Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21313
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот metodito » 04 дек 2017 12:21

https://topsport.bg/lokomotiv-plovdiv/b ... rdzho.html

един интересен футболист става свободен агент... :roll:

Serafim
Мнения: 5217
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Serafim » 04 дек 2017 14:23

Аз предпочитам да вземем тоя Ндонгала. Прави добро впечатление. Жоао Пауло от Лудогорец също не е лош вариант, но след като се превърна в толкова дълбока резерва...
Има и нещо друго - за да се възползваме от бързи флангови футболисти отбора трябва да играе определен футбол - контра атакуващ. Не помня честно казано кога за последно Левски е използвал успешно контра атаки. Често, особено на Герена, ни се налага да играем позиционен футбол с много подавания по земя, защото противника се затваря и съответно няма пространства за бързи футболисти. Дори един Мапуку е съвсем различен, като поведение от това, което бе в Берое по тази причина.

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9281
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот mikata » 04 дек 2017 16:04

Левски тренира с петима нови, Белаид е сред тях

https://gong.bg/bg-football/parva-liga/ ... iah-461495
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12257
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот TristaNNN » 04 дек 2017 16:37

След бърза онлайн раздумка с един приятел от Горнооряховските привърженици на Локомотив, коментарът му за Аристоте Фунду е следният:

Щом тренира е добре, при нас не му се ходеше на тренировки... Техничарче, добра прическа, слаба физика и доста го сритват по родните терени. Играе най-често като ляво крило, но може и зад нападател.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
wilge
Мнения: 3154
Регистриран на: 26 май 2010 10:43
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот wilge » 04 дек 2017 18:16

Приближава зимният трансферен прозорец и започват свободните съчинения на тема нови футболисти в Левски. Гледам, един го играе журналист и написал нещо от рода на "петима нови на Герена". Цитирам по памет. Като прочетеш- то трима наши преотстъпени юноши понеже есенният дял в Б група приключи, Белаид- подържащ форма в клуба който му отвори вратите за големия футбол (ако не в Левски къде другаде) и някакво негро от Горна Оряховица кара проби с надеждата да хване око. Очаквам подобни "журналисти" да започнат да спрягат в близките дни поне още 5-6 играчи от домашната сцена. Само дето забравят, че Спас Русев е от друг калибър, различен от дребните им мисли, желания и нескопосани опити да налеят масло в огъня. Неговите трансферни цели са от рода на Обертан и Гомес. След като Лъчо Танев се е заел със зимните трансфери, най нормално е да погледне на запад, а не на изток от София. В Левски очаквам поне още един футболист от ранга на Обертан и един- двама от нивото на Гомес.

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9281
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот mikata » 04 дек 2017 18:25

Белаид не беше толкова зле,може да играе и ляв бек,малко не го слуша главата не знам как ще се разбира с Роси,ако го хареса де :oops: От август е свободен агент :roll:
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21313
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот metodito » 04 дек 2017 19:14

Продължава да се говори за крила тук и дано не се окажете прави. Не знам колко италиански отбора играят с крила. Имам предвид най-вече футболисти с профил крило: бързи, леки нападатели де тичат по тъча. В много отношения това е спряла схема. Най-малкото тези футболисти са тотал щета в дефанзивен план (замислете се за Зе или Жо колко "помагаха" в защита). За някои съперници може да са идеалното, но според мен - дано да е така - Роси търси многопрофилни футболисти, а в нападение играе с чиста деветка. Тези зад него не са нападатели, а тези по фланговете са просто полузащитници. Разбира се, че се играе ПО КРИЛАТА, но това са хора с много повече функции. Според мен най-голямата грешка, която може да направим е да играем с крила. Пример: вижте какво става, когато на Разград им спрат фланговите атаки. В смисъл, при Дерменджиев.

За справка: имах възможността да гледам този сезон Аталанта в ЛЕ и един мач и едно полувреме в Италия, Перуджа и Карпи, Рома в ШЛ, няколко мача на Юве - в ШЛ и в Италия, Милан, едно полувреме на Самп. Може и да забравя някой. Лацио и Интер не съм ги гледал. Та гледайки играта, която изповядват там, не помня някой да е играл с крила.

Не е такова положението в Холандия и Франция, да речем...

Без чисти бегачки по тъча, тип Нар и Зе, играта ни изглежда доста разнообразна. Може и да бъркам, де.
Последна промяна от metodito на 04 дек 2017 19:41, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Rage
Мнения: 82
Регистриран на: 16 авг 2014 21:07
Skype: plamen-pii
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Rage » 04 дек 2017 19:26

Белайд не е нужен към момента на отбора. Като ляв бек определено не се справя на ниво, определено в предни позиции. Така или иначе имаме нужда от ляв бек, но поне една класа над Горанов, а Белайд е на същото като него.

Горнооряховският негър мисля, че няма шанс към момента. Надявам се някой от юношите да е вдигнал нивото и да остане за пролетният полусезон. Иначе споделям мнението, че вероятно ще имаме 3 нови попълнения зимата, но всички ще са от висока класа. Да не забравяме, че Обертан и Гомез взимат по 7K Евро на седмица, което не се беше случвало от 10тина години в Левски.

Serafim
Мнения: 5217
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Serafim » 04 дек 2017 19:26

Че ние две години играем с едно крило - Нар. Кажи-речи всички други, които в даден етап са играли по фланговете, са далеч от типичните житни бегачи. Както казах за бързите крила трябва и съответната футболна философия. Ние такава не изповядваме. Предполагам, че Роси желае "модерни" крила. Такива, дето преди години им викаха "леки" нападатели - да се движат много, да имат техника и скорост, да са комбинативни, а не просто да умеят да водят топката на скорост.
Замислите се колко атаки помните в последните години, когато играч на Левски е водил топката на скорост (дрибъл) поне едни 15 метра.



Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 92 госта