Аржентина на Мондиал 2014

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Astarot
Мнения: 269
Регистриран на: 20 ное 2008 10:44
Контакти:

Re: Аржентина на Мондиал 2014

Мнениеот Astarot » 12 юни 2014 12:39

Нещо много рехава ми се вижда халфовата... Виждала е и по-добри дни :) На предното световно се залагаше твърде много на Игуаин в атака и почти не пускаха Агуеро. Ако това се промени, може и да им се получи. От доста време Аржентина не е печелила титлата, така че защо да не е на това първенство... :)
Изображение

Потребителски аватар
radoslav_rashkov
Мнения: 1220
Регистриран на: 30 мар 2013 17:34
Skype: rado_rashkov
Контакти:

Re: Аржентина на Мондиал 2014

Мнениеот radoslav_rashkov » 12 юни 2014 14:33

Масчерано и Макси Родригес(с 4 гола за 190 мин.) + Меси, Ди Мария, Лавеци и Агуеро. В нападение само един - Паласио или най-вероятно Игуаин.
Това не е слаба халфова линия.
Изображение

Потребителски аватар
enguerino
Мнения: 13162
Регистриран на: 17 юни 2010 12:24
Контакти:

Re: Аржентина на Мондиал 2014

Мнениеот enguerino » 12 юни 2014 15:24

Ае Сабалета и Гарай бива, Ди Мария и Маск също ... може да сглобят що годе читав състав. Според мен проблема ще идва от това, че Меси, Кун и Игу няма да си дават много зор в защита. Все пак би бил голям резил ако отпаднат преди 1/4 финал.
Copa América Top Scorer: 1991
Serie A Top Scorer: 1995
Argentine Player of the Year: 1998
Fiorentina all-time Top Scorer
Argentina all-time Top Scorer
FIFA 100

Потребителски аватар
radoslav_rashkov
Мнения: 1220
Регистриран на: 30 мар 2013 17:34
Skype: rado_rashkov
Контакти:

Re: Аржентина на Мондиал 2014

Мнениеот radoslav_rashkov » 12 юни 2014 20:02

Е то 1/4 е енигмата. Белгия, Португалия, Германия...
Изображение

Потребителски аватар
Middlesbrough
Мнения: 32472
Регистриран на: 11 мар 2009 03:20
Контакти:

Re: Аржентина на Мондиал 2014

Мнениеот Middlesbrough » 16 юни 2014 10:03

Съдейки от мача снощи , ще трябва голямо чудо на Аржентина за да постигнат нещо ...


Офтопик:

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Аржентина на Мондиал 2014

Мнениеот THE G.A.M.E » 16 юни 2014 10:06

Middlesbrough написа:Съдейки от мача снощи , ще трябва голямо чудо на Аржентина за да постигнат нещо ...

Да, ако съдим от снощи, със сигурност.

Но в крайна сметка всички знаем, че това което показаха, грничеше с абсурдноста.
И пак биха... Нали знаеш - Големите отбори печелят и тогава, когато играят слабо. :)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


[rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

Потребителски аватар
Middlesbrough
Мнения: 32472
Регистриран на: 11 мар 2009 03:20
Контакти:

Re: Аржентина на Мондиал 2014

Мнениеот Middlesbrough » 16 юни 2014 10:14

THE G.A.M.E написа:
Middlesbrough написа:Съдейки от мача снощи , ще трябва голямо чудо на Аржентина за да постигнат нещо ...

Да, ако съдим от снощи, със сигурност.

Но в крайна сметка всички знаем, че това което показаха, грничеше с абсурдноста.
И пак биха... Нали знаеш - Големите отбори печелят и тогава, когато играят слабо. :)

Да ще видим : )
Ама човек това 3-5-2 (5-3-2) беше отчайващо , повярвай ми Юве играят с тази схема , но те я играят перфектно , нямаше нищо общо с това на Аржентина снощи :Д пък и Пирло го нямаше :Д
Явно Сабела разчита на това да компенсира слабите индивуалности със наситен защитен вал , а отпред да разчита на Меси и Кун и някое вкючване на Ди Мария ... обаче за тази схема халф бековете са много важни !!!
Второто пък полувреме Игуаин като влезена(няма такъв бездарник) и отпред си пречиха пък вече , имах чувството , че незнаят къде да застанат ..
А отзад бяха още по - трагични с един защитник по - малко :Д и само 3 халфа ... Пресата отсъстваше в този мач :X:X
Общо взето при първата тактика , защитата е по - стабилна , но отпред са зале , а при второта обраното и при някой по сериозен отбор ще ги надъни пак като Германия .... Те Агуеро Меси И Игуаин не се връщат и не помагат в защита , поне да пресираха , но и това не правеха , което е странното
Така , че от видяното и потенциала който си мисля че имат , ще е нужно чудо и много късмет за да напрват нещо запомнящо се ...
Не става с 3 нападатели един до друг това го няма никъде
4-5-1 с две крила и Меси отпред и включване на другите играчи от втора позиция според мен е схемата на Аржентина , но то май Сабела не е викнал играчи за тази схема : )


Офтопик:

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32322
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Аржентина на Мондиал 2014

Мнениеот modor » 16 юни 2014 10:15

THE G.A.M.E написа:
Middlesbrough написа:Съдейки от мача снощи , ще трябва голямо чудо на Аржентина за да постигнат нещо ...

Да, ако съдим от снощи, със сигурност.

Но в крайна сметка всички знаем, че това което показаха, грничеше с абсурдноста.
И пак биха... Нали знаеш - Големите отбори печелят и тогава, когато играят слабо. :)

Кой коментираше мача нощес :? Аз заспах малко преди да започне :mrgreen:
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Аржентина на Мондиал 2014

Мнениеот THE G.A.M.E » 16 юни 2014 10:18

modor написа:Кой коментираше мача нощес :? Аз заспах малко преди да започне :mrgreen:

Едно младо пишлеме, но не му знам името. :?

Иначе гласа му прилича малко на този, на Ибришимката. :lol:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


[rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Аржентина на Мондиал 2014

Мнениеот THE G.A.M.E » 16 юни 2014 10:37

Middlesbrough написа:Ама човек това 3-5-2 (5-3-2) беше отчайващо , повярвай ми Юве играят с тази схема , но те я играят перфектно , нямаше нищо общо с това на Аржентина снощи :Д пък и Пирло го нямаше :Д
Явно Сабела разчита на това да компенсира слабите индивуалности със наситен защитен вал , а отпред да разчита на Меси и Кун и някое вкючване на Ди Мария ... обаче за тази схема халф бековете са много важни !!!
Второто пък полувреме Игуаин като влезена(няма такъв бездарник) и отпред си пречиха пък вече , имах чувството , че незнаят къде да застанат ..
А отзад бяха още по - трагични с един защитник по - малко :Д и само 3 халфа ... Пресата отсъстваше в този мач :X:X
Общо взето при първата тактика , защитата е по - стабилна , но отпред са зале , а при второта обраното и при някой по сериозен отбор ще ги надъни пак като Германия .... Те Агуеро Меси И Игуаин не се връщат и не помагат в защита , поне да пресираха , но и това не правеха , което е странното
Така , че от видяното и потенциала който си мисля че имат , ще е нужно чудо и много късмет за да напрват нещо запомнящо се ...
Не става с 3 нападатели един до друг това го няма никъде
4-5-1 с две крила и Меси отпред и включване на другите играчи от втора позиция според мен е схемата на Аржентина , но то май Сабела не е викнал играчи за тази схема : )

Да, много се мъчиха с 3-5-2.
Дет викаш, много са важни бековете за тази подредба, и докато Сабалета донякъде си вършеше работата, то Рохо никакъв го нямаше в атака.
Да не говорим, че това 4-4-2 на Босна буквално уби схемата на Сабея.
Просто аржентинците се бяха съсредоточили върху атаки по-фланговете, а само Меси се мъчеше да пробива през централната зона, но бе абсолютно сам.
Просто нямаше с кой да комбинира ...

През 2-рото като минаха с 4-3-3, нещата в атака бяха добре.
И в защита също, докато не си помислиха, че са спечелили мача ...
За мен това 4-3-3 от 2-рото полувреме, както и 4-4-2, са схемите, върху които трябва да се съсредоточи Сабея.
Но изпълнителите трябва да са мааалко по-различни.
Щото Макси Родригез не е вътрешен халф и видяхме, че през 1-вото дефакто Аржентина играха с човек по-малко заради него.
4-1-2-3 ( 4-3-3- )

Ромеро

Кампаняро ....... Гарай
Сабалета ........................................ Рохо

Маск

Билия ........ Меси

Ди Мария ....... Агуеро ....... Макси
----------------------------------------------------------

4-4-2

......................... Ромеро .....................

............... Кампаняро ..... Гарай ..............
Сабалета ..................................... Рохо

................. Гаго ....... Маск ................
Макси ...................................... Ди Мария

................... Меси
.............................. Агуеро

Ей това трябва да са схемите и изпълнителите... И да им дават Купата. 8-)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


[rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта