Без цензура!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14230
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 28 мар 2024 18:37

honda написа:
damyanov1963 написа:През 70 -те години ние бяхме 8 млн, а Холандците 13, но на летните олимпиади винаги бяхме преди тях по точки и медали.

Това беше много изкуствено . Ние имахме за цел да бъдем спортна сила №4 в света -след СССР, САЩ и ГДР. За тази цел в България много се наблягаше на спортове като борбата и вдигането на тежести в които се разпределяха над 30 комплекта медали. А реално тези спортове се развиваха в 2 държави - у нас и СССР. Ние вземахме около 15-на медала от тези спортове на ОИ. Ако не бяха някои скандали с вдигането на тежестите в Монреал и Сеул щяхме да спечелим и доста повече медали.

Имахме и в гребането, леката атлетика и бокса. През 80-те вече и в спортната гимнастика, плуванетоэ и стрелбата. За волейбола и баскета няма да споменавам, понеже те бяха през 80-та в Москва, сещаш се защо. А, сетих се, че женския баскет спечели бронза в Монреал'76.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22672
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот NOMER14 » 28 мар 2024 23:54

Холандец боксьор не съм виждал. Холандците нямат физчески и антропологически данни за борба и щанги. Това не е добитъшко кънки бягане.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22672
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот NOMER14 » 29 мар 2024 01:39

honda,
Нямах предвид теб.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14230
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 29 мар 2024 03:00

NOMER14 написа:Холандец боксьор не съм виждал. Холандците нямат физчески и антропологически данни за борба и щанги. Това не е добитъшко кънки бягане.

Много точно го каза :)
Холандците и холандките бяха едни от най-добрите в тоя монотонен и досаден спорт, гледаш едни огромни безформени туловища как маАт ръце и крака, докато обикалят, на мен ми се струваше с часове една ледена пистичка пухтейки като прасета, облечени в едни гумени трика покриващи и прилепнали плътно по цялото тяло и главата и се чудиш, това мъж ли е, жена ли е, или джендър, опаа, тогава май още не бяха измислени тия, дето ги създадоха за да ограничат разрастването на населението на Земята..
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21370
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот metodito » 29 мар 2024 03:10

Холандците от години са сила в кикбокса.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21370
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот metodito » 29 мар 2024 03:18

honda написа:Нека да разгледаме бивша Югославия - там католическите Словения и Хърватия се развиват много успешно, докато Сърбия ,Черна гора, Македония са си в някаква безпътица(както и ние).

Поначало православната религия е под атака. Знаеш ли колко хиляди православни и въобще християни убиха подкрепяната от Запада "опозиция" в Ирак и Сирия? Ние сме различни религии направо с католиците. От едната страна имаш Инквизицията, от другата нашето Възраждане. И вероятно знаеш, че техният шеф е Папата, а на православните - оня отгоре. Аз самият не съм вярващ, но онези са аргресисти и лицемери. За православните, религията е нещо вътрешно. За католиците, да речем "Сан Пиетро".
Последна промяна от metodito на 29 мар 2024 03:29, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14230
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 29 мар 2024 03:24

Имаха и една фигуристка от средата на 70-те -Диана де Льов, европейска шампионка.
За друг техен спорт освен футбола не се сещам. Мислех за скиори, ама те там с дигите под морското равнище къде да ги карат.
Сърбите на времето ги изписваха - Низоземска :), то май на техния развален немски Нидерландия точно това означава.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21370
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот metodito » 29 мар 2024 03:27

Аз не се сещам също освен футбол, кикбокс и шортрек май.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14230
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 29 мар 2024 03:42

metodito написа:Аз не се сещам също освен футбол, кикбокс и шортрек май.

Шортрека беше създаден от Иван Славков, когато беше член(не пълен) на МОК, за да може и ние да участваме в някаква пародия на кънки бягането(шутка, както казваше Юрий Никулин в Кавказка плеМеНница), то пък взе че нашата Евгения Раданова спечели два сребърни медала на олимпиади. На едната от тях канадците бяха нарекли един техен хокеист - головодник - космат и грозен, като българин :)
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

kamilata3
Мнения: 694
Регистриран на: 19 май 2010 09:50
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот kamilata3 » 29 мар 2024 07:18

damyanov1963 написа:
kamilata3 написа:
damyanov1963 написа:
metodito написа:
damyanov1963 написа:
gihuelo написа:
Не се карайте ! По канал1 има ново предаване за 60-70-80 те години. Гледайте и се обичайте.

Благодаря, че ме подсети, сега пуснах тв, но това е една пародия на онова време. С риск Пели пак да ме обвини, че съм комунист ще изброя някои хубави моменти от онова време.
Много ме е яд на някои, които сега плачат, че навремето дългите коси , минижупите и рокендрола били забранени. Помня, че през 73-та смениха мин. на вътрешните работи и се понесе слух, че на жени с поли по къси от 4 см.над коляното им удряли печати по краката, а мъже с дълги коси ги стрижели в милицията. Ами точно тогава съм виждал момичета с най-къси поли и момчета с дълги коси да се разхождат свободно по улиците, верно че в училище ни караха да се подстригваме късо, но тези които го бяха завършили никой не ги закачаше. Имаше дискотеки в които се слушаше най-новата западна музика, а също така тя се пускаше и по радиото, най-вече в музикална стълбица с Данчо Георгиев, забранената музика беше ЧАЛГАТА. Който не вярва нека си пусне някой български филм от края на 60-те и началото на 70-те години, а също ще види и колко западни коли имаше в София. За примери ще дам - Процесът от 67-година, Гневно пътуване, от 71-година, Изпити по никое време от 73-та година, да не ги изброявам всичките, през 74-година брат ми ме заведе в зала Универсияда на концерт на Щурците, които бяха с коси до раменете и свиреха предимно кавъри на западни състави, помня че Кирил Маричков когато обяви - А сега ще ви изпълним едно парче на Дийп Пърпъл, цялата зала изпадна в екстаз, след което Георги Марков направи няколко минутно соло на барабаните в стил Ян Пейс, като за малко през това време си нагласи очилата, дори и един милиционер не видях тогава в залата.

Няма смисъл да се опитваш, Дамянов. Това е почти 30 години пропаганда. Караш ги да си пускат кино от 70-те? Много надценяваш културата им. Кажи им адреса в ТикТок на трейлъра и може и да го "цъкнат". То и не е само това, което казваш. Да погледат един френски или италиански филм от края на 70-те, началото на 80-те и да видят колко хора с дънки виждат. Темата е много пространна, а на мен ми е много мъчно, защото помня доста неща. И се родих в една държава (в края на 70-те), а живея в някаква друга, много неприятна и непонятна за мен.

Че е много пространна темата е вярно. Че имаше много забрани тогава - също, но и сега не са малко, например цензурата на етническа и расова основа, не че съм против, но тогава я нямаше. Можеше спокойно да казваш циганин и негър, даже в училище, когато учехме по география за расите имаше негридна раса, наред с европеидната и монголоидната. Дънки се носеха масово, не беше проблем да си купиш 20 долара на черно и да отидеш в кореком, даже когато Мънго Джери дойдоха на Златния Орфей през 78-а, останали изненадани колко българи били с дънки, а те дошли с костюми понеже в Англия им казали, че дънките в България са забранени, това го каза Рей Дорсет тогава :lol:
И тая глупост със забраната на пушенето в заведенията и обществените сгради също я нямаше, сега в учреждението в което работя гледам служителите по колко пъти през работното време излизат от вън да пушат, но загубеното време за това не им се отчита.
Другия мит оттогава е за политическите вицове. Когато в София през 79-та започнаха изкопните работи за метрото излезе виц, че който разправя политически вицове ще копае от едната страна на тунела, а който ги слуша - от другата. Такива вицове се разказваха на всеослушание, но поне аз незнам някой да е арестуван за това. Даже на улица Оборище в идеалния център на София и викахме Тодорище, понеже Бай Тошо живееше там, къщата му беше до тази на Лили Иванова, то какви къщи, цели палати, едни бели такива с железни огради...


Само един закоравял комунист или тотално сбъркан човек може да лети по онова време.Това ,че ти не си пострадал от него не значи ,че няма такива хора.Ако сложим плюсовете и минусите от преди и сега и ги премерим кое ли ще натежи повече.Но само при ера ти ,че преди си можел да казваш неща на расова основа а сега не,ми е достатъчен какъв човек си.Ци гарите ги спряха на работното място и на много места,защото има хора като мен които не пушат и не им е приятно да сме пасивни пушачи.Много неща са ти сбъркани според мен,но явно е от времето в което си живял дълго,а и тогава може да си бил от облагодетелстваните и затова да дърпаш назад.

Естествено че сега плюсове ще натежат, а ти недей да коментираш неща от времето, когато не си живял, само един закоравял комунист може да носи с гордост червена петолъчка на сърцето си.
Слушай си чалгата, след като никой не ти пуши до тебе в работата, и се наслаждавай на мигрантите по улиците.


Познаваме ли се?Така се изказваш все едно ме познаваш.Дали не съм живял,може да е малко ,но е достатъчно.Нормално е тогава си бил някой ,ушета бол тогава а сега си никой и да те тегли назад.
Eminem написа:
Срам е този евроидиот ФК Левски! Време е да ни закриват или да ни забранят да играем в ЕКТ


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: CSKA_99, metodito, suni, vvessel и 148 госта