80 бургаски фирми отказали да спонсорират Нефтохимик

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
FCH
Мнения: 3273
Регистриран на: 15 авг 2008 10:56

80 бургаски фирми отказали да спонсорират Нефтохимик

Мнениеот FCH » 22 юни 2014 14:06

Над 80 фирми от Бургас и региона са отказали да спонсорират Нефтохимик. Изпълнителният директор на „шейховете” Костадин Джамбазов е провел лични разговори със собствениците на всяка една от тях, но отвсякъде е получил отрицателен отговор.
Както е известно, бургазлии са в критично положение и участието им в „Б” група през новия сезон е почти невъзможно. Собственикът на клуба Николай Филипов е развял белия флаг и не вижда смисъл да се продължава агонията. „Мъчим се да спасим нещата. Опитваме да разсрочваме стари задължения. Нямаме и стадион за официалните мачове. Какъв е смисълът да го има Нефтохимик и да играем в Сливен, Несебър или Айтос? А и на мен ми писна хем да давам пари, хем да съм лош. Никой не помага. Явно Бургас не е футболен град. Със сигурност съм дотук“, призна собственикът Николай Филипов.
Крайният срок за лицензирането на „зелените” е вторник. Буквално до последния момент Джамбазов ще продължи с опитите си да намери генерален спонсор, който да поеме издръжката на клуба, но към този момент шансовете това да се случи клонят към нулата. Последната засега спасителна сламка се казваше „Мастерхаус”. Нефтохимик дори официално обяви, че строителният хипермаркет ще бъде спонсор на клуба. Нещата обаче се обърнаха с главата надолу, след като Мастер получи покана да участва във втория ни ешелон. Оттам вече са подготвили изискваните документи, като са посочили стадиона в Българово за домакинските мачове и са осигурили банкова гаранция за финансиране през новия сезон. Старши треньор на Мастер остава Ангел Стойков, който събира отбора на първа тренировка днес в 17 часа на стадиона в Българово. Така „бракът” между двете страни пропадна, а с това и надеждите за оцеляване на някогашното страшилище по родните терени стават все по-илюзорни.

Потребителски аватар
radoslav_rashkov
Мнения: 1220
Регистриран на: 30 мар 2013 17:34
Skype: rado_rashkov
Контакти:

Re: 80 бургаски фирми отказали да спонсорират Нефтохимик

Мнениеот radoslav_rashkov » 22 юни 2014 14:12

Бургас не иска Нефтохимик. Явно Черноморец, Созопол и Мастер са по-големи отбори. Нефутболен град.
Изображение

dodo7271
Мнения: 3053
Регистриран на: 26 окт 2009 12:24
Контакти:

Re: 80 бургаски фирми отказали да спонсорират Нефтохимик

Мнениеот dodo7271 » 22 юни 2014 14:18

Абе хора, вие пари печелите от собствен бизнес? Вие знаете ли как се спонсорира футболен клуб?
Христо Стоичков: Ако бях играл в Левски, сега аз щях да бъда върху коня пред Народното събрание


Потребителски аватар
Bourgas
Мнения: 6079
Регистриран на: 20 яну 2011 17:57
Местоположение: Bourgas
Контакти:

Re: 80 бургаски фирми отказали да спонсорират Нефтохимик

Мнениеот Bourgas » 22 юни 2014 14:26

radoslav_rashkov написа:Бургас не иска Нефтохимик. Явно Черноморец, Созопол и Мастер са по-големи отбори. Нефутболен град.

От къде знаеш какъв град е Бургас, свищовски плюнчо? Бургас е футболен град, Бургас започва от Черноморец. Бургазлии не искат да ги лъжат, за това сега е така и при двата отбора. Аз като пиша от няколко дена, някой чете ли ми въобще мненията? Явно съм наясно, явно знам някои неща. И проблема, момчета, не е лицензът. Ако искайте вярвайте.
[center]ЗА ЧЕРНОМОРСКИТЕ АКУЛИ ГОЛЕМИ РИБИ НЯМА![/center]
[center]Изображение[/center]
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
Bourgas
Мнения: 6079
Регистриран на: 20 яну 2011 17:57
Местоположение: Bourgas
Контакти:

Re: 80 бургаски фирми отказали да спонсорират Нефтохимик

Мнениеот Bourgas » 22 юни 2014 14:28

dodo7271 написа:Абе хора, вие пари печелите от собствен бизнес? Вие знаете ли как се спонсорира футболен клуб?

Който работи за себе си, знае как се печелят пари и как се отделя половин милион и нагоре за нищо. Останалите се плюнчат по клавиатурите, дават определения и псуват всеки, и всичко.
[center]ЗА ЧЕРНОМОРСКИТЕ АКУЛИ ГОЛЕМИ РИБИ НЯМА![/center]
[center]Изображение[/center]
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
FCH
Мнения: 3273
Регистриран на: 15 авг 2008 10:56

Re: 80 бургаски фирми отказали да спонсорират Нефтохимик

Мнениеот FCH » 22 юни 2014 14:37

Ако Филипов е имал желание, можеше да изчисти дълговете, които е натрупал - а те са поне 300 000 лв. Няма кой да налива пари, за да му покрива задълженията, още повече, че не се знае и какво получава - нямат база, не знам колко играчи са с договори, отделно и лиценз на практика няма...
Интересно защо Мастер се отказва от стадиона в Поморие? Не беше ли редно да ги пуснат на "Лазур", най-малкото Мастерхаус бяха от малкото, които до последно помагаха на Черноморец?!

Потребителски аватар
Bourgas
Мнения: 6079
Регистриран на: 20 яну 2011 17:57
Местоположение: Bourgas
Контакти:

Re: 80 бургаски фирми отказали да спонсорират Нефтохимик

Мнениеот Bourgas » 22 юни 2014 14:41

FCH написа:Ако Филипов е имал желание, можеше да изчисти дълговете, които е натрупал - а те са поне 300 000 лв. Няма кой да налива пари, за да му покрива задълженията, още повече, че не се знае и какво получава - нямат база, не знам колко играчи са с договори, отделно и лиценз на практика няма...
Интересно защо Мастер се отказва от стадиона в Поморие? Не беше ли редно да ги пуснат на "Лазур", най-малкото Мастерхаус бяха от малкото, които до последно помагаха на Черноморец?!

Не са само парите проблемът. А Мастер не ги пускат, защото стадионът е на фирма на Събев, която няма общо с Черноморец по документи и струва 12 бона на мач, мисля. А Бошнаков каза много интересни неща, но не е тук мястото да ги пиша.
[center]ЗА ЧЕРНОМОРСКИТЕ АКУЛИ ГОЛЕМИ РИБИ НЯМА![/center]
[center]Изображение[/center]
[center]Изображение[/center]

meteorit
Мнения: 901
Регистриран на: 23 мар 2013 20:39
Контакти:

Re: 80 бургаски фирми отказали да спонсорират Нефтохимик

Мнениеот meteorit » 22 юни 2014 14:55

Отбори като Монтана и Берое се подпомагат от местните власти, явно е въпрос на желание.

4oKuTo
Мнения: 674
Регистриран на: 18 яну 2010 17:24
Контакти:

Re: 80 бургаски фирми отказали да спонсорират Нефтохимик

Мнениеот 4oKuTo » 22 юни 2014 15:03

Бургас е футболен град, защото е вадил сериозни футболисти през годините и има стабилна школа, но... Не знам до колко хората в този град обичат родните си отбори и дали ги припознават като свои, явно не е така. Имам много приятели от този град покрай студентските години и 90% от тях поставят Левски, ЦСКА на първо място за себе си. Явно ядрото истински фенове на Нафтата и Черноморец не е голямо, за да заслужи по - добро бъдеще за тези клубове.


Върни се в “Нефтохимик”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта