Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
zap_lv
Мнения: 698
Регистриран на: 04 юни 2009 17:12
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот zap_lv » 26 юли 2017 11:43

metodito написа:Съгласен съм с теб за Ивайло. Виж за Боримиров... нямам мнение. А и знаеш, човек, всеки ще се вглежда в този младеж и ще очаква от него да е като баща си. Практиката сочи, че рядко синковеца минава татко си тук. Примери достатъчно.

Иначе по горния въпрос. Нали знаеш, че Даниел е най-големия акционер след Срас. Мисля, че това отговаря на въпроса. След това, как виждаш Хуанде Рамос с шеф Даниел Боримиров. :lol: Аз съм за премахване на позицията на спортния директор! Имаме си Краси. Делегират се на него някои от правата на сегашния СТД, другите се поемат от треньора. И така. Ако трябва се измисля някаква административна длъжност на някой да се занимава с по-дребни неща. Това е. За мен Краси е идеален за лицето на този клуб - със знания, способности, умения и млад, амбициозен. Всичко, което Пелето, Гонзо и Дани не са!

Проблема не е толкова в структурата на отбора ,колкото в професионализма на отделните единици . Д.Иванова не трябва да има нищо общо с оформяне на заплати и др. Красимир Иванов си е добър професионалист за Левски ,трябва му малко опит ,но е по-добър от Баждеков .Надолу по веригата всичко намирисва на посредственост ,разбирайте колкото по-надолу ,толкова повече посредственост . Боримиров е класи над Гонзо като директор ,но нещо му липсва да стигне нивото на Наско (вероятно характер),скаутите нямат идея какво правят в отбора правят си екскурзии без да са им зададени параметри какво се търси освен да са млади и перспективни ,дали по-бързи ,дали с отлично центриране,дали с добро заставане,дали с голямо сърце ,Митов е добър треньор за средняшки отбор ,който ще умре от кеф ,ако се класира за Лига Европа ,треньорите в ДЮШ трябва да идат на специализация СПЕШНО .Вижда се ,че малките излизат неграмотни (само със себераздаване не става).Стюардите са за смях ,не може да взимат едни пари ,а феновете да си нахлуват с пръчки все едно гледаме цигани как гонят екипа на Съдебен спор.

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот yavorescu » 26 юли 2017 11:59

Всичко е въпрос на организация, длъжността "спортен директор" може да се окаже паразитна при определени случаи. Абсолютен мит е, че само с "мениджър" се получава само на Острова. Черно море, Ботев и Витоша нямат спортни директори, не съм сигурен за Пирин и Верея. И в континентална Европа има достатъчно примери.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21347
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 26 юли 2017 12:05

csimoen2 написа:
Не знам дали помниш, но последният път, когато в Левски се опитаха да махнат СТД какво стана? Гонзо си играеше на Господ, помним какво се случи тогава... Няма как да се махне длъжността, просто защото ППЛ не е Висшата Лига, където мениджъра върши всичко...

Най-големите успехи на Левски са свързани със силна личност на тази позиция - Жужо, Наско... Лошото е, че Левски стана училище за неопитни такива (Ст. Ангелов, Йовов) и докато Боримиров имаше успех предния път (шампионска титла), то сега тотално се проваля с упоритостта си да държи Жадното...

А всички знаем коя е първата юношка, която влиза в мачовете... ;)

Е, то това с Гонзо не беше ли за супер кратко? Плюс това, не действа ли по подобен начин в Черно море? След това, не съм сигурен, но не се ли покриват някои от отговорностите на Красимир и Дани? Гонзо като СТД беше на няколко пъти полезен, особено при Стоев. Но в други случаи - не. И Гонзо и Наско носиха повече вреда, отколкото ползи често - маханията на Йока, бъркаше му се в работата, махането на Муслин, махането на Гочето. За грешките на Гонзо, няма какво да говорим...

И Гонзо, и Дани, ми се струва действат по почина на Наско, като някакъв деспот - "шеф на отбора", коли и беси. Назначава си треньори, уволнява ги или ги държи, докато той не реши (само си спомнете колко държа Кратко Останич?). Това не трябва да се решава еднолично. Просто не е сериозно. И при това, той не носи някакви отговорности.

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Живко6461 » 26 юли 2017 12:16

24.07.2017
“При трансферите подходихме много внимателно от финансова гледна точка", заяви Иванов.
Според него трансферната политика не включва хазартни ходове. "Това е инвестиция в бъдещето, а не риск. Идването на Гомес и Обертан е логично продължение на селекцията, след като си върнахме юноши на клуба. Първата цел е тези играчи да предадат опита си на младите, а втората - да се повиши качеството."
Коментари, отнасящи се до дейността и изказването на финансовият директор на ПФК „Левски“ АД:
„олемайко, взимаш 32-годишен и казваш, че е инвестиция за бъдещето. И оставяш човека, с който "Левски" няма бъдеще на поста треньор.
Хаха, Гонзо номер 2.“
„А на Краси Иванов приказките за "инвестиция в бъдещето" са пълни щуротии.“

26.07.2017
Коментар:
„За мен Краси е идеален за лицето на този клуб - със знания, способности, умения и млад, амбициозен. Всичко, което Пелето, Гонзо и Дани не са!“

С какви ли свои идеи и дейности лрез тези три календарни дни господин Красимир Иванов, фамилиарно наричан Краси, предизвика такава промяна в мнението на един и същи потребител?
Развитие, катарзис, ... Или просто стил на потребителя?

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21347
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 26 юли 2017 12:18

Живко6461 написа:24.07.2017
“При трансферите подходихме много внимателно от финансова гледна точка", заяви Иванов.
Според него трансферната политика не включва хазартни ходове. "Това е инвестиция в бъдещето, а не риск. Идването на Гомес и Обертан е логично продължение на селекцията, след като си върнахме юноши на клуба. Първата цел е тези играчи да предадат опита си на младите, а втората - да се повиши качеството."
Коментари, отнасящи се до дейността и изказването на финансовият директор на ПФК „Левски“ АД:
„олемайко, взимаш 32-годишен и казваш, че е инвестиция за бъдещето. И оставяш човека, с който "Левски" няма бъдеще на поста треньор.
Хаха, Гонзо номер 2.“
„А на Краси Иванов приказките за "инвестиция в бъдещето" са пълни щуротии.“

26.07.2017
Коментар:
„За мен Краси е идеален за лицето на този клуб - със знания, способности, умения и млад, амбициозен. Всичко, което Пелето, Гонзо и Дани не са!“

С какви ли свои идеи и дейности лрез тези три календарни дни господин Красимир Иванов, фамилиарно наричан Краси, предизвика такава промяна в мнението на един и същи потребител?
Развитие, катарзис, ... Или просто стил на потребителя?


Отделни реплики какво отношение има за цялостното ми мнение. Пич, пак те питам, какъв ти е дерта?

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Живко6461 » 26 юли 2017 12:28

balef написа:
metodito написа:
realno написа:Трите точки срещу Локо Пд, бяха задължистелни. От тук нататък всяка загубена точка ще тежи двойно и в края на сезона ще ни липсват я за 2 -то място, я за ЕКТ, я да не изпаднем във втората седмица. Сега беше момента за смяна на треньора, когато играем срещу уж слаби отбори. Но ако следващите мачове вземем 5 т ще е успех.

След втория мач със Сутиеска беше момента за смяна на треньора. Сега... разбира се, всеки момент е подходящ, но заради Боримиров загубихме поне още половин милион евро от мачовете с Брьондби.

Момента беше след мача с Верея ! :lol:

Според мен моментът беше преди първия пролетен мач с ЦСКА-София. Т.е. Митов не трябваше да бъде назначаван. След това почти всеки мач под негово ръководство беше повод да бъде уволнен.
Дали някой ще понесе отговорност за нанесените умишлено или неволно поради некадърност щети за ПФК "Левски" АД.
P.S. Госпожа Диана Иванова се противопостави на сключването на дългосрочен договор с бившия старши теньор Елин Топузаков. Господин Даниел Боримиров се намеси и осигури спокойствие и сигурност в работата на Топузаков. Постави госпожа Иванова на мястото ѝ. След един месец Боримиров уволни Топузаков.
Госпожа Диана Иванова работи ли все още в ПФК "Левски" АД?
Извинявам се за неинформираността си!

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Живко6461 » 26 юли 2017 12:35

metodito написа:
Живко6461 написа:24.07.2017
“При трансферите подходихме много внимателно от финансова гледна точка", заяви Иванов.
Според него трансферната политика не включва хазартни ходове. "Това е инвестиция в бъдещето, а не риск. Идването на Гомес и Обертан е логично продължение на селекцията, след като си върнахме юноши на клуба. Първата цел е тези играчи да предадат опита си на младите, а втората - да се повиши качеството."
Коментари, отнасящи се до дейността и изказването на финансовият директор на ПФК „Левски“ АД:
„олемайко, взимаш 32-годишен и казваш, че е инвестиция за бъдещето. И оставяш човека, с който "Левски" няма бъдеще на поста треньор.
Хаха, Гонзо номер 2.“
„А на Краси Иванов приказките за "инвестиция в бъдещето" са пълни щуротии.“

26.07.2017
Коментар:
„За мен Краси е идеален за лицето на този клуб - със знания, способности, умения и млад, амбициозен. Всичко, което Пелето, Гонзо и Дани не са!“

С какви ли свои идеи и дейности лрез тези три календарни дни господин Красимир Иванов, фамилиарно наричан Краси, предизвика такава промяна в мнението на един и същи потребител?
Развитие, катарзис, ... Или просто стил на потребителя?


Отделни реплики какво отношение има за цялостното ми мнение. Пич, пак те питам, какъв ти е дерта?

Отделни реплики??? :) След категоричната критика на финансовата политика, след ироничните и обидни квалификации.
Методи, нямам проблеми (ще използвам тази дума), свързани с форума. Пиша. Включително и реплики, т.е. коментари на други коментари. Ако нарушавам правилата съответните длъжностни лица могат да предпприемат адекватни мерки прямо мен.

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Живко6461 » 26 юли 2017 12:46

wilge написа:Извадки от култови изказвания на старши треньора на Левски:
След загубата от Чавдар- Литекс: "Оставка ли? Имам договор за още една година!"
След равния с Черно море: "Няма да си подам оставката."
След резила/баража срещу Верея: "Имам договор за още една година. Скандиранията на феновете и техните призиви не ме притесняват."
Сред мъката срещу Хайдук Сплит: "Не съумяхме да отстраним Хайдук и гледаме напред"
"Като цяло не стояхме лошо", изцепи се треньорът след 0:0 с Локомотив (Пловдив).

Позицията на феновете на Левски според GONG.BG. отговорили на въпроса "Трябва ли Николай Митов да бъде уволнен?":
Да, веднага - 65.04 % / 4805 гласа
По-скоро не, има нужда от време - 18.38 % / 1358 гласа
Не, той е точният човек за Левски - 16.58 % / 1225 гласа

Смятате ли, че въпреки плачевното игрово присъствие, незадоволителните резултати, недвусмисленото отрицателно обществено мнение и спряганите от журналята треньори с визитки средна ръка (с изключение на Хуанде Рамос) и активността на Спас Русев на трансферния пазар в последно време (безвъзвратно закъсняла за този сезон, лично мнение) Даниел Боримиров ще успее за задържи на тази позиция неугледното приличащо на посмешище дребно човече с прякор Жадното. И дали честото появяване в игра на Алекс Боримиров има общо със случая. ...
Накратко. След неделя Левски би трябвало да има нов класен треньор и да показва смислена игра. А юношите ни трябва да докажат, ча се наистина добри.

Wilge, неделя е твърде далече. Защо трябва да се отлага? Краят на седмицата? Ами то понеделник е последния ден от месеца. Във вторник започва нов. Отново се приближаваме към средата на седмицата. След това и на месеца...
Аз предлагам "Левски" да започне с нов старши треньор на 27.7.1 след обед.
Не съм суеверен, не приемам сериозно нумерелогията. Обичам математиката и чаровните математички. Така подредени числата ми харесват.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21347
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 26 юли 2017 13:02

[offtopic]
Живко6461 написа:1. Методи, представи си осъзнавам много добре тежкото финансово състояние, в което е изпаднал ПФК "Левски" АД. Определението "с единия крак в гроба" е близко до реалността. Но за да се подобри състоянието е необходимо да се действа. Вариантът с богат благодетел, който "пристига изплаща всички дългове и продължава начисто с огромни инвестиции" не се случва и няма изгледи да се случи. Ти защитаваш пламенно варианта със сериозно орязване на разходите и особено на заплатите. Масово подобни опити в оздравяването на закъсали дружества водят до провал. Логично. В поради ниския размер на инвестициите, респ. заплатите в дружеството остават некомпетентни работници и служители, организацията продължава да запада, приходите са минимални, много по-малки от намалените разходи и ... финансовите резултати са още по-лоши, здълговете растат. Ти не си съгласен, очакваш че "Левски" с футболисти, които получават заплати от 2000 евро ще бъде достатъчно силен, ще генерира приходи от продажба на билети, карти, т.нар. фен-артикули, реклама, телевизионни права, прииждащи нови и нови спонсори, трансфери на футболисти от школата и от представителния отбор и т.н. Посоченото число е цитирано точно твое предложение. Цитирах го поради склонността и способността ти да интепретираш. В ключително и с числа и аритметични действия. Съвсем скоро дълговете ще бъдат изплатени и тръгваме нагоре. Прекалено добър вариант за да е реален. Не мислиш ли? Вероятността за успех е много малка. Въпреки, че "Ние сме "Левски" София", "Имаме над 100 годишна история", "където е текло пак ще тече", ... Клишета, които не са нищо повече от клишета. :) Доказателство е икономическата практика. Възможно е ти по този модел да си оздравил много дружества, а твои компании да са сред най-прогресиращите. Вероятно поради ниската степен на информираност не съм разбрал за тези успехи. Все пак се ангажирам да твърдя, че далеч по-масова практика е оздравяването на дружества, изпаднали във финансова криза да се инвестират средства, гарантиращи запазване и поддържане на добро технологично ниво, включително на кадрите. По правилото "не малки разходи, а големи приходи". Поради това се поддържат заплати гарантиращи привличане и задържане на компетентни работници и служители. Разбира се при оптимизиране на разходите. Оптимизиране, а не безцеремонно и неаргументирано орязване. Целта е дружеството да продължи успешно с основната си дейност, да генерира приходи, които с времето започват да надвишават разходите. По този модел ПФК "Левски" АД би трябвало да състави отбор от добри футболисти, ръководени от добър екип от треньори и други ръководители. Школата да възстанови доброто ниво и да гарантира кадри за първия отбор и други, които ще бъдат продавани и отдавани под наем, т.е. също да генерира финансови приходи. "Левски" трябва да играе силно да постига успехи в първенството и турнирите. Тогава логично броят на зрителите ще бъде много по-голям. Приходите ще се увеличат. Включително от реклама, телевизионни права, спонсори и др. Приходи, чийто размер трябва да бъде по-голям от икономически обоснованите разходи. Дали ПФК "Левски" ще успее с този модел? Като че ли нивото на футболистите е добро. Но мениджърския екип? Имам предвид спортно-техническия директор и старши-треньора. За останалите треньори не се ангажирам с мнение. Прекалено ниско, комично ниско, обидно ниско за да очаквам успех. Справка - пълната безидейност в играта, слаба физическа и тактическа подготовка, ... Като добавим и някои озадачаващи решения с трансферите ... Пример - при наличие на трима крайни защитника или трима централни защитника единият се преотстъпва в друг отбор.
2. Стилът на отговора ти на въпроса за размера на заплатите не ме изненадва. Не ме разочарова, още по малко обижда. Все пак благодаря за информацията. Може би имаш точна информация и в "Левски" има заплати от порядъка на 30000 евро. Предполагам единични, а обобщаването е плод на емоции и така често споманавания стил. По-важно е тези заплати да бъдат заработвани.
3. Давам ти прекалено много точни и подробни обяснения. Някои от тях съм ги повтарял в по-подробен вариант след като изненадващо за мен обявено от теб неразбиране. Определението "общи приказки" отново не ме изненадва. Определение от човек и специалист, чието ниво е прекалено високо. Поне личното му мнение е такова. Комплекс за многоценност. Определение от Методи ... Аз не играя игра. Дискутирам. Дискутираме.
4. Не си длъжен да ме четеш. Не само ти. Нямам претенции за фундаменталност на коментарите ми. Форум е. Пиша. Когато имам възможност и желание. Който желае може да ме игнорира. Има различни начини. Модераторите също могат да предприемат действия спрямо мен като потребител. Както и да е. Все пак - не ме, четеш, а ме репликираш и коментираш. :) Всъщност случва ти се често не само с мои коментари. Както писах по-горе: Методи...
5. Уверявям те не проявявам никакъв интерес относно превърлянията от крачол в крачол. Не би ме заинтригувал и впечатлил ако го позиционираш извън крачолите си. Свободен си, действай както ти харесва. Аз също. Дори и за да не проявявам никакъв интерес към твоето поведение. Поне докано то не ме засяга лично. Засега няма такава вероятност.
6. Относно прословутия перод, в който Мапуку е бил в други отбори съм ти броил дните. Няма да го правя отново. Но наистина демонстрираш странна грешки в елементарните аритметични действия. Многокрано. Помагай си с пръчици, с пръсти, ... И тогава ти посочих и формулирах точно периодите. Вероятно тогава и сега не си концентриран. Не си длъжен.
7. Радвам се, че успявам да те зарадвам.
Желая ти здраве, щастие и успехи!


Погледни колко отбори от нашата черга имат по осем легионера титуляра - БАТЕ, Славия Прага ли, Хайдук или Марибор? Относно Мапуку, има си официална статистика. Иронизирай си ме колкото искаш.

Но най-вече, ДИШАЙ, пич.[/offtopic]

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21347
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 26 юли 2017 13:06

[offtopic]
Живко6461 написа:Отделни реплики??? :) След категоричната критика на финансовата политика, след ироничните и обидни квалификации.
Методи, нямам проблеми (ще използвам тази дума), свързани с форума. Пиша. Включително и реплики, т.е. коментари на други коментари. Ако нарушавам правилата съответните длъжностни лица могат да предпприемат адекватни мерки прямо мен.


Да. И? Трансферната политика не е ли отговорност на Дани и треньора? Красимир Иванов има отношение по финансови параметри и подобни подробности. Разбира се, че е щуротия да кажеш, че привличането на 32-годишен е инвестиция с бъдещето. Коментирай си. Просто малко, като stalk-ване се получава. ОК?[/offtopic]


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 134 госта