Разместване на силите...?

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот smoothc » 25 юни 2014 12:56

Но пак казвам, за мен умората е главният фактор...
Вие какво мислите по темата, интересно ми е?

30% умора 40% липса на мотивация 20% липса на колективизъм 10% липса на спортен шанс/късмет ;)

Виж примерно при една Гърция как е:
Умора-ниска
Мотивация-средна
Колективизъм-средно-висок
Късмет-средно висок

При Англия:
Умора-средно-висока
Мотивация-средна
Колективизъм-нисък
Късмет-нисък
Последна промяна от smoothc на 25 юни 2014 13:03, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Paralel
Мнения: 567
Регистриран на: 16 окт 2010 15:04
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот Paralel » 25 юни 2014 12:58

До някаква степен може да се говори за провал на европейските отбори в групите, защото все пак отпаднаха 3 световни шампиона от Европа - Испания, Англия и Италия. Но ако гледаме чисто игрово как се представят отборите - аз съм видял сериозно загатване за спечелване на първенството от 4 отбора - Германия, Франция, Холандия и Бразилия, като от кариоките съм най-малко впечатлен. Това са три европейски и един южноамерикански, който е бил убедителен единствено срещу боксовата круша Камерун.

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6478
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот Alexx » 25 юни 2014 13:04

Logical person написа:Крайно време е квалификациите да не са по зони, а да бъдат общосветовни. Само тогава ще има справедливост.


Няма как да стане, защото ще има дълги пътувания, но баражите трябва да са общосветовни.

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот stefani » 25 юни 2014 18:51

Какво равенство, бе при тия съдии и климат :lol: :lol: :lol:
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

Потребителски аватар
gen10
Мнения: 10
Регистриран на: 13 авг 2010 21:42
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот gen10 » 25 юни 2014 23:24

doktora25 написа:Разсъжденията на автора може би са верни, но мен друго ме притеснява, което почти никой не виждам да коментира: това, че до преди 2 световни Европа имаше между 14 и 16 отбора в зависимост от домакинството и междуконтиненталния бараж, а в момента са 13 или 14. Тази тенденция е по-тревожна (особено ако продължи) и тя намалява шансовете на редица отбори сред които и нашия за класиране на този форум. Съжалявам, ама е безобразие Южна Америка да вкарва 6 отбора от 10, Северна - 4, при положение, че 70% от държавите там са островчета, така както и в Зона "Океания", която пък от своя страна има 0?!! Изобщо малоумна работа.

Малоумна работа ще е ако нашите бяха на световното с тази си игра кого щяхме да бием? Боксов чувал ....

Потребителски аватар
gen10
Мнения: 10
Регистриран на: 13 авг 2010 21:42
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот gen10 » 25 юни 2014 23:35

Pragmatichen написа:Когато играеш в Реал, Барса, дори Атлетико М, Байерн, Борусия и Челси, Ман Сити ПРИМЕРНО, и играеш ОСОБЕНО в англия и по коледа и нова година...без почивка...и си изиграл на супер високо темпо 60-70-80 мача на година и след края на сезона имаш точно 15-20 дни, в които вместо да починеш, почваш лагер с националния отбор....е нормално отивайки на високата влажност и жегата в бразилия....да отпаднеш още в групите.
Не е едно и също да си играч на Коло Коло, Аурора, Клуб Тихуана, Некакса и т.н. и да си играч на Реал и Барса.
Изискванията КЪМ ТЕБ В ГОЛЕМИЯ КЛУБ СА ОГРОМНИ....парите са огромни, но и тичането е зверско.
Затова един Роналдо едва диша, контузен, невъзстановен и т.н. Меси и той, играчите на Атлетико след този зверски сезон и те....може ли на 25 май да си тичал 120 мин в лисабон, след един сезон на високо темпо от 60 мача и на 15 юни да отидеш и да биеш.....в бразилия.
Хора сме, не сме машини!
Аз съм млад човек и днес беше адска жега на обяд, трябваше да купя едни неща от магазина..прибирам се и ...едвам ходя....просто едвам ходя, и хем не беше висока влажност, както примерно в амазония...а представете си да тичаш 90 мин при тези условия, след убийствен сезон и да знаеш,че като се прибереш в страната си след световното, точно след 10-15 дни почваш подготовка с клуба си за новия сезон, и пак изисквания, пак искат титли, победи и т.н.
Това е една мелница, смила те, изстисква ти силите и те изплюва.
Тези хора майки ,деца, съпруги, роднини нямат ли?
Проблеми нямат ли? От спане, почивка, купони(хем са млади момчета) нужда нямат ли?
Знаете ли колко е ужасно да си милионер в евро на 25 години,а да нямаш лятото в единствения си живот на тази земя дори 10 дни да си вземеш гаджето и да отидеш на море?
Да нямаш просто време да си похарчиш парите...
Европа много дава на играчите, но и много отнема...
Да не се лъжем, никой не е е машина, а и машините имат нужда от почивка...
Затова и англия, и италия, и испания, и хърватска, и русия и дори една германия на моменти издиша на това световно.
Причината е само една- ИГРАЧИТЕ ИМ СА УМОРЕНИ ДО СМЪРТ!
Другата причина, която не е по-маловажна...са парите.
Всички знаят каква заплата се взема в реал и барса, в челси, в ман сити и т.н., и каква заплата се взема като национал на испания , англия и италия?
Тази вечер кот д'ивоар федерацията били обещали по 25 000 долара премия на играчите, ако бият гърция.
25 000 долара са 15-17 000 евро, пари, които играч като Дрогба изкарваше само за полувреме в челси и то срещу слаби отбори.
Представете си на вас, ако в една частна фирма ви дават 10 000 лв заплата и ако в държавната ви плащат като национал...1000 лв, къде ще тичате повече?
Не забравяйте, че футболист си до 30-31-32, а с тези пари после трябва да живееш цял живот.
Малцина успяват като треньори и мениджъри...
Но пак казвам, за мен умората е главният фактор...
Вие какво мислите по темата, интересно ми е?

В най-добрите европейски отбори повечето основни и водещи играчи са южноамериканци и африканци а европейците са само пълнеж.

Потребителски аватар
Logical person
Мнения: 3103
Регистриран на: 12 юли 2013 23:20
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот Logical person » 25 юни 2014 23:44

Alexx написа:
Logical person написа:Крайно време е квалификациите да не са по зони, а да бъдат общосветовни. Само тогава ще има справедливост.


Няма как да стане, защото ще има дълги пътувания, но баражите трябва да са общосветовни.


В 21 век няма дълги пътувания ;). Виж волейболистите как си пътуват на 3 континента да играят.

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6478
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот Alexx » 25 юни 2014 23:51

Разликата е,че волейболистите след това нямат мачове на клубно ниво и волейбола не е толкова натоварващ спорт.

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот matador1 » 26 юни 2014 08:14

Как да няма на клубно ниво?

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6478
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот Alexx » 26 юни 2014 10:22

По време на мачовете на Световната лига нямат мачове на клубно ниво.


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта