ППЛ: Пирин (Благоевград) - Левски (София) / 0:3FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Как ще завърши мача...

Можете да изберете само 1 отговор

 
 
Виж резултатите

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: ППЛ: Пирин (Благоевград) - Левски (София) / 0:3FT

Мнениеот koisa » 19 авг 2017 09:46

3 гола срещу отбор, който паркира автобуса и играе кеч не е малко. Пирин бяха готови с цената на всичко да се борят за точката.
Трудно играем срещу бетонирани отбори. Радващото е, че за втори пореден мач успяваме да разбием бетона на противника в най-важния момент от срещата. След това се отвориха за да връщат гола и закономерно нещата си дойдоха на мястото.
Има още много какво да се желае от отбора и върху какво да се работи, но е важно да побеждаваме в подобни мачове!
Друго е когато имаш двама равностойни нападатели. Зад тях Обертан, играчи с фантазия като Вутов и Гомез. Биткаджии като Прохазка, Панайотов и Яблонски.
П.П. Цветкович в този мач се справи много добре. Освен собствената си зона покриваше и тези на Яблонски и Пиргов най-вече...
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
olfix
Мнения: 1122
Регистриран на: 13 авг 2010 17:28
Контакти:

Re: ППЛ: Пирин (Благоевград) - Левски (София) / 0:3FT

Мнениеот olfix » 19 авг 2017 10:01

Пирин бяха излезли за много пари в този мач!Радващото е ,че играем и побеждаваме на терена,а не подобно на някои други отбори в канцелариите.Определено има наченки на организация в отбора.Такава,каквато от времето на Люпко не бях виждал.Добре е ,че сега имаме по-качествени състезатели от тогава.Липсата на бърз флангови футболист,обаче,съм сигурен,че много дразни сеньор Роси.Трябва ни футболист от типа на Гари Родригес или Жо.И си мисля,че не би трябвало да е кой знае какъв проблем да се намери подобен.Горанов също не впечатлява за функциите ,с които е натоварен.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ППЛ: Пирин (Благоевград) - Левски (София) / 0:3FT

Мнениеот blue avalanche » 19 авг 2017 10:07

koisa написа:3 гола срещу отбор, който паркира автобуса и играе кеч не е малко. Пирин бяха готови с цената на всичко да се борят за точката.
Трудно играем срещу бетонирани отбори. Радващото е, че за втори пореден мач успяваме да разбием бетона на противника в най-важния момент от срещата. След това се отвориха за да връщат гола и закономерно нещата си дойдоха на мястото.
Има още много какво да се желае от отбора и върху какво да се работи, но е важно да побеждаваме в подобни мачове!
Друго е когато имаш двама равностойни нападатели. Зад тях Обертан, играчи с фантазия като Вутов и Гомез. Биткаджии като Прохазка, Панайотов и Яблонски.
П.П. Цветкович в този мач се справи много добре. Освен собствената си зона покриваше и тези на Яблонски и Пиргов най-вече...

Дори грандовете играят трудно срещу бетонирани отбори. ;)

Потребителски аватар
groti
Мнения: 3319
Регистриран на: 30 апр 2009 13:26
Контакти:

Re: ППЛ: Пирин (Благоевград) - Левски (София) / 0:3FT

Мнениеот groti » 19 авг 2017 10:21

Един отбор става шампион в такива мачове. До скоро ги губехме. Но нека не изпадаме в крайности. Пак ще губим, пак ще имаме слаби мачове, важното е да продължим да израстваме и надграждаме. Тактически седим все по - добре, но понякога ни липсва фантазия и идея пред гола. Всичко ще си дойде на мястото с времето. Трябва само време, работа и доверие към Роси.
Първото полувреме шаблонно и скучно. За разлика, обаче от други случаи не тичахме в нападение като мухи без глави, ами пазихме дисциплина и в защита. Толкова мачове губехме заради безобразно тичане като идиоти без никакво КПД и лесно допуснати голове. Този мач беше ясен - който вкара първи бие. Добре че Роси е врял и кипял във футбола и ни затвори добре. След гола беше ясно че е въпрос на време да паднат и следващите. Радващо е, че на Обертан му е дадена голяма свобода, а не е забит на крилото. Изключително техничен и грамотен футболист. Здрав и стабилен. Жорди също започва Да свиква. Не забравяйте колко време трябваше на Бедоя за да влезе в час. Доволен съм най - вече от умната игра. Браво на Роси и момчетата
Светата троица на предателите - Сираков, Стоилов, Ивков

Serafim
Мнения: 5170
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: ППЛ: Пирин (Благоевград) - Левски (София) / 0:3FT

Мнениеот Serafim » 19 авг 2017 10:47

И аз си мислех, на мача Дунав, че Обертан е със свободна роля и това му дава свободата да пробва различни неща. В някои случаи да излиза зад защитата, да търси надигравания, да отиде на фланга, да комбинира с тарана и тн.
Тактическа дисциплина определено има. Не че винаги се спазва и всичко се получава, но го няма тоя хаос, който бе при Митов.
Пиргов пак много я мотае тая топка. Просто явно това са навици на 10 години примерно. Ангелов пък бяга с прави колена, както някой бе отбелязал. Има нужда от централен защитник и ЩЕ има нужда от дефанзивен халф.

След мачовете с Хайдук бях казал, че Мапуку е удачен избор, когато трябва да обръщаш мач или да вкарваш голове, защото може да избухне. Има фантазия, има дрибъл, здрав е и трудно може да бъде спрян без нарушение. Особено пък в края на мача, когато противника е изморен, натрупани са жълти картони и тн. Без значение дали Левски губи или резултата е благоприятен, Мапуку е идеален вариант за късни голове.

Общо-взето тук сме някакви лаици. Едни са имали допир с футбола, други не, но от време на време виждаме някакви неща. Най-често, когато треньорите се дънят и правят едни и същи грешки. Хубаво е сега, когато имаме треньор, който вижда подобни неща, вижда възможности и се възползва от тях.

Лавината ме обвини, че съм приказвал малко наизуст, но той е всеизвестен критикар и сърдитко, за това не му се сърдя. ;)
Казах, че съм изненадан, че няма удари и че очаквах да има повече, защото Левски има нужда от голове. Като изключим ударите от 100% положения, за двата мача имаме по един удар на Панайтов, Мапуку и Гомес от дистанция. Отчастия идеята с обърнатите крила е и това - освен да комбинират, когато влизат на вътре, то и да стрелят. За момента няма такива наченки. Или е умишлено, или просто нашите не съумяват да постигнат това, като причина разбира се са и противниковите защитници.

Хубаво е да се отбележи и нещо в страни от играта - имаше доста публика, за петък вечер. Дано има повече по стадионите. Мен ме касае основно публиката на Левски, но като цяло си е мъка да гледамш мачове с на 70% празни сектори... Грозно е, неприветливо.

Потребителски аватар
Carl13
Мнения: 222
Регистриран на: 07 юли 2017 08:51

Re: ППЛ: Пирин (Благоевград) - Левски (София) / 0:3FT

Мнениеот Carl13 » 19 авг 2017 11:31

Подарихме ви черната сила за без пари той играе 1 мач после 3-5 мача не играе има шанс за 10 гола до май 2018 хаха . Почнахте да го плюете ама и той ще е до някое време . До Коледа после ще го изгоните. Хаха ще го изкарате най виновния и черния .

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ППЛ: Пирин (Благоевград) - Левски (София) / 0:3FT

Мнениеот blue avalanche » 19 авг 2017 11:34

Carl13 написа:Подарихме ви черната сила за без пари той играе 1 мач после 3-5 мача не играе има шанс за 10 гола до май 2018 хаха . Почнахте да го плюете ама и той ще е до някое време . До Коледа после ще го изгоните. Хаха ще го изкарате най виновния и черния .

Гледам, че без този "слабак", дето 1 мач играе, пък после 3-5 не играе, сте цъфнали и вързали...

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ППЛ: Пирин (Благоевград) - Левски (София) / 0:3FT

Мнениеот blue avalanche » 19 авг 2017 11:45

Serafim написа:Лавината ме обвини, че съм приказвал малко наизуст, но той е всеизвестен критикар и сърдитко, за това не му се сърдя. ;)
Казах, че съм изненадан, че няма удари и че очаквах да има повече, защото Левски има нужда от голове. Като изключим ударите от 100% положения, за двата мача имаме по един удар на Панайтов, Мапуку и Гомес от дистанция. Отчастия идеята с обърнатите крила е и това - освен да комбинират, когато влизат на вътре, то и да стрелят. За момента няма такива наченки. Или е умишлено, или просто нашите не съумяват да постигнат това, като причина разбира се са и противниковите защитници.

Когато нямаш добри шутьори от дистанция далечните удари са си подаряване на топката на съперника.
Пропуснал си някой и друг удар на Вутов и Прохазка. Само, че ударите на Вутов са толкова немощни, че се чудя това момче храни ли се редовно??? :mrgreen:
Пак казвам - щом нямаме добри изпълнители на даден елемент от играта, по-добре да наблягаме на това, в което сме силни. Там е майсторлъкът на един треньор. Да ги види тези неща.
Ако си забелязал и Барса не праскат топката отдалеч. Не,че ни сравням с тях, но явно и на тях не им се удава много-много...

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ППЛ: Пирин (Благоевград) - Левски (София) / 0:3FT

Мнениеот THE G.A.M.E » 19 авг 2017 12:31

Доста положителни коментари, и това е хубаво, особено на фона на това, което пишехме след мачовете при Митов. :lol:
Разбира се, всякакво вдигане и летене в облаците заради тези две победи, е излишно.
Все още ( което е напълно нормално, Роси няма дори и 2 седмици начело на тима ) ... Има много неща за оправяне и доизкусуряване... А някои така и няма да се оправят.
Но поне се вижда, че има промяна. Малка, но резултатите показват, че е значителна и важна.
Е, Митов искаше време, на какво отгоре бре, мен ?
Е, на Роси сме длъжни дадем време, защото се виждат работата и идеите му. Което е най-важно при всеки нов треньор.
Сигурен съм, че през зимата, ако имаме възможност да привлечем 2-ма 3-ма, които лично италианецът иска, нещата за съперниците ни, ще станат страшни.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][/center]
Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ППЛ: Пирин (Благоевград) - Левски (София) / 0:3FT

Мнениеот THE G.A.M.E » 19 авг 2017 12:35

Инак, и аз съм любопитен, дали сега пак ще се наложи да чакаме 5 мача, за ново изригване на МапукОВ. :lol: :mrgreen:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][/center]
Image Image


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Der Schmarotzer, metodito и 43 госта