозволени) химии...Една грешка, едни подхлъзване, един рикошет могат да обърнат нещата. От това, което съм гледал, Германия са по-можещият отбор, но това нищо не им гарантира, и те го знаят прекрасно! И двата отбора са ми симпатични, но както споменах, след онази вечер Германия са ми много симпатични! Желая им от сърце успех, с танковите клинове и блитцкрига-напред от първата минута! :)
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 10 юли 2014 22:22

smoothc написа:
от YANTRA_FOREVER на 10 Юли 2014 19:15
Няма никакъв смисъл да се сравняват двата отбора (Германия и Аржентина).

Напротив! Винаги има смисъл,защото така се пораждат дискусии и различни мнения,чрез които се усъвършенства футболната култура :)
Който не желае да участва в анализите и коментарите...си е негов избор,но да пренебрегваме труда и мнението на тези,които по един или друг начин са се задълбочили в ситуацията,мисля че изобщо не е правилно!

Прав си, извинете, че се намесих :) Просто аз обичам да говоря по време и след мач :mrgreen:
Изображение Изображение

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот smoothc » 10 юли 2014 22:46

Прав си, извинете, че се намесих :) Просто аз обичам да говоря по време и след мач :mrgreen:

Всеки има право на избор :)

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот smoothc » 10 юли 2014 22:51

Но тук прочетох доста глупости и псевдоанализи в полза на Аржентина.

Ок,но не разбрах само едно-псевдоанализите ли са проблемът или това,че са в полза на Аржентина :)
Точно такива като теб са ми най-интересни-критикуват,плюят и изказват "компетентно" си мнение,за нещо от което освен че си нямат представа,но и нито веднъж не са си направили труда да предложат пред широката аудитория(като анализ или някакво задълбочено изследване).
Гледай си мизерния български футбол и изобщо не се занимавай с неща,от които главата ти не разбира...просто приятелски съвет ;)
Последна промяна от smoothc на 10 юли 2014 23:00, променено общо 2 пъти.

il4o_iliew
Мнения: 1524
Регистриран на: 09 сеп 2008 17:52
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот il4o_iliew » 10 юли 2014 22:55

Oтносно Аржентина, не съм съгласен, че отборът практикува слаб футбол. За мен Аржентина успя да изненада с изключително мъдър стил, супер игра в защита, страхотен колектив, чудесно подсигуряване. Изключително подценяваният Сабея за мен дотук е изненадата на първенството. Много силно впечатление ми направи играта срещу Робен снощи. Как Масчерано заставаше от вътрешната му страна с цел да противодейства на отработените му нахлувания към наказателното. Очевидно указанията са били на треньорския екип, който е свършил страхотна работа в проучването на тима на Холандия. Някои май забравят, но този тим на Холандия вкара пет гола на действащия световен шампион и още пет в групите и беше тотален хит на световното. А играта на Снайдер, РВП и най-вече Робен беше неудържима. Да обезличиш по такъв безапелационен начин такива играчи заслужава големи адмирации. Вчера Робен изглеждаше като един напълно обикновен футболист, а РВП все едно отсъстваше от игрището. Максимата, че един отбор играе толкова, колкото му позволи противникът се потвърди. Просто Аржентина тотално отказа нападателите на Холандия. Кулминацията беше онзи безапелационен шпагат на Масчерано в 90-а минута срещу Робен. Великолепно!

Аржентина не е най-атрактивния отбор на първенството, но е най-мъдрия и задружен отбор, който аз съм гледал от доста време насам. Победите се взимат с добро нападение, но титлите се взимат с добра защита. А защитата на Аржентина е невероятна на това първенство и това ги прави моя фаворит за титлата.

Колкото до Германия, те не показаха нищо по-различно срещу Бразилия от всеки предишен техен мач. Просто Бразилия са изключително слаб отбор и тази загуба просто се отлагаше във времето докато бразилците срещнат грамотен, обигран отбор, който знае как да се възползва от празните пространства в полето на противника. Бразилия беше един балон, надуван прекалено много и от местна публика, медиии и от ФИФА, съдии, които беше неизбежно да се спука. Реалността е, че ако първенството не беше домашно Бразилия отпадаше още в групите/осминафинал. В този ред на мисли, да се преекспонира Германия след победа над такъв отбор е вредно за отбора. Всички правят Германия по-силна, отколкото е, включително и букмейкърите. Да, много стойностен отбор, обигран и със страхотни таланти. Но за мен Аржентина е фаворитът тук и съм сигурен, че ще спечелят. Даже мисля да заложа стабилна сума за тях като краен победител.

Забравих да напиша, Масчерано е БОГ!
THE G.A.M.E написа:Сега Армията на България е много по-мощна, защото на практика разполагаме с наличното въоражение и войскови единици, на САЩ, Великобритания, Германия, Франция, Италия, Испания, Канада и т.н. 8-)

THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот THE G.A.M.E » 11 юли 2014 08:48

smoothc написа:
Ако Аржентина спечели, ще признаеш ли, че са по-добрият отбор, с по-добрите играчи ?

Игра,тук не си прав! Каквото и да се случи,играчите на Германия са една идея по-добри(като класа) от тези на Аржентина,мисля че това е вън от съмнение.
Аржентина като цяло превъзхожда единствено при динамиката и спецификите в нападението,докато във всички останали зони Германия е по-добра.
Другият силен коз за Аржентина е умереният Алехандро Сабея,който е типичен представител на т-нар Стара школа,което е също доста солидно предимство за "Гаучосите"(поне според мен).А опита му от Англия(като футболист) също никак не е за пренебрегване :)

Koй по-точно немски играч, е от класата на Меси ?

Всъщност, не е толкова важно.
През повечето време просто се заяждам на дребно с феновете на Бундестима, повечето от които са се взели твърде насериозно. :lol:
Сякаш, ако Германия не спечели Купата, това ще е краят на света, едвали не.

При победа на Аржентина, няма значение какъв футбол са показвали "немците" до сега.
И обратното ...
В този финал, нищо друго, освен това, кой от отборите ще се настрои по-бързо към обстановка, терен и съперник, няма значение.
В един момент идивидуалната класа на някой аржентинец може да наклони везните.
Германия на това Първенство нямат футболист, който "може да направи разликата".
Щяха да имат, ако Ройс не се беше контузил.

Но Аржентина дори и да загуби, те си направиха Световното по-перфектен начин.
За 1-ви път се класираха сред 4-те най-добри от 1990 г. насам.
Финала е бонус... Купата ще е дар за цялата аржентинска нация.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта