Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Siegfried
Мнения: 7151
Регистриран на: 01 окт 2009 18:56
Местоположение: Челсиландия
Контакти:

Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот Siegfried » 20 юни 2015 02:27

Преди няколко години се бях заел сериозно с изготвянето на теми за всички мачове на Нефтохимик в А група и с вечния съперник Черноморец. Поради дългото ми отсъствие обаче тези начинания бяха поизоставени, но това скоро ще се промени. Не само това, но и предлагам да започнем нова тема, в която призовавам всички фенове на нашия най-любим отбор да ми помогнат! Да ми помогнат да покажем на всички останали що за легенди сме имали и що за бъдеще имаме. Нарочно говоря за МИНАЛО и БЪДЕЩЕ, т.е. в тази тема няма да се публикува информация само за старите морски вълци от историята на Нафтата, но и за най-перспективните ни играчи в наши дни. Темата е отворена за всички, които имат какво да кажат по тези два въпроса, а съм убеден, че такива има в изобилие в този под-форум :!: Нафта завинаги !!! А група, ние идемъ!!!


Аз ще започна с една от многото изключителни личности, подвизавали се със зелената фланелка! С един човек, посветил ок. 13 години от футболната си кариера на Нефтохимик! С един човек, който до ден днешен носи в себе си любовта към стария отбор, в който е спечелил не само няколко трофея, но на първо място признателността и любовта на зелената публика!


Изображение


Митко Трендафилов


Изображение


Изображение


Роден на 25 декември 1969 г. в Димитровград


Успехи -
вицешампион за 1997-а, двукратен носител на купата на ПФЛ за 1996-а и 1997-а, финалист за Купата на България през 2000г. - все с Нефтохимик


Кариера -


1989-93: Димитровград - 68 мача/20 гола
1993-98, 1998-2001, 2002-04, 2007-08, 2009-11: Нефтохимик - 272 мача/47 гола :!: :!: :!:
1998: ЦСКА - 11 мача/1 гол
2001-02: Локомотив Пд - 29 мача/5 гола
2004, 2008-09: Несебър - 21 мача/1 гол
2004-05: Марсашлок (Малта) - 17 мача/2 гола
2005-07: Черноморец - 40 мача/16 гола

Изображение


Изображение



Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот anihilator » 20 юни 2015 02:44

Няма нафта няма газ Порточанов ******* :lol: Шегата настрана добър отбор имахте 90те !Кое всъщност доведе до срива на Нефтохимик ?

Потребителски аватар
Siegfried
Мнения: 7151
Регистриран на: 01 окт 2009 18:56
Местоположение: Челсиландия
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот Siegfried » 20 юни 2015 02:49

anihilator написа:Няма нафта няма газ Порточанов ******* :lol: Шегата настрана добър отбор имахте 90те !Кое всъщност доведе до срива на Нефтохимик ?


Всичко тръгна надолу, след като Порточанов си тръгна от отбора. :( Тогава Нефтохимик стана Нафтекс и от редовен конкурент на Левски и ЦСКА за челните места Нафтата се превърна изпървом в средняк, а след това и срамно изпадащ отбор.

Христо Порточанов бе архитектът на явлението Нефтохимик, което бе страшилище за Левски, ЦСКА и всички останали през 90те. Всеки мач стадионът бе пълен, всеки сблъсък бе празник за града, а шейховете играха атрактивно и бележеха често... Бяха времена... Дано някой ден се повторят.

Потребителски аватар
MaX
Мнения: 1379
Регистриран на: 13 юли 2011 16:35
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот MaX » 20 юни 2015 03:03

Да и играеха само българи тогава. Дано се намерят спонсори за вас. Все пак Бургас не е беден град.

exiter
Мнения: 453
Регистриран на: 20 юли 2011 20:42
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот exiter » 20 юни 2015 03:34

Кое менте на Нефтохимик поред рекламираш в момента ?
Млада жена отива да се изповяда в църква: - Отче, съгреших. Купих си цигари от "Lafka".И отсреща се чува:
- Чадо, кажи 10 пъти "Оставка".

Потребителски аватар
radoslav_rashkov
Мнения: 1220
Регистриран на: 30 мар 2013 17:34
Skype: rado_rashkov
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот radoslav_rashkov » 20 юни 2015 04:20

exiter написа:Кое менте на Нефтохимик поред рекламираш в момента ?


Сърби ли те, боли ли те нещо?!?
Изображение

КРАСОТА ВЯРА БОРБА
Мнения: 2742
Регистриран на: 18 окт 2010 07:32
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот КРАСОТА ВЯРА БОРБА » 20 юни 2015 06:06

Любовта на хората прави един отбор голям.А не купи и титли.Успех на Нефтохимик.Не мислиш ли че ,,вечният съперник'' е малко пресилено.По -подходящо щеше да е градският съперник,защото постоянно се разминавате в групите,а заедно сте играли при майсторите няколко сезона и то само по времето на Порточанов.Ако извадиш статистиката в дербитата в двете групи може и да ме опровергаеш,защото аз ви следя от това време.

Потребителски аватар
pas
Мнения: 859
Регистриран на: 02 яну 2009 14:52
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот pas » 20 юни 2015 09:27

КРАСОТА ВЯРА БОРБА написа:Любовта на хората прави един отбор голям.А не купи и титли.Успех на Нефтохимик.Не мислиш ли че ,,вечният съперник'' е малко пресилено.По -подходящо щеше да е градският съперник,защото постоянно се разминавате в групите,а заедно сте играли при майсторите няколко сезона и то само по времето на Порточанов.Ако извадиш статистиката в дербитата в двете групи може и да ме опровергаеш,защото аз ви следя от това време.


Прав си. За мен лично, Черноморец никога не са били някакво предизвикателство на терена, с изключение на няколко мача в последните години, където наистина те олицетворяваха всичко пошло, подло, мръсно, нечестно във футбола. И беше въпрос на много повече от спортен резултат, бедният, отритнат и почти убит Нефтохимик, с подкрепата на многократно по-голямата си публика, да победи омразният съперник.

В годините назад, обаче, почти винаги сме се разминавали. И причината е проста - партията-майка, която ръководеше всичко в държавата тогава, беше решила, че Бургас не може да има два отбора в "А" група, беше решено, че "Черноморец" ще е клуба, който може да се състезава там, а на Нефтохимик беше отредена роля да произвежда футболисти и да е отбор, на който "все нещо малко не му стига", за да е при най-добрите. Когато в началото на 90-те най-после отпаднаха тези ограничения (неписани, но наредени), тогава нашия отбор дръпна рязко нагоре.

Така че, вечен съперник... Няма нужда да ги издигаме толкова. Опитаха да ни унищожат по най-грозния и помиярски начин, с помощта на управници, олигарси, лъжи, подмяна, кражби и т.н. Десет години опитваха. Наистина опитаха всичко. Не успяха. Сега са жалки. Скоро пак ще ми станат безразлични. Не са ни никакъв вечен съперник. А и не е задължително да имаме такъв. Вечният ни съперник вече е всичко, което олицетворяваше творението Ч-ц 919. Това е истинският враг. На терена има само спортно състезание.

Потребителски аватар
thisisthelife
Мнения: 607
Регистриран на: 07 юни 2015 10:13
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот thisisthelife » 20 юни 2015 09:37

Добър сте били преди 15-тина години, но всичко е пропаднало, за съжаление. Остана един наистина добър стадион за нашите стандарти. Впрочем, как така Черноморец си го присвоиха? Навсякъде по стадиона емблемата на Черноморец, смениха зелените седалки и поставиха сини, отделно те си имат стадион, но играят на вашия. Как стана тази работа? Успех и дано скоро се стабилизирате, че футболът в Бургас май съвсем замря...
Truth is hate for those that hate the truth.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22309
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот NOMER14 » 20 юни 2015 09:55

anihilator написа:Няма нафта няма газ Порточанов ******* :lol: Шегата настрана добър отбор имахте 90те !Кое всъщност доведе до срива на Нефтохимик ?

Левски и Цска бяха силни все още тогава.
По стечение на обстоятелствата имам много познати и приятели от Бургас и всичките до един са фенове и на Нефтохими, и на Черноморец. Същото НЕ важи за София, за Варна. Пловдив не ги знам. :lol:


Върни се в “Нефтохимик”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост