Нововъведения на СП 2014г.

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
McLovin
Мнения: 1423
Регистриран на: 29 дек 2008 22:39
Контакти:

Re: Нововъведения на СП 2014г.

Мнениеот McLovin » 22 май 2014 15:42

Спрея е супер. Върши идеална работа, особено за парите, които са дадени за производството спрямо всички останали алабалистики изредени в статията.
"За какво ми е публика, футбол трябва да се изграе при закрити врати! Футболът е изкуство!"

"Какво висше има в нашето първенство, че да се нарича Висша лига?!"

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23636
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Нововъведения на СП 2014г.

Мнениеот paceto » 22 май 2014 16:50

genev32 написа:Това със спрея ме разби :) :) :) :) :) доста интересни глупости въвеждат :|


Явно не гледаш достатъчно мачове най-вече извън Европа :)
Това не е никаква новост и се използваше още в Аржентина на Копа Америка през лятото на 2011 :)

Отделно се използва и доста често в Южна Америка и подобни първенства като конфедерациите и т.н. :)
Много полезно си е даже.

Като стана дума за Копа Америка, другото лято ще има отново този път домакин ще е Чили.
Ще започнат на 11 юни 2015 и ще свършат на 4 юли 2015.

Потребителски аватар
McLovin
Мнения: 1423
Регистриран на: 29 дек 2008 22:39
Контакти:

Re: Нововъведения на СП 2014г.

Мнениеот McLovin » 23 май 2014 12:50

paceto написа:
genev32 написа:Това със спрея ме разби :) :) доста интересни глупости въвеждат :|


Явно не гледаш достатъчно мачове най-вече извън Европа :)
Това не е никаква новост и се използваше още в Аржентина на Копа Америка през лятото на 2011 :)

Отделно се използва и доста често в Южна Америка и подобни първенства като конфедерациите и т.н. :)
Много полезно си е даже.

Като стана дума за Копа Америка, другото лято ще има отново този път домакин ще е Чили.
Ще започнат на 11 юни 2015 и ще свършат на 4 юли 2015.

Леле колко бързо минава времето. Сега като си спомня наистина го видях на тази Копа, а сякаш беше вчера :(
След като го споменахме, трябва да отбележа, че Копа Америка ми е любимият турнир. Класни отбори, страхотна публика. Футболът е от съвсем друг тип когато се играе в тази част на света. С нетърпение чакам първенството догодина с искрицата надежда евентуално да успея да го посетя :roll:
"За какво ми е публика, футбол трябва да се изграе при закрити врати! Футболът е изкуство!"

"Какво висше има в нашето първенство, че да се нарича Висша лига?!"

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23636
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Нововъведения на СП 2014г.

Мнениеот paceto » 23 май 2014 20:45

Минава много бързо времето определено.
Аз не пропусках мач от първенството в Аржентина и беше доста интересно и дано другото лято да е също така интересно.
Точно на това първенство през 2011 изгря звездата на Алексис Санчес в Чили и беше забелязан от големите отбори и след турнира премина в Барселона. Аз много го харесвах тогава, защото беше много бърз играч и беше звездата на отбора им, ама като премина в Барселона нещо секна в него и загуби блясъка си. Да кажем, че в Чили му е по-лесно да изпъкне от колкото в Барселона и може и там да е заблудата :)

В Чили ли ще ходиш тогава? :)

Потребителски аватар
McLovin
Мнения: 1423
Регистриран на: 29 дек 2008 22:39
Контакти:

Re: Нововъведения на СП 2014г.

Мнениеот McLovin » 26 май 2014 01:03

paceto написа:Минава много бързо времето определено.
Аз не пропусках мач от първенството в Аржентина и беше доста интересно и дано другото лято да е също така интересно.
Точно на това първенство през 2011 изгря звездата на Алексис Санчес в Чили и беше забелязан от големите отбори и след турнира премина в Барселона. Аз много го харесвах тогава, защото беше много бърз играч и беше звездата на отбора им, ама като премина в Барселона нещо секна в него и загуби блясъка си. Да кажем, че в Чили му е по-лесно да изпъкне от колкото в Барселона и може и там да е заблудата :)

В Чили ли ще ходиш тогава? :)

Мда, доста интересно беше и аз се постарах да не изпусна нито един мач, но май не гледах един, но не помня кой. Алексис Санчес тогава наистина направи фурор, а и беше нещо като любимец на коментаторите. Не спряха да говорят(крещят :lol: ) за него. И определено в Италия повече му спореше играта.
Не знам дали ще отида, за сега е само в сферата на фантастиката, но много искам да отида. Ще се опитам, пък ще видим :geek:
"За какво ми е публика, футбол трябва да се изграе при закрити врати! Футболът е изкуство!"

"Какво висше има в нашето първенство, че да се нарича Висша лига?!"

James Beattie
Мнения: 2458
Регистриран на: 15 ное 2011 19:18

Re: Нововъведения на СП 2014г.

Мнениеот James Beattie » 20 юни 2014 11:27

Вчера като видях Хауърд Уеб да пръска със спрея , направо се попиках от смЕх :lol:
Като се завърне в Англия , трябва да го съдят за вандализъм!

Spiro Spirov
Мнения: 106
Регистриран на: 24 юни 2014 01:24
Контакти:

Re: Нововъведения на СП 2014г.

Мнениеот Spiro Spirov » 24 юни 2014 01:54

Нововъведенията са смехотворни, колкото ФИФА да се намират на работа. Не знам какво толкова го хвалят този спрей. Топки и стени с по една-две педи напред не решават мачове. Измислени засади, дузпи и фаулове - това вече е друго нещо.

Технологията с гол линията е добра, но няма да е зле да се въведе и за крайната линия, че и за цялата странична.

Има едно-единствено нещо, което наистина трябва да се въведе, но е толкова революционно и ще промени толкова много играта, че онези темерути във ФИФА до последно ще упорстват. Видео повторения. Главният съдия трябва да има право да се консултира с тях на екрана на стадиона по всяко време. Всеки отбор трябва да има право на определен брой грешни оспорвания, както е с Ястребовото око в тениса, което вече доста години се използва и никой няма проблеми с него.

Доста аргументи се повдигат срещу видео повторенията, но нито един от тях не ме впечатлява като непреодолим. Щяло да се губи време? Глупости. Много повече време се губи сега в симулации и разправии. Голови ситуации щели да се провалят? Дрън-дрън. Просто съдиите ще свирят засади/фаулове само когато са абсолютно сигурни в преценката си. Ако се стигне до гол, потърпевшият отбор може да оспорва и ако се окаже, че засада/фаул наистина е имало, голът се отменя и точка. Вярно, това ще доведе до повече отменени голове отсега и ще има повече нерви. Играчите ще трябва да свикнат, това е положението. Само си представете обаче колко ще се повиши качеството. Играта ще стане по-бърза и по-коректна. Всички професионални симуланти, т.е. към 95% от професионалните футболисти, ще се замислят много сериозно преди да разиграват драматични спектакли. Същото важи и за множеството професионални балтии.


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта