ЛК: Апоел Беер Шева - Левски 10/08/23 - четвъртък от 20:30

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: ЛК: Апоел Беер Шева - Левски 10/08/23 - четвъртък от 20:30

Мнениеот rane » 11 авг 2023 19:05

honda написа:
rane написа:
icemanbg33 написа:Реално го задържа, но по никакъв начин не му попречи да играе с топката. То даже нападателя не реагира за дузпа, а вие тука сте хукнали. В наказателното почти няма задържане което да се свири освен ако футболист не е с топката в този момент.

:lol:

Нашият го държи над секунда:
https://youtu.be/RTkxFegJ4X8?t=65

Дали за тази секунда онзи нямаше да е по-напред и да засече топката, как мислиш?

И защо не пишеш от един профил, а ти трябват 4-5?

Да , съгласен съм. Може да се свири дузпа. Но колко такива дузпи си виждал в мачове без ВАР? Мога да ти посоча случаи в елиминационна фаза на СП ,когато дори са късали фланелката от дърпане ,но сигнал не е последвал.
Е, то ако става въпрос и картони колко пъти се спестяват, но това не значи, че е правилно. У нас даден играч малтретира друг в продължение на почти цял мач, а съдията се престрашава да му вдигне ж. картон чак в 80+ минута.
На мен много ми допадна съдията от гостуването на Лудогорец срещу Олимпия. Още в 14 минута на мача вече беше дал 4 ж.к. Пресече и грубости, и протести, и всичко, а играчите заиграха футбол.

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: ЛК: Апоел Беер Шева - Левски 10/08/23 - четвъртък от 20:30

Мнениеот honda » 11 авг 2023 19:10

metodito написа:Между другото, тези са доста опасни. Както ги надиграхме, така накрая можеше да сме ги надиграли и да сме паднали с 2-0. И другото, трябва десен бек задължително. Ако Андонов е толкова добър колкото Пацо, няма нужда от друг вратар.

Напълно съм съгласен с теб. Ако някой си мисли ,че в София ще ги бием без проблем сериозно се е объркал. Много са опитни и с изключение на случаите когато участваше А.Краев , печелеха спорните топки. на няколко пъти разсякоха защитата ни с пасове по земя и имахме късмет ,че не получихме гол. Играчи с голям турнирен опит са и може да накажат всяка грешка. Между другото в последната четвърт от мача печелеха всяка центрирана топка при положение ,че имахме сериозно ръстово превъзходство.
Надявам се Герена да е пълен и публиката да "натисне" съдията, който да и да санкционира рисковите влизания на евреите.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21370
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ЛК: Апоел Беер Шева - Левски 10/08/23 - четвъртък от 20:30

Мнениеот metodito » 11 авг 2023 19:23

honda написа:И на мен малко ми напомнят ,но са много различни - онзи отбор имаше много силни индивидуалности и печелеше благодарение на индивидуалните качества на Дембеле, Жо, Тасевски , С.Грийн , Гаджев(преди да го хване мързела заедно с Тасевски и Йовов). Докато в момента нямаме играчи с такава индивидуална класа , но в момента играем като отбор и имаме много ротации. Каква е точно халфовата ни линия?
Ел Джамили и Д.Тасевски са коренно различни играчи . Ел Джамили е по-добре школуван играч , по-бърз , с много добре отработен удар по топката - праща топката там където иска , с много добър контрол върху топката.
Тасевски - беше Пасевски , беше мистър пас , много по-интелигентен, с умението да даде завършващ пас .
Ел Джамили е по-добър дрибльор и стрелец , а Тасевски подавач.

Мекият глезен, с който разполагаше Дарко и умението му да чете играта се среща и днес на 10 000 футболиста веднъж. Джемили пък има много бърза мисъл. Аз поначало съм голям фен на халфовете-араби. Притежават голям футболен интелект и техника (Ауар, Фекир, Зидан). Това много му липсваше например на Филипао (бързата мисъл), но той е все още доста млад.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21370
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ЛК: Апоел Беер Шева - Левски 10/08/23 - четвъртък от 20:30

Мнениеот metodito » 11 авг 2023 19:25

honda написа:Напълно съм съгласен с теб. Ако някой си мисли ,че в София ще ги бием без проблем сериозно се е объркал. Много са опитни и с изключение на случаите когато участваше А.Краев , печелеха спорните топки. на няколко пъти разсякоха защитата ни с пасове по земя и имахме късмет ,че не получихме гол. Играчи с голям турнирен опит са и може да накажат всяка грешка. Между другото в последната четвърт от мача печелеха всяка центрирана топка при положение ,че имахме сериозно ръстово превъзходство.
Надявам се Герена да е пълен и публиката да "натисне" съдията, който да и да санкционира рисковите влизания на евреите.

Те и си били разпродали отбора, казал Кокала. Девятката им е много опасен.

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: ЛК: Апоел Беер Шева - Левски 10/08/23 - четвъртък от 20:30

Мнениеот rane » 11 авг 2023 19:53

metodito написа:
honda написа:Напълно съм съгласен с теб. Ако някой си мисли ,че в София ще ги бием без проблем сериозно се е объркал. Много са опитни и с изключение на случаите когато участваше А.Краев , печелеха спорните топки. на няколко пъти разсякоха защитата ни с пасове по земя и имахме късмет ,че не получихме гол. Играчи с голям турнирен опит са и може да накажат всяка грешка. Между другото в последната четвърт от мача печелеха всяка центрирана топка при положение ,че имахме сериозно ръстово превъзходство.
Надявам се Герена да е пълен и публиката да "натисне" съдията, който да и да санкционира рисковите влизания на евреите.

Те и си били разпродали отбора, казал Кокала. Девятката им е много опасен.
Не знам какво толкова се прехласват някои по израелтяните. Отбор на възходи и падения са. В историята си имат немалко участия в групова фаза на ЕКТ, но имат и унизителни отпадания след 0-12 общ резултат, както и 1-14 общ резултат, като в единия мач са паднали с 10-0!
Сега при тях имат спад от който силно се надявам да се възползваме и да ги отстраним. Дано имаме и късмет, защото при липса на класа и късметът е от значение понякога, за да се продължи напред.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ЛК: Апоел Беер Шева - Левски 10/08/23 - четвъртък от 20:30

Мнениеот THE G.A.M.E » 11 авг 2023 20:25

Смятам, че вече всички сме съгласни - Левски играе добър-на моменти и хубав футбол.
Малцина са тези, които могат да запазят качеството на футбола и философията на Мъри ( Треньора ) ... Изглежда Костов е на точното място, в точното време, с правилните играчи.
Разбира се чистите положения трябва ( ше ) да се вкарват ( и при Стоилов ) ... Инак, кофти, всички тактически и индивидуални усилия отлитат. :roll:
Впечатляващо е наистина, как в последните мин. вместо да се "окопаем", ние пресираме, искаме топката и се опитваме да завършим с атака.
Както срещу шиптърите, и снощи бе така.
Сякаш дори видях в надменните евреи известно задоволство, че не са загубили мача. :lol:

Какво ще е тук... Има време да коментираме.
7 дена са и много, и малко ! :?
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
alexdb
Мнения: 3251
Регистриран на: 08 мар 2014 18:54
Контакти:

Re: ЛК: Апоел Беер Шева - Левски 10/08/23 - четвъртък от 20:30

Мнениеот alexdb » 11 авг 2023 21:04

metodito написа:
rane написа:
icemanbg33 написа:
drvasko98 написа:Тактически добре, но вземането на решенията не беше на ниво от офанзивните играчи. Треньорът може да помага, но не може да я вкара. Съдията може и дасе оплакваме, но дузпата за евреите с ВАР беше 100%, защото тоя щеше да вкара


Къде видяхте дузпа, не знам.

Тоя толкова свиреше за тях, че ако имаше дузпа щеше да я даде.

Е те тука те:

Изображение

Обичаме си отбора, това е ясно, но хайде да бъдем и обективни все пак. Съдията не е идеален, но на фона на нашите в Първа лига е друга орбита.

Да бе, дузпата е явна, ама червения картон на капитана им още в средата на второто?


Методи, не става въпрос за качеството на съдийството. Този съдия имаше много странни отсъждания и много странни критерии за картони. Което не променя фактът, че при тази ситуация в 10 мин. си спести чиста дузпа за еврейте. Те в първите 10 мин. яко ни няха нагънали и ние, както ни стана традиция проспиваме този период от мачовете си. Та прави си сметка, ако им я бяха дали и я бяха вкарали в каква посока щеше да тръгне мача.

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: ЛК: Апоел Беер Шева - Левски 10/08/23 - четвъртък от 20:30

Мнениеот honda » 11 авг 2023 21:38

metodito написа:
honda написа:Напълно съм съгласен с теб. Ако някой си мисли ,че в София ще ги бием без проблем сериозно се е объркал. Много са опитни и с изключение на случаите когато участваше А.Краев , печелеха спорните топки. на няколко пъти разсякоха защитата ни с пасове по земя и имахме късмет ,че не получихме гол. Играчи с голям турнирен опит са и може да накажат всяка грешка. Между другото в последната четвърт от мача печелеха всяка центрирана топка при положение ,че имахме сериозно ръстово превъзходство.
Надявам се Герена да е пълен и публиката да "натисне" съдията, който да и да санкционира рисковите влизания на евреите.

Те и си били разпродали отбора, казал Кокала. Девятката им е много опасен.

Също така според Кокала са купили играчи за 10 млн евро - ние едва ли сме купили играчи за такива пари през последните 20 години

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: ЛК: Апоел Беер Шева - Левски 10/08/23 - четвъртък от 20:30

Мнениеот honda » 11 авг 2023 21:50

rane написа:
honda написа:
rane написа:
icemanbg33 написа:Реално го задържа, но по никакъв начин не му попречи да играе с топката. То даже нападателя не реагира за дузпа, а вие тука сте хукнали. В наказателното почти няма задържане което да се свири освен ако футболист не е с топката в този момент.

:lol:

Нашият го държи над секунда:
https://youtu.be/RTkxFegJ4X8?t=65

Дали за тази секунда онзи нямаше да е по-напред и да засече топката, как мислиш?

И защо не пишеш от един профил, а ти трябват 4-5?

Да , съгласен съм. Може да се свири дузпа. Но колко такива дузпи си виждал в мачове без ВАР? Мога да ти посоча случаи в елиминационна фаза на СП ,когато дори са късали фланелката от дърпане ,но сигнал не е последвал.
Е, то ако става въпрос и картони колко пъти се спестяват, но това не значи, че е правилно. У нас даден играч малтретира друг в продължение на почти цял мач, а съдията се престрашава да му вдигне ж. картон чак в 80+ минута.
На мен много ми допадна съдията от гостуването на Лудогорец срещу Олимпия. Още в 14 минута на мача вече беше дал 4 ж.к. Пресече и грубости, и протести, и всичко, а играчите заиграха футбол.

Не забравяй, че ако няма ВАР съдията няма как да гледа повторения и стоп кадри. На терена той има части от секундата да реши. Не забравяй, че главния съдия гледа топката , а страничните основно гледат за засада . Ако някой види добре ситуацията -ОК. Но шанса да видиш в реално време на терена дърпане за фланелката е много малък. При почти всяка атака има задържане , дърпане бутане , настъпване и т.н.
На СП 1982 - Освалдо Ардилес остана без фланелка в наказателното поле на Италия (1:2) при 0:0 в момент в който оставаше сам срещу Д.Дзоф ,На СП 1998 не си спомням в кой мач скъсаха фланелката на Батистута точно на точката за дузпа и в двата случая сигнал за дузпа не последва.
Много трудно който и да е съдия ще свири дузпа за положение ,което не е видял.

Serafim
Мнения: 5225
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: ЛК: Апоел Беер Шева - Левски 10/08/23 - четвъртък от 20:30

Мнениеот Serafim » 11 авг 2023 22:42

Между другото поздравления за ръководството, че поканиха Батков и Кокала за този мач (предполагам е тяхна идея)


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ivo55, Martinez1948 и 98 госта