Търся пълния запис на Левски ЦСКА 7-2

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
umen
Мнения: 55
Регистриран на: 10 апр 2015 22:13
Контакти:

Търся пълния запис на Левски ЦСКА 7-2

Мнениеот umen » 30 юни 2020 13:50

Здравейте, направо не е за вярване - никъде в интернет не мога да открия пълния запис на този инторически разгром над партийния клуб ЦСКА. Някой дали може да съдейства - баща ми иска да си го добави към колекцията.

Mendosa
Мнения: 18
Регистриран на: 10 май 2018 20:44
Контакти:

Re: Търся пълния запис на Левски ЦСКА 7-2

Мнениеот Mendosa » 30 юни 2020 14:15

Кадри уронващи престижа на петолъчката са били унищожавани моментално, вероятно Милко Калев Балев си е палил камината с този запис!

Потребителски аватар
Keanu^Reeves
Мнения: 245
Регистриран на: 03 окт 2008 01:35
Местоположение: София
Контакти:

Re: Търся пълния запис на Левски ЦСКА 7-2

Мнениеот Keanu^Reeves » 30 юни 2020 14:18

Никъде няма да намериш запис на целия мач, просто защото такъв не съществува. Даже като гледам кадрите от репортажа си мисля, че мача изобщо не е бил излъчван по телевизията, защото кадрите от репортажа например гола на Гунди е сниман от зад вратата. А и загледай се хубаво в кадрите и ще видиш, че не са от директно излъчване.

Потребителски аватар
umen
Мнения: 55
Регистриран на: 10 апр 2015 22:13
Контакти:

Re: Търся пълния запис на Левски ЦСКА 7-2

Мнениеот umen » 30 юни 2020 14:53

Много тъжно звучи. За жалост с годините това 7-2 срещу комунистическиятим ще остане като някаква легенда, за която новите поколения няма да знаят почни нищо. Нещо като темата с фалиралата България през 90-те, за която никой из медиите не напомня, просто защото комунизмът никога не си е отивал.
Последна промяна от umen на 30 юни 2020 16:41, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3186
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Търся пълния запис на Левски ЦСКА 7-2

Мнениеот sirius123 » 30 юни 2020 16:03

Keanu^Reeves написа:Никъде няма да намериш запис на целия мач, просто защото такъв не съществува. Даже като гледам кадрите от репортажа си мисля, че мача изобщо не е бил излъчван по телевизията, защото кадрите от репортажа например гола на Гунди е сниман от зад вратата. А и загледай се хубаво в кадрите и ще видиш, че не са от директно излъчване.

Гледах мача , предаваха го директно по телевизията. Трябва да има запис. :)

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Търся пълния запис на Левски ЦСКА 7-2

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 30 юни 2020 16:30

Keanu^Reeves написа:Никъде няма да намериш запис на целия мач, просто защото такъв не съществува. Даже като гледам кадрите от репортажа си мисля, че мача изобщо не е бил излъчван по телевизията, защото кадрите от репортажа например гола на Гунди е сниман от зад вратата. А и загледай се хубаво в кадрите и ще видиш, че не са от директно излъчване.

Мачът беше излъчван по телевизията и аз го гледах. При гола на Жеков в самото начало татко само промълви: "Леле, почнаха ни..." (преди мача се очакваше сигурна победа на красноармейците). Станалото на мача и особено призива на Сашо Костов (да почива в мир) към най-бързия в червения отбор (Цецо Атанасов) да донесе таблото от "Армията", че вече нямало място за голмайсторите (при резултат 2:7), го знаят всички!... :lol: На сутринта в двора на гимназията (тогава бях ученик) най-големият чорбар в класа (който приказваше най-много предишните дни) ме посрещна с вик "Само Левски!" и така предвидливо си спести част от подигравките... 8-)
П.П. По въпроса от темата: Колега, потърси съдействие от НКП на "Левски", или от самия клуб. Съществува и Архив с предавания на БНТ, част от който е цифровизиран - ако попиташ в телевизията може и да ти обърнат внимание.
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 30 юни 2020 16:41, променено общо 1 път.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
umen
Мнения: 55
Регистриран на: 10 апр 2015 22:13
Контакти:

Re: Търся пълния запис на Левски ЦСКА 7-2

Мнениеот umen » 30 юни 2020 16:41

Captain Stottlemeyer написа:По въпроса от темата: Колега, потърси съдействие от НКП на "Левски", или от самия клуб.


Добра идея, благодаря!

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Търся пълния запис на Левски ЦСКА 7-2

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 30 юни 2020 16:44

umen написа:
Captain Stottlemeyer написа:По въпроса от темата: Колега, потърси съдействие от НКП на "Левски", или от самия клуб.


Добра идея, благодаря!

За нищо. Пробвай се и чрез Архива на БНТ.
П.П. По онова време на уличните стрелбища (стреляше се с пушки със сачми) можеше да спечелиш или да си купиш снимка на таблото на стадиона с крайния резултат от мача.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Dani Kiki
Мнения: 776
Регистриран на: 13 дек 2009 13:57
Контакти:

Re: Търся пълния запис на Левски ЦСКА 7-2

Мнениеот Dani Kiki » 30 юни 2020 17:38

Доколкото знам, в началните години на телевизията доста от предаванията са се излъчвали на живо, без да се записват. Със сигурност и много спортни предавания са били само излъчвани директно. Не зная как са били с точност нещата през 1968 г. Освен това преди около 20 години имаше пожар в един от архивите на БНТ и много ленти са били унищожени. Така, че запис от този паметен мач наистина може и да няма към настоящия момент. А кадрите, които има в нета, мисля, че са от репортаж на кинолента.
Иначе със сигурност помня, че гледах мача по телевизията директно и после няколко кинопрегледа с въпросния репортаж (за допълнителен кеф ;) ).
realno: Бройчо сега се оплаква като клиент изпуснал евтино олио? :)

Amity
Мнения: 1
Регистриран на: 11 сеп 2015 11:05
Контакти:

Re: Търся пълния запис на Левски ЦСКА 7-2

Мнениеот Amity » 30 юни 2020 19:28

Мачът беше излъчван директно. Казвам го, защото го гледах. Бях дете. Тогава нямаше компютри и това, което показваше телевизията, си оставаше в нейните архиви. Би трябвало записът да е запазен, но от гледна точка на омразата към Левски е по-вероятно да е имало нареждане да се унищожи или пък да се оставят сао отделни моменти. Не случайно точно тогава измислиха обединение между Левски и Спартак, а за да не е очевадно сториха същото с ЦСКА "Ч. знаме" и Септември (обединеният клуб получи името ЦСКА "Септемврийско знаме"). А "обединиха" по подобен начин Славия и Локомотив и новият клуб стана ЖСК Славия.

Комунистите си правеха каквото искат. Подобна гавра стана през 1985 г., когато един поръчков съдия съсипа мача между Левски и ЦСКА на финала за купата и после доста играчи лишиха завинаги от състезателни права, а самите отбори станаха Витоша и Средец. Причината за това беше, че по това време Левски постоянно побеждаваше ЦСКА и на някого това не се хареса.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 96 госта