Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
gzagorov
Мнения: 2693
Регистриран на: 19 юли 2008 12:27
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот gzagorov » 31 яну 2018 07:31

Вие Мапуку го изкарахте твърд титуляр с повече голове от Каранга и Меси взети заедно. И аз исках да остане, защото придаваше чиста мощ в нападение и със сигурност има нюх пред гола, но очевидно продажбата му е била необходима, за да се потърси качество в новопривлечените. Или вие искате вместо качествен ляв бек, така чаканото крило и халф в отбора да остане един Мапуку, който очевидно има проблеми или с формата, или с треньора, или и с двете неща. А може би трябва да остане Мапуку и левият бек да се потърси в трета дивизия на Танганайка, вместо в Лига 1.
За разлика от поста над мен, смятам, че от новите не само Насименто заслужава уважение. Всички заслужават уважение, тъй като на първо място са хора, а на всичкото отгоре са и футболисти на "Левски" и не е нормално левскари да ги плюят още преди да са изиграли един официален мач.
Друго, на лято колко човека ще се махнат - трансфери, изтекли договори... Ами ако след 6 месеца се махнат няколко - твърде добра оферта, спаднала форма, нежелание повече да играе в отбора или семейни проблеми :lol: - тепърва ще се търсят и обиграват нови десетина футболисти, може би? А сещате ли се, че някои от новите или от старите, дори да не е твърд титуляр всеки мач, ще дава дълбочина в състава и ще влиза на помощ при нужда. Не е много хубаво при първата контузия да се започне с вайканията, че няма кой да влезе и единственото решение да бъде Прохазка, независимо за кой пост.
Хайде стига, за първи път селекцията се прави от познати футболисти, повечето играли по европейските терени допреди няколко дни, а които не са играли, са тренирали и почти няма нови извън форма, с коремчета и сланинка. Остава само напасването. Очевидно има мисъл за бъдещото развитие и изграждане на силен отбор. Дали всичко ще се получи, ами то и до тоалетната да отидете, може и да не се получи. Важното е отборът да бъде подкрепян, защото това е работата на феновете.
Лицензионната комисия при БФС:
Въз основа на предоставените документи, с решение от 30.06.2016 година, се изменя издадения лиценз, както следва:
1. Наименованието „ПФК ЛИТЕКС ЛОВЕЧ" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - “ПФК ЦСКА - СОФИЯ" ЕАД.

Jordan1914
Мнения: 791
Регистриран на: 19 фев 2017 14:29
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Jordan1914 » 31 яну 2018 07:32

eelche написа:
groti написа:Последните 2 трансфера са ми доста обнадеждаващи. Надявам се и на Паулиньо. Хубавото е , че имаме само 2ма напуснали, като и двамата не бяха основни футболисти. Мисля че и Рошу (който не е никак лош играч) е пътник. Т.е. дори и новите да имат проблеми с вписването в отбора старите могат да изкарат по-тежките мачове. Дори само левият бек да влезе бързо в час смятам, че нещата ще изглеждат далеч по-добре този полусезон. Искаше ми се да имаме адекватна алтернатива на Цветкович, но не би.


Ако имаше мислещи хора в ръководството това трябваше да са и единствените трансфери тази зима.С привличането на Фигейредо напълно се обезмисли привличането на Белаид, както и безумната продажба на националният състезател Митко Пиргов.Вместо това един от малкото българи беше пратен в Ботев(Пд),който е един от основните ни конкуренти в ППЛ.Вутов ще е твърда резерва през пролетта, Панайотов ще е чудо ако хване ръка, Георги Ангелов не искам и да го коментирам.Благоевградската чорба ще хване ли ръка в конкуренция с Чекиньо,Роналдиньо,Паулиньо и Измекяриньо? Юноши ли спомена някой? До края на трансферният прозорец още някой ще бъде пратен в Ботев Враца или Локо (Горна Оряховица) където да се учат на футбол. Още един въпрос към футболните семкаджии-спецове от форума - ако Роси залага на 4-3-3, колко от новпривлечените ще играят?Колко измежду Кабрал,Белмонт и Рошу ще са титуляри през пролетта? Не ви ли е някак си тъпо,че в Отбора на народа, ще има само един българин?Друго обаче ми е по-интересно.Роси обеща,че ще учи български,но още се мота с преводач,а отделно от това в отбора не останаха българи.На какъв език ще се комуникира в клуба - на италиански,на португалски, на френски или на хинду? Изобщо цялата тая сага е безумна,немотивирана и е пълен гаф на Букарев и Роси - привлекоха се 4 напълно ненужни играчи,а вместо това напуснаха 2-ма много стабилни титуляри с опит,игрова практика и форма.Блажени сте вярващите,радвайки се на поредната "5 звездна" селекция.

Oт всички новопривлечени ми се струва,че само Насименто заслужава уважение от нас като публика.На първо четене изглежда,че умее да борави с топка,има поглед върху играта и умее да изпълнява статични положения.Струва ми се,че най-сетне намерихме "маестрото" в средата на терена,а освен това може и да играе зад нападателя,което ще направи конкуренцията с Обертан и Жорди бясна.

Ако в оставащите 2 седмици не заиграят като Барселона и не почнем да газим,пак ще гледаме мъки и ще треперим срещу ФК Ловеч-Етрополе.А ако през лятото пак се продават играчи от ядрото и се привличат 4-5 нови, тогава няма оправия и спасение за тоя клуб.

И тъй някак си се сещам за думите на С.Стоилов,който някъде измежду притоплените му стари критики заяви,че ако един треньор има визия за клуба не би трябвало да привлича повече от 1 до 2-ма нови играчи на трансферен прозорец.Та тази селекция ми се струва абсурдна,като залог на рулетка - абсолютно комарджийски ход,който или ще е гениален или ще е пълен провал.

Дано да съм сбъркал за всичко и се окаже,че накрая ще тържествуваме.Може би,може би не.

САМО ЛЕВСКИ!

Смях,смях и пак смях!Няма по-трагични мрънкащи същества от феновете на ЛЕВСКИ!

Потребителски аватар
wilge
Мнения: 3141
Регистриран на: 26 май 2010 10:43
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот wilge » 31 яну 2018 09:15

Jordan1914 написа:
eelche написа:
groti написа:Последните 2 трансфера са ми доста обнадеждаващи. Надявам се и на Паулиньо. Хубавото е , че имаме само 2ма напуснали, като и двамата не бяха основни футболисти. Мисля че и Рошу (който не е никак лош играч) е пътник. Т.е. дори и новите да имат проблеми с вписването в отбора старите могат да изкарат по-тежките мачове. Дори само левият бек да влезе бързо в час смятам, че нещата ще изглеждат далеч по-добре този полусезон. Искаше ми се да имаме адекватна алтернатива на Цветкович, но не би.


Ако имаше мислещи хора в ръководството това трябваше да са и единствените трансфери тази зима.С привличането на Фигейредо напълно се обезмисли привличането на Белаид, както и безумната продажба на националният състезател Митко Пиргов.Вместо това един от малкото българи беше пратен в Ботев(Пд),който е един от основните ни конкуренти в ППЛ.Вутов ще е твърда резерва през пролетта, Панайотов ще е чудо ако хване ръка, Георги Ангелов не искам и да го коментирам.Благоевградската чорба ще хване ли ръка в конкуренция с Чекиньо,Роналдиньо,Паулиньо и Измекяриньо? Юноши ли спомена някой? До края на трансферният прозорец още някой ще бъде пратен в Ботев Враца или Локо (Горна Оряховица) където да се учат на футбол. Още един въпрос към футболните семкаджии-спецове от форума - ако Роси залага на 4-3-3, колко от новпривлечените ще играят?Колко измежду Кабрал,Белмонт и Рошу ще са титуляри през пролетта? Не ви ли е някак си тъпо,че в Отбора на народа, ще има само един българин?Друго обаче ми е по-интересно.Роси обеща,че ще учи български,но още се мота с преводач,а отделно от това в отбора не останаха българи.На какъв език ще се комуникира в клуба - на италиански,на португалски, на френски или на хинду? Изобщо цялата тая сага е безумна,немотивирана и е пълен гаф на Букарев и Роси - привлекоха се 4 напълно ненужни играчи,а вместо това напуснаха 2-ма много стабилни титуляри с опит,игрова практика и форма.Блажени сте вярващите,радвайки се на поредната "5 звездна" селекция.

Oт всички новопривлечени ми се струва,че само Насименто заслужава уважение от нас като публика.На първо четене изглежда,че умее да борави с топка,има поглед върху играта и умее да изпълнява статични положения.Струва ми се,че най-сетне намерихме "маестрото" в средата на терена,а освен това може и да играе зад нападателя,което ще направи конкуренцията с Обертан и Жорди бясна.

Ако в оставащите 2 седмици не заиграят като Барселона и не почнем да газим,пак ще гледаме мъки и ще треперим срещу ФК Ловеч-Етрополе.А ако през лятото пак се продават играчи от ядрото и се привличат 4-5 нови, тогава няма оправия и спасение за тоя клуб.

И тъй някак си се сещам за думите на С.Стоилов,който някъде измежду притоплените му стари критики заяви,че ако един треньор има визия за клуба не би трябвало да привлича повече от 1 до 2-ма нови играчи на трансферен прозорец.Та тази селекция ми се струва абсурдна,като залог на рулетка - абсолютно комарджийски ход,който или ще е гениален или ще е пълен провал.

Дано да съм сбъркал за всичко и се окаже,че накрая ще тържествуваме.Може би,може би не.

САМО ЛЕВСКИ!

Смях,смях и пак смях!Няма по-трагични мрънкащи същества от феновете на ЛЕВСКИ!

Колкото и да ми е неприятно, Jordan1914 е напълно прав. Някои просто си мрънкат. Сутрин ги е яд на себе си, след обяд- на другите.
Колкото до "разбирача" eelche, искам като представител на категорията (според него) на "футболните семкаджии-спецове от форума" да му задам следните въпроси:
1. Чул ли си израза дълбочина в състава? С колко футболисти разполага лидера в ППЛ в момента? Какво правим при контузия, наказание, болест или друга причина за неприсъствие на титуляр ако нямаме адекватна резерва.
2. Кое е по- добре за клуба- конкуренция за всеки пост или сигурен титуляр, необезспокояван от резерва.
3. Колко англичани има в Челси, Ман сити, Арсенал...Остави Англия. Колко българи са титуляри в делиорманската група?
4. Малък съвет от мен. Не съжалявай за напусналите "основни" играчи. Това няма да ги върне. Погледни от другата стана. Мапуку е силен и мощен нападател, но има проблеми. На първо място с психиката. Проблемен е (спомни си изцепките в Берое), после с физиката. Очевадно е. Сигурно освобождаването му е продиктувано не само поради съчетанието от един добър и пет безлични мача. Не само от невъзможността му да е на ниво повече от 30 минути (това се наваксва с правилна подготовка), не само с отличната за резерва оферта. Сигурно има още нещо което е останало в кухнята. Колкото до Пиргов- средна ръка защитник предимно за домашна консумация. В момента има само трима българи централни защитници които са на високо ниво- Деян Иванов, Петко Христов и Божидар Чорбаджийски. Нито един от тях не е в Левски, за съжаление. Но Роси внимателно следи Дидо.
5. Роси говори с футболистите на езика на футбола. Жадното показа нагледно как става това.
6. Не след 2 седмици, след 2 века няма да играем като Барселона. Не ни трябва, не се налага, а и сме ги били и без да играем като тях.
7. И една молба. Моля те, не цитирай Стойкас Стоилас. Дори и да е прав. В този форум никой не го обича и това дразни всички истински левскари.
ПП. И аз не съм съгласен със селекцията, но мен никой не ме пита. Който е взел това решение той носи отговорност за него.
Не намирам смисъл в привличането на Белаид, Гомес, Кабрал, Белмонт и Ривалдиньо. Не бих се учудил, ако юни месец чуем сина на Ривалдо да изрича за Роси същите думи, които каза за треньора на Динамо. Но сигурно има причини тези лица да са на Герена, които ние, широката публика не знаем. С риск да се повторя, мисля че стягаме и обиграваме отбор за ЛЕ и следващия сезон.
Последна промяна от wilge на 31 яну 2018 09:21, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Grandoman
Мнения: 66
Регистриран на: 05 ное 2010 16:35
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Grandoman » 31 яну 2018 09:18

Левскари,
Не си спомням от кога не съм писал тук. То и какво да пиша като ви чета коментарите.
Верно няма угодия. Няма трансфери - защо няма, ина трансфери - много са, никой не продаваме - защо точно тоя, искаме млади - ама да печелят и играят като Мбапе, искаме да мачкаме - много чужденци..... направо сме трагедия.

Аз мисля, че клуба работи добре. Освободихме - Нар, Баба, Санкберг, Пиргов, пордадохме Мапуку. Взехме на тяхно място 5 нови и един екстра за левия бек. Не виждам никаква драма. Този състав трябва да има достатъчно футболисти за да играят 13-14 футболиста, а не предвидимите 11. Резервите също са важни. Има и някоко хлапета които Роси да ги научи на футбол.

Не виждам от какво можем да сме недоволни на този етап.
Колкото до тренера, оставете го човека да работи и на Моутиньо му трявба поне 1 година за да направи отбора си шампион където и да е бил, а Роси не е толкова добър и нашите футболисти са по слаби, ще му трябва повече време. Вижте и Гуардиола колко време му трявбаше в Сити за да почнат да мачкат. Да не говорим, че няма кой знае какви опции след него. Мисля че този ход да се назначи сега Роси за да изгради състае, а след 2-3 години мениджър като Грант за да направи цялостната организация в клуба на ниво е добър план.

Каквито и да са резултатите за сега, пътя е правилен.
Изображение

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13720
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Red_Neck » 31 яну 2018 09:39

От началото на сезона новите станаха ли 20 :?:
... щото при такава бройка има два варианта - или яко се гради, или яко се краде :!:
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 22989
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот W84me » 31 яну 2018 09:53

Жалките журналистчета продължават с тъпотиите. Сега Обертан напускал Левски, не било сигурно, не точно веднага, но ще напусне! :mrgreen:

Отделно Нашименто бил казал, че винаги остава "червено куче" и тая новина стои на първо място цял ден в Гонга....
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
OGI1914RZ
Мнения: 161
Регистриран на: 01 юни 2016 09:59
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот OGI1914RZ » 31 яну 2018 10:07

Колко време,колко мачове е необходимо да изиграят още играчи като Прохазка,Горанов,Вутов,Мапуко,Панайотов,Пиргов,Буш,Мики Орачев... за да сте убедени че това са посредствени футболисти и няма как да очакваме резултати от тях? Идеални са за резерви и да затварят дупки при контузии и наказания и до там. За да се промени облика най вече в офанзивен план се привличат млади играчи с качества,някой от тях готови, а някой с изоставане във физическата подготовка,което може да бъде наваксано. Всички знаем че като цяло е трудно да навиеш добър играч да заиграе в България. Напълно нормално е да привличаме такива които имат изоставане в игровата практика или кондицията. Мрънкаме по инерция че две резерви като Пиргов и Мапуко били трансферирани! Ами няма нищо по логично от това, играчи които не се очаква да бъдат използвани да бъдат по възможност продадени.Ако ги бяха запазили с какво щяха да помогнат през пролетта? За всеки един от изредените по горе играчи е нормално при оферта да бъдат продадени. Няма начин новите да са по зле! Щях да Ви разбера ако ръководството с тези изходящи трансфери разваля нещо добре работещо... когато от едната страна имаш нула,дори от другата пак да излезе нула... не губиш нищо.Само можем да спечелим.И ще спечелим! Бъдете по позитивни! Подкрепете новите! Налейте им синьо гориво! Само ЛЕВСКИ!

Потребителски аватар
groti
Мнения: 3319
Регистриран на: 30 апр 2009 13:26
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот groti » 31 яну 2018 10:25

Аз смятам, че продажбата на Мапуку е много добро бизнес решение. Още по-добре щеше да е ако бяхме инвестирали парите в голаджия. Дано пък Ривалдиньо ме обори (там съм жестоко скептичен). Белаид също е бизнес решение. С малко късмет ще ни донесе пари от участие в СП през лятото. Пак чисти 500 к лв :) Дано да се окаже добро решение. За мен няма кой знае каква разлика между него и Пиргов в качествата.. Даже Митко ми се вижда една идея по-сигурен. Взимането на последното португалче под наем също го намирам като перфектно решение. Особено ако имаме някоя клауза за откупуване при желание от наша страна. Рискът се свежда до минимум. Ако е издънка довиждане. Запазването на централната двойка защитници - Яблонски - Хоумар е "трансферът" на полусезона. В никакъв случай не трябва да се разбива тая двойка, освен ако нямаме по-добри заместници.
Радващо е че отборът е доста млад и перспективен. С един-два добри сезона и евроучастия може да направим яки кинти от трансфери. Ако трябва да сравня работата на ръководството сега и преди година определено смятам, че работим много по-професионално
Светата троица на предателите - Сираков, Стоилов, Ивков

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот koisa » 31 яну 2018 10:26

Jordan1914 написа:Смях,смях и пак смях!Няма по-трагични мрънкащи същества от феновете на ЛЕВСКИ!

Има и не мрънкащи наречени подлоги на Гнома, които разчитат на стадното мислене и повтарят каквото им кажат вождовете.
Лично аз предпочитам феновете да са мрънкачи пред това да са безмозъчни облъчени зомбита повтарящи заучени фрази.
Обаче от една година забелязвам, че доста от нашите се опитават да имитират тяхното поведението и да го прилагат в нашите редици.
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

realno
Мнения: 6297
Регистриран на: 08 мар 2015 15:53
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот realno » 31 яну 2018 10:40

Моето мнение съвпада с мнението на Роси, че всеки от отбора може да бъде продаден, ако след това се вземе по -добър. Това се нарича, надграждане.
Сектор Г:"Всъщност няма „сливане”,няма и „обединение”–има единствено преименуване на Литекс,.Ако за тези„привърженици” е толкова лесно да решат, че това е ЦСКА, то жалко за тях..носите..срам за истинските Армейци! Сбогом, няма да ни липсвате!"


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта