Кой беше прав - треньора, или играча?

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

phd
Мнения: 1058
Регистриран на: 29 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: Кой беше прав - треньора, или играча?

Мнениеот phd » 18 фев 2018 23:29

damyanov1963 написа:Обаче аз имам и един хубав спомен от този мач. Тогава бях в центъра на агитката в сектор Б(тъкмо се бях уволнил от казармата, даже първия го слушах по радиото в поделението, по тв не го предаваха) и се запознах с момичето, което стоеше до мене и което се оказа, че е от ЦСКА, но дошла да подкрепя Левски, понеже е български отбор ;)


И?

bsz1916
Мнения: 2506
Регистриран на: 16 юни 2016 05:35
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой беше прав - треньора, или играча?

Мнениеот bsz1916 » 19 фев 2018 05:50

petar_m_popov написа:
bsz1916 написа:Този мач не си го спомням - спомням си че Методиев даваше някакви расистски указания " Дръж печката " . Ставаше въпрос за някакъв чернокож нападател и думите му се чуха по телевизията . Помня обаче в предния мач със Щутгарт в София невероятните пропуски на немците и спасяванията на Боби Михайлов , който беше герой на мача . Също си спомням и за един халф на Щутгарт със скандинавско име , който създаде поне 4 - 5 чисти голови ситуации , но съотборниците му не успяха да вкарат . А на въпроса - треньорът е този който решава и футболистите трябва да изпълняват . Всичко друго води до анархия и провалите не закъсняват .

Печката беше Джон Барнс

Да , сега си спомням че по - късно , когато съм го гледал вече като една от звездите на Ливерпул , си казвах - Това маи беше " печката " . Мисля че игра и за националния отбор на Англия .

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Кой беше прав - треньора, или играча?

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 19 фев 2018 08:05

Въпроса не е кой помни мача и като как го помни.

При всяка ситуация, свързана с отбора, изискванията на треньора и подобни наставника на тима е с предимство. Ако и в случая спречкването е било заради това треньора е напълно прав.

Да, трябва да стоят над тези неща в името на отбора, но пък треньора трябва да владее съблекалнята. Инак става ненужен.

Офтопик:
И стига с тия приказки, че се е играело за без пари. Това е официална версия. Знам няколко случая на играчи, взели по 2-3000 лева на ръка за да отидат в отбор от провинцията, без да броим постоянните премии, давани от ведомството в което уж работят, квартири, апартаменти.. За Левски и ЦСКА да не говорим.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14017
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Кой беше прав - треньора, или играча?

Мнениеот damyanov1963 » 19 фев 2018 14:26

bsz1916 написа:Този мач не си го спомням - спомням си че Методиев даваше някакви расистски указания " Дръж печката " . Ставаше въпрос за някакъв чернокож нападател и думите му се чуха по телевизията . Помня обаче в предния мач със Щутгарт в София невероятните пропуски на немците и спасяванията на Боби Михайлов , който беше герой на мача . Също си спомням и за един халф на Щутгарт със скандинавско име , който създаде поне 4 - 5 чисти голови ситуации , но съотборниците му не успяха да вкарат . А на въпроса - треньорът е този който решава и футболистите трябва да изпълняват . Всичко друго води до анархия и провалите не закъсняват .

Тогава да кажа и аз нещо за мачпчовете със Щутгарт. Първия мач в Германия играхме нападателно и завършихме 1:1. В София играхме защитно на контраатаки и победихме с 1:0. Освен гола Левски имаше още 3 положения, които бяха по-чисти от тези на Щутгарт. Особено онова, когато Руси Гочев копна топката в наказателното поле в стил "Падащия лист" и тя мина на мм. от сглобката, а вратаря им само я гледаше. И изобщо много ми е смешно, когато се каже, че Лц играл добре при загубата от Арсенал с 6:0, а Левски бил слаб, когато победил Щутгарт. Все пак футбола е игра на голове, нали?
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
Pragmatichen
Мнения: 953
Регистриран на: 12 май 2014 06:43

Re: Кой беше прав - треньора, или играча?

Мнениеот Pragmatichen » 19 фев 2018 15:01

Ролята на треньора е огромна, неслучайно добрите треньори не са просто треньори, а и мотиватори, психолози....и вземат огромни заплати, направо космически, но и с право.
Относно сравнението на мачовете с Щутгарт и тези на Арсенал с Лудогорец, разликата е около 45-50 години във времето.
Футболът от тогава и сега ужасно се промени.
Тогава са се играли по 50 мача годишно, сега се играят по 150, някои клубове и по 170 мача годишно.
Тогава, за да вземеш КЕШ, беше нужно да елиминираш няколко съперника, сега, за да вземеш ШЛ, е нужен истински подвиг и направо си е немислимо за клуб като Цървена Звезда, Стяуа, Нотингам и т.н.
Тогава парите не са играли роля, важна е била честта на фланелката, обичта към клуба, сега всичко е хазарт, залози, коефициенти, обръщалки и мноооого пари.
Тогава футболът е бил религия и игра, а сега е огромен бизнес!
Нека спрем да сравняваме тогава и сега.
Тогава телевизорите бяха по 70 кг и бяха черно-бели, сега всеки гледа телевизия на телефона си.
Целият живот изцяло се промени и ще продължи да се променя.
Гунди си е Гунди, Пеле си е Пеле, Роналдо(Феномена) си е Роналдо. Сега има друг Роналдо, Меси, Неймар...и т.н.
Тогава сиренето беше сирене, сега е от палмово масло. :) :lol:
С две думи, всякакви сравнения с футбол от преди 50 години и този сега, са недопустими.
Единственото хубаво е, че тогава нещата са били истински!!! Натурални!
Сега масово гостите повеждат в 5-та минута с 0:1, а на почивката е 2:1 ;)
И КАКВО, ВСИЧКО СЕ ПРАВИ ЗА ПАРИ!
Те са в дъното на всяко лошо нещо!
Да не повдигам темата какви успехи имахме на олимпиади, а сега сме последни във всеки спорт.
Не забравяйте, че тогава България беше 8-9 млн, а сега я има- я не около 6 млн(РЕАЛНО!), цели региони пустеят...нацията е остаряла...деца ражда само един етнос основно...и т.н.
Когато от 9 махнеш 3, това е точно 33% от една нация....огромен процент за страна като България.
Някой вярва ли, че някога повече в този живот Цървена Звезда ще бие Марсилия на финал за ШЛ?
Това няма да се случи, защото вероятността е нулева!
Миналото е минало...нека гледаме напред и се борим за по-добро бъдеще, за нас и за децата ни... 8-)
Държава, в която пациентите бият лекарите, не е държава.

Serafim
Мнения: 5165
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Кой беше прав - треньора, или играча?

Мнениеот Serafim » 16 мар 2018 12:09

phd написа:
damyanov1963 написа:Обаче аз имам и един хубав спомен от този мач. Тогава бях в центъра на агитката в сектор Б(тъкмо се бях уволнил от казармата, даже първия го слушах по радиото в поделението, по тв не го предаваха) и се запознах с момичето, което стоеше до мене и което се оказа, че е от ЦСКА, но дошла да подкрепя Левски, понеже е български отбор ;)


И?


Е какво и? Социалистическите другари секс не правят! Еле пък тъкмо уволник се войник! :lol:

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Кой беше прав - треньора, или играча?

Мнениеот sin4ec » 03 апр 2018 19:27

Шпайдела е прав, естествено!
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: danko_sot и 31 госта