efbet Лига: Ботев (Враца) - Левски (София), Неделя от 21:00

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
alexdb
Мнения: 3254
Регистриран на: 08 мар 2014 18:54
Контакти:

Re: efbet Лига: Ботев (Враца) - Левски (София), Неделя от 21:00

Мнениеот alexdb » 28 авг 2022 23:22

glarus_ds написа:
icemanbg33 написа:
alexdb написа:
icemanbg33 написа:
alexdb написа:
Dust написа:В тази ситуация може да се сърдите само и единствено на Сонко.
Да, картоните важат за суперкупата


За какво? Той дори не е закачил лайнара.


И аз не съм сигурен, че го закачи, но самото действие беше безумно.


Не мисля, че има действие. За мен по-скоро се опитва да го прескочи и тежестта му остава по-назад. Това са ситуации, които се развиват за части от секундата и няма как някой да ме убеди, че Сонко е ришил и го е направил умишлено за тази част от секундата.


Сонко го погледна, и прекара десния си крак зад левия с ясната идея да го удари. Видя се как крака неестестеено се насочи към главата на зеления докато Сонко го гледа. А и Сонко си е такъв, неуморено груб футболист е и в случая залсужен червен.

А, и ако топката е извън игра, защо дадоха фаул на зелените.

Абсолютна грешка на съдиите. Неадекватно отсъждане, при това след ВАР. Ако има фаул за Левски, тогава може да се тълкува като удар без топка и червен картон. Ако няма фаул за Левски, а фаула е на Сонко, следва жълт картон за Сонко. Ако няма фаул и топката е напуснала терена преди Сонко да я изчисти, се отсъжда корнер/аут и отново може да се тълкува като удар без топка и червен картон.


Абе какво да се тълкува? Гледам повторенията - склонен съм да се съглася, ако има наистина контакт с червения картон (което не се вижда) обаче зеленият прави безумно влизане. Фактически Сонко овладя и изчисти топката вече и тоя тогава легна на шпагат с бутоните напред. Ако не беше отскочил и тоя го резнеше през краката не ми се мисли каква контузия можеше да стане. Такъв умишлен шпагат си е за червен картон също ако критерият е посягане.

Dani Kiki
Мнения: 779
Регистриран на: 13 дек 2009 13:57
Контакти:

Re: efbet Лига: Ботев (Враца) - Левски (София), Неделя от 21:00

Мнениеот Dani Kiki » 28 авг 2022 23:23

Защо не се коментира зверското влизане на играча на Ботев с бутоните напред?!
realno: Бройчо сега се оплаква като клиент изпуснал евтино олио? :)

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: efbet Лига: Ботев (Враца) - Левски (София), Неделя от 21:00

Мнениеот koisa » 28 авг 2022 23:23

Много глупаво изкаран червен картон на Сонко... Въпреки, че не съм 100% сигурен дали имаше изобщо удар в главата. Но въпреки това самото посягане им дава основание на съдиите да го изгонят.
Продължаваме да изпитваме същите трудности в завършващата част. Положения бол, но няма кой да ритне топката точно във вратата.
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
alexdb
Мнения: 3254
Регистриран на: 08 мар 2014 18:54
Контакти:

Re: efbet Лига: Ботев (Враца) - Левски (София), Неделя от 21:00

Мнениеот alexdb » 28 авг 2022 23:24

olimpi написа:Добре че срещу тези катъри се оттървахме без контузии. Безумен напълно заслужен картон на Сонко, нищо че нямаше онтакт, ако беше го закачил с бутоните щеше има кръвчица. Поредна чиста мрежа, но малкия нямаше и работа де. Не можем да си вкраваме положенията. А последно, дано съдиите и ВАР са толкова прецизни и срещу боксьорите от другите отбори.


А за безумното и умишлено влизане на зеления в стил "шейната на Греков" да кажеш нещо? То топката вече не беше в Сонко като тоя взе да ляга без никакво намерение да играе с топката която беше някъде си вече
Последна промяна от alexdb на 28 авг 2022 23:25, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
glarus_ds
Мнения: 1925
Регистриран на: 13 ное 2008 12:30
Местоположение: София
Контакти:

Re: efbet Лига: Ботев (Враца) - Левски (София), Неделя от 21:00

Мнениеот glarus_ds » 28 авг 2022 23:25

alexdb написа:
glarus_ds написа:
Dust написа:
alexdb написа:За какво? Той дори не е закачил лайнара.

Хубаво е човек да бъде и обективен.
Играча на Ботев влезе остро, това ли му беше работа на Сонко да посяга да го рита при спряла игра.
Дали е успял да го ритне, може да е минимално, но да.

При спряла игра ли? Кое е спряно, я обясни?


При топка в тъч играе ли се?

В момента на контакта между Сонко и зеления, топката е в игра. Нямало е съдийски сигнал, че играта да е спряна. След този контакт, който и аз не съм убеден, че го имаше, топката излезна в тъч
Последна промяна от glarus_ds на 28 авг 2022 23:29, променено общо 1 път.
CHELSEA

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23158
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: efbet Лига: Ботев (Враца) - Левски (София), Неделя от 21:00

Мнениеот W84me » 28 авг 2022 23:25

Още другия мач излизаме срещу подобни кечисти в лицето на Лудогорец. Оня техния Текпетей не го гонят за директен удар, камо ли за нещо подобно като на Сонко.
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
glarus_ds
Мнения: 1925
Регистриран на: 13 ное 2008 12:30
Местоположение: София
Контакти:

Re: efbet Лига: Ботев (Враца) - Левски (София), Неделя от 21:00

Мнениеот glarus_ds » 28 авг 2022 23:26

Dust написа:
glarus_ds написа:
Dust написа:
alexdb написа:За какво? Той дори не е закачил лайнара.

Хубаво е човек да бъде и обективен.
Играча на Ботев влезе остро, това ли му беше работа на Сонко да посяга да го рита при спряла игра.
Дали е успял да го ритне, може да е минимално, но да.

При спряла игра ли? Кое е спряно, я обясни?

Грешка в изказа от моя страна.
Това не променя факта, че Сонко постъпи изключително глупаво.

Факт. Глупаво постъпи, но аз не съм убеден, че отсъждането беше правилно. Но го приемам, имаше посягане наистина, но защо Ботев тогава биха фаул, не стана ясно
CHELSEA

drvasko98
Мнения: 6983
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: efbet Лига: Ботев (Враца) - Левски (София), Неделя от 21:00

Мнениеот drvasko98 » 28 авг 2022 23:26

alexdb написа:
icemanbg33 написа:
alexdb написа:
Dust написа:
alexdb написа:Е не!
Този червен картон си е чиста измислица! Не знам това ще доведе ли до наказание на Сонко за мача с Каузата, то не е истина. Отгоре на всичко за зеленото лайно за това зверско влизане нищо!

В тази ситуация може да се сърдите само и единствено на Сонко.
Да, картоните важат за суперкупата


За какво? Той дори не е закачил лайнара.


И аз не съм сигурен, че го закачи, но самото действие беше безумно.


Не мисля, че има действие. За мен по-скоро се опитва да го прескочи и тежестта му остава по-назад. Това са ситуации, които се развиват за части от секундата и няма как някой да ме убеди, че Сонко е ришил и го е направил умишлено за тази част от секундата.


Няма ситуация, при която скачаш на място и крака ти отива нейде назад. Езикът на тялото на Сонко е достатъчно красноречив, обърна се веднага към оня и щеше да го нападне (аз също бих реагирал така). Посягане, напълно умишлено назад, колко го е закачил не знам, но онзи няма да се превива, щото той няма как да знае, че му посегнал както лети долу. Аз лично не го обвинявам Сонко, само че не му стъпи по-здраво

Потребителски аватар
alexdb
Мнения: 3254
Регистриран на: 08 мар 2014 18:54
Контакти:

Re: efbet Лига: Ботев (Враца) - Левски (София), Неделя от 21:00

Мнениеот alexdb » 28 авг 2022 23:30

glarus_ds написа:
alexdb написа:
glarus_ds написа:
Dust написа:
alexdb написа:За какво? Той дори не е закачил лайнара.

Хубаво е човек да бъде и обективен.
Играча на Ботев влезе остро, това ли му беше работа на Сонко да посяга да го рита при спряла игра.
Дали е успял да го ритне, може да е минимално, но да.

При спряла игра ли? Кое е спряно, я обясни?


При топка в тъч играе ли се?

В момента на контакта между Сонко и зеления, топката е в игра. Нямало е съдийски сигнал,е играта да е спряна. След този контакт, който и аз не съм убеден, че го имаше, топката излезна в тъч


Какъв сигнал да е имало? То сигнала идва после и в случая беше за тъч. За топката май си прав, че още не е излязла, но ако има контакт той е извън игралното поле, което е очевидно. Я сега ме светни как коресондира това с правилото за изпълнение на наказателен удар от мястото на нарушението? Извън игралното поле ли трябва да бъде според теб?

Потребителски аватар
glarus_ds
Мнения: 1925
Регистриран на: 13 ное 2008 12:30
Местоположение: София
Контакти:

Re: efbet Лига: Ботев (Враца) - Левски (София), Неделя от 21:00

Мнениеот glarus_ds » 28 авг 2022 23:31

W84me написа:Още другия мач излизаме срещу подобни кечисти в лицето на Лудогорец. Оня техния Текпетей не го гонят за директен удар, камо ли за нещо подобно като на Сонко.

Е, ние това си го знаем, ама няма какво да направим. Важното е 40 годишното приятелство да не се разпада :D
CHELSEA


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ivan56, miro_rz и 53 госта