Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: Чия собственост е стадион "Георги Аспарухов"

Мнениеот vaskonti » 18 сеп 2017 22:35

Sstefanov написа:
vaskonti написа:
popokutepetel написа:Гледам, че поръковото протеже на Сидеров - лицето Пехливанов, номинален Областен управител на София решил, че стадиона бил негов.
Не знам подобна провокирана новина да ме радва ли или да ме забавлява. Щял да давал стадиона на дългосрочен наем.
Браво Пехливанино, обаче щом твърдиш, че този спортен комплекс е твой (т.е. на Столична община) значи преди да правите каквото и да е ще е необходимо да заплатите на Левски направените разходи за поддръжка и подобрения на вашата собственост - т.е. за направените две реконструкции на стадиона от 1992 - 1998 г. и новия сектор А. Съберете парите, върнете ги и може да го наемем стадиона като ваша собственост. Стига да докажете, че е такава :lol:

Няма такива наглеци като вас, просто няма.

Това го казва чорбар :D :D :D :D

Да, държавата яко подпира ЦСКА и до ден днешен, нали? Не само нагли, но и живеещи в измислен свят.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9291
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Чия собственост е стадион "Георги Аспарухов"

Мнениеот mikata » 18 сеп 2017 22:39

"ЛЕВСКИ НЕЗАКОННО ПОЛЗВА СТАДИОНА И БАЗАТА СИ" - БТВ новините тази вечер.

Някакъв "журналист" от БТВ с уменията на стажант, хвърли тази вечер "бомбата", че ф.к. Левски не заплащал на държавата дължимите такси за ползването на базата на ст.Георги Аспарухов. С псевдо бомбеното си разкритие, "журналистът" без никакви факти за извършени незаконни действия, грубо и непрофесионално направи внушение, че едва ли не има някаква далавера в това, че клубът имамал безсрочно разрешение за ползвне на базата си, издазено от Областната управа през 1992 г. Нахвърлял неумело някакви противоречащи си факти и излъчил откъслечни части от интервю с настоящия областен управител, този "журналист" "забрави" да спомене, че всички отбори в България ползват именно по този начин стадионите и базите си, като на много места общините дори помагат, като инвестират и поддържат отдадените на отборите (след края на комунизма) съоръжения и ползвани от тях. Същия "журналист" сравни положението на Левски с това на ЦСКА, като заяви, че за разлика от Левски, ЦСКА плащал наем за базите си. Вече споменах - всички други отбори получиха стадионите си по начина по който и Левски - чрез областни управители или кметове. При ЦСКА проблема беше, че базата е на Министерството на отбраната и военните по закон нямаха право да отдават за безвъзмездно ползване военни имоти, какъвто по същество е ст.Българска армия. Друг е въпросът, че ЦСКА така и не заплащаше десетилетия дължимия наем. В "жураналистическото разследване" на червения запалянко от БТВ никъде не се спомена колко пари е вложил ПФК Левски и останалите отбори като него в базата си и колко ЦСКА. По вида им ще познаете. Запалянкото с микрофон на БТВ не спомена още, че ПФК Левски плаща(макар и разсрочено) своите задължения (десетки милиони) към НАП и НОИ, а споменатия от него ЦСКА даден като пример, че трябвало да плаща наем, не плати и стотинка от задълженията си от над 30 милиона към НОИ, НАП(разбирай пари за пенсионерите и за данъкоплатците), фирми и частни лица. Вместо това с машинации с тирета и пр., подкрепени от властта напрактика ЦСКА отново играе в А група, купува футболисти, ползва споменатите бази и е с НУЛА ЛЕВА ЗАДЪЛЖЕНИЯ!!! А "журналистът" от БТВ оплака отбора, че трябвало наем да плаща, за разлика от Левски.
За сведение на същото момченце, чието "разследване" няма как да е инспирирано и платено от обвиняемия за точене на ДДС - Гриша Ганчев... ще спомена само още един факт, който е пропуснал в "разследването" си. Едва ли поради неграмотност и непознаване на историята и фактите по темата, които един журналист правещ разследване е длъжен да проучи преди да го започне. Та ето го този факт:
През 1924-1934 г. по проект на арх. Зафир Абрашев (един от основателите на клуба) Ф.К. Левски изгражда своя стадион на свой терен - всичко с дарения на фенове - НА МЯСТОТО НА СЕГАШНИЯ СТ.ВАСИЛ ЛЕВСКИ. В Борисовата градин - в съседство на ст.Юнак, където и в момента цените са стократно по-високи от тези в кв.Подуяне. След идването на комунизма, през 1949 година държавата ОТНЕМА(национализира) стадиона от фк Левски и праща клуба в кв.Подуяне, където отбора играе до днес. За отнетия от държавата стадион в Борисовата градина клубът не получава и стотинка 30 години след падането на комунизма. И сега "журналистът" от БТВ игнорирайки тези факти строго пита в национален ефир защо ПФК Левски не плащал такса от 80 хиляди лв. годишно. И пусна архивни кадри, как работници(народът) строят стадиона в кв.Подуяне, където където клубът е заточен след отнемане на собствения му стадион от комунистическата власт през 1949 - само година след като същата тази власт с постановление на Политбюро на ЦК на БКП създава Ф.К. ЦСКА(по подобие на Съветския ЦСКА-Москва) И веднага след това- същата тази 1948 г. комунистическата власт построява с държавни средства стадион на ЦСКА. В Борисовата година, откъдето току що е изгонила Ф.К. Левски, конфинскувайки собствения му частен клубен стадион. Та запита ли "журналиста" от БТВ в "разследването" си колко пари ДЪРЖАВАТА ДЪЛЖИ на ФК Левски като обезщетение за отнетия му имот(стадион) в Борисовата градина в района на езеро Ариана и сектор "Г" на ст. В.Левски!? И колко е наемът там на квадратен метър, който плащат кафентата до езерото..
Но не - "журналистът" от БТВ, чието име дори не съм чувал(не мисля, че е някаква загуба), пита защо ФК Левски не плащал 80 хил.лв годишна такса на държавата за стадиона в Подуяне, и в който клубът наля милиони през последните години и така не го споходи съдбата на буренясалите и рушащи се стадини , като тези на Септември, Славия, Академик...
"Журналистът" не проучи и не показа тези факти. Не зададе тези въпроси, използвайки националния ефир. Вероятно... защото те не интересуват Гриша Ганчев...
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12796
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Чия собственост е стадион "Георги Аспарухов"

Мнениеот Eminem » 18 сеп 2017 22:41

vaskonti написа:Да, държавата яко подпира ЦСКА и до ден днешен, нали? Не само нагли, но и живеещи в измислен свят.

За всички изкуствени неща има край. Колко време да ви поддържат ? Стига толкова.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Чия собственост е стадион "Георги Аспарухов"

Мнениеот 1982 » 18 сеп 2017 22:43

mikata написа:"Журналистът" не проучи и не показа тези факти. Не зададе тези въпроси, използвайки националния ефир. Вероятно... защото те не интересуват Гриша Ганчев...


Факт е, че тази "новина" е поръчкова и е платена отнякъде, дали от Ганчев, дали от Домусчиев, не знам .... пиша новина в кавички, понеже това не е нищо ново, от години се знае статутът на Герена и съм спорил няколко пъти даже как ви е подарен безплатно и безсрочно ...... затова е много странно как изведнъж се претопля старата манджа, та чак и в централните новини на БТВ ...... изкарва се като някаква сензация и новина.

У нас журналистика няма, има проституция.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: Чия собственост е стадион "Георги Аспарухов"

Мнениеот vaskonti » 18 сеп 2017 23:14

Sstefanov написа:
vaskonti написа:
Sstefanov написа:
vaskonti написа:
popokutepetel написа:Гледам, че поръковото протеже на Сидеров - лицето Пехливанов, номинален Областен управител на София решил, че стадиона бил негов.
Не знам подобна провокирана новина да ме радва ли или да ме забавлява. Щял да давал стадиона на дългосрочен наем.
Браво Пехливанино, обаче щом твърдиш, че този спортен комплекс е твой (т.е. на Столична община) значи преди да правите каквото и да е ще е необходимо да заплатите на Левски направените разходи за поддръжка и подобрения на вашата собственост - т.е. за направените две реконструкции на стадиона от 1992 - 1998 г. и новия сектор А. Съберете парите, върнете ги и може да го наемем стадиона като ваша собственост. Стига да докажете, че е такава :lol:

Няма такива наглеци като вас, просто няма.

Това го казва чорбар :D :D :D :D

Да, държавата яко подпира ЦСКА и до ден днешен, нали? Не само нагли, но и живеещи в измислен свят.

Не разногледи другарю вие си живеете във ваш свят! Там е разковничето - че по жалка и гнусна паплач от припознавачите няма! Но за разлика от теб комунистически ми другарю аз не давам наклон на хуя на другите безработни чеда на обиращи мандри апаши. Аре изчезвай и спри да ни дишаш въздуха!

Някакъв проблем с нервичките май имаш? Съжалявм, че богохулствам срещу бялата лястовица, ненагледната пресвята и чиста като сълза мъченица, но... това е положението.
Ако обичаш не ме слагай на едно място с припознавачите. Казвам го защото за пореден път демонстрираш, че изобщо не си наясно с реалността. Какви мандри те гонят, какви комунисти, само ти си знаеш.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Чия собственост е стадион "Георги Аспарухов"

Мнениеот PFC Litex » 18 сеп 2017 23:17

Единственият стадион, който е собственост на футболния клуб е на Славия, всички останали са държавна или общинска собственост.
Тук идва един елементарен въпрос, кой заплаща данъци и различни такси, собственика или наемателя.
Изображение

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Чия собственост е стадион "Георги Аспарухов"

Мнениеот 1982 » 18 сеп 2017 23:21

PFC Litex написа:Единственият стадион, който е собственост на футболния клуб е на Славия,


Бедна ти е фантазията и там как стана собственост на Славия ..... не само стадионът, ами и редица апетитни парцели около него. СИК се нагушиха, а скандалната фирма "Софийски имоти" и до днес е пример за симбиозата между мафията и "държавата".
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
onegavon
Мнения: 3472
Регистриран на: 17 авг 2011 08:51
Контакти:

Re: Чия собственост е стадион "Георги Аспарухов"

Мнениеот onegavon » 18 сеп 2017 23:44

Просто беше повдигнат един прикриван с години проблем и сините се разпищяха.Споко,бе нищо няма да ви вземат нито ще плащате. Стадиото ще ви го вземат едни други, ама ще трябва да минат няколко години. Това при условие ,че няма да платите за сектор А. Така като ви гледам не сте се засилили да плащате и всичко си върви по план.

Тогава наистина ще ви се наложи да плащате наем, ама на частни лица.

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Чия собственост е стадион "Георги Аспарухов"

Мнениеот koisa » 18 сеп 2017 23:53

Поредната гномска атака с цел отвличане на вниманието към Левски докато минат номерата с базите. Същото беше когато Литекс напуснаха терена и хвърлиха цялата вина върху Левски, а накрая се оказа, че целта била Литекс да стане ЦСКА-София и да направят нова лайняна лига специално за тях. Гнома номерата и измамите си мени, но нрава - никога!
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
DrAvalanche
Мнения: 2877
Регистриран на: 06 апр 2009 08:11
Контакти:

Re: Чия собственост е стадион "Георги Аспарухов"

Мнениеот DrAvalanche » 19 сеп 2017 07:32

vaskonti написа:
popokutepetel написа:Гледам, че поръковото протеже на Сидеров - лицето Пехливанов, номинален Областен управител на София решил, че стадиона бил негов.
Не знам подобна провокирана новина да ме радва ли или да ме забавлява. Щял да давал стадиона на дългосрочен наем.
Браво Пехливанино, обаче щом твърдиш, че този спортен комплекс е твой (т.е. на Столична община) значи преди да правите каквото и да е ще е необходимо да заплатите на Левски направените разходи за поддръжка и подобрения на вашата собственост - т.е. за направените две реконструкции на стадиона от 1992 - 1998 г. и новия сектор А. Съберете парите, върнете ги и може да го наемем стадиона като ваша собственост. Стига да докажете, че е такава :lol:

Няма такива наглеци като вас, просто няма.

Така ли бе, тарикат? Като сте толкова честни всички от тирето на полуръста, защо не платите милионите дължими от покойното ЦСКА към НАП?
А конкретно по темата, аз също искам справедливост. Нека държавата да си взема Герена, но да възстанови на Левски собствеността върху стария стадион. А понеже ще им е малко трудно, може да дадат Националния стадион.
Ние сме Чък Норис на А група, разбираш ли. Ние сме лелката за водата... На който искаме пишем 4 кубика, на който искаме пишем 20 кубика. Ние сме закона! Ние сме конституцията! Левскарски режим!!!

ОВ 1948 ГГ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта