Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот 1982 » 20 сеп 2017 16:18

GOLEADOR написа:
1982 написа:Цялото това претопляне на манджата със статута на Герена очевидно се прави за пушилка преди далаверата с едни други бази в столицата ..... един господин, много дребен на ръст, и още по-дребен като човек, пак се кани да получи без пари нещо и трябва да му се създаде индулгенция за пред "обществото", особено една безмозъчна част от него .....

Около Герена има много скандални неща, най-вече около сектор А, а не около статута толкова, тези неща сме ги коментирали много пъти, но специално сегашната атака никак не е случайно точно в този момент, когато идва моментът за плащане на едни 8 милиона (което едва ли ще доживеем да видим), както и наближаващият фарс с "търга" за едни бази ......

Държавата плаща данъците за базата на Левски.И ти приемаш това с широко сърце,а уж се правеше,че ти пука за справедливостта и парите на държавата.Ако това беше за ЦСКА до сега да си го оплюл 100 пъти.Мдааа...


Аз тук съм спорил много повече от теб с левскарите на тема сектор А и източването на Виваком, част от която схема е и Левски, така че не ми пробутвай ловешката си демагогия. Но и на децата е ясно защо точно сега се вади тази престояла и развалена манджа, няма какво да обяснявам повече, като искаш да правиш като щраусите, прави.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот pomiqr272 » 20 сеп 2017 18:34

olimpi написа:
pomiqr272 написа:
olimpi написа:Нещо припознаваческата сган е налазила форума.
Честно нито мафиянски нито ГМ заслужават уважение, но да не би домуз ага или полуръста ДА ...та те всинца са за затвора.

Колкото до собствеността, явно по тескере стадионът е държавен, не е деактуван, след като ОО плаща данъците т.е. клубът, който е получил стадиона за безсрочно ползване (най-близкото е сервитут на имот) няма как да ги плаща, но ЗАКОННО ползва стадиона.

Отделен въпрос е защо не е оформено клубът да ги плаща тези задължения, но тогава излиза въпроса държавата като лош стопанин и не поддържа имота има ли право да изисква нещо.

А е пехливан-офф и джурналистчето ако така твърдят ... тогава не сме пред фалит, защото парите за А сектор на държавния стадион се дължат от държавата,а не от клуба :) и да не се зяе много за наем, че ФК Левски може да поиска да му реституарат терена в центъра, където му е бил стадиона заграбен от шумкарите.


Чл. 16. (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2004 г.) Поддържането и ремонтите на имотите и вещите - общинска собственост, се извършват от лицата, на които са предоставени за управление, като необходимите средства се предвиждат ежегодно по бюджетите им.

Чл. 17. (1) (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2004 г.) Поддържането и текущите ремонти на имотите и вещите - общинска собственост, отдадени под наем или предоставени за ползване, се извършват от наемателите или ползвателите им в съответствие с разпоредбите на Закона за задълженията и договорите.
(2) С договор може да се уговори основните ремонти да се извършват за сметка на наемателите и ползвателите.



И тука къде става въпрос за плащане на данъци и такси ?!

Данъците и таксите се плащат от собственика освен ако не е договорено друго. Стадионът е даден на ФК Левски за безвъзмездно безсрочно ползване. Грешката на ОО е , че не са оформили документно ФК Левски да плаща данъците и таксите.

