Германия на Мондиал 2014

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Германия на Мондиал 2014

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 07 юни 2014 12:51

fr3ak_boy написа:
iliyan написа:За мен това не е Германия , а някакъв интернационален отбор ! Няма нищо общо с отбора от времето на П.Литбарски , К.Х.Румениге , Р.Фьолер или Л.Матеус !

Пълни глупости!!!
От групата за световно само Боатенг, Йозил и Кедира. Клозе и Подолски са от немската част на Полша, а според Хитлер това е част от немската диаспора. ;)

Да не говорим, че Боатенг и Хедира са си наполовина германци като етнически произход. Тази тема става все по-изтъркана, а "оригиналните" изказвания като това на колегата неверни :)
Ройс отпада и хомосексуалният господин вика Шкодран Мустафи :shock: Гана и Клинси май ще пребият Германия с такъв гений начело :lol: ;)
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Keyser Soze
Мнения: 934
Регистриран на: 13 апр 2011 17:36
Контакти:

Re: Германия на Мондиал 2014

Мнениеот Keyser Soze » 07 юни 2014 12:52

Много оптимисти за Бундестима. Не че ги отписвам, но реалността е съвсем друга. С този треньор, само с един нападател и то ветеран и без Марко Ройс - макс. осминафинал.

Потребителски аватар
superspiro
Мнения: 951
Регистриран на: 07 авг 2013 17:07
Контакти:

Re: Германия на Мондиал 2014

Мнениеот superspiro » 07 юни 2014 12:57

Много жалко, че Ройс се контузи. Тъкмо беше в много добра форма в края на сезона, играе силно в големите мачове, можеше да е ключова фигура за отобора.
When you walk through a storm, hold your head up high...

Потребителски аватар
Paralel
Мнения: 567
Регистриран на: 16 окт 2010 15:04
Контакти:

Re: Германия на Мондиал 2014

Мнениеот Paralel » 07 юни 2014 13:07

Keyser Soze написа:Много оптимисти за Бундестима. Не че ги отписвам, но реалността е съвсем друга. С този треньор, само с един нападател и то ветеран и без Марко Ройс - макс. осминафинал.

Барселона с колко чисти нападателя спечели 3 ШЛ? В модерния футбол нямаш нужда от таран, за да разполагаш с офанзивна мощ. Да, това ти дава опции, но определено не означава, че Германия ще има проблем да вкарва голове с Мюлер, Гьотце, Подолски, Шурле, Йозил, Гроскройтс, Дракслер, Кроос и други.

А относно класирането - всичко е възможно на големи футболни форуми. През 2000 година на Европейското в една група се паднаха Германия, Англия, Португалия и Румъния и всички се избиваха да спорят Германия или Англия ще излязат първи от групата и само от време на време се чуваше по някой шепот, че Португалия с Фиго може да изненада. Класиране : 1.Португалия 2. Румъния 3.Англия 4.Германия :lol:

Тази година обаче ми се струва малко вероятно Русия да елиминира Германия на осминафинал, че дори и Белгия :)

Потребителски аватар
Jorkorazporko
Мнения: 1997
Регистриран на: 23 сеп 2009 04:17

Re: Германия на Мондиал 2014

Мнениеот Jorkorazporko » 07 юни 2014 13:25

Германия разполага е едно оръжие - манталитета! Според мен всичко друго освен финал е провал! Вярно е, че нямат втори чист таран, и че играят без звезди като Ройс и Гюндоган, но това не ги прави по - малко опасни! Единственото слабо звено в отбора е Льов, тоя не е достоен за трона на Бундестима!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Германия на Мондиал 2014

Мнениеот doktora25 » 07 юни 2014 13:45

Paralel написа:[center][/center]Реалният фаворит за спечелване на Световното първенство! Почти всички играчи на Германия са в разцвета на силите си и през последните два сезона играят футбола на живота си. Време е и Йоаким Льов да докаже защо му се гласува толкова голямо доверие.

Аз много харесвам Ройс, но не мисля, че неговата липса би изиграла толкова голяма роля - по-скоро ще има по-малко вариативност в отбора, но класата няма да падне. Схемата на Германия си е 4-2-3-1, а лично аз виждам отбора им по следния начин:

*********************** титуляри*******************************резерви
***********************Гьотце************************************Клозе

*********Шурле*****Йозил*******Мюлер********Дракслер**Кроос/Подолски**Гроскройтс

**************Лам***********Швайни**************************Кедира

Хьоведес*Мертазакер*Хумелс*Боатенг******Дурм********Гинтер

**********************Нойер*************************************Вайденфелер

Относно потока на Германия - в групата им единствено Португалия може да даде реален отпор и то при условие, че звездите на Реал Мадрид, най-вече Роналдо, са възстановени и във форма. На осминафинал ще се изправят срещу победителят в групата на Русия, Южна Корея, Алжир и Русия - най-вероятно Русия. На четвъртфинал срещу победителят измежду Франция, Босна, Швейцария и Нигерия, като най-вероятно това ще е Франция. Там смятам, че ще ги чака Бразилия, където вече много трудно може да се определи явно изявен фаворит, както досега.

Като цяло съм съгласен с теб, с някои малки различия. Ужасна е контузията на Ройс, с оглед на невероятната му форма, прогрес и очакванията на милиони пристрастни и неутрални фенове да го гледат на световното, но реално неговата липса няма да се окаже решаваща, с оглед огромната класа и вариативност в атакуващ план. На практика Бундестимът разполага с най-голям брой офанзивни играчи от световна класа от всички участници на световното. За сравнение, липсата на Рибери във френския отбор обаче ще се усети, тъй като той на практика е незаменим там и аз съм почти сигурен, че Франция няма как да излезе победител в цитираната от теб 4-рка.
В посочения титулярен състав според мен ще има някои леки разлики, най-малкото защото 4-мата защитници играят в клубните си отбори най-често като централни. Струва ми се, че Лам ще бъде пускан като бек, а от другата страна нищо чудно да започва и Гроскройц. Може би е редно Кроос да замести Йозил като първи избор, както и Клозе да бъде предпочитан пред Гьотце. Но всичко това зависи от моментната форма, показана на тренировките и контролите, както и от вижданията на треньора. Иначе според мен Клозе трябва да започне титуляр срещу Португалия и САЩ, макар да имам предчувствието, че ще се разчита на него срещу Гана и САЩ.
Тук е мястото да отчета големия прогрес на един играч като Ерик Дурм, напълно заслужил си правото да играе на световното, но все пак предполагам, че в повечето мачове ще бъде резерва. Прогресът му е пряк резултат от работата на Юрген Клоп, който бе принуден в течение на сезона да създаде на практика нов отбор. Друга от основните фигури на този отбор бе Свен Бендер, който за съжаление ще пропусне мондиала поради контузия.
И накрая искам да похваля още един играч, направил изключителен сезон, който ще бъде една от решаващите фигури за спечелване на световната купа, а именно Пер Мертезакер. Много пъти съм повтарял най-слабото звено в Бундестима това е защитата. Загубите от Испания през 2008 и 2010, и от Италия през 2006 и 2012 не дойдоха от някакво надиграване и от класа в нападението на противника, а просто защото немските защитници допуснаха по 2-3 груби грешки в тези мачове, от които грамотните нападатели на противника се възползваха. Видно е, че Испания победи на последните първенства не с нещо друго, а със защитата си. Затова от изключителна важност е Мертезакер, Хумелс, Лам да направят мачовете на живота си, а останалите знаят какво да правят.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
we are the champions
Мнения: 14267
Регистриран на: 07 авг 2012 12:43
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: Германия на Мондиал 2014

Мнениеот we are the champions » 07 юни 2014 14:00

Максимум излизане от групата.

Потребителски аватар
Tobacco
Мнения: 4224
Регистриран на: 12 юли 2012 11:54
Контакти:

Re: Германия на Мондиал 2014

Мнениеот Tobacco » 07 юни 2014 14:07

fr3ak_boy написа:
iliyan написа:За мен това не е Германия , а някакъв интернационален отбор ! Няма нищо общо с отбора от времето на П.Литбарски , К.Х.Румениге , Р.Фьолер или Л.Матеус !

Пълни глупости!!!
От групата за световно само Боатенг, Йозил и Кедира. Клозе и Подолски са от немската част на Полша, а според Хитлер това е част от немската диаспора. ;)


+тоя новия който заменя Ройс(албанец е доколкото знам)
6 човека не са никак малко за един отбор,да не говорим че 4 от тях са ключови играчи.
Офтопик:
[center][/center]

Офтопик:

Потребителски аватар
fr3ak_boy
Мнения: 9349
Регистриран на: 14 май 2009 19:59
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Германия на Мондиал 2014

Мнениеот fr3ak_boy » 07 юни 2014 14:17

Tobacco написа:
fr3ak_boy написа:
iliyan написа:За мен това не е Германия , а някакъв интернационален отбор ! Няма нищо общо с отбора от времето на П.Литбарски , К.Х.Румениге , Р.Фьолер или Л.Матеус !

Пълни глупости!!!
От групата за световно само Боатенг, Йозил и Кедира. Клозе и Подолски са от немската част на Полша, а според Хитлер това е част от немската диаспора. ;)


+тоя новия който заменя Ройс(албанец е доколкото знам)
6 човека не са никак малко за един отбор,да не говорим че 4 от тях са ключови играчи.

Кои са ключови, че не разбрах? :?
В Германия ключови са само Нойер, Лам, Швайни и Хумелс!
Другите си имат достатъчно добри заместници!
shumkar_44 написа:...Весел лаят е на Шаро,
весел е и неговият вид,
щом във с ветреца ювелирно
се прокарва мириса на сух бисквит.

Годините ще литнат бързо,
и децата ще напуснат каменния зид,
ала сърпа лунен, той ще помни вечно,
къкрещия, вкусен, сух бисквит.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Германия на Мондиал 2014

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 07 юни 2014 14:21

Tobacco написа:...+тоя новия който заменя Ройс(албанец е доколкото знам)
6 човека не са никак малко за един отбор,да не говорим че 4 от тях са ключови играчи.

Викаш друго си е, когато борци и щангисти от турски произход печелеха и печелят медали за България, тогава те са чистокръвни българи и славяни... :lol: Не те знам, на колко си годинки, но ще ти спомена само едно име: Наум Шаламанов или Наим Сюлейманоглу, както предпочиташ... 8-)
Ето малко информация за "чужденците" в Бундестима:
Месут Йозил е роден в Гелзенкирхен и е трето поколение турчин, роден в Германия.
Лукас Подолски е роден в Полша, но когато е бил на 2 години родителите му са се изселили в Германия (Бергхайм, близо до Кьолн).
Жером Боатенг е роден в Берлин, баща му е ганаец, майка му е германка.
Сами Кедира е роден в Щутгарт, баща му е тунизиец, майка му е германка.
Сидни Сам е роден в Кил, баща му е нигериец, майка му е германка.
Марио Гомес е роден в Ридлинген, баща му е испанец, майка му е германка.
Мирослав Клозе е роден в Полша, но когато е бил на 8 години родителите му се преместват в Германия. Преди това са живели във Франция.
Шкодран Мустафи е роден в Бад Херсфелд, Германия, родителите му са албанци от Гостивар (Македония). При известно стечение на обстоятелствата можеше да играе и за България... ;)
По темата: Съгласен съм с колегата който е написал, че всичко освен финал ще бъде провал за Бундестима (а в такъв случай Льов трябва да си ходи и да идва Клоп)... 8-)
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 07 юни 2014 14:24, променено общо 1 път.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта