Без цензура!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
alexdb
Мнения: 3250
Регистриран на: 08 мар 2014 18:54
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот alexdb » 24 мар 2024 23:28

vlong написа:Свърши вече с казармата,както свърши и запаса.За да се възстанови се изискват огромни разходи,а то и матриял няма.
А при тези права на човека,каква казарма ще бъде това?Пародия.Всяка събота и неделя в къщи,бели чаршафи и ортопедични матраци,спални по двама,здравословно хранене,антиалергенни униформи,по размер,ит.н.
Свърши вече тая.


За запаса хич не бъди сигурен, че е свършил ;)

Потребителски аватар
alexdb
Мнения: 3250
Регистриран на: 08 мар 2014 18:54
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот alexdb » 24 мар 2024 23:47

damyanov1963 написа:
peliforewer написа:
NOMER14 написа:
damyanov1963 написа:
NOMER14 написа:Дамянов,
Няма такова нещо. Казармата от 58-а до 90-а е 2 години и задръжка около месец за неприети във ВУЗ. Задръжката се изразява в есенни бригади в селското стопанство. След падането на Стената годините в казармата се намаляват поетапно, за да достигнем до НУЛА години/месеци/дни казарма след влизането ни в НАТО. Пишлегарите, които не са ходили в казарма, хубаво да чуят какво искат изродите от Вгъзраждане с проектозакона си за поетапно излизане от Нато - казармата не им мърда.

Аз помня, че казармата от 84-та година стана 2г. и 3месеца, даже и Пели го написа, само че обърка времената, според него изллиза, че винаги е била толкова.

Няма такова нещо. Има си Закон от 58-а година. Ако се вдигне тогава казармата с 3 месеца, то трябват да се вдигнат с 10-15 % сгради, материална част, офицери и фатмаци, униформи, издръжка, храна...Заводите да останат без свежа кръв. Едно време почти всичко отиваше в производството. Нямаше нищо неправещи айтита.

Дето се вика на теб ли да вярвам или на себе си, влязох в казармата на 5.10.1977г. и бях уволнен на 25.12.1979г. без да имам дисциплинарни наказания, а в спорът между Дамянов и Алекс съм на страната на Алекс.

Ами питай го тогава щом сте колеги той откъде е толкова навътре в нещата, знае че Магурата и Кравай са създадени и контролирани от ДС, знае че $ е вървял 70лв. на Магурата, има достъп до архивите на ДС...
Аз ходех там заради заведенията, компанията и момичетата, а вие? Остава да се изясни въпроса вие ли сте вербували хора
там, или вас са ви завербували?
А това, че ти си дослужвал 3 месеца от изцепки в казармата не означава, че наистина е била толкова време. По-малкия от двамата ми братя влезе в началото на октомври 75-а и се уволни пак октомври 77-а, познавам и други
момчета, които служиха по това време, аз влезнах на 6-ти октомври 81-а и се уволних на 25-ти октомври 83-та.


Дамянов що се правиш на ударен? Или ти може би от Кореком не си пазарувал и не знаеш как вървеше долара на Магурата и даже си бил кьорав за чейнджа, щото то не беше ама никак тайно. Достатъчно е да си висял малко повече на Космос (който беше до Магурата и реално там се въртяха ченчаджиите и нямам идея що ги прекръстиха на Магураджии) за да си виждал всичко това. Кеф ти да си купиш цигарки, кеф ти дънки, кеф ти долари за парфюмчета, кафенце (че в многото имане си беше в редовен дефицит и трябваше да пием полска цикория). И доларът в годините между 80 и 89 г. беше 3 лв. и накрая беше достигнал 4. Смятай сам колко долара ти е правила средната заплата от 280 лв. щото официалния курс от 0,98 лв. за долар беше само в БНБ и можеше да смениш за толкова 20 долара при условие, че имаш задгранично пътуване в Западна държава (което също не беше лесно уредимо). А ако имаш познати, дет тогава са пътували в Упадъчния Запад може да ги питаш за беседите, дет са провеждали с едни другари преди да ги пуснат и след като се върнат :lol:

За архивите на ДС така се случи, че още в ранните години имах възможността да си задоволя любопитството. Всъщност част от останалите, които не можаха да унищожат, макар и силно пречистени вече са напълно разсекретени и ако имаш интерес спокойно може да ходиш и да четеш наволя. И ако си по-търпелив и по-четлив сам ще намериш това, което ти казвам. И други интересни неща току-виж ще намериш - като например информация за каналите на дрога през България под крилото на Партията например.

Абе .... един прекрасен живот беше, няма накъде. В момента на това му викат робия, ама карай. А за малоумието на този режим ама хич не ми се и отваря дума. Като например да строиш Кремиковци с бригадирски труд и да пращаш професори и научни работници на бригада да бъркат бетон, вместо да си вършат работата за която имат акъл. Такива ми ти неща може да родят само болни мандраджийски мозъци.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14230
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 25 мар 2024 00:08

Няма да ти чета фермана, понеже вече е късно. Не съм казал, че не съм виждал и незнам какво е ставало, а че не съм се занимавал с чейнчовете. Долари си купувах от мои приятели чейнчаджий, но те не ходеха там, и ги купувах по на 4,5, 6,7 лв, вече не помня точните цени незнам на кой са продавали по 70лв и кой е бил луд дава толкова пари за долар, освен това чейнчаджийте стояха и въртяха търговията на тротоара и встрани от заведенията вътре не са влизали. Имах и познати сърбин и македонка, които ходеха до Турция и
Италия и носеха тука дрехи и аз си купувах предимно от тях, от кореком си купувах дънки и касетки ТDK SAX CHROME DIOXIDЕ, ако ги помниш.
Последна промяна от damyanov1963 на 25 мар 2024 01:17, променено общо 2 пъти.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

peliforewer
Мнения: 9494
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот peliforewer » 25 мар 2024 00:09

...
Последна промяна от peliforewer на 25 мар 2024 07:02, променено общо 2 пъти.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14230
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 25 мар 2024 00:35

peliforewer написа:Дамянов може да прочете в Задочните репортажи....на Георги Марков за идеята на Вълко Червенков да прекопае канал от Бургас до София и да закара морето до столицата, копали, копали но се оказало, че София била на доста голяма надморска височина и нямало как Черно море да стигне до София :) .В казармата нямам дисциплинарни наказания, а някои хора е време да си лягат.

Айде обясни защо само ти си служил 2г. и 3м. когато казармата беше 2г, май ти е време вече да се пенсионираш. Когато бях малък се говореше, че В.Червенков.е искал да прокара канал през София, по който да тече Искър, ако тая глупост за морето наистина я е написал Г. Марков значи си е направил Гавра за наивници, които да му се вържат. Не забравяй, че той е еди от сценаристите на първия сериал на На всеки километър, а после бяга в Лондон.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2702
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Der Schmarotzer » 25 мар 2024 07:21

damyanov1963 написа:
peliforewer написа:Дамянов може да прочете в Задочните репортажи....на Георги Марков за идеята на Вълко Червенков да прекопае канал от Бургас до София и да закара морето до столицата, копали, копали но се оказало, че София била на доста голяма надморска височина и нямало как Черно море да стигне до София :) .В казармата нямам дисциплинарни наказания, а някои хора е време да си лягат.

Айде обясни защо само ти си служил 2г. и 3м. когато казармата беше 2г, май ти е време вече да се пенсионираш. Когато бях малък се говореше, че В.Червенков.е искал да прокара канал през София, по който да тече Искър, ако тая глупост за морето наистина я е написал Г. Марков значи си е направил Гавра за наивници, които да му се вържат. Не забравяй, че той е еди от сценаристите на първия сериал на На всеки километър, а после бяга в Лондон.

Части от този канал (Софийското море) наистина все още съществуват и може да се видят остатъците от изкопи в Студентски град, в северния край на парка до УНСС-то (сега са обрасли с шумак), преди продължаваха и покрай игрището на Бонсист, ама вече са затрупан с отпадъци или застроен с нови блокове под УНСС-то. Що се отнася до идиотията да докарат Черно море до София, наистина има такава идея, като част от нея е Софийското море.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

peliforewer
Мнения: 9494
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот peliforewer » 25 мар 2024 07:23

Дължа да се извиня, каналът в който трябвало да плуват кораби край София е трябвало да свързва Панчарево с Искър.Заблудил съм се от наименованието на "проекта" Софийско море, попрочетох малко от Репортажите... сутринта, слушал съм ги по радио Свободна Европа през 80-те години и съм чел книгата в началото на 90-те, но съм забравил някои неща.Дамянов щом не вярваш, че съм служил с три месеца повече, слагаме бас и на лични ти пращам снимки от военната си книжка :) .Аз отдавна съм пенсионер, май трябва да поспрем малко, че отегчаваме аудиторията.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2702
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Der Schmarotzer » 25 мар 2024 07:29

damyanov1963 написа:Няма да ти чета фермана, понеже вече е късно. Не съм казал, че не съм виждал и незнам какво е ставало, а че не съм се занимавал с чейнчовете. Долари си купувах от мои приятели чейнчаджий, но те не ходеха там, и ги купувах по на 4,5, 6,7 лв, вече не помня точните цени незнам на кой са продавали по 70лв и кой е бил луд дава толкова пари за долар, освен това чейнчаджийте стояха и въртяха търговията на тротоара и встрани от заведенията вътре не са влизали. Имах и познати сърбин и македонка, които ходеха до Турция и
Италия и носеха тука дрехи и аз си купувах предимно от тях, от кореком си купувах дънки и касетки ТDK SAX CHROME DIOXIDЕ, ако ги помниш.

80-те години доларите струваха около 3 лв за долар, поне аз си ги вземах от познат тираджия, който работеше в СОМАТ и от корекома до Рила се снабдявах с необходимото - касетофон Хитачи (междудругото, още функционира), касети, дънки, електронен часовник, който беше с аларма - маршът на 6 американски флот. ТДК и източногерманското Орво можеха спокойно да се купят и от магазина Млад техник. След това се появиха и Максуел, но не си спомням, точно кога. В интерес на истината пред Магурата за чейндж не съм ходил, макар да беше близо до нас. Баща ми беше забранил, за да не се навираме в очите на милицията.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32594
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот 1914.1902 » 25 мар 2024 09:57

Тунчев: Гонзо ще изправи футбола ни на крака

Бившият треньор на Арда и Локомотив Пд - Александър Тунчев, коментира последните събития около българския футбол - националния отбор и изборите за президент на БФC.

"Хубаво е, че победихме. Беше доста важно да спечелим. С оглед на играта има - още доста резерви. Илиан Илиев също го каза. Явно и напрежението беше в повече, защото доста време нямахме победа. Мисля, че този успех ще даде допълнителен импулс и самочувствие на тези момчета, а това е много важно. Доста от тях заявиха, че не са успели да разузнаят особено добре отбора на Танзания. Като чуем Танзания си мислим, че ще ги бием с лекота, но ето че няма слаби отбори вече.

Сега ни предстои мач срещу Азербайджан, който е по-добър от предишния съперник- Но пък ние вече показахме, че срещу силните отбори стоим добре. Видя се и срещу Унгария, и срещу Сърбия. Сигурен съм, че след тази победа мотивацията ще е съвсем различна. Мисля, че ще се покажем в далеч по-добра светлина. Независимо, че е контрола - всяка една победа дава самочувствие.

Колкото до избора на Георги Иванов за президент на БФС, аз съм оптимист. Вярвам, че той моге да изправи на крака футбола ни. Работил съм с Гонзо, бил ми е директор и го познавам. Има висока оценка за себе си и не е от хората, които се предават или слушат някой друг. Лично моето мнение е, че той ще започне да променя постепенно нещата и като за начало ще тръгне от юношеския футбол. Оттам ще тръгнат нещата, защото наистина има нужда. Трябва да му се даде време, както казаха Бербатов и Стилиян Петров. Наистина имаше нужда от промяна, но е нужно обединение. Не само на национално, но и на клубно ниво.

Гонзо е човек с характер и няма да се церемони много, макар че няма как да се промени всичко за нула време. Само времето ще покаже дали той е част от статуквото или наистина иска да направи промяна", обясни пред "Мач Телеграф" Тунчев.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14230
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 25 мар 2024 10:55

Der Schmarotzer написа:
damyanov1963 написа:Няма да ти чета фермана, понеже вече е късно. Не съм казал, че не съм виждал и незнам какво е ставало, а че не съм се занимавал с чейнчовете. Долари си купувах от мои приятели чейнчаджий, но те не ходеха там, и ги купувах по на 4,5, 6,7 лв, вече не помня точните цени незнам на кой са продавали по 70лв и кой е бил луд дава толкова пари за долар, освен това чейнчаджийте стояха и въртяха търговията на тротоара и встрани от заведенията вътре не са влизали. Имах и познати сърбин и македонка, които ходеха до Турция и
Италия и носеха тука дрехи и аз си купувах предимно от тях, от кореком си купувах дънки и касетки ТDK SAX CHROME DIOXIDЕ, ако ги помниш.

80-те години доларите струваха около 3 лв за долар, поне аз си ги вземах от познат тираджия, който работеше в СОМАТ и от корекома до Рила се снабдявах с необходимото - касетофон Хитачи (междудругото, още функционира), касети, дънки, електронен часовник, който беше с аларма - маршът на 6 американски флот. ТДК и източногерманското Орво можеха спокойно да се купят и от магазина Млад техник. След това се появиха и Максуел, но не си спомням, точно кога. В интерес на истината пред Магурата за чейндж не съм ходил, макар да беше близо до нас. Баща ми беше забранил, за да не се навираме в очите на милицията.

80-те години долара скачаше всяка година, лятото на 80-та поляците на морето даваха по 8 лв. Касетки TDK, BASF, MAXWELL, AGFA имаше и по магазините, но аз купувах от кореком TDK SAX CHROME DIOXIDE, бяха едни чеирни, качеството на звука им беше несравнимо с другите. Тогава имах уредба Филипс, купих я от магазина с/у централния кореком на Калоян до х-л Рила, имаше и още една такава в магазина на Графа и Алабин, този с колоните. А на Магуратарата чейнчаджийте бяха отвън на улицата, ние денем също се събирахме пред нея, там си определяхме срещите с гаджетата, изобщо събираше се една пъстра тълпа от момчета и момичета, чейнчаджиите стояха настрани, те не се мешаха с нас, в заведенията не влизаха.
Имаше страхотни мелби в Магурата, която се зареждаше със сладолед с две сини хладилни камиончета Мерцедес с надпис Сладоледи. МАГУРА и нарисувани мелби на тях, едното го караше един от нашия квартал, викахме му Мето Сладоледа :)
Последна промяна от damyanov1963 на 25 мар 2024 11:07, променено общо 2 пъти.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Dobri, Google [Bot], metodito, sokoleto46, TristaNNN, veni__85, vlong и 149 госта