ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот blue avalanche » 02 сеп 2023 18:50

Serafim написа:Напротив, според мен футбола дръпна много в последните 10-15 години, а какво да говорим за преди 20-30-40... Може да си говорим за романтика и носталгия, но футбола днес, като подготовка, тактика, селектиране дори от ранна юношеска възраст е съвсем различен.
Преди 10-15 години можеше да има футболисти в България, дето пафкат цигарки, не тренират особено усилено и пак да са титуляри в клубовете, но не и в Европа. И да е имало такива футболисти в някои от големите първенства, това са по-скоро изключения.
Да не забравяме как Сираков, когато не бе в Левски обясняваше, че нямало да даде на този и онзи даже да се съблече по екип и да тренира, а Жеков, лека му пръст, обясняваше, че щял да вади ЦСКА-София от кризата, като изкара футболистите да тренират нощеска и ще пали осветлението в 21ч... Това са легендите от историята, за която толкова много се говореше много в тази тема.. Щутгарт, Бразилия и тн. Динозаври от една друга ера на играта, която се е променила много, но те са си останали встрани от промените.

Тренировките, които е правил Зико, за да налее мускули и да бъде пълноценен играч в мъжкия отбор на Фламенго са на светлинни години от "модерно селектираните тактици" от ДЮШ. От тези жалки хилки, които си гледат часовника кога най-после ще свърши тази досадна тренировка, че чалготеките вече отвориха. Нека тези, които следят "модерно селектираните" да каже кога, за последно, някой от тях е останал след тренировка да бие дузпи, фалове, да тренира финтове?
Ако "оня Фламенго", който през '81 спука от бой Ливърпул, ни хване сега(хипотетично), ще ни скъса гьона! Който не вярва да пита Цунами и Уелтън. Да разкажат това-онова...
Говоря за ДЮШ на ПФК Левски. Другите не ме интересуват.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот blue avalanche » 02 сеп 2023 19:02

THE G.A.M.E написа:Твърде минорно завършваме инак сравнително позитивната тема.
Левски бе надигран и загуби от по-развит и по-богат Клуб, разполагащ с няколко пъти по скъп отбор, но в никакъв случай няколко пъти по-силен.
Е, това последното е към момента. Все пак ние имахме 10-на официални мача зад гърба си, а те само 3-4.
И все пак успяха да се посъберат, най-вече психически и физически, което бе достатъчно.
Хареса ми изказването на Ники Костов след мача. Без преклонение пред името и класата на Айнтрахт, но и без да ги омаловажава, просто си каза, че Левски е загубил, защото не е играл играта си.
От тук вече може да се поразсъждава, защо не приличахме на себе си, а това е една определена константа, която отборът ни наложи от началото на сезона. Константа, че ако си играем това, което можем, дори отбор от ранга на Айнтрахт, могат да бъдат поставени в ролята на "мачкани", както се случи на В. Левски.
С цялата условност разбира се, че на тях това им бе едва 3-тият официален мач.

Проблемът не е в конкретния мач и конкретната загуба.
Проблемът е, че се насажда примиренческо поведение, оправдават се страхливи тактики, минимални загуби "автоматично се превръщат в победи", нулеви равенства се издигат в култ, страхът от по-голяма загуба стряска съня на играчи и треньори посред нощите...
Когато паднахме от Барса с 4-0, да не би да се срути небето? Светът ли свърши? Клубът ли се разпадна?
Можеха ли Панов и останалите да излязат в София за едно "боево реми"? Можеха... Само, че в 10-та минута водехме с 2-0, а Войнов можеше да направи 3-0. Ето така излизаха на терена в онези времена! Атлетико М ги бихме с 2-1. Ако сега дойдат на Герена, ще почнем да говорим с 5 защитника ли да излезем или със 6.
Ето това е проблемът.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22673
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот NOMER14 » 02 сеп 2023 19:21

Лавина,
Напълно съм съгласен с тебе, дори и за оня тим на Зико-Сократес.
Днешният клубен футбол не е с националната идентичност като от миналия век.
Нещо повече. Сегашните национални отбори нямат националната идентичност на своите страни от миналия век. Примери - Франция, Германия, Холандия, Белгия, Швейцари, Англия донякъде.
Та, западните отбори могат да си избират яки младежи от гетата и с футбола да ги приобщават. Ние от ма'алата какво да вземем.
Лавина, с връщането си ни донесе и първа загуба в Европа. Та, кога ти е следващият рейс? Майтапя се, разбира се....

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22673
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот NOMER14 » 02 сеп 2023 19:24

Колеги,
В България има остър недостиг от работна ръка. По Теория на отражението и в спорта и във футбола е така. 2 млн са навън и 2 млн малцинства, 2 млн пенсионери.

Serafim
Мнения: 5227
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот Serafim » 02 сеп 2023 19:40

blue avalanche написа:Тренировките, които е правил Зико, за да налее мускули и да бъде пълноценен играч в мъжкия отбор на Фламенго са на светлинни години от "модерно селектираните тактици" от ДЮШ. От тези жалки хилки, които си гледат часовника кога най-после ще свърши тази досадна тренировка, че чалготеките вече отвориха. Нека тези, които следят "модерно селектираните" да каже кога, за последно, някой от тях е останал след тренировка да бие дузпи, фалове, да тренира финтове?
Ако "оня Фламенго", който през '81 спука от бой Ливърпул, ни хване сега(хипотетично), ще ни скъса гьона! Който не вярва да пита Цунами и Уелтън. Да разкажат това-онова...
Говоря за ДЮШ на ПФК Левски. Другите не ме интересуват.


Дай ми малко повече примери за това какви точно тренировки е правил Зико. В смисъл мен не ме интересува, предполагам и никой не го интересува Зико и онзи отбор от на Бразилия кого ще спука хипотетично, но понеже толкова усилено говориш за това поколение, явно има още какво да кажеш.

vlong
Мнения: 4556
Регистриран на: 08 фев 2020 14:37
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот vlong » 02 сеп 2023 19:45

Да вземе да си отвори една тема за бразилския футбол,докато сърба фейжоада-та,може някой бразилец да се включи
САМО ЛЕВСКИ!

Serafim
Мнения: 5227
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот Serafim » 02 сеп 2023 19:52

То няма лошо, ама той говори някакви неща, величае Зико и други бразилци от това поколение, а това е просто фенщина. Винаги ще излезе някой и ще каже "а Пеле? Марадона? Алфредо ди Стефано? Пушкаш? А Йосеф Бицан? Ехее тогава какъв футбол се играеше..." Абсурдно е.
А и се съмнявам, че Зико е правел някакви много уникални тренировки, особено спрямо днешните стандарти, като се има предвид на какво ниво е футбола днес и какви са изискванията към футболистите сега, колко напреднала е медицината, медикаментите, методиката при тренировки и подготовки спрямо преди 40-50 години от времето на Зико.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21375
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот metodito » 02 сеп 2023 20:05

Serafim написа:
Напротив, според мен футбола дръпна много в последните 10-15 години, а какво да говорим за преди 20-30-40... Може да си говорим за романтика и носталгия, но футбола днес, като подготовка, тактика, селектиране дори от ранна юношеска възраст е съвсем различен.
Преди 10-15 години можеше да има футболисти в България, дето пафкат цигарки, не тренират особено усилено и пак да са титуляри в клубовете, но не и в Европа. И да е имало такива футболисти в някои от големите първенства, това са по-скоро изключения.
Да не забравяме как Сираков, когато не бе в Левски обясняваше, че нямало да даде на този и онзи даже да се съблече по екип и да тренира, а Жеков, лека му пръст, обясняваше, че щял да вади ЦСКА-София от кризата, като изкара футболистите да тренират нощеска и ще пали осветлението в 21ч... Това са легендите от историята, за която толкова много се говореше много в тази тема.. Щутгарт, Бразилия и тн. Динозаври от една друга ера на играта, която се е променила много, но те са си останали встрани от промените.

Ние и преди сме си го говорили с теб, Serafim. И ти имаш право в позицията си, и аз имам, мисля. Тезата, която отстояваш, че днес до голяма степен нещата зависят до това, което се случва извън терена - съоръжения, тренировъчна база, режим, възстановяване, правилно трениране, тактическа подготовка и так далее. Аз се съгласявам с теб до някъде, но тезата ми е, че това е да речем 50% или 35% решаващо за резултата от срещата. Примерно. В това отношение смятам, че дистанцията между онези, "белите" отбори и нас, не се е променила като съотношение в годините - все така далеч сме. Само като се замисля за Milan Labs... Но!... Има едно, "но"... Ако беше така, както казваш, Тотнъм щеше да размаже Локо Пд. Не е ли така? А те не го направиха. Айнтрахт пък... не ми се мисли по тази логика какво щеше да направи "Левски". Мога да спомена още Марсилия, срещите ни с Лил или Байер (Леверкузен) срещу ЦСКА (RIP) или как ще обясниш Тампере и Хамрун с тази логика? Моята теза е, че в тези турнирни битки много играе колектива, нагласата, индивдуалните качества (ако Фадига беше футболист на Айнтрахт и си позволи да бие шутове от на майната си вместо да подаде, смятай, че тоя ще е пейка следващия мач). Виж в едно първенство е така, както казваш. В една серия от 30 и кусур мача, 80% даже за успеха ти в дадено първенство е извън мача. Просто и Хамрун ни го показаха, и БАТЕ и други клубове, че във футбола няма писани правила. Не, че БАТЕ не отстраниха Андерлехт преди нас, а явно не само феновете ги подценихме.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот blue avalanche » 02 сеп 2023 20:28

Serafim написа:
Дай ми малко повече примери за това какви точно тренировки е правил Зико. В смисъл мен не ме интересува, предполагам и никой не го интересува Зико и онзи отбор от на Бразилия кого ще спука хипотетично, но понеже толкова усилено говориш за това поколение, явно има още какво да кажеш.

На 13г. Зико е 155см, 36кг
На 17г. - 166см, 52кг
През 80-те - 172см, 69кг
Става с много труд, диета, желязна дисциплина и лишения. С програма, създадена за него от учителя по физическо Жозе Роберто Франкалачи.
Това, с което НЕ става е щракане на пръсти в чалготеки и човъркане в телефони!
Дадох ти го за пример, защото неговия живот показва как, от една ХИЛКА Зико стана велик футболист!
A с какви тренировки се става майстор на пряк свободните - си отговори сам. Нали четеш "модерните книжки".
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HFXc_xUX2i4&ab_channel=77Zenith[/youtube]

Потребителски аватар
wilge
Мнения: 3157
Регистриран на: 26 май 2010 10:43
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот wilge » 02 сеп 2023 20:46

drvasko98 написа:
THE G.A.M.E написа:Твърде минорно завършваме инак сравнително позитивната тема.
Левски бе надигран и загуби от по-развит и по-богат Клуб, разполагащ с няколко пъти по скъп отбор, но в никакъв случай няколко пъти по-силен.
Е, това последното е към момента. Все пак ние имахме 10-на официални мача зад гърба си, а те само 3-4.
И все пак успяха да се посъберат, най-вече психически и физически, което бе достатъчно.
Хареса ми изказването на Ники Костов след мача. Без преклонение пред името и класата на Айнтрахт, но и без да ги омаловажава, просто си каза, че Левски е загубил, защото не е играл играта си.
От тук вече може да се поразсъждава, защо не приличахме на себе си, а това е една определена константа, която отборът ни наложи от началото на сезона. Константа, че ако си играем това, което можем, дори отбор от ранга на Айнтрахт, могат да бъдат поставени в ролята на "мачкани", както се случи на В. Левски.
С цялата условност разбира се, че на тях това им бе едва 3-тият официален мач.

Да, точно това написах, без да съм слушал Костов, че не играхме това, което досега. А противникът не беше толкоз страшен. И можеше да се направи така, че да не ни вземат на втория пас топката, но трябваше да имаме всички градивни халфове накуп на терена за сметка на Рикардиньо и или Роналдо, а ние пуснахме най-сакатите с топка в крака. Това е според мен, не претендирам че съм прав.

Левски бе надигран и загуби от Айнтрахт, според мен, защото му липсва опита и класата на противника. Колко мача имат сините футболисти в Европа? Ами, новобранци са си. Предполагам, че повечето от тях са били сериозно респектирани от гостуването в една от най-развитите държави в света. Футболното съоръжение допълнително е смачкало самочувствието им. Половината отбор са от дебрите на джунглата! Кой от тях се е возил на трамвай преди да дойде в София? Всеки отбор играе толкова колкото му позволи съперника. Немците излязоха на Васил Левски недостатъчно концентрирани, мислеха че мача им е в кърпа вързан, вкараха рано гол и се успокоиха. Ако Роналдо беше сбъркал и топката бе влязла във врата им, те със сигурност щяха да скочат. Там просто не допуснаха изненада. Реално те ни превъзхождат във всичко с изключение на техниката на дрибъл. Имаше и малко страх в играчите на Костов да нападат, или такива са били треньорските указания, или пък немците са по-бързи и научени футболисти и бавната ни игра не беше проблем за тях. Въпреки, че са близо 15 пъти по-скъпи не бяха 15 пъти по-добри. Не знам кой трябваше и кой не трябваше да играе, но всеки игра колкото може. Никой не се икономисваше. Като им свършиха силиците дойдоха и головете. За мен момчетата надскочиха възможностите си, но очакванията ни към тях са прекомерно високи. Наръдът е казал: "Каквото житото, такъв хляба".


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: skitnik32 и 95 госта