Когато държавата или общината е съсобственик на вещта, върху която се учредява право на ползване всички трябва да учредят ограниченото вещно право на ползване, за да бъде то осъществимо. При учредено вещно право на ползване данъчно задължен е ползвателят. Това изрично е записано в чл.11, ал. 3 от ЗМДТ и не е нужно да се вписва нищо никъде ;) Право за безвъзмездно ползване може да се сключи за срок от 10 години. Въпросът е през коя година е сключен договорът, сключен ли е изобщо договор, има ли решение на общинския съвет с мнозинство повече от половината от всички общински съветници и изтекъл ли е този договор. Ако има сключен договор между двете страни, то идва въпросът защо данъкоплатецът плаща вместо юридическото лице и кой ще понесе отговорност и ако няма сключен договор как юридическото лице ползва общинска собственост в продължение на толкова години без договор? Разбира се въпросът ми за отговорността е риторичен или реторичен и дори саркастичен, тъй като става въпрос за колективна отговорност, а според закона отговорността е лична, с което народните представители са си вързали здраво гащите за всякакви безотговорни решения на общини, минисерства и прочие, които всъщност са целенасочени рещения, чрез които определени лица крадат от данъкоплатеца ежедневно. Изводът, който можете да си извадите е: да прецаквате всекидневно държавата, защото тя прави същото с Вас ежеминутно в работно време и дори в извънработно.

Хайде, толкоз стига.
Поздрав най-сърдечен!
Твой приятел вечен:
Весел Помиярчо

Потребителски аватар
zap_lv
Мнения: 698
Регистриран на: 04 юни 2009 17:12
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот zap_lv » 21 сеп 2017 09:53

Смотана държава ,управлявана или от мафиоти с бели якички ,или от мутри ,или затънали от хазарт аристократи .
За чии футболните клубове да плащат наеми за съоръжания ,който приличат на бомбардирани . Ако ще са тия бараки ,то нека всеки клуб го освободят от наем. Ако Държавата намери пари да строи стадиони като тези в Румъния ,Турция и Полша например ,нека клубовете да си плащат наем. Вижте Герена ,сега вижте стадион Славия например . Нашия дом е по-близко до определението "стадион" ,отколкото уж частния стадион в кв. Овча Купел . Тоя шопар за 20 години нареди малко седалки в сектор В и смени тревната настилка мнооого отдавна .
Трябва да се намерят пари спешно за останалите 3 сектора на Виваком Арената ,за да може в столицата да има 1 модерен стадион . Трябва да принудят Венци тия пари от Петко Христов да ги сложи в осветление ,иначе няма да му дадат лиценз за Първа Лига и да си играе с грандовете Несебър ,Созопол ,от догодина Арда и др. Да видим дали ще намери 400 000 лв за едни смотани крушки .

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14078
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот damyanov1963 » 21 сеп 2017 11:33

1982 написа:
Аз тук съм спорил много повече от теб с левскарите на тема сектор А и източването на Виваком, част от която схема е и Левски, така че не ми пробутвай ловешката си демагогия. Но и на децата е ясно защо точно сега се вади тази престояла и развалена манджа, няма какво да обяснявам повече, като искаш да правиш като щраусите, прави.

Нещо не ми се връзват нещата. Да не искаш да кажеш, че другите отбори вместо да източват спонсорите си им правят дарения, както ЦСКА, когато беше към Вивател примерно, или сега припознавачите им към Мтел, щото Левски, като беше към тях, пак пишехте, че го източвал?
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
sslevski
Мнения: 3111
Регистриран на: 30 май 2009 16:07
Контакти:

Проблемите в Левски

Мнениеот sslevski » 21 сеп 2017 12:00

Според мен много интересна тема,в която може да се обсъди наистина проблемите в организационен план.В това отношение мисля,че в Левски е пълна анархия.Постоянно се пишат декларации ,в които се дават обяснения на обвинения било то по стадиона,било то по базата Ръковски,било то с левскари работещи там.В това отношение на други стадиони не е така.И там има натиск и разни интереси ,но на тях не се дава гласност.Последната гласност ,която се даваше с друг клуб беше с Емил Костадинов на армията преди да фалират. Тук се случват същите неща стъпка по стъпка.Нищо не казвам просто сравнявам.ФК Левски като клуб има хора,които се занимават с това и такива случаи като Станислав Ангелов не трябва да се дава гласност,защото монетата има две страни и от друга страна накърнява досотйнството на клуба.Тези неща се решават на четири очи или в съда,а не с престрелки в нета.След малко ще пусна и декларацията на родителите от базата Ръковски,защото трябва да имаме и тяхното мнение.Дано само това не раздели левскарската общност на две.А органите ,които отговарят за това да решат нещата по културен начин и без повече медиен шум,защото пак повтарям това е в ощърб на любимия ми клуб.ПИСНА МИ ОТ ДЕКЛАРАЦИИ ОТ НКП,КЛУБ,РОДИТЕЛИ,ФУТБОЛИСТИ И Т.Н. СПРЕТЕ СЕ!!! ЗАПОЧНЕТЕ ДА РАБОТИТЕ ,А НЕ ДА ПИШЕТЕ!!!
Ето и въпросната декларация дано да е последна:
"До

Ръководството на

ПРОФЕСИОНАЛЕН ФУТБОЛЕН КЛУБ ЛЕВСКИ АД

Уважаеми дами и господа,

Очаквахме и се надявахме посланията от ПРОФЕСИОНАЛЕН ФУТБОЛЕН КЛУБ ЛЕВСКИ АД ("ПФК Левски"), касаещи пряко бъдещото на децата ни и на ДЮШ "Левски-Раковски" да бъдат обсъждани в лична среща с нас, както подобава на дискусия в рамките на левскарската общност.

В известна степен не сме изненадани от това, че Вие избрахте това обсъждане да се провежда публично, чрез декларации в социални мрежи и медии, тъй като не помним представител на ръководството на ПФК Левски да е идвал когато и да било в базата на ДЮШ "Левски-Раковски" дори и само за да подкрепи децата ни, които се състезават със синия екип в редица формации, включително и в елитните такива.

Ако в качеството Ви на ръководители на ПФК Левски действително Ви е било грижа за децата, които мечтаят да играят един ден за футболен клуб Левски, неотклонно подкрепят любимия си отбор на Герена, то със сигурност щяхте да се погрижите те да водят подготовка при условията, при които водят техните връстници от школата на Герена, макар и повечето от тях да бяха "освободени" от Вашата школа поради липса на класа, според Вас.

Впрочем, може би точно ежедневните тренировки на сгурията на стадион "Раковски" и амбицията да докажат, че не са второ качество играчи, каляват духа на състезателите на ДЮШ "Левски-Раковски", които в една от елитните формации през сезон 2016/2017 г. достигна до Четвърт финал на държавното първенство, до който достигна и селекцията на колегите им от Герена, подготвяна при несравнимо по-добри условия.

Колкото до "покриването" на разходите на дейността на ДЮШ "Левски-Раковски" от Вас, ако това беше така, нямаше да се например налага НКП "Левски" да дарява топките, необходими за тренировъчния процес, базата да бъде реновирана с доброволни дарения на родител в значителни размери, а Станислав Ангелов с лични средства и спонсори, привлечени от него, да осигурява поддържането на терените.

Без тази подкрепа, предоставена от хора, доверили се на Станислав Ангелов, тренировъчният процес би бил невъзможен или дори и опасен за здравето на децата ни.

Позволяваме си също да припомним, че за всички тези години ръководството на акционерното дружество не съумя (или може би не пожела) да осигури валиден договор с МВР за ползването на базата на стадион "Раковски", което да създаде сигурност у треньори, състезатели и родители, като гаранция за дългосрочно развитие на школата.

Това, обаче, стори Станислав Ангелов, със своя личен авторитет, усилия и управленски капацитет, за което всички са му благодарни и ще бъде оценено високо и от бъдещите поколения.

На последно място, желаем да припомним, че "Левски" е идея, а не структури, акционерни дружества, сдружения, трудови договори, ръководства и техните лични амбиции. Впрочем, юридически лица с идеална цел не се крадат, в тях се води организационен живот, разписан в Закона за юридическите лица с нестопанска цел, и всеки заинтересован има възможност да оспорва по надлежния ред решения, които накърняват неговите интереси.

В крайна сметка, според нас, над всички тези теми стоят бъдещето на децата, развитието на спортен дух, постигането на високо спортно майсторство и изграждането им като активни и морални членове на нашето общество.

Тези цели обаче могат да бъдат постигнати единствено чрез всеотдайна работа и развитие на спортните бази, в т.ч. и тази на стадион "Раковски", а не превръщането им в административни сгради, молове, наргиле-барове, ресторанти и други подобни "увеселителни" заведения.

С уважение,

От Родителското настоятелство към ДЮШ "Левски-Раковски"
"
[wrapimg=]http://media.giphy.com/media/3EAKx3B7pIkygglk7C/giphy.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21185
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 21 сеп 2017 12:35

Освободят ли Антонио и Роман, спирам да гледам "Левски" за дълго време. Или на сеньор Роси му се месят, или има страховита медийна атака към "Левски" или... не знам. Русев е командирован в "Левски" и това се вижда от километри. Нещо става в този клуб ОТНОВО, и никой нищо. Даже тук във форума не гледам някой да го обсъжда. :| Защо? Мнозина казваха: "Батков ще ни се струва цвете", и аз им се смеех. Извинявайте! Тепърва предстоят да се случват неща. Помнете ми думата! Титлата ще ни е последната грижа.

Смеех се и на цесекарите, имам предвид феновете на починалото ЦСКА, не на припознавачите, че ние сме следващите. Хич и не ми е смешно напоследък.

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 22992
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот W84me » 21 сеп 2017 12:39

metodito написа:Освободят ли Антонио и Роман, спирам да гледам "Левски" за дълго време. Или на сеньор Роси му се месят, или има страховита медийна атака към "Левски" или... не знам. Русев е командирован в "Левски" и това се вижда от километри. Нещо става в този клуб ОТНОВО, и никой нищо. Даже тук във форума не гледам някой да го обсъжда. :| Защо? Мнозина казваха: "Батков ще ни се струва цвете", и аз им се смеех. Извинявайте! Тепърва предстоят да се случват неща. Помнете ми думата! Титлата ще ни е последната грижа.

Смеех се и на цесекарите, имам предвид феновете на починалото ЦСКА, не на припознавачите, че ние сме следващите. Хич и не ми е смешно напоследък.

Чакай малко, какво от новината на Спортал те притесни? Че договорите им изтичат и Левски иска да ги задържи? Много слаб ангел имате.
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21185
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 21 сеп 2017 12:44

W84me написа:Чакай малко, какво от новината на Спортал те притесни? Че договорите им изтичат и Левски иска да ги задържи? Много слаб ангел имате.


Случайно ли е според теб: Костадинов бива освободен, въпреки качествата му? Бурабия, знаем какво стана. Краев с лека ръка го ИЗПУСНАХА. Йоргачевич? Де Ноойер? Аниете? Сега, ако последват Вутов и Роман... не ти ли е малко странно. Знам, знам, човек, звуча като конспиратор. Отделно от това, странното освобождаване на Стоев? Атаката към Петрович? Слагането на некадърници за шефове, като Пелето, Гонзо и Боримиров. Назначаването на хора, като Митов. Може би всичко е случайно, да. Не го изключвам. Просто толкова случайности... На мен поне ми е подозрително.

Потребителски аватар
Daniel Levski
Мнения: 1366
Регистриран на: 25 мар 2010 14:53
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблемите в Левски

Мнениеот Daniel Levski » 21 сеп 2017 12:47

Хайде не се занимавай с интриги. Най-големи проблеми идват от наши хора.

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9216
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот mikata » 21 сеп 2017 12:53

Прохазка каза,че иска да се пробва и на друго място и още не е решил дали да си поднови договора :oops:
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта