/анкета/Делио Роси - Пророка от Римини

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Трябва ли Делио Роси да си подаде оставката

Да
15
19%
Веднага
10
13%
Още вчера
21
27%
Да пита ръководството
31
40%
 
Общо гласове: 77

drvasko98
Мнения: 6925
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот drvasko98 » 23 ное 2017 11:41

СВОБОДЕН написа:
groti написа:Не забравяйте, че Мъри започна с чутовен успех - отпадането от полу-аматьорски отбор Беверен. Тогава всички бяха готови да го изгонят, само инатът на Насо Сираков го спаси. Добре че и 3тия или 4тия му мач срещу Марек в София бихме в последната минута иначе приказката сигурно нямаше да се състои. В Литекс е със статистика 8/4/3 и бива уволнен. Помните ли как го наричаха? Кауна! Всички му се смееха, а сега той им с*ре в устите. Защо? Защото е добър треньор, но това не значи че от раз може да промени всичко. Оставете Делио да работи и престанете с простотиите.

Именно. Това показва колко безпринципен е Наско. Защити Мъри само защото му е приятел, а при същата ситуация нападна преди години Стоев, а сега Роси. Какъв каприз на съдбата. Синята приказка на Мъри да зависи от някакво случайно приятелство.


Едно е един отбор да загуби някой мач, а друго е в поредица от мачове да не може да създаде голово положение. Беверен може да беше слаб отбор, но не е бил аматьорски, а в първия мач имахме 10 голови положения, колкото не създаваме сега за 5 мача срещу суперпрофесионалните отбори на Гълъбово, Монтана и Бистрица. Проблемът на Роси не са резултатите, не че са добри, а това че и нищо не играем и напротив с времето деградираме дори и от ниското ниво от което тръгнахме.

На линия
vvessel
Мнения: 4297
Регистриран на: 05 юни 2008 11:26
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот vvessel » 23 ное 2017 12:57

Определено нещо куца в Роси като треньор. Най-вероятно се дължи на ината му. Той си каза, че е такъв. Закучил се е в една схема и си продължава тъпо и упорито. Един път реши да я смени и изгониха играч,схемата пропадна и човека се отказа. За следващият мач дано се престраши пак да смени схемата. И тия футболисти Белмонт, Кабрал, Рошу, би трябвало вече да са влезли във форма. Да ги пусне титуляри, пък може нещо да се раздвижи. Да сложи на пейката един измежду Обертан и Гомез. Те като хванат топката хич не обичат да я дават.
Това са пожелания само. Човека по ги разбира нещата от нас лаиците, но ми се струва твърде закостенял. Не е зле да покаже малко гъвкавост. Според мен това е добрия тактик - да може да се нагоди според ситуацията и съперника. Едно време Гочето с това съм го запомнил, че при лошо развитие първото полувреме, успяваше да промени нещата на почивката и излизахме и биехме. Не винаги се получаваше, но винаги си личеше промяната. Той и с други футболисти разполагаше тогава, но това е друга тема.

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот koisa » 23 ное 2017 15:31

vvessel написа:Определено нещо куца в Роси като треньор. Най-вероятно се дължи на ината му. Той си каза, че е такъв. Закучил се е в една схема и си продължава тъпо и упорито. Един път реши да я смени и изгониха играч,схемата пропадна и човека се отказа. За следващият мач дано се престраши пак да смени схемата. И тия футболисти Белмонт, Кабрал, Рошу, би трябвало вече да са влезли във форма. Да ги пусне титуляри, пък може нещо да се раздвижи. Да сложи на пейката един измежду Обертан и Гомез. Те като хванат топката хич не обичат да я дават.
Това са пожелания само. Човека по ги разбира нещата от нас лаиците, но ми се струва твърде закостенял. Не е зле да покаже малко гъвкавост. Според мен това е добрия тактик - да може да се нагоди според ситуацията и съперника. Едно време Гочето с това съм го запомнил, че при лошо развитие първото полувреме, успяваше да промени нещата на почивката и излизахме и биехме. Не винаги се получаваше, но винаги си личеше промяната. Той и с други футболисти разполагаше тогава, но това е друга тема.


Вече започвам да се чудя дали Роси се подготвя за всеки отделен съперник според силата и слабостите му. Ние играем едно и също без значение как се казва съперника. Разликата идва от там, че едните се затварят и се налага ние да атакуваме, докато при другите ние се затваряме и чакаме грешка/контра/статично положение.
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
groti
Мнения: 3372
Регистриран на: 30 апр 2009 13:26
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот groti » 23 ное 2017 17:00

drvasko98 написа:
СВОБОДЕН написа:
groti написа:Не забравяйте, че Мъри започна с чутовен успех - отпадането от полу-аматьорски отбор Беверен. Тогава всички бяха готови да го изгонят, само инатът на Насо Сираков го спаси. Добре че и 3тия или 4тия му мач срещу Марек в София бихме в последната минута иначе приказката сигурно нямаше да се състои. В Литекс е със статистика 8/4/3 и бива уволнен. Помните ли как го наричаха? Кауна! Всички му се смееха, а сега той им с*ре в устите. Защо? Защото е добър треньор, но това не значи че от раз може да промени всичко. Оставете Делио да работи и престанете с простотиите.

Именно. Това показва колко безпринципен е Наско. Защити Мъри само защото му е приятел, а при същата ситуация нападна преди години Стоев, а сега Роси. Какъв каприз на съдбата. Синята приказка на Мъри да зависи от някакво случайно приятелство.


Едно е един отбор да загуби някой мач, а друго е в поредица от мачове да не може да създаде голово положение. Беверен може да беше слаб отбор, но не е бил аматьорски, а в първия мач имахме 10 голови положения, колкото не създаваме сега за 5 мача срещу суперпрофесионалните отбори на Гълъбово, Монтана и Бистрица. Проблемът на Роси не са резултатите, не че са добри, а това че и нищо не играем и напротив с времето деградираме дори и от ниското ниво от което тръгнахме.


Деградираме? Стига, вече. Далеч по-организиран отбор сме в последните 2-3 месеца. Не знам, ама явно много бързо забравихте миналите 2 сезона как треперехме срещу всеки отбор. Всяко центриране беше потенциална опасност. Не можеш да градиш отбор, ако получаваш голове всеки мач. Нормално беше да започне от защитата. Стегна я, въпреки ограничените ресурси. Горанов е дупка, Орачев също. Цветкович е енигма и единствения ни десен защитник. Отборът страда от остра липса на класа и това, че държим 3тото място си е успех към момента. Не знам какво очаквате от отбор без крила и бекове?
Светата троица на предателите - Сираков, Стоилов, Ивков

Потребителски аватар
groti
Мнения: 3372
Регистриран на: 30 апр 2009 13:26
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот groti » 23 ное 2017 17:03

koisa написа:
vvessel написа:Определено нещо куца в Роси като треньор. Най-вероятно се дължи на ината му. Той си каза, че е такъв. Закучил се е в една схема и си продължава тъпо и упорито. Един път реши да я смени и изгониха играч,схемата пропадна и човека се отказа. За следващият мач дано се престраши пак да смени схемата. И тия футболисти Белмонт, Кабрал, Рошу, би трябвало вече да са влезли във форма. Да ги пусне титуляри, пък може нещо да се раздвижи. Да сложи на пейката един измежду Обертан и Гомез. Те като хванат топката хич не обичат да я дават.
Това са пожелания само. Човека по ги разбира нещата от нас лаиците, но ми се струва твърде закостенял. Не е зле да покаже малко гъвкавост. Според мен това е добрия тактик - да може да се нагоди според ситуацията и съперника. Едно време Гочето с това съм го запомнил, че при лошо развитие първото полувреме, успяваше да промени нещата на почивката и излизахме и биехме. Не винаги се получаваше, но винаги си личеше промяната. Той и с други футболисти разполагаше тогава, но това е друга тема.


Вече започвам да се чудя дали Роси се подготвя за всеки отделен съперник според силата и слабостите му. Ние играем едно и също без значение как се казва съперника. Разликата идва от там, че едните се затварят и се налага ние да атакуваме, докато при другите ние се затваряме и чакаме грешка/контра/статично положение.


Дали в случая не куца разузнаването ни? Нима очакваш от италианец дошъл преди 3 месеца да знае как играят отборите в България?
Светата троица на предателите - Сираков, Стоилов, Ивков

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот koisa » 23 ное 2017 17:12

groti написа:Дали в случая не куца разузнаването ни? Нима очакваш от италианец дошъл преди 3 месеца да знае как играят отборите в България?

Нали преди мач се гледат мачове на противника? Разбор се прави на слабите и силните страни и т.н. И да не знае как играят, като изгледа два-три мача на противника все ще разбере как да подготви отбора за мача.
А на мен ми изглежда, че все едно за него няма значение как играе противника. Просто си излиза с една и съща тактика и в 90% от случаите с едни и същи играчи. Така ми изглежда поне на мен, не знам при вас как е...
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот 1982 » 23 ное 2017 20:17

groti написа:Не знам, ама явно много бързо забравихте миналите 2 сезона как треперехме срещу всеки отбор. Всяко центриране беше потенциална опасност.


Ама вие и сега треперите във всеки мач, дори срещу Бистрица и Гълъбово ..... а когато биете, обикновено е с едно на мъка.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
groti
Мнения: 3372
Регистриран на: 30 апр 2009 13:26
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот groti » 23 ное 2017 23:39

koisa написа:
groti написа:Дали в случая не куца разузнаването ни? Нима очакваш от италианец дошъл преди 3 месеца да знае как играят отборите в България?

Нали преди мач се гледат мачове на противника? Разбор се прави на слабите и силните страни и т.н. И да не знае как играят, като изгледа два-три мача на противника все ще разбере как да подготви отбора за мача.
А на мен ми изглежда, че все едно за него няма значение как играе противника. Просто си излиза с една и съща тактика и в 90% от случаите с едни и същи играчи. Така ми изглежда поне на мен, не знам при вас как е...



Ама ние нямаме други играчи :)) Завещаното от Жадното и Борето е трагедия. Вариативност в отбора няма. Нямаме нито една позиция (може би само център халфовете и Пиргов, като алтернатива на исландчето), в която да има реална конкуренция и алтернатива. Противниците ни знаят титулярния състав и схемата още преди Роси. Нямаме играчи. Нямаме крила. Нямаме качествени бекове. Всичко това му връзва ръцете. Иначе въртя ги Роси. Пробва Вутов и като втори нападател, и зад нападателя, и като крило.. Трагедия. Пробва Прохазка като крило (вярно размени ги с Вутов) - трагедия. Сега го пусна халф - нищо и половина. Пробва с Черната сила, пробва с Буш - трагедия. Започна с Обертан крило, сега е като Бардон - може да играе навсякъде. Върна Гомез и може би му намери мястото. Изнесе Цветкович по-напред..Върти ги и опитва, но няма материал, с който да гради. Единственото, за което бих го държал отговорен е спадът във формата на целия отбор. Тук трябва да дава обяснения. Това, че има 3 и половина качествени и 7-8 играча, които са енигма на разположение и трябва да гради отбор.... Аз не очаквам никой да се справи по-добре от него.


1982 написа:
groti написа:Не знам, ама явно много бързо забравихте миналите 2 сезона как треперехме срещу всеки отбор. Всяко центриране беше потенциална опасност.


Ама вие и сега треперите във всеки мач, дори срещу Бистрица и Гълъбово ..... а когато биете, обикновено е с едно на мъка.


Нека бием и с половин на мъка. Спомням си един сезон преди 10-15 години, в който Литекс стана шампион (или бяха Славия - не помня) след почти цял полусезон минимални победи. Ние имахме също 13-14 победи и едно равенство. Не минималните победи ни костваха титлата, а това че бяхме губили точки предния полусезон.
Под ръководството на Роси сме допуснали 6 гола от 3 съперника. Това говори за всичко друго, но не и треперене от страх от нестабилна защита.
Светата троица на предателите - Сираков, Стоилов, Ивков

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот 1982 » 23 ное 2017 23:55

Този сезон, за когото си спомняш, не се играеше на терена - първите 2 титли на Литекс/ЦСКА-София са повече от скандални, всеки знае защо, същото важи и за тази на СИК/Славия. В тези неща няма нищо футболно, че да ги даваш като сравнение.

Иначе под ръководството на Роси пуснахте 6 гола от 3 съперника, ама то това са единствените дето играят някакъв футбол у нас, от останалото да не допуснеш гол не е някакно постижение .....то те не се и опитват много да ти вкарват. :mrgreen:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Serafim
Мнения: 5217
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот Serafim » 24 ное 2017 01:49

Аз си мисля, че както е тръгнало цялата спортно техническа власт да е в Роси, ще гледаме съвсем различен отбор на пролет. Дали ще разкара половината играчи или ще се берат някакви плодове, от неясния към момента труд, не знам. Човека си каза, почти в прав текст, че не е спринтьор, а се готви за маратон. А Левски е години назад в организационен план и се учат всички да ходят в момента. (Някои да си спират топката, други да подават, трети да стрелят...)


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: TristaNNN, vlong, vvessel и 16 госта