Ясни ли са полуфиналистите?

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Ясни ли са полуфиналистите?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 25 юни 2014 12:11

FLANKER написа:Не, според мен абсолютно нищо не е ясно.Очаквам изненади още на1/8-финалите.Един измежду Гърция и Коста Рика, като нищо може да извърви нашият път от САЩ "94"

+1 :) Ако някой беше написал само преди 1 месец в този форум, че Коста Рика не само ще излезе от "групата на смъртта", но и че ще бъде на първо място в нея, сигурно всички (включително и аз) бихме го посъветвали да се прегледа при психиатър... 8-)

"За първи път в историята три отбора световни шампиони попаднаха в една група на Мондиал. Това се случи на 20-ите световни финали в Бразилия, където групата на смъртта е "D". Жребият в Мата де Сао Жоао определи за две места на осминафиналите да спорят четирикратните първенци на планетата Италия, които стартират срещу световния шампион от 1966 г. Англия. Както и двукратният носител на златните медали от световен шампионат Уругвай, който пък стартира с аутсайдера в тази група Коста Рика."

Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=461435

:lol: :lol: :lol:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ясни ли са полуфиналистите?

Мнениеот Udoji90 » 25 юни 2014 12:17

Captain Stottlemeyer написа:Ако някой беше написал само преди 1 месец в този форум, че Коста Рика не само ще излезе от "групата на смъртта", но и че ще бъде на първо място в нея, сигурно всички (включително и аз) бихме го посъветвали да се прегледа при психиатър... 8-)

Офтопик:
Всъщност има такъв човек. Мнение от темата "Най-добрите залози за световното", написано на 2-ри юни :arrow:
saffron написа:Автора и много други силно са подценили Коста Рика ;) Явно не сте ги следели в контролите, а и в квалификациите преди това ...
Най примамливия залог от всички е .. Коста Рика да стане първи в групата си . Коефицента е 45 или с други думи с 1 лев печелиш 44 чисто .. А с 10 лв печелиш 440 .. горе долу една минимална заплата .. Залагай народе :P

Струва ми се, че е забогатял вчера. ;)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22309
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Ясни ли са полуфиналистите?

Мнениеот NOMER14 » 25 юни 2014 13:47

Много първосигнални реплики.
Момчета, провокирах ви да погледнете турнирната програма и решетката на елиминациите, за да коментираме вариантите. Пък някои залагат и да знаят какво да очакват.
Преди Световното в Япония и Корея гадателката на Берлускони заяви, че вижда на финала Аржентина и Франция. Горката, явно и тя дочула, че тези два тима бяха най-силните. Ако бе погледнала турнирната схема, щеше да види, че по регламент двата отбора се срещаха на 1/4 финал или полуфинал, но невъзможно на финал. Друг въпрос е, че и двата отбора не прескочиха групите си.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Ясни ли са полуфиналистите?

Мнениеот doktora25 » 25 юни 2014 14:43

Мнението ми е, че поне 1 изненада ще има. Но ако авторът счита, че осемте възможни комбинации между Германия, Франция и южноамериканските отбори е белег за някаква яснота не мога да се съглася с него.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ясни ли са полуфиналистите?

Мнениеот Udoji90 » 25 юни 2014 16:45

NOMER14 написа:Много първосигнални реплики.
Момчета, провокирах ви да погледнете турнирната програма и решетката на елиминациите, за да коментираме вариантите. Пък някои залагат и да знаят какво да очакват.
Преди Световното в Япония и Корея гадателката на Берлускони заяви, че вижда на финала Аржентина и Франция. Горката, явно и тя дочула, че тези два тима бяха най-силните. Ако бе погледнала турнирната схема, щеше да види, че по регламент двата отбора се срещаха на 1/4 финал или полуфинал, но невъзможно на финал. Друг въпрос е, че и двата отбора не прескочиха групите си.

Ами, до известна степен и твоето първо мнение, с което си започнал темата, е прибързано. Някак не върви да изкарваш полуфиналистите почти сигурни, при положение че още дори не се знаят всички участници в елиминациите и точните им позиции в групите. Като човек, който явно е погледнал схемата на елиминациите, със сигурност си наясно, че ако си първи в групата, отиваш в едната половина на схемата, а ако си втори - в другата. Съответно една позиция разлика коренно би променила цялостната картинка, тъй като праща в 2 съвсем различни потока.
Горе-долу това се опитах да кажа аз и в мнението си на предишната страница. Пак там коментирах някои двубои, в които нещата могат да се развият изненадващо и да опровергаят твоите (и на повечето хора) очаквания. Не знам дали си прочел и какво мислиш по въпроса.
Последна промяна от Udoji90 на 25 юни 2014 17:23, променено общо 1 път.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Ясни ли са полуфиналистите?

Мнениеот Der Führer » 25 юни 2014 17:17

Няма как да са ясни полуфиналите , защото все още не са ясни осминафиналистите . Ако Германия реши да допусне една "изненадваща" загуба от САЩ , за да си избере потока , всички сметки отиват на кино ;)
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22309
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Ясни ли са полуфиналистите?

Мнениеот NOMER14 » 25 юни 2014 17:34

Der Führer написа:Няма как да са ясни полуфиналите , защото все още не са ясни осминафиналистите . Ако Германия реши да допусне една "изненадваща" загуба от САЩ , за да си избере потока , всички сметки отиват на кино ;)

Не вярвам германците да изберат Аржентина пред Франция (ако аржентинците не се издънят днес).
Три шампиона отпаднаха.
Само аз ли си мисля, че шампион ще бъде отбор, който е вдигал Купата? Разбира се и любимците ми - холандците....
Някой вярва ли, че Коста Рика и Колумбия ще станат първи? Традициите във футбола са силни. Това да не ви е някакво национално балканско първенство?

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Ясни ли са полуфиналистите?

Мнениеот doktora25 » 25 юни 2014 17:52

NOMER14 написа:
Der Führer написа:Няма как да са ясни полуфиналите , защото все още не са ясни осминафиналистите . Ако Германия реши да допусне една "изненадваща" загуба от САЩ , за да си избере потока , всички сметки отиват на кино ;)

Не вярвам германците да изберат Аржентина пред Франция (ако аржентинците не се издънят днес).
Три шампиона отпаднаха.
Само аз ли си мисля, че шампион ще бъде отбор, който е вдигал Купата? Разбира се и любимците ми - холандците....
Някой вярва ли, че Коста Рика и Колумбия ще станат първи? Традициите във футбола са силни. Това да не ви е някакво национално балканско първенство?

Едва ли има някой, който да го допуска.
И аз не вярвам Германия да избере другия поток, но много искам да го направи. Франция е много по-опасен отбор от балона Аржентина, който очаквам всеки момент да се спука. Механичен сбор от "звезди" с никакъв треньор, неубедителна защита, разчитащи основно двама играчи Меси и Агуеро и с триста мъки вкарали по 1 гол на отбори от по-ниска според "специалистите" класа. Да не говорим, че до тук играчите на Маченстър сити се представят повече от кошмарно. Докато французите много ми напомнят на отбора на Реал Мадрид от тази година, не само заради Бензема и Варан, а като цялостно представяне и постройка на терена. Не е просто сега моментът за отмъщение за онова 0-5.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Ясни ли са полуфиналистите?

Мнениеот matador1 » 25 юни 2014 18:00

NOMER14 написа:
Der Führer написа:Няма как да са ясни полуфиналите , защото все още не са ясни осминафиналистите . Ако Германия реши да допусне една "изненадваща" загуба от САЩ , за да си избере потока , всички сметки отиват на кино ;)

Не вярвам германците да изберат Аржентина пред Франция (ако аржентинците не се издънят днес).
Три шампиона отпаднаха.
Само аз ли си мисля, че шампион ще бъде отбор, който е вдигал Купата? Разбира се и любимците ми - холандците....
Някой вярва ли, че Коста Рика и Колумбия ще станат първи? Традициите във футбола са силни. Това да не ви е някакво национално балканско първенство?


То и Испания предния път беше чиста изненада от гледна точка на традициите. До тогава бяха стигали най-много до 4то място. При това само веднъж и то преди... 64 години на световното през 1950 г. в Бразилия.

Във футбола също има първи път. Освен това списъка на шампионските отбори расте непрестанно. До тук Франция, Англия и Испания имат по една купа. Като Англия я печели със съдийска помощ. Уругвай и Аржентина имат по две купи. Германия - 3, Италия - 4, Бразилия - 5.

Т.е. 8 шампиона. От тях само три са отпаднали. Остават 5. Това си е стабилно число.

Потребителски аватар
Paralel
Мнения: 567
Регистриран на: 16 окт 2010 15:04
Контакти:

Re: Ясни ли са полуфиналистите?

Мнениеот Paralel » 25 юни 2014 18:28

Не мога да се сетя от колко големи първенства полуфиналистите не са били по-неясни! Изключвайки отбора на Холандия, който демонстрира изключителна игра и е с доста лек жребий, другите отбори трябва да прескочат доста значителни препятствия до топ 4.

Бразилия трябва да се изправи последователно срещу Чили и Уругвай или Колумбия - отбори, които са пълни със звезди и класа; Германия и Франция най-вероятно ще се срещнат помежду си на четвъртфинал. Може би жребият на Аржентина не е чак толкова неприятен, но с играта, която бяло-сините демонстрират на първенството не са ме убедили, че ще са кой знае колко голям фаворит срещу отбори като Белгия.


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта