Левски и ЦСКА бутат Литекс към титлата

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
milen.hristov
Мнения: 9044
Регистриран на: 05 апр 2008 15:09
Контакти:

Левски и ЦСКА бутат Литекс към титлата

Мнениеот milen.hristov » 08 дек 2009 00:12

Сините имат проблеми навсякъде, не само в нападение

Наско Сираков

Есенният сезон в "А" група приключи, време е за равносметка. Наблюдаваме нещо твърде интересно - Левски и ЦСКА са напът зорлем да направят Литекс шампион. Губят точки, при това в мачове, които са длъжни да спечелят. Ако и напролет нещата се развиват по същия начин, нищо чудно титлата да отиде в Ловеч.
В неделя Левски загуби в Сливен, където нямаше право да греши. Останах с впечатление, че
сините можеха да завършат поне наравно
Имаха надмощие през първото полувреме, а и след почивката разполагаха с възможности поне да изравнят резултата. Не се получи. Загубиха точки, които в края на сезона може да им липсват много. Впрочем през този сезон Левски загуби по безумен начин в доста такива мачове. Според мен в клуба трябва да се направи много сериозен анализ на представянето на отбора през есента и всички да си дадат ясна сметка защо се стигна дотам. Не съм в кухнята на сините, но ми прави впечатление, че през този сезон имат страшно много контузени играчи. Никога не е било четирима играчи да скъсат предни връзки и отборът да е затрупан от безброй травми. Това трябва да бъде спряно.
Доста хора казват, че Левски не може да вкарва голове. Според мен да се акцентира само върху това, е несериозна работа. Истината е, че
целият отбор играе слабо
и проблемът не е само в нападателите. Поначало играта в атака е резултат от изявите на всички на терена. Кога Левски е допускал толкова много голове? Следователно и защитата е зле. Затова аз смятам, че вината е на всички футболисти, не само на нападателите.
Другият широко коментиран въпрос в Левски е този с позицията на Георги Иванов-Гонзо като спортен директор и старши треньор. Ясно е, че на него му е много тежко. Самият Гонзо обаче казва, че той командва парада и си носи отговорността. Аз лично не бих се ангажирал да правя генерални изводи за работата на този спортно-технически щаб, който в момента води Левски. В крайна сметка Гонзо е третият треньор, който работи с отбора тази есен. Запълни дупката в много труден момент, без да е водил подготовка, без да е правил селекция. Затова не бива да го съдим сега.
ЦСКА също е в трудна ситуация
Тук бих желал да припомня, че след победата им над Динамо в Москва аз бях един от малкото, които казаха - този отбор на ЦСКА не е нищо особено! Тогава всички решиха, че се заяждам с червените. Разбира се, аз сега въобще не се радвам, че тогава излязох прав, но нивото на футбола в България си е точно такова. Погледнете например Любо Пенев с колко футболисти работи. Ненормално голям брой са, а на всички от тях им даде шанс. С толкова народ няма как да стане. И по тази причина ЦСКА губи точки дори в София. Не че другите отбори са станали по-силни, просто и ЦСКА, и Левски в момента са по-слаби. Затова се стига до такива резултати.
Как може да се очаква да завърши битката за шампионската титла? Според мен има два отбора, разполагащи с достатъчно футболни аргументи, за да я спечелят. Това са Литекс и Левски. За мен Литекс е фаворит номер 1, особено ако спечели последния си мач срещу Своге (б.р. - този двубой приключи снощи след публикуването на коментара). В Ловеч имат достатъчно силни футболисти, за да се справят с предизвикателството, особено ако Левски и ЦСКА продължат така и напролет.
От останалите отбори в челото аз лично
очаквах по-силно представяне от Локомотив (Сф)
Отборът не играе лошо, но губи точки срещу противници като Монтана. За изненада на сезона бих определил Миньор (Пк). Играят добре, което разбира се, не е повод президентът на клуба да говори отсега за участие в европейските турнири. С умиление чух как грандовете на Европа щели да дойдат да играят в Перник! Не ми е ясно кой европейски отбор ще стъпи на това игрище. Освен това задачата пред Миньор да участва във финала за Купата на България не ми изглежда съвсем реалистична. Не казвам, че нямат възможности, но конкуренцията в този турнир е много силна, за да се твърди, че Миньор трябва да е финалист.
Хубави неща видяхме и в Берое тази есен
Старозагорци победиха Левски в София, след това се справиха с Литекс категорично с 3:0. Илиан Илиев може да е доволен от това, което свърши в Стара Загора. Впрочем аз винаги съм бил сигурен, че от Илиан ще излезе силен треньор. Познавам го още като футболист, играли сме заедно. Има много интересни виждания за футбола и успява да ги реализира на терена. Ако се кандидатира за селекционер на младежкия национален отбор, бих гласувал за него. Наистина си върши добре работата.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски и ЦСКА бутат Литекс към титлата

Мнениеот metodito » 08 дек 2009 02:15

Ми прав е за това, което казва за "Левски". Хм, не напада Гонзо, но не го и хвали... А Гонзо в едно интервю каза, че не му е голям кеф да е треньор ама няма кой друг (свободен преразказ). Разбира се, че ще застане зад действията си, а не като Ратко, който седмица след напускането си в едно интервю, намекна как в клуба имало някакви, които уж били големи левскари, а мътели водите. Така и не разбрах за кого става дума. Ако няма предвид, че ЦСКА и "Левски" подаряват нарочно титлата е прав. Така се получава, но едва ли е нарочно.
Хаха, това за Илиев е много забавно. Нещо като: познай как се казвам. Опитай с Илиян. :mrgreen:
Този път не се впуска да сипе мъдрости за неща, които не са му работа да коментира. Но има нещо много гнило в лекарския щаб. Гонзо му прекратиха кариерата. Гаджев се подхлъзна и цял полусезон не игра. Тасевски се вижда, че не е възстановен. И в мача с Виляреал в Испания не трябваше да бъде пускан. Телкийски едва дойде и се контузи, а сега и Топчо. Не вярвам да е прокоба. По-скоро някой не си свършваа работата сякаш.

vesodoc
Мнения: 606
Регистриран на: 14 авг 2008 00:08
Контакти:

Re: Левски и ЦСКА бутат Литекс към титлата

Мнениеот vesodoc » 08 дек 2009 02:38

Metodito,

благодаря, че го каза това за проблемите в лекарския щаб! Аз самият съм лекар и много отдавна заподозрях колегите, че нещо не се справят, както трябва. За съжаление, когато стане дума за лекарски екип във футболен отбор, вниманието се насочва неправилно към "химия" и стимуланти. Всъщност много по-важно е как се диагностицират травмите, как се подхожда при лечението им и възстановяването. Идиотските контузии в Левски не са от вчера. По-скоро те са "запазена марка". Имаше ги при Сираков, после миналата година при Овчи не ги броим, но и тогава по лагерите нашите се скъсваха от контузии, има ги и сега. Наистина не вярвам, че контузиите са от натоварвания. Някой не си върши работата в лекарския щаб.
Вероятно това не е поради некомпетентност, защото и у нас имаме достатъчно добри машини (функционален ядреномагнитен резонанс, напр.), и у нас имаме представа какво трябва да се прави. По-скоро не се обръща достатъчно внимание и най-вече финанси за това играчите да се възстановяват правилно!!!
иначе съм супер щастлив, че този кошмарен полусезон свърши, че Зе най-накрая отиде да играе в по-стабилен финансово клуб, и съм убеден, че напролет Левски ще бъде по-силен от сега!

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски и ЦСКА бутат Литекс към титлата

Мнениеот metodito » 08 дек 2009 02:45

Ми както се казва хубава работа, ама българска. Това с парите е все едно да си вземеш Мерцедес и да го пълниш с елексира от гаража на бай Гошо. По някое време ще изхърка и до там. Ма те тея не ги бърка. Продават го и си купуват нов. И за Мерцедеса е валидно и за играчи. Но е притесняващо. Сега и Зе се оказа, че не е съвсем здрав.

Потребителски аватар
POPCORN
Мнения: 10887
Регистриран на: 25 авг 2008 19:15
Skype: vasil.enevski
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски и ЦСКА бутат Литекс към титлата

Мнениеот POPCORN » 08 дек 2009 08:59

не прочетох какво е написал Наско, защото никога не го чета, но първото изречение е много вярно.После няма какво да пискаме уредени са мачовете, ала бала като ЦСКА и Левски в момента са трагични.Най-нормалното нещо е Литекс да води!
Люляк, май, финал за купа,
дузпи, шут, греда и супа,
Крейзи, пропуски, картони,
Негър, рикошет, шампиони
Левски, Славия, протокол
Везалов, фамозен гол,
Хикс, сълзи, инфаркт, мустаци
Kрейзи шит, пак декларации
Титла, купа, стадион,
Много кофти син сезон !

THE G.A.M.E
Мнения: 49958
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Левски и ЦСКА бутат Литекс към титлата

Мнениеот THE G.A.M.E » 08 дек 2009 09:47

Левски и ЦСКА тази есен, са като Литекс предишни години.
Тоест - загубиха точки срещу отбори които просто е задължително да победиш !
Така процедираха ловчанлий предишните сезони......губеха срещу отбори от долната половина на таблицата.
Сега им вижте актива - 11-2-2 .....загубили са само 10 т. в 15 мача !
Нищо чудно че водят......и както казах ( написах ) след мача им на Герена, те са на 90% шампиони !
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
POPCORN
Мнения: 10887
Регистриран на: 25 авг 2008 19:15
Skype: vasil.enevski
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски и ЦСКА бутат Литекс към титлата

Мнениеот POPCORN » 08 дек 2009 10:01

THE G.A.M.E написа:Левски и ЦСКА тази есен, са като Литекс предишни години.
Тоест - загубиха точки срещу отбори които просто е задължително да победиш !
Така процедираха ловчанлий предишните сезони......губеха срещу отбори от долната половина на таблицата.
Сега им вижте актива - 11-2-2 .....загубили са само 10 т. в 15 мача !
Нищо чудно че водят......и както казах ( написах ) след мача им на Герена, те са на 90% шампиони !

не се знае кой е шампион има много време.аз очаквам и Левски да се върнат в играта...!
Люляк, май, финал за купа,
дузпи, шут, греда и супа,
Крейзи, пропуски, картони,
Негър, рикошет, шампиони
Левски, Славия, протокол
Везалов, фамозен гол,
Хикс, сълзи, инфаркт, мустаци
Kрейзи шит, пак декларации
Титла, купа, стадион,
Много кофти син сезон !

runnersa
Мнения: 5955
Регистриран на: 09 мар 2009 21:12
Skype: martinrealm
Контакти:

Re: Левски и ЦСКА бутат Литекс към титлата

Мнениеот runnersa » 08 дек 2009 10:52

Е в крайна сметка и така да се случи феновете трябва да разберат, че не е края на света когато титлата не е в София като са слаби 2 отбора няма да са шампиони тази година и толкоз защо трябва да се правят такива трагедии от това? ;)

Потребителски аватар
maldin1
Мнения: 2485
Регистриран на: 16 юли 2009 09:54
Контакти:

Re: Левски и ЦСКА бутат Литекс към титлата

Мнениеот maldin1 » 08 дек 2009 10:53

Милан изгуби точки в началото на сезона срещу едни от последните в момента и не правят трагедии.Някой беше казал ,че "грандовете" не били свикнали да губят ,е много вярно го е казал.Няма нищо не логично да изгубиш мач!!!Като не играеш губиш,всеки ден не е великден да играеш на 100 % или да имаш късмет има дни в ,които нямаш нито едно от 2-те........
Всичко, което е далеч от морето, е провинция!!!

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски и ЦСКА бутат Литекс към титлата

Мнениеот metodito » 08 дек 2009 11:12

Те Литекс се представят в Европа като "Левски" и ЦСКА - посредствено и без желание. Искам да видя Пирин или Берое в Европа! Подобни отбори знаят, че нямат запазено място в евротурнирите всяка година и влагат всичките си усилия в мачовете (Унирея, Хетафе, Мидълзбро). Понеже после няма да има европейски турнири, докато Гонзо и Любо отписаха Лига Европа след вторите мачове. :evil:
Последна промяна от metodito на 08 дек 2009 11:17, променено общо 2 пъти.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта