/анкета/Делио Роси - Пророка от Римини

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Трябва ли Делио Роси да си подаде оставката

Да
15
19%
Веднага
10
13%
Още вчера
21
27%
Да пита ръководството
31
40%
 
Общо гласове: 77

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21341
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот metodito » 20 ное 2017 09:00

vvessel написа:След издънката срещу Витоша повечето фенове вече ще почнат да обсъждат с кой да се смени Роси, защото за 3 месеца не изглежда да е направил нещо от отбора. До сега го подкрепях и все още мисля, че е добре да се остави поне до март догодина. Обаче ако загуби за купата от Дунав, което с оглед на днешния мач е абсолютно възможно, то до края на годината ще сме загубили всякакви шансове за нещо. Сега пък изглежда е твърде рано за смяна. Изобщо параграф 22 отново за Левски.
Най-добре да го оставят пък каквото-такова.

И аз съм на това мнение. Най-малкото кой знае кой ще дойде на негово място. Относно до кога... Нека да е до края на сезона. Или до европейските мачове. Ако пък вземе, че стане беля... преди това. Вече е все тая. Жалко, че Роман си тръгва. Ако Пиргов бъде махнат ще е голяма тъпотия. И няма да видим българин на пролет вероятно в този състав.
Последна промяна от metodito на 20 ное 2017 09:19, променено общо 1 път.

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21341
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Да защитим Делио Роси!

Мнениеот metodito » 20 ное 2017 09:09

Player написа:Каквото и да мисли всеки, сега не е изобщо подходящ момент за смяна на Роси. Нека дойде пролетта и тогава ще може да се преценява напълно, работата му.
Но аз бих искал да чуя от него аргументи, защо продължава да играе с обърнати крила. Някой да го попита, ако трябва, защо прави така и да се аргументира, това каква полза носи на играта и отбора. С какво по-зле ще е ако не са обърнати?
Искам и да чуя, защо се играе с толкова дефанзивни футболисти срещу отбори, които са се затворили и нямат и намерение да минава центъра.
А също и защо отборът не се вдига на щурм в някакъв момент от мача, когато резултатът и съперника го позволява и изисква. За кратко дори в мача, да покаже нокти и зъби и да притисне противника с агресия, бързина и хъс и да го накара да греши или поне да се притесни. Просто да си проличи, че им пука и че са ядосани и си го изкарват на противника в даден момент.
Изглеждаме доста предвидими за всеки отбор вече у нас. Не можем да изненадаме никой отбор, дори и от средата на втора лига, нито със схема, нито със състав нито със смени. След мача, спомена за нова схема. Което говори за това, че иска някаква промяна на стила и в атака може би. Но има ли представа, какво трябва да се промени за да има промяна, не съм сигурен...


Казах го и на друг колега: гледайте Калчото и ще разберете много за играта ни. И стига с тея "обърнати крила". Повтаряте като папагали една коментаторска недомислица. Поставянето на дефанзивни халфове на крилата не ги прави крила. Тактиката е успешна срещу отбори, които разчитат на изнасяне от бековете и игра по крилата. Това, което наричате "крила" са полузащитници. Когато се каже "крила", обикновено се има предвид офанзивен футболист, нали така? Само че това са футболисти, които не са натоварени с офанзивни функции. Както казах, гледайте Серия А. Или... по-скоро Серия Б. :lol:

Има и друга функция поставянето на дефанзивни футболисти на крилата. Така се осъществява по-лесно "пакетното придвижване" и затварянето на противника. При играта с класически крила се получава едно "откъсване" напред на тези футболисти и те не могат да помагат в дефанзивен план. Винаги оставаш да се защитаваш с минус един/двама играча. Отрицателното? Не чакай от дефанзивен футболист бърза контра да организира. Или да му хвърлят топката напред и той да вкара гол... Примерно.

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9288
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот mikata » 20 ное 2017 09:22

Роси вижда,че не става с тия обърнати крила и нищо не променя,Панайотов е като муха без глава,но го държи в състава... всеки мач едно и също :x
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот защо » 20 ное 2017 10:33

mikata написа:Роси вижда,че не става с тия обърнати крила и нищо не променя,Панайотов е като муха без глава,но го държи в състава... всеки мач едно и също :x

Като нямаш силен централен нападател, обърнатите крила, които да помагат, са вариант. Проблемът е, че Левски няма и такива футболисти, та не е вариант, всъщност, а Роси гледа много учено и тактически на нещата, вместо да си нареди отбор с каквото Бог дал и както му е удобно на това, което Бог му е дал, даже и да не е много академично издържано. Сега говори за нова схема, с двама нападатели, ще видим.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот koisa » 20 ное 2017 11:20

На този етап е излишно да сменяме треньора. Нека си довърши селекцията, да направи подготовката и напролет, ако продължават безобразията тогава да се търси друг вариант.

А дали не ставаме свидетели на таен бойкот? От няколко човека чух, че манекените не са доволни от натоварените тренировки...
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14209
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот damyanov1963 » 20 ное 2017 11:33

koisa написа:На този етап е излишно да сменяме треньора. Нека си довърши селекцията, да направи подготовката и напролет, ако продължават безобразията тогава да се търси друг вариант.

А дали не ставаме свидетели на таен бойкот? От няколко човека чух, че манекените не са доволни от натоварените тренировки...

Има логика в предположението ти. Не вярвам Роси да не разбира чак толкова от футбол, че да обърка до такава степен схемата на игра. А и смяната му с нищо няма да помогне, всичко трябва да започне отначало и така до края на света. Но пак казвам - вече не знам на какво да вярвам в този отбор...
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12275
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот TristaNNN » 20 ное 2017 12:17

Въпреки резултата и играта в последните мачове, аз все пак бих искал Роси да проведе зимна подготовка и независимо от евентуално освободените и новопