Разместване на силите...?

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6478
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот Alexx » 24 юни 2014 23:37

JohnnieWalker написа:Държавите, които отпадат раничко са или бездарните англичани или държави, които разчитат основно на африканчета и южно американчета, вместо на собствена школа ;) Виж какво правят Германия с тая школа, виж и Испания какво направиха последните години благодарение на силната си школа !


Страхотен анализ направи. Направо ще те вземат в някой вестник.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот doktora25 » 25 юни 2014 00:07

galin56 написа:
doktora25 написа:Разсъжденията на автора може би са верни, но мен друго ме притеснява, което почти никой не виждам да коментира: това, че до преди 2 световни Европа имаше между 14 и 16 отбора в зависимост от домакинството и междуконтиненталния бараж, а в момента са 13 или 14. Тази тенденция е по-тревожна (особено ако продължи) и тя намалява шансовете на редица отбори сред които и нашия за класиране на този форум. Съжалявам, ама е безобразие Южна Америка да вкарва 6 отбора от 10, Северна - 4, при положение, че 70% от държавите там са островчета, така както и в Зона "Океания", която пък от своя страна има 0?!! Изобщо малоумна работа.

Напротив, би било безобразие нашия "отбор" да играе на мястото на някой от Южна Америка. Южноамериканците до сега са най-силните отбори на първенството. Аз не знам защо изобщо няма, няма и като някой почне да се вайка, че нашите ги няма там. Ами просто не сме за там. Какво толкова. Ние дори и по някаква случайност да се класираме там се излагаме. За 100 години има едно изключение преди 20 години и това е. И дори оня ден даваха по Канал 1 запис на мача България - Гърция от 94'. Изгледах го с интерес понеже тогава бях малък и не го помня добре. Останах потресен направо. Златното ни поколение не можеха буквално да си дадат 3 последователни точни паса. Добре, че съдията ги побутна с две спорни дузпи за 2-0. Гърците играха дори по-добре.... Та просто не сме за там.

Добре, да те питам нещо друго. Какво би предпочел: да печелим с късмет (супер дефанзивна схема, множество греди на противниковите нападатели, заслужени червени картони за тях или дузпи за нас, късмет при жребия) или да губим заслужено от по-силни противници? За това става въпрос.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

cska-632
Мнения: 2506
Регистриран на: 19 юни 2013 13:09
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот cska-632 » 25 юни 2014 00:37

NOMER14 написа:Разбира се, че има разместване на силите.
В САЩ'94 на 1/8 финалите имаше 10 европейски отбора, като на 1/4 финалите бяха седем. Можеха да бъдат осем, но едната двойка бе САЩ-Бразилия.
Сегашните Босна, Гърция, Хърватска са далеч, ама много далеч от Стоичковата България, Румъния на Хаджи и Швеция.

Ако третите отбори пак се класират за 1/8-финалите колко европейски отбора ще продължат? Сега европейските отбори са по-малко от останалите.
Народ без настояще няма бъдеще!!!
Най-накрая пловдивските локомотиви си признаха:
Image

Потребителски аватар
Logical person
Мнения: 3103
Регистриран на: 12 юли 2013 23:20
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот Logical person » 25 юни 2014 02:19

Крайно време е квалификациите да не са по зони, а да бъдат общосветовни. Само тогава ще има справедливост.

Потребителски аватар
Pragmatichen
Мнения: 953
Регистриран на: 12 май 2014 06:43

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот Pragmatichen » 25 юни 2014 02:36

Когато играеш в Реал, Барса, дори Атлетико М, Байерн, Борусия и Челси, Ман Сити ПРИМЕРНО, и играеш ОСОБЕНО в англия и по коледа и нова година...без почивка...и си изиграл на супер високо темпо 60-70-80 мача на година и след края на сезона имаш точно 15-20 дни, в които вместо да починеш, почваш лагер с националния отбор....е нормално отивайки на високата влажност и жегата в бразилия....да отпаднеш още в групите.
Не е едно и също да си играч на Коло Коло, Аурора, Клуб Тихуана, Некакса и т.н. и да си играч на Реал и Барса.
Изискванията КЪМ ТЕБ В ГОЛЕМИЯ КЛУБ СА ОГРОМНИ....парите са огромни, но и тичането е зверско.
Затова един Роналдо едва диша, контузен, невъзстановен и т.н. Меси и той, играчите на Атлетико след този зверски сезон и те....може ли на 25 май да си тичал 120 мин в лисабон, след един сезон на високо темпо от 60 мача и на 15 юни да отидеш и да биеш.....в бразилия.
Хора сме, не сме машини!
Аз съм млад човек и днес беше адска жега на обяд, трябваше да купя едни неща от магазина..прибирам се и ...едвам ходя....просто едвам ходя, и хем не беше висока влажност, както примерно в амазония...а представете си да тичаш 90 мин при тези условия, след убийствен сезон и да знаеш,че като се прибереш в страната си след световното, точно след 10-15 дни почваш подготовка с клуба си за новия сезон, и пак изисквания, пак искат титли, победи и т.н.
Това е една мелница, смила те, изстисква ти силите и те изплюва.
Тези хора майки ,деца, съпруги, роднини нямат ли?
Проблеми нямат ли? От спане, почивка, купони(хем са млади момчета) нужда нямат ли?
Знаете ли колко е ужасно да си милионер в евро на 25 години,а да нямаш лятото в единствения си живот на тази земя дори 10 дни да си вземеш гаджето и да отидеш на море?
Да нямаш просто време да си похарчиш парите...
Европа много дава на играчите, но и много отнема...
Да не се лъжем, никой не е е машина, а и машините имат нужда от почивка...
Затова и англия, и италия, и испания, и хърватска, и русия и дори една германия на моменти издиша на това световно.
Причината е само една- ИГРАЧИТЕ ИМ СА УМОРЕНИ ДО СМЪРТ!
Другата причина, която не е по-маловажна...са парите.
Всички знаят каква заплата се взема в реал и барса, в челси, в ман сити и т.н., и каква заплата се взема като национал на испания , англия и италия?
Тази вечер кот д'ивоар федерацията били обещали по 25 000 долара премия на играчите, ако бият гърция.
25 000 долара са 15-17 000 евро, пари, които играч като Дрогба изкарваше само за полувреме в челси и то срещу слаби отбори.
Представете си на вас, ако в една частна фирма ви дават 10 000 лв заплата и ако в държавната ви плащат като национал...1000 лв, къде ще тичате повече?
Не забравяйте, че футболист си до 30-31-32, а с тези пари после трябва да живееш цял живот.
Малцина успяват като треньори и мениджъри...
Но пак казвам, за мен умората е главният фактор...
Вие какво мислите по темата, интересно ми е?
Държава, в която пациентите бият лекарите, не е държава.

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот matador1 » 25 юни 2014 08:33

Не мисля, че силните вътрешни първенства и клубни турнири са виновни. Огромна част от южноамериканските футболисти също играят в европейските отбори.

Испания, Англия и Италия изпаднаха заради треньорите си. Португалия просто не струва в момента.

Гърция обаче ви опроверга и се класира. Според мен достатъчно европейски отбори ще минат групите. Освен всичко имат шанс и за титлата. Сега на осминафиналите има поне 2, а можеби още 1 мач между южноамерикански отбори. Ще намалеят. Спокойно, първенството няма да се обърна на Копа Америка.

По се интересувам дали Африка ще класира отбор. Гана и Нигерия още имат шансове. Нигерия са с по-добри.

dromihait
Мнения: 797
Регистриран на: 10 сеп 2008 09:07
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот dromihait » 25 юни 2014 10:03

Няма. Или поне не е съществено. На всяко голямо първенство има изненади и рано отпаднали големи отбори. А и както посочиха колегите - зверското натоварване у играчите на водещите европейски тимове и спецификата на климата (най- вече високата влажност на въздуха) си казват своето.

Spiro Spirov
Мнения: 106
Регистриран на: 24 юни 2014 01:24
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот Spiro Spirov » 25 юни 2014 10:06

galin56 написа:И дори оня ден даваха по Канал 1 запис на мача България - Гърция от 94'. Изгледах го с интерес понеже тогава бях малък и не го помня добре. Останах потресен направо. Златното ни поколение не можеха буквално да си дадат 3 последователни точни паса. Добре, че съдията ги побутна с две спорни дузпи за 2-0. Гърците играха дори по-добре.... Та просто не сме за там.


Лош мач си избрал да си припомняш американското лято. Гледай тези с Аржентина (по онова време вицешампион) и Германия (по онова време действащ световен шампион!), за да видиш най-доброто, на което беше способно златното поколение. Точно за там си бяхме през 1994-та, даже можеше и по-далеч да стигнем ако не беше съдийският произвол на полуфинала. Виж, днес... днес сме за никъде!

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22309
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот NOMER14 » 25 юни 2014 10:16

Logical person написа:Крайно време е квалификациите да не са по зони, а да бъдат общосветовни. Само тогава ще има справедливост.

ФИФА е най-многочленната организация в света и трябва да се въведе някаква смесена система - например вторите отбори в европейските групи да не играят помежду си, а срещу други континенти.

Потребителски аватар
Unforgiven_M
Мнения: 885
Регистриран на: 15 ное 2008 19:33
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот Unforgiven_M » 25 юни 2014 10:20

galin56 написа: За 100 години има едно изключение преди 20 години и това е. И дори оня ден даваха по Канал 1 запис на мача България - Гърция от 94'. Изгледах го с интерес понеже тогава бях малък и не го помня добре. Останах потресен направо. Златното ни поколение не можеха буквално да си дадат 3 последователни точни паса. Добре, че съдията ги побутна с две спорни дузпи за 2-0. Гърците играха дори по-добре.... Та просто не сме за там.


Изгледай мачовете с Аржентина, с Мексико и с Германия на четвъртфинала, ако не ги помниш и тогава си прави изводи. Гледай и мача с Германия на следващите квалификации в София.


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта