СП 2014 | 1/4 финал | Холандия - Коста Рика - 0:0 (4:3 д.)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist


THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП 2014 | 1/4 финал | Холандия - Коста Рика - 0:0 (4:3 д.)

Мнениеот THE G.A.M.E » 06 юли 2014 11:46

Холандия донякъде разочароваха, но си взеха своето.

Мача с Аржентина е непредвидим.
Както могат да бият убедително, така и да паднат също толкова сериозно.
При толкова равностойни отбори, е въпрос на настройка и шанс ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34749
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/4 финал | Холандия - Коста Рика - 0:0 (4:3 д.)

Мнениеот MuFc1878 » 06 юли 2014 11:50

Аржентина също не впечатлява до тук. До сега не са срещнали сериозен съперник. Холандия вече игра с Испания, Чили и Мексико ;) Големите си взимат своето и са заслужено на 1/2 финалите!

THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП 2014 | 1/4 финал | Холандия - Коста Рика - 0:0 (4:3 д.)

Мнениеот THE G.A.M.E » 06 юли 2014 11:59

Белгия е по-силен тим от Чили ...
На едно ниво ги поставям с Мексико.

Испания... То тая Испания, не се нуждае от коментар.

Но се набива нещо друго на очи.
Аржентина и Бразилия започнаха колебливо, докато Германия и Холандия летяха ...
Сега, двата Южноамерикански Гранда, си взеха по-леко мачовете, с по-хубава игра.
Докато Европейците нещо забуксуваха.
Да видим дали, Бразилия и Аржентина не са съхранили повече сили.

А конкретно за Холандия - Аржентина, холандците цъкаха 120 мин. при такъв натоварен график, бих се изненадал, ако това не даде отражение. ;)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8885
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/4 финал | Холандия - Коста Рика - 0:0 (4:3 д.)

Мнениеот bilyaletdinov » 06 юли 2014 12:09

Kaк си взеха мача Бразил :roll: Със селски футбол, безразборно чистене и ръгане :lol: Бразил без Тояго и Неймар свършва курса, освен ако "Фреджи" не избухне :mrgreen: Аржентина за мен е един много странен отбор, но е факт че има израстване в защита. Ако тоя бастун Игуаин вкара и някой гол, може да се получат нещата. За момента фаворити са Холандия и Германия. Отборите, които хващат цаката на Маншафта отдавна ги няма на това първенство, така че най-логичното ще е да триумфират в на 12 ;)


И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/4 финал | Холандия - Коста Рика - 0:0 (4:3 д.)

Мнениеот matador1 » 06 юли 2014 12:13

Къде Аржентиа е играла по-добре от Холандия и Германия? Това не е вярно.

Бразилия си имаше проблеми с Чили, не беше елементарна победа. С Колмбия наистина им беше лесно.

Германия би лесно Франция, но се затрудни от Алжир.

Белгия е много по-зле от Чили.

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34749
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/4 финал | Холандия - Коста Рика - 0:0 (4:3 д.)

Мнениеот MuFc1878 » 06 юли 2014 12:14

Добре, че Холандия се класира на 1/2 финалите иначе еБем ти потока до финала - Швейцария, Белгия, Коста Рика. Но е футбол и не се знае. Може пък точно срещу "лалетата" Меситата да избухнат.

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/4 финал | Холандия - Коста Рика - 0:0 (4:3 д.)

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 06 юли 2014 12:20

Мача на лалетата не тръгна и наистина се озориха въпреки, че бяха по-добрия отбор категорично и наистина можеше да отпаднат. Ако погледнем реално на нещата накрая шансовете бяха 50 на 50, тъй като при изпълнение на дузпи класата не важи твърде.

Ван Гаал направи интересен ход на края на мача, за негово щастие с новия вратар спечелиха дузпите, но колкото и да го бива при дузпите резервния вратар просто лалетата спокойно можеха да си тръгнат от Бразилия.

Коста Рика игра предимно защитно, но не бих ги обвинявал за това. Холандия вкара много голове на Мондиала и костариканците са преценили, че без сериозни мерки в защита поемат ужасен риск. Пък и.. трябва да се съобразяват с разликата в класите все пак. Факт е, че бяха адски близо до успеха, а ако бяха успяли нямаше дълго да се помни как точно са играли...

Донякъде се радвам, че Холандия продължава (аз се надявам на тях шампион да станат), но преди мача си мислех, че е жалко това, че един от Холандия и Коста Рика трябва да си тръгне. Североамериканците се представиха страхотно (спрямо възможностите си) и заслужаваха и те едно ... бразилско лято. Макар че малко или много го и получиха де...
Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/4 финал | Холандия - Коста Рика - 0:0 (4:3 д.)

Мнениеот Udoji90 » 06 юли 2014 12:27

Направиха го по най-трудния начин "лалетата", но беше заслужено - прекалено много късмет щяха да имат Коста Рика, ако след 3-те греди на съперника бяха спечелили с дузпи. Крул явно се беше подготвил доста добре - уцели посоката и при 5-те удара на костариканците. Крайно време беше Холандия да спечелят на СП мач, който не завършва в редовното време. ;) Винаги много са ме радвали като отбор, а и от 4-те останали харесвам най-много тях, така че се надявам най-сетне да станат шампиони.
Иначе ми се струва, че някои прекалено прибързано отписаха Холандия срещу Аржентина на база на вчерашния мач на "лалетата". Колкото и клиширано да звучи, често се играе по-трудно срещу по-слаби тимове, играещи прибрано, отколкото срещу силни съперници, които нападат, но и позволяват да бъдат атакувани. На Германия например им беше по-трудно с Алжир, отколкото с Франция. На Аржентина пък им беше по-трудно с Иран, отколкото с Белгия. Не се знае при Холандия как ще е - Аржентина 100% няма да им играят така, както им играха Коста Рика. Може "гаучосите" да заиграят по подобен начин при водачество в резултата, но едва ли ще започнат мача така. Дори напротив, по-скоро Холандия ще оставят съперника да води играта, както го направиха във всичките си мачове до момента, с изключение точно на вчерашния. Аржентина може би си остават фаворит в мача, но разликата между двата тима не е чак такава, каквато се изкарва.
Интересно е и кой отбор по-добре ще преодолее липсата на ключов играч - съответно Де Йонг и Ди Мария. Двама доста различни като функции и качества играчи, но и двамата щяха да бъдат много полезни в такъв мач. Не знам какво е положението с Агуеро.
Последна промяна от Udoji90 на 10 юли 2014 10:48, променено общо 1 път.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/4 финал | Холандия - Коста Рика - 0:0 (4:3 д.)

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 06 юли 2014 12:39

Udoji90 написа: Колкото и клиширано да звучи, често се играе по-трудно срещу по-слаби тимове, играещи прибрано, отколкото срещу силни съперници, които нападат, но и позволяват да бъдат атакувани. На Германия например им беше по-трудно с Алжир, отколкото с Франция. На Аржентина пък им беше по-трудно с Иран, отколкото с Белгия. Не се знае при Холандия как ще е - Аржентина 100% няма да им играят така, както им играха Коста Рика. Може "гаучосите" да заиграят по подобен начин при водачество в резултата, но едва ли ще започнат мача така. Дори напротив, по-скоро Холандия ще оставят съперника да води играта, както го направиха във всичките си мачове до момента, с изключение точно на вчерашния. Аржентина може би си остават фаворит в мача, но разликата между двата тима не е чак такава, каквато се изкарва.
Интересно е и кой отбор по-добре ще преодолее липсата на ключов играч - съответно Де Йонг и Ди Мария. Двама доста различни като функции и качества играчи, но и двамата щяха да бъдат много полезни в такъв мач. Не знам какво е положението с Агуеро.

Освен прибрана игра се иска и грамотност на терена, Иран, Алжир и Коста Рика бяха разчели перфектно собствените си възможности спрямо класата на противника. Ако не бяха го направили нещата можеха да имат съвсем друг, при това кофти за тях резултат. Слагам и Иран в списъка въпреки факта, че от изброените отбори само те отпаднаха безславно, защото мисля, че там наличните силици на играчите просто нямаше при каквато и да е тактика да стигнат за друго. Алжир и Коста Рика слаби слаби но все пак са видимо по-добри от иранците и оттам идва разликата в класирането.

Колкото до полуфинала.. чух, че ди Мария няма да играе, което според мен значи, че холандците трябва да опазят Меси и 80% от задачата им ще бъде изпълнена. За мен лично поне засега Холандия е фаворит отвсякъде за полуфинала. Е.. може и така да ми се иска, тъй като съм за тях хх
Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта