Разместване на силите...?

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
barca4ever
Мнения: 4912
Регистриран на: 25 авг 2009 11:29
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот barca4ever » 24 юни 2014 22:29

Само къде латиносите бяха 5 и на миналото първенство ( Бразилия, Чили, Уругвай, Парагвай и Аржентина) :mrgreen:

BARCAFOREVER
1992,2006,2009,2011

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 24 юни 2014 22:31

barca4ever написа:Само къде латиносите бяха 5 и на миналото първенство ( Бразилия, Чили, Уругвай, Парагвай и Аржентина) :mrgreen:

Опа, забравих за мача Чили - Бразилия, извинявам се :) Но това само потвърждава идеята, така че...
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Logical person
Мнения: 3103
Регистриран на: 12 юли 2013 23:20
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот Logical person » 24 юни 2014 22:31

YANTRA_FOREVER написа:
Logical person написа:
YANTRA_FOREVER написа:Единственото лошо е, че се губи малко, да го нарека, автохонния стил на игра. И сега примерно на мач Нигерия - Босна, които принципно трябва да са много различни, сякаш само цвета на кожата е различен :?


Нормално, света от доста време е глобален. Каквото ново се измисли, ако е хубаво до 1 месец вече е разпространено на всички континенти. Това, което е било 50-60-70-до 80те години, сега няма как да се случи - ако една държава или школа измисли нещо ново, да шокира всички.

Така е. Иначе и друго ми е интересно. Кога ще видим като някакви фактори (демек поне редовно участие) големи държави като население, в които има доста фенове, но няма играчи. Говоря за например Китай, Индия, Пакистан, Индонезия, Египет и т.н.. И дали би ви харесвало като фенове да ги наблюдавате ако вдигнат нивото :roll:


С изключение на Китай в другите страни не съм забелязал интерес към футбола на институционално ниво. Инвестиции в отбори, бази, европейски специалисти, привличане на застаряващи звезди и т.н. Докато в Китай има такива наченки, на мен ми е странно защо нямат силен отбор. От 1,4 млрд население със сигурност могат да се намерят високи и здрави момчета ( справка баскетбола ), уж привличат и прилични футболисти от Европа, но няма никакъв видим прогрес във футбола им.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот smoothc » 24 юни 2014 22:34

2002
9 Европейски
2 Азиатски
4 *Американски
1 Африкански

2006
10 Европейски
*Австралия
4 *Американски
1 Африкански

2010
6 Европейски
2 Азиатски
7 *Американски
1 Африкански

Общо:
Европа:25
Азия:5
*Америка:15
Африка:3

2014*
Сигурни:
Европа:4
*Америка:5
Азия:0
Африка:0

Потребителски аватар
Logical person
Мнения: 3103
Регистриран на: 12 юли 2013 23:20
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот Logical person » 24 юни 2014 22:34

А за латино-отборите се очертава четвърт финал с победителите от Бразилия - Чили и Уругвай - Колумбия. Т.е. оъ 4те отбора само един може да достигне до полуфинал, но поне им е гарантирано 1 място. И остава Аржентина и евентуално Еквадор, ако излязат от групата.

Потребителски аватар
-1914-
Мнения: 505
Регистриран на: 08 апр 2014 12:17
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот -1914- » 24 юни 2014 22:36

Друго се забелязва, и то, че се ражда нещо като общоервопейски патриотизъм.
ЕС си върши работата...бавно, но славно.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот galin56 » 24 юни 2014 22:41

doktora25 написа:Разсъжденията на автора може би са верни, но мен друго ме притеснява, което почти никой не виждам да коментира: това, че до преди 2 световни Европа имаше между 14 и 16 отбора в зависимост от домакинството и междуконтиненталния бараж, а в момента са 13 или 14. Тази тенденция е по-тревожна (особено ако продължи) и тя намалява шансовете на редица отбори сред които и нашия за класиране на този форум. Съжалявам, ама е безобразие Южна Америка да вкарва 6 отбора от 10, Северна - 4, при положение, че 70% от държавите там са островчета, така както и в Зона "Океания", която пък от своя страна има 0?!! Изобщо малоумна работа.

Напротив, би било безобразие нашия "отбор" да играе на мястото на някой от Южна Америка. Южноамериканците до сега са най-силните отбори на първенството. Аз не знам защо изобщо няма, няма и като някой почне да се вайка, че нашите ги няма там. Ами просто не сме за там. Какво толкова. Ние дори и по някаква случайност да се класираме там се излагаме. За 100 години има едно изключение преди 20 години и това е. И дори оня ден даваха по Канал 1 запис на мача България - Гърция от 94'. Изгледах го с интерес понеже тогава бях малък и не го помня добре. Останах потресен направо. Златното ни поколение не можеха буквално да си дадат 3 последователни точни паса. Добре, че съдията ги побутна с две спорни дузпи за 2-0. Гърците играха дори по-добре.... Та просто не сме за там.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот smoothc » 24 юни 2014 22:49

Група C
Кот д'Ивоар
Япония
Гърция

Тук няма никаква логика,всичко може да се случи след по-малко от 3 часа :)

Група Е
Швейцария
Еквадор

Еквадор са втори,но козовете са в Швейцария.

Група F
Нигерия
Иран

Нигерия държи съдбата си в свои ръце,едно равнество спокойно устройва и двата отбора.Класиране за Нигерия и историческа точка за Босна!
Група G
САЩ
Португалия
Гана

САЩ изглеждат много близко до 1/8 финалите,но...нищо не е ясно все пак.
Група H
Русия
Алжир

Русия получава страхотна възможност за пробив,но както казах и преди Алжир няма да се предаде без бой :)

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот bobo_13 » 24 юни 2014 22:54

Няма никакво разместване на силите. Всички клубове в Европа прилапват латино играчи, защото са евтини и технични. Вижте Чили, Уругвай, Колумбия...90% от играчите им са в Европа и се развиват тук като футболисти. Няко скоро пускал ли си е да гледа мач от първенстово в Южна Америка? По Евроком дават бразилски мачове, а в букмейкърските къщи дават мачове и от Чили, Уругвай, Венецуела и т.н. Е изгледайте един мач и ше видите за какъв селски футбол става въпрос. Тип нашите А и Б група.
Мисълтта ми е, че винаги е имали 5-6 европейски нации, които властват на СП-а + Аржентина и Бразилия. Съотношението винаги зависи от съдийските грешки и късмета. Дори когато станаха световни шампиони Италия бяха безумно слаби, но играеха отлично в зашита и напред 1 гол им стигаше или дузпи.
А колкото до съдийските грешки...ето и днес съдията поряза Италия(колкото и да ги мразя , трябва да го призная), поряза Хърватска, поряза и Португалия с/у САЩ. Е...ако ги нямаше тези грешки, можеше оше някой ервпейски отбор да продължи.

Няма лошо ще гледаме Копа Америка още малко:)
Интериорни врати - Врати хармоника

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22309
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Разместване на силите...?

Мнениеот NOMER14 » 24 юни 2014 23:19

Разбира се, че има разместване на силите.
В САЩ'94 на 1/8 финалите имаше 10 европейски отбора, като на 1/4 финалите бяха седем. Можеха да бъдат осем, но едната двойка бе САЩ-Бразилия.
Сегашните Босна, Гърция, Хърватска са далеч, ама много далеч от Стоичковата България, Румъния на Хаджи и Швеция.


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта