Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
amstel_beer
Мнения: 2069
Регистриран на: 02 апр 2012 18:34
Skype: Dallas
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот amstel_beer » 31 май 2014 12:58

А аз ще гледам първото си световно първенство 8-) През 2010 г. бях в чужбина и не можах да го гледам, а през 2006 г. не се интересувах от играта :mrgreen:

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот doktora25 » 31 май 2014 12:59

Световните финали (поне тези, които съм гледал) са ми носели повече разочарования, отколкото положителни емоции.

Все пак ще насоча вниманието към няколко мача:

Германия - Южна Корея (2002). Изключително драматичен двубой, в който домакините бяха сериозно натиснали, но геният на Кан реши всичко.
Аржентина - Германия (2010). Мач, в който бе развенчан митът, че Меси е едва ли не някакво футболно божество, пред което всички трябва да коленичим.
Бразилия - Холандия (2010). Мач, в който интелигентният футбол, тактическата дисциплина и класата на Робен триумфираха над агресията, хаотичността и безумието в играта.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот stefani » 31 май 2014 13:38

kingofpop написа:Аз гледам мачове от 1998 година и най-драматичният мач, дето съм гледал опеделено беше 1/4 финала от миналия Мондиал между Гана и Уругвай...голяма драма беше, Суарез дето спря на голлинията, после Гиан изпусна дузпата, вд узпите пък вкара, но черните паднаха, а бях за тях :evil:


Е много си гледал :lol:
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

Потребителски аватар
fr3ak_boy
Мнения: 9349
Регистриран на: 14 май 2009 19:59
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот fr3ak_boy » 31 май 2014 13:46

Aз ще кажа няколко мача, които ми бяха вълнуващи, а не сте споменали.
2006 1/8 Австралия - Италия - тук Италия можеше да излети... Кенгурата бяха много симпатични с Кюъл, Видука, Брешиано, Чипърфийлд, Шварцър и т.н. в състава си. Играеха много симпатичен футбол, но съдията опорочи мача в продължението с измислена дузпа за жабарите...
[offtopic]http://en.wikipedia.org/wiki/2006_FIFA_World_Cup_knockout_stage#Italy_vs_Australia[/offtopic]

2002 финал за 3 и 4 място Южна Корея - Турция - уникален мач с много драма... Емоцията на домакините и темперамента на резаците се сблъскаха... Луд мач с победа на турците.

[offtopic]http://en.wikipedia.org/wiki/2002_FIFA_World_Cup_knockout_stage#Third_place_play-off[/offtopic]

2006 1/8 Португалия - Холандия - голяма битка беше... Даже остана в историята като битка при Нюрнберг... С главно действащо лице пияния Иванов. :mrgreen: :mrgreen:
[offtopic]http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Nuremberg_(association_football)[/offtopic]
shumkar_44 написа:...Весел лаят е на Шаро,
весел е и неговият вид,
щом във с ветреца ювелирно
се прокарва мириса на сух бисквит.

Годините ще литнат бързо,
и децата ще напуснат каменния зид,
ала сърпа лунен, той ще помни вечно,
къкрещия, вкусен, сух бисквит.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот защо » 31 май 2014 16:55

trimontium написа:
защо написа:(Румениге беше контузен тогава, влезе чак в продълженията, при 3:1 за Франция, вкара с влизането един гол, ама това му беше, изигра няколко минути и се загуби.

ОК. Контузена машина. Влезе при 2:1 и стана 3:1. След това вкара за 3:2 и направи атаката за 3:3 - верно дреболия за няма и половин час игра в продължението на полуфинален мач на СП. Всяка атака след влизането му, минаваше през него.

Е, третия гол стана, като Литбарски центрира лошо една топка, Хрубеш, който тогава по закон божи играеше пръв с всяка висока топка, докато другите му се моткаха около кръста, трябваше да излезе чак до аутлинията, за да я вземе той се опита да я свали на Фишер, и на него не му се получи добре, топката дойде отзад и встрани, Фишер плонжира и вкара много красиво, със задна ножица. Ако намеря някое видео, ще видя сигурно и Румениге някъде назад в комбинацията, ама чак да е направил атаката. То аз тогава бях малък, може и да съм очаквал някакви чудеса от него като влезе и да ме е разочаровал, ама не си го спомням чак с толкова голямо негово влияние мача. Между другото, тримата, които споменах, също бяха големи футболисти, особено Клаус Фишер, когото сигурно вече никой не помни.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот doktora25 » 31 май 2014 16:55

И за още един много драматичен мач от миналото световно се сещам:

Словакия - Италия 3-2. Последният от груповата фаза, който бе решаващ за продължаването напред в турнира. Много слабо се представиха италианците в предните 2 мача. И в този не показаха добра игра, но на моменти оказваха много сериозен натиск.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот защо » 31 май 2014 17:34

honda написа:Абсолютно съм съгласен с теб за написаното за мача между СССР и Унгария, но има и друга история, мача се игра около месец след катастрофата в Чернобил и от съветска страна категорично отказваха да признаят ,че има изтичане на радиация , практически целия отбор на СССР беше от играчи на Динамо(Киев)(Чернобил -Киев е около 70 км),чу се че на съветските треньори е казано : "Резултатите не ни интересуват, само футболистите трябва да тичат като че ли живота им зависи от това",като потвърждение ,че няма радиация в Киев. Много вероятно е и съветския отбор да е бил и солидно напомпен(по онова време на футболните мачове нямаше допинг контрол) потвърждение на тези слухове са и , че съветския отбор видимо отпадаше със всеки изминат мач,друг е въпроса и че съдиите ги заклаха в мача с Белгия. Но в първия мач срещу Унгария съветските футболисти изглеждаха така сякаш ще победят и Карл Луис и Бен Джонсън на спринт.
Ако трябва да се спра на интересен мач от СП бих се спрял на 2 мача , горе-долу и това е мнението и ФИФА . Единия е Франция-Бразилия -5:4 след дузпи през 1986 мач ,за който беше написано че е издигнал футбола до изкуство. От едната страна Сократес , Карека, Жозимар, влезлия в края на мача Зико( и пропуснал единствената дузпа в кариерата си- най-решителната беше малко преди края на редовното време) от другата страна Платини,Жирес,Тигана,Фернандес за Франция.
Другия мач който бих посочил е Италия -Германия от 1970- наречен мача на века, спечелен от адзурите с 4:3 след продължения (1:1 в редовното време) мач в който двете световни футболни сили застават един срещу друг в може би най-силните си състави за всички времена. Едните са европейски шампиони (Италия) другите след 2 години ще станат европейски ,а след 4 години световни. От едната страна са най-великото нападателно звено на Италия за всички времена- Мацола-Рива-Ривера-Бонисения(в интерес на истината те почти никога не играят едновременно) плюс професора на защитната игра Факети ,Бургнич и Доменгини , от другата страна са Бекенбауер, Герд Мюлер,Уве Зеелер,Оверат,С.Майер. Мач в който има всичко безброй положения, невероятни спасявания (най-вече от Албертози - прави 3 невероятни спасявания ,който просто не е за вярвания ,че не влизат), 7 гола, драматични обрати, грешки в защита общо взето всичко.
Интересното е че и двата отбора спечелили тези велики мачове ,губят безславно в следващия си мач съответно Франция от Германия с 0:2, а Италия от Бразилия с 1:4.
Не искам да обиждам никого ,но едва ли в последните години има мач ,който може да съперничи на тези 2 мача.
Умишлено не съм включил мачове с участието на България, понеже тези мачове с участието на България са незабравими за нас,понеже сме пряко заинтересовани от изхода им, но като драматизъм и качество на игра тези 2 мача ,които съм споменал се открояват над всичко останало.

Е те чак след Италия`90 май се научиха да се пестят, до тогава беше така, правиш един силен мач и следващия падаш. Макар че аз съм гледал Бразилия - Италия, вярно, на запис, щото когато са го играли на живо, не съм бил роден, не е безславна загубата, нито тая на Франция от Германия през 86-та. Тогава, впрочем, имаше доста такива отбори, Дания, която би Уругвай с 6:1 в групите, отпадна от Испания на 1/8 финала с 5:1 (с 4 гола на Бутрагеньо), испанците след това също бяха елиминирани от белгийците, след равенство в редовното време, като СССР, макар че там головете си бяха редовни. Та може да има нещо вярно в теорията за допинга, не само при СССР. Да са го открили тогава футболните хора и още да не са могли да го контролират :lol: . Впрочем, Бесков водеше СССР през 82-ра, а преди Световното в Мексико уволниха Едуард Малофеев, в предния пост съм сгрешил.

Малко са ми не по темата коментарите, ама ми е трудно да избирам мачове, щото са много, а и не ща да си правя труда да ги класирам, по приятно ми е да си ги спомням. На Световното през 70-та Ривера и Мацола са били в конфликт, те май са си имали някакво съперничество през цялото време, докато са играели, та Валкареджи не е рискувал да ги пуска заедно, единият е сменял другия. Пропуснал си да споменеш вратаря Албертози сред звездите им, той им беше най-добрият играч в тоя мач, щото италианците вкараха ранен гол, та германците натискаха през целия мач и успяха да изравнят чак в продължението, благодарение на него. А ако река да се придържам към темата, финалът на Италия с Бразилия също може да се включи в списъка с големите мачове, макар че и него съм гледал по-късно, като естет, та не може да се каже, че е бил вълнуващ за мен, ама понеже никой от по-дъртите не го е споменал...
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16750
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот Udoji90 » 31 май 2014 19:08

Мога само да ви завиждам за големите мачове, които сте имали щастието да гледате. Аз дори не съм наблюдавал двубоите на нашите национали през 1994 г., тъй като тогава съм бил едва 4-годишен и не съм гледал футбол. Започнах да гледам покрай СП 98 във Франция. Всичко на всичко съм гледал само 4 Световни, но дори в рамките на тях има доста мачове, които ми направиха впечатление.

СП 1998:
- Победата на Аржентина над Англия с дузпи на 1/8-финал. Симеоне тогава изкара червен картон на Бекъм, но англичаните с човек по-малко все пак удържаха онова 2-2 и добутаха до дузпите. Сиймън пръв спаси, но аржентинският вратар (не помня кой пазеше тогава) отвърна с 2 спасявания и класира "гаучосите".
- Бразилия 3-2 Дания на 1/4-финал. Датчаните поведоха с ранен гол, допуснаха обрат, изравниха, но все пак загубиха. Впечатлен бях от начина, по който се противопоставиха на действащия тогава шампион.
- Холандия 2-1 Аржентина в същата фаза с изтънчения победен гол на Бергкамп.
- Германия 0-3 Хърватия в същата фаза. Изобщо голям фурор направиха Шукер и компания, но този мач може би беше върхът.
- Победата на Бразилия над Холандия с дузпи на полуфинала. "Лалетата" направиха 1-1 с доста късен гол, ако не греша, но при дузпите Тафарел хвана 2 и класира Бразилия за финала.
- Бразилия 0-3 Франция на финала. Много се изкефих, защото ми се искаше Франция да спечелят първа титла. В началото Бразилия имаха някои много опасни положения, но след двата гола на Зидан всичко приключи.

СП 2002:
- Издънките на Франция в груповата фаза и по-точно загубите с 0-1 от Сенегал и с 0-2 от Дания. И в двата мача "петлите" пропуснаха доста ситуации, Трезеге само целеше гредите и в крайна сметка 1 точка и 0 гола в тази група.
- Двубоите на Корея с Италия и Испания, в които бяха видимо подпрени. На Тоти му дадоха втори жълт картон за симулация вместо дузпа, а на Испания им отмениха май 2 гола, от които поне единият беше редовен - центриране на Хоакин и удар на Мориентес (по-назад видях някой друг да го споменава). После при дузпите точно Хоакин единствен не успя да вкара.
- Бразилия 2-1 Турция в груповата фаза. Турците поведоха с гол на Шаш, Роналдо изравни, а после Ривалдо изпроси първо червен картон за съперник, а след това и дузпа за победния гол.
- Швеция 1-2 (сл. прод.) Сенегал. След доброто си представяне в групата африканците успяха да обърнат този мач и да спечелят, след като малко преди това Швеция бяха ударили греда.
- Победата на Испания над Ейре с дузпи на 1/8-финал. Иберийците поведоха, Ейре изпуснаха дузпа, после получиха втора, с която изравниха. Стигна се до дузпи, където Ейре изпуснаха още 3 пъти и отпаднаха, макар че може би бяха по-добрият отбор в онзи мач.
- Корея 2-3 Турция за бронзовите медали с най-бързия гол в историята на СП, вкаран от Хакан Шукур.

СП 2006:
- Чехия 0-2 Гана в груповата фаза. На пръв път поглед изглежда странно да слагам този мач сред другите. Много ме впечатлиха обаче Гана във въпросния двубой. Знаех, че са добър отбор, но може би това беше най-силният мач, който съм им гледал (при положение че следя редовно Купата на африканските нации, а Гана направиха пробив и на последното СП). Изключително зрелищен мач с адски много положения, в който чехите бяха тотално надиграни. Можеше самите те да вкарат 3-4 гола, но и да допуснат почти двуцифрен брой такива. Чех изигра един от най-силните си мачове и буквално спаси своите от огромен резил.
- Португалия 1-0 Холандия на 1/8-финал. Голът беше на Маниш, но не това е важното. Мачът беше изпълнен с нерви, груби нарушения и липса на спортсменство. 16 жълти и 4 червени картона бяха резултатът от това.
- Германия 0-2 (сл. прод.) Италия на полуфинала с головете на Гросо и Дел Пиеро в края на второто продължение.
- Естествено финалът, спечелен с дузпи от Италия срещи Франция и запомнен с удара с глава на Зидан срещу Матераци. Зизу ми е любимият играч и много ми стана неприятно, че по такъв начин му приключва кариерата.

СП 2010:
- Дания 1-3 Япония в груповата фаза. На "самураите" им стигаше Х, за да са втори по голова разлика, но изнесоха истинска лекция на "червения динамит" и след като поведоха с 2 много хубави гола от преки свободни удари на Хонда и Ендо, след това можеше да ги разгромят, а единственият гол за Дания беше от спорна дузпа, доколкото помня.
- Словакия 3-2 Италия отново в груповата фаза. И двата тима бяха направили слаби първи 2 мача, но Италия все пак бяха с точка напред и голов Х ги класираше. Словакия обаче изиграха изключителен двубой и завършиха втори, като оставиха Италия чак последни. Имам някакви смътни спомени, че тогава май не беше признат гол за "адзурите", при който останаха съмнения, че топката е зад голлинията.
- И като споменах за непризнат гол, то всички се сещаме за Германия 4-1 Англия на 1/8-финал. Британците набързо щяха да се върнат от 2 гола пасив, но страничният съдия незнайно как не видя, че топката е доста вътре след удара на Лампард и рикошета в горната греда.
- Победата на Уругвай над Гана с дузпи и онази ръка на Суарес в последната минута на продълженията, когато Гиан пропусна дузпата и впоследствие "урусите" се класираха.
- Германия 0-1 Испания на полуфинал. Немците бяха изиграли страхотни мачове с Англия и Аржентина, докато Испания много трудно преодоляха Португалия и Парагвай, така че имах предчувствия, че ще загубят тежко този мач. С изключително голям кеф обаче си спомням как 70 минути Германия изобщо рядко успяваха да се докопат до топката, камо ли да създадат положения. Пуйол направи много силен мач, като вкара и победния гол.
- Холандия 0-1 (сл. прод.) Испания на финала. Касияс тогава извади 2 чисти положения, когато Робен излезе сам срещу него. Помня, че Уеб спести червен картон за Холандия (май беше за Де Йонг) в редовното време, но в продълженията изгони Хейтинга. "Лалетата" още след 80-тата минута бяха започнали да издишат и голът беше неизбежен, макар да беше вкаран само 4-5 минути преди края на продълженията.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
edmon_dantes
Мнения: 1597
Регистриран на: 19 ное 2008 15:23
Skype: edmon_dantes2
Местоположение: София, Ямбол
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот edmon_dantes » 06 юни 2014 19:49

Спомням си мача между Аржентина и Камерун през 1990г. Този мач беше откриването на мондиала и Камерун спечелиха с 1:0. Завършиха с 9 души, обаче се държаха много достойно. Марадона го съсипаха от нарушения, но имаха един невероятен вратар - Томас Н'Коно. Излизаше на всеки корнер, независимо къде се центрираше топката. Беше невероятен мач!
ЛЕВСКАР ДО ГРОБ
ИзображениеИзображениеИзображение


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта