Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22833
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот NOMER14 » 08 май 2024 00:43

Някои се оплакват плюят яко директорите в Левски.
Но като гледам онова небръснато пишлеменце при припоците, дето нищо не е работело в живота си, дори топката му е чужда (с 13 минути за червените)...

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21461
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот metodito » 08 май 2024 04:14

Гьонсурат до гьонсурат в този клуб, майко ле. Изходящите трансфери ги пишели на Костов. За Европа... ок, съгласен съм. Негово дело си е. Но изходящите трансфери!

За мен това ще си остане един от най-слабите треньори на "Левски". Конкретно с цифри, ще може да се говори след престоя му. Засега какво имаме?
- Отпаднахме рано-рано за Купата, а у нас има толкова спечелени, колкото и неспечелени.
- Истинският капитан на "Левски" бе изваден от състава.
- Трансферите - входящите са провал. Аз смятам, че в Мислович единствено има хляб.
- Съблекалнята е разсипана.
- Стратегически важен за клуба играч, като Андреев беше съсипан. Троловете на Палмите го довършиха.
__________________
Чия е вината за появата на Костов? Дали е Наско? А между другото в качеството си на спортен директор Боримиров е шампион. Последният, при който вдигна титлата.
Много ми е смешно апологетите на Костов как изтъкват външни неща - Наско, Йовов, не знам какво. А какво имаме на терена? Сираков ли ги ръководи? Щях да напиша, че това е най-тъжния сезон. Но се сетих за изпадането във втората седмица. Сетих се за "тренировките" на Роси. Помня "Левски" се взриви". Преди това помня фиаското със Славия и "мустака" на Урсула. Това е просто поредния тъжен сезон. Пак ще напиша. "Левски" не върви по своя път и докато не тръгне по своя си, няма да има оправия.
"Не е хубаво, ама е правилно", казват лаиците, подкрепящи случващото се. Ми не. Не е хубаво, защото е неправилно.

Потребителски аватар
1palq4o1
Мнения: 1660
Регистриран на: 03 фев 2011 13:19
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот 1palq4o1 » 08 май 2024 08:35

TristaNNN написа:Mного мило ми става, когато се коментират момчета като Иванков, но те трябва най-вече да служат за пример на сегашните татуирани момченца с бръснати краченца. А за да служат за пример, трябва да са в клуба, или поне много близо до клуба.
Макар че в годините, когато прохождаше и все още караше Вартбург комби, Иванков започна малко да се големее (тогавашния треньор на вратарите Георги Тиханов бе близък на семейството ми и след няколко ракии е разправял това-онова), овреме беше приземен от старите кучета в отбора и треньорите.
А защо е толкова голям в моите очи? Защото, когато ритахме за здраве в долната шестица, или осмица да беше, не помня, и когато на Герена бяхме едно ядро от 400-500 мазохиста на всеки безсмислен мач срещу Дупница, Хасково и други разни пълнежи, Митко не пропускаше домакинство (във В, откъм Б) в компанията на Мариян Христов, понякога и близнаците Цоневи покрай тях. Докато всичките професори "оправяха" отбора по вестници и предавания, Иванков бе на стадиона. Никой друг! Нито легенди, нито експерти, нито никой! Лепкав дъжд, мазна мъгла, вятър-сополообразувател - все там, с шубучката с качулка и шапка.


И отказваше автографи на децата с тъпото оправдание, че не можел да се разпише с носената от тях химикалка, ама това е друг въпрос.
"...в България има два отбора-"Левски" и юношите на "Левски..." Рихард Езра :) :) :)


Изображение ИзображениеИзображение

Testa_di_Legno
Мнения: 628
Регистриран на: 25 фев 2019 10:22
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Testa_di_Legno » 08 май 2024 10:25

Serafim написа:
Testa_di_Legno написа:С чорбалан на "Армия"-та през 2002 г. - Иванков изтърва топката в краката на Мукаси за 0:1, после продължи с "геройствата" и ни биха с 0:3, а той в последна сметка напусна терена оплют и разплакан. Реваншът му дойде няколко месеца по-късно - пак на същия стадион, - когато пък извади половин дузина чисти положения, а ние взехме победата в 95-ата минута при едно от общо трите ни минавания на центъра и гол на 160-сантиметровия Мануел Мендоса с... глава. Изображение

За честта на Митко ми се ще да спомена още един изключително силен мач, с който съм го запомнил: срещу "Славия" (Прага) в София през есента на 2003 г. Обаче като цяло Петков, който му беше резерва дълго време, винаги ми се е струвал по-добър вратар в чисто техническо отношение.


Тоя мач, дето Мендоса вкара го помня, беше голямо кюскане и борене. От дистанцията на времето някои може да помнят такива мачове много романтично, обаче Левски игра страшно ботушарски. През цялото време Иванков бомбеше топката напред, където имаше само по един син в полето на ЦСКА. Така и стана гола след избита топка от защитата, после върната напред, опит за прехвърляне на вратаря и "ръстовия" Мендоса вкара с глава.

Ами и контекстът е важен: бяхме със сериозно осакатен заради контузии и наказания състав, така че се наложи атаката ни да се води от Тошко Колев и... Жоро Марков (царство му небесно!). Отделно лошите бяха в един от най-добрите си състави в ново време тогава, а пък на всичко отгоре страничният рефер спря една от малкото ни опасни контри, при която петричката ни "кариока" Вава излезе сам срещу вратаря, заради несъществуваща засада. Треньор ни беше наскоро също употребеният Жоро Тодоров, който никога не е бил Хеленио Херера, обаче в конкретния мач "изклати" колегата си Младенов именно с тая си ретро дефанзивна тактика, а след мача каза, че в "Левски" няма място за хора без "сини" сърца.

Припомням това не за друго, ами за да препратя и аз към обхваналата напоследък всеки аспект от дейността на клуба ни посредственост, дължаща се - според мен, - преди всичко на повсеместното и безредно отстъпление от онова, което за краткост ще нарека "левскарски манталитет". По онова време (не чак толкова отдавна) и смъртните ни резерви имаха самочувствието, психологическата устойчивост и физическите качества - дори не говоря за чисто технически умения! - за да играят мъжки и даже да печелят в подобни мачове (включително и в европейските турнири, защото някои са позабравили, че да речем срещу "Бран" изиграхме две трети от реванша с третия си вратар Данчо Господинов, когото бяхме взели на пожар от Бургас под наем, само за да попълним групата, а срещу пражката "Славия" контузеният Илиян Стоянов беше заменен на почивката от Владимир Герасимов, на когото това му е комай единственото участие със синята фланелка, и пак устискахме нужния ни резултат). Не е необходимо да сравнявам това с настощята ситуация, в която извращения на справедливостта, правото и футболната логика като "Лудогорец" и "София" ни скъсват за по едно полувреме, а пък ние приемаме това философски, понеже вече сме добре кондиционирани и знаем, че толкова си можем. Изображение
Само "Левски"!

На линия
vlong
Мнения: 4684
Регистриран на: 08 фев 2020 14:37
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот vlong » 08 май 2024 10:34

Сега ги слушам Русев Грънчаров и Стоянов и споменаха Божков за новия му политически проект,че се сетих за предишния път ,когато 20-30 х. гласа не му стигнаха да влезе в парламента,ако беше споменал Левски и опрости дълговете може би щеше да е вътре.
Мислех си същото ,което спомена и Грънчаров.
Божков ,уж голям стратег ,пък да не се възползва от потенциални избиратели е голяма глупост.
САМО ЛЕВСКИ!

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9355
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот mikata » 08 май 2024 10:52

На г-н Божков му е през дедовия за Левски.
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Потребителски аватар
1palq4o1
Мнения: 1660
Регистриран на: 03 фев 2011 13:19
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот 1palq4o1 » 08 май 2024 11:02

mikata написа:На г-н Божков му е през дедовия за Левски.


За Левски - да, ама за дУпЕтатския имунитет му дреме яко.
"...в България има два отбора-"Левски" и юношите на "Левски..." Рихард Езра :) :) :)


Изображение ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
groti
Мнения: 3436
Регистриран на: 30 апр 2009 13:26
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот groti » 08 май 2024 11:12

alstonfild написа:
groti написа:
alstonfild написа:
NOMER14 написа:
W84me написа:Аз лично нямам лоши чувства към костов. Направи каквото може.

Направи мачове и игра, с които продадохме футболисти за нап.

Не се заяждам , кои точно мачове и игри направи, каква му е заслугата за продажбата на Петрис , Роналдо или Уелтън. Колоко мача под негово ръководство изиграха и как надградиха ,че ги харасаха.

Ако мога да се намеся.. Важно е срещу кого и как ще изиграеш мачовете. Стоилов намери тези хора, но аха и да ги презентира след изненадата срещу ПАОК и дойдоха някакви малтийци. Костов отстрани евреите и направи прилични мачове с Айнтрахт. Та хората да видят и да си спомнят, че имаше такъв отбор.

Не съм правил сравнения между Стоилов и Костов, но ми се струва че мачовете срещу евреите и Айнтрахт ги изиграхме въпреки Костов, Вярно, че е важно срещу кого и как ще изиграеш мачовете та в този тон мачовете срещу Хебър, срещу тирето и Лудогорец ,срещу Морето беше ебати презентацията.

Не виждам какво общо имат Морето и Лудогорец? Футболистите не бяха ли продадени преди тези мачове?! Относно Хебър, дали някой е седнал зад ЛП на стадиона в Пазарджик да гледа този култов мач за да види кой беше тоя Роналдо или Уелтън? Ако държиш да спорим за Костов няма смисъл да си губим времето. Нито съм амбразурчик на Костов, нито на Иконата.
Светата троица на предателите - Сираков, Стоилов, Ивков

Потребителски аватар
LoveAndPeace
Мнения: 4294
Регистриран на: 07 фев 2009 09:50
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот LoveAndPeace » 08 май 2024 11:19

Михайлов не ставал за вратар :lol: той шампион на Холандия
Иванков не ставал за вратар :lol: той шампион на Турция
Затова пък десетки , стотици "ставачи" никога не постигнаха нищо.

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5169
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот koisa » 08 май 2024 11:26

Костов сам си е виновен, че допусна да бъде кукла на конци без мнение и изисквания за селекцията. Друга негова голяма вина е, че не спря да се инати и да кара играчите да играят футбол, какъвто очевидно не могат. Сложно-романтичен футбол, но не е треньор в Барселона или Ман Сити. И очаквано се стигна до почти пълен провал. Има някакви илюзорни шансове за Европа, но трябва да се надяваме Лудогорец да иска купата, а нашите играчи да правят противното на това, което изисква Костов по време на мачовете.
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: PorcoRosso, vlong и 51 госта