СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
MCMXIII
Мнения: 12745
Регистриран на: 15 юли 2010 16:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот MCMXIII » 10 юли 2014 15:55

THE G.A.M.E написа:
MCMXIII написа:Игра, големи глупости си написал. Особено че Германците имали само един сти, или тактика, или нямат вариант Бъ, или еди какво си. Че те срещу Алжир играха 5-5-1 преливащо в 5-6-0, бре :)

Не говоря за подредба на играчите, както и за имената на самите изпълнители.

Имам на предвид самият начин на игра, който не се променя при никакви обстоятелства.
В смисъл, че когато поведът, не се затварят, не минават към центрирания и дълги топки... Или обратното, когато получат гол, да атакуват прибързано, или по по-различен начин, от който са го правили от преди това.

Докато при една Аржентина в няколко мача видяхме 2 различни лица, два коренно различни стила... Едно на ръка промяната на подредбата, на играчите.

Мнозина бъркат тактиката/зададеният стил на игра, със схемата ( подредбата на играчите по-терена ) ... А това са две различни неща. ;)

P.S.

Сори, ако съм прозвучал прекалено наставнически, ама все пак съм се засилил един ден да завърша треньорска школа, та май започвам да влизам в ролята. :lol:


Защо трябва да се затварят? Та противникът да има шанс да изравни?
В интерес на истината, аз не съм огромен фен на Льов.
Както и да е.

П.П. Като завършиш школата, при Абрамович ли ще ходиш ;)

THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот THE G.A.M.E » 10 юли 2014 16:02

Долгопол написа:Не, ти ми коментирай. Кои аржентински футболисти превъзхождат немските на съответните си позиции? Започни от вратаря и стигни до нападателите. ;)

ОК, вратаря, но е страшно субективно.

И 2-та тима са пуснали по 3 гола до тук, вече, ако може да се погледне статистиката на точните удари в рамката на вратата, за да се види, кой колко е отразил.
Може да се окаже, че Ромеро се е справил по-добре, но само дето се казва Ромеро, и играе в Монако, едвали ще го направи по-слаб вратар от Нойер.

За мен всеки един бранител на Аржентина, е с по-добри индивидуални качества от тези на Германия.
Ако бях треньор на Аржентина, и можех да взема немски защитник, щях да се спра на Хумелс, само той има равностойни качества на 4-мата аржентински бранители.
При уговорката, че Лам е халф... Иначе и той е силен.

При халфовете е същата работа... Кой има техниката на Меси и Ди Мария от Германия ?
А работоспособноста на Масчерано и Билия ?

Въобще, няма смисъл да минавам към нападателите...
Немците са силни като екип, писах какво е предимството им .

Аржентина разполага с по-добри индивидуалности, като при-покриването и задружната им игра, е впечатляваща.
Нещо, което аз не съм очаквал до такава степен... Което, май почти никой не очакваше, защото преди Мондиала, всички се надпреварваха да изтъкват, колко силни индивидуалности имат Аржентина, и как обаче, те не играят отборно и как някой като Белгия и Холандия, щели да им разчекнат слабата защита. :lol:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот THE G.A.M.E » 10 юли 2014 16:05

MCMXIII написа:Защо трябва да се затварят? Та противникът да има шанс да изравни?

Понякога има полза, да смениш начина си на игра.

Честно казано, аз се надявам немците да не си променят стила точно за Аржентина. :lol:

MCMXIII написа:П.П. Като завършиш школата, при Абрамович ли ще ходиш ;)

Ще ми се ( на кой не му се ... :lol: ) ... Ама надали. :mrgreen:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот Viktor4o_Rs » 10 юли 2014 16:08

THE G.A.M.E написа:
Долгопол написа:В момента си измисляте футболни аргументи в полза на Аржентина. ;) Само се чудите какво да измислите :lol: Истината е, че най-важните фактори във футбола - класата и отборният дух са на страната на Германия.

Всички други статистики, традиции и измишльотини са пълни ГЛУПОСТИ :!:

Класата и отборният дух, не бяха ли в полза на Байерн срещу Челси, на финала в Мюнхен ? :?

Па да кажеш, че някой немски футболист превъзхожда по-качества който и да било аржентинец, си е равносилно на обида към футбола, като игра.

Немците имат изграден стил, стил, който формират и шлайфат, вече няколко цикъла.
Начин на игра, започнат от Клинси, и продължен от Льов.
Шлифованият стил, това е единственото предимство на тази Германия, пред тази Аржентина.
"Гаучосите" играят много по-компактно, и са много по-вариативни.
Тоест, немците могат само този стил, който ни демонстрират.
Те нямат план "Б".
Аржентина може всякак... И да атакуват ( ако се наложи ) ... Да пресират ( най-качествената преса на Световното, до тук ) ... Да се брани, при това, никак не-лошо.

Това футболни аргументи ли са, или ? :roll:


Aбсолютни глупости си натворил, което е странно, понеже мненията ти са като цяло доста интелигентни. Нойер например не превъзхожда ли Ромеро ? :lol: :lol: Това с план "Б" ми е много смешно, след като немците имат на пейката играчи като Подолски, Гьотце и Шурле и след като вкарват голове от игра, от статични положения, от комбинации, от какво ли още не, след като имат човек като Клозе, който може с половин положение да вкара 2 гола. Не знам какво сте се влюбили в тази Аржентина - виждам един грозен, отблъскващ отбор, който наистина е тактически дисциплиниран, но който се е обезличил до такава степен, че трябва да бие в продължения Швейцария и едва бие колоси като Иран и Босна. Футболните аргументи са изцяло на страната на германците, което не значи, че ще спечелят със сигурност, разбира се. Винаги може да се повтори финала Байерн - Челси. ;)
Изображение

Потребителски аватар
MCMXIII
Мнения: 12745
Регистриран на: 15 юли 2010 16:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот MCMXIII » 10 юли 2014 16:10

Последно ще напиша, какво е казал Баварецът: "След мача с Алжир едва ли не ни обявихте за свършени, а сега ни издигате до небесета. Не е правилно. Ние сме просто един наистина добър отбор."

Съгласен съм на 1000 % с него.

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот Viktor4o_Rs » 10 юли 2014 16:11

THE G.A.M.E написа:
MCMXIII написа:Игра, големи глупости си написал. Особено че Германците имали само един сти, или тактика, или нямат вариант Бъ, или еди какво си. Че те срещу Алжир играха 5-5-1 преливащо в 5-6-0, бре :)

Не говоря за подредба на играчите, както и за имената на самите изпълнители.

Имам на предвид самият начин на игра, който не се променя при никакви обстоятелства.
В смисъл, че когато поведът, не се затварят, не минават към центрирания и дълги топки... Или обратното, когато получат гол, да атакуват прибързано, или по по-различен начин, от който са го правили от преди това.

Докато при една Аржентина в няколко мача видяхме 2 различни лица, два коренно различни стила... Едно на ръка промяната на подредбата, на играчите.

Мнозина бъркат тактиката/зададеният стил на игра, със схемата ( подредбата на играчите по-терена ) ... А това са две различни неща. ;)

P.S.

Сори, ако съм прозвучал прекалено наставнически, ама все пак съм се засилил един ден да завърша треньорска школа, та май започвам да влизам в ролята. :lol:


Това не е вярно, че германците не са се затваряли след като поведат. Виж им мача с Франция през второто полувреме, играха на сигурно и на контри и с изключение на положението на Бензема в последните секунди, французите не можаха да направят нищо.
Изображение

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот smoothc » 10 юли 2014 16:14

:)
Последна промяна от smoothc на 10 юли 2014 16:19, променено общо 1 път.

THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот THE G.A.M.E » 10 юли 2014 16:17

Viktor4o_Rs написа:Това не е вярно, че германците не са се затваряли след като поведат. Виж им мача с Франция през второто полувреме, играха на сигурно и на контри и с изключение на положението на Бензема в последните секунди, французите не можаха да направят нищо.

Това не беше традиционното затваряне, което принципно се прави.

Отново си задържаха топката, просто не атакуваха с много хора.

Традиционният стил на настояща Германия, е във владееното на топката и пакетното предвижване на хората в деф. план, което почти не оставя пространства за съперниците.
Което от своя страна води до контрол на мача.

Нито веднъж те не измениха на това верую.
Сега, няма как, в един-два, че и три момента, на даден мач, да се окажат в нетипична за тях ситуация.
Футбол е.
Но в едно 80 % от времето, те не промениха нищичко в стила си.
Имаха възможност в 1-2 мача, но не го направиха.
Не казвам, че въобще не могат... Просто явно знаят, че ако играят по-друг начин, то той няма да е толкова успешен от традиционният. ;)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот THE G.A.M.E » 10 юли 2014 16:20

Viktor4o_Rs написа:Aбсолютни глупости си натворил, което е странно, понеже мненията ти са като цяло доста интелигентни. Нойер например не превъзхожда ли Ромеро ? :lol: :lol: Това с план "Б" ми е много смешно, след като немците имат на пейката играчи като Подолски, Гьотце и Шурле и след като вкарват голове от игра, от статични положения, от комбинации, от какво ли още не, след като имат човек като Клозе, който може с половин положение да вкара 2 гола. Не знам какво сте се влюбили в тази Аржентина - виждам един грозен, отблъскващ отбор, който наистина е тактически дисциплиниран, но който се е обезличил до такава степен, че трябва да бие в продължения Швейцария и едва бие колоси като Иран и Босна. Футболните аргументи са изцяло на страната на германците, което не значи, че ще спечелят със сигурност, разбира се. Винаги може да се повтори финала Байерн - Челси.

Принципно, относно аржентинските играчи, съм пристрастен, до фанатичност. :lol:
За мен Пеле не е по-добър от Кемпес, Батистута и Каниджа, пък какво остава за Марадона ...

Но смятам, че относно немските футболисти и самият отбор, съм коректен и не съм псочил нещо, което да е генерално сгрешено. :roll:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 8852
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/2 финал | Холандия - Аржентина - 0:0 (2:4 aet)

Мнениеот Soulen » 10 юли 2014 16:24

THE G.A.M.E написа:
Viktor4o_Rs написа:Aбсолютни глупости си натворил, което е странно, понеже мненията ти са като цяло доста интелигентни. Нойер например не превъзхожда ли Ромеро ? :lol: :lol: Това с план "Б" ми е много смешно, след като немците имат на пейката играчи като Подолски, Гьотце и Шурле и след като вкарват голове от игра, от статични положения, от комбинации, от какво ли още не, след като имат човек като Клозе, който може с половин положение да вкара 2 гола. Не знам какво сте се влюбили в тази Аржентина - виждам един грозен, отблъскващ отбор, който наистина е тактически дисциплиниран, но който се е обезличил до такава степен, че трябва да бие в продължения Швейцария и едва бие колоси като Иран и Босна. Футболните аргументи са изцяло на страната на германците, което не значи, че ще спечелят със сигурност, разбира се. Винаги може да се повтори финала Байерн - Челси.

Принципно, относно аржентинските играчи, съм пристрастен, до фанатичност. :lol:
За мен Пеле не е по-добър от Кемпес, Батистута и Каниджа, пък какво остава за Марадона ...

Но смятам, че относно немските футболисти и самият отбор, съм коректен и не съм псочил нещо, което да е генерално сгрешено. :roll:

Уж си привърженик на красивия футбол, а подкрепяш най-големите ботушари на това световно. Те гърците имат по-стойностни атаки :lol: :lol:
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта