Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43832
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот rhaegar » 10 фев 2014 23:07

THE G.A.M.E написа:
rhaegar написа:Нали се сещаш, че никой спонсор няма да се навие да организира турнир с голям награден фонд, ако няма кой да иде да му види "рекламата"?

Спонсорите разчитат предимно на ТВ аудиторията. ;)


Ми тогава на ГШ турнирите да заключат кортовете и да цъкат само за телевизията. И без тва само разходи по чистене след тия свинье, феновете.

Иначе за базите съм съгласен.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот 1982 » 10 фев 2014 23:10

THE G.A.M.E написа:

Отново го пиша... Не е толкова важно посещаемост, дори не е толкова важно какви участници участват, важното е да се направи една стабилна база, която да приема някой турнир, който от своя страна да е широко отразяван от българските медии.



Не е важно за теб, ама за АТР и WTA си е много важно. Пак ти пиша, немалко турнири отпаднаха от календара по тази причина през годините.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

THE G.A.M.E
Мнения: 49956
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот THE G.A.M.E » 10 фев 2014 23:11

rhaegar написа:Ми тогава на ГШ турнирите да заключат кортовете и да цъкат само за телевизията. И без тва само разходи по чистене след тия свинье, феновете.

Аз не че гледам много тенис, ама извън турнирите от ГШ, в другите силни надпревари до към 1/4 финалните фази, кортовете са полупразни.

Ей го днес мача на Цвети в Доха, я имаше 200 човека, я не. :roll:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот 1982 » 10 фев 2014 23:14

THE G.A.M.E написа:
rhaegar написа:Нали се сещаш, че никой спонсор няма да се навие да организира турнир с голям награден фонд, ако няма кой да иде да му види "рекламата"?

Спонсорите разчитат предимно на ТВ аудиторията. ;)



Това важи само за големите турнири, които имат голяма световна ТВ аудитория, малките турнири нямат такава, тях не ги гледат много хора.
Последна промяна от 1982 на 10 фев 2014 23:15, променено общо 1 път.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43832
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот rhaegar » 10 фев 2014 23:14

THE G.A.M.E написа:
rhaegar написа:Ми тогава на ГШ турнирите да заключат кортовете и да цъкат само за телевизията. И без тва само разходи по чистене след тия свинье, феновете.

Аз не че гледам много тенис, ама извън турнирите от ГШ, в другите силни надпревари до към 1/4 финалните фази, кортовете са полупразни.

Ей го днес мача на Цвети в Доха, я имаше 200 човека, я не. :roll:


Само че на Доха и на WTA им е взаимно изгодно да има турнир там. Освен това на Катар не му трябва да привлича чужди спонсори, а местното население няма нужда да му се промотира "продукта". Отделно, турнирът е женски, а там на подобни екзотични изяви се гледа малко като да отидеш на зоопарк-забавно е, ама не е интересно. Един турнир тук без посещаемост е обречен, а Ганьо не е свикнал да харчи грешни пари за тенис.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

THE G.A.M.E
Мнения: 49956
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот THE G.A.M.E » 10 фев 2014 23:31

Не бива да се съди само по-един турнир, при това провел се едва 2 пъти извън офи-сезона.

Аз си спомням 1-вите ни участия в Световна Лига по Волейбол, мачовете се играеха в Зимният Дворец в София ...
1 500 зрители се считаше в онези години за небивал интерес.
Сега волей-националите ни играят пред 7 000 във Варна и 10 000 в Сф.

Така че ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот 1982 » 10 фев 2014 23:37

Ами погледни в Истанбул на другия турнир извън офи-сезона каква посещаемост имаше ..... и не ме контрирай с по-големите имена, тук пак щеше да е мизерия, не може Пиронкова да играе с именити състезателки като Ана Иванович и Саманта Стоусър, а залата да е празна. Това е позор и бъди сигурен, че го виждат съответните хора.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43832
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот rhaegar » 10 фев 2014 23:39

THE G.A.M.E написа:Не бива да се съди само по-един турнир, при това провел се едва 2 пъти извън офи-сезона.

Аз си спомням 1-вите ни участия в Световна Лига по Волейбол, мачовете се играеха в Зимният Дворец в София ...
1 500 зрители се считаше в онези години за небивал интерес.
Сега волей-националите ни играят пред 7 000 във Варна и 10 000 в Сф.

Така че ...


Първо, цялостният интерес на българите към волейбола е в пъти по-голям от този към тениса.
Второ, волейболните мачове най-често се провеждат в удобни за повече хора дни и часове. В един тенис турнир с формата на Турнира на шампионките означава 15 мача, голяма част от които се играят в работни дни и в неудобни часове.

Никой спонсор не може да си позволи да провежда 6-7 години турнир с голям награден фонд, докато чака посещаемостта да се увеличи и съответно той да си възвърне някаква част от инвестицията.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

THE G.A.M.E
Мнения: 49956
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот THE G.A.M.E » 10 фев 2014 23:39

1982 написа:Ами погледни в Истанбул на другия турнир извън офи-сезона каква посещаемост имаше ..... и не ме контрирай с по-големите имена, тук пак щеше да е мизерия, не може Пиронкова да играе с именити състезателки като Ана Иванович и Саманта Стоусър, а залата да е празна. Това е позор и бъди сигурен, че го виждат съответните хора.

Аааа, аз Истанбул не съм ги споменал нарочно. :lol:

Там са друга бира. ;)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот 1982 » 10 фев 2014 23:43

Точно защото са друга бира, един ден могат и редовен турнир да им дадат. Там дори туркиня не играеше, но хората ходеха на мачовете.

На нас никой нищо няма да ни даде, ние на мачове Пиронкова - Иванович и Пиронкова - Стоусър се излагаме като посещаемост, как да искаме редовен турнир от календара да ни дадат ?!?!
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Върни се в “Сочи 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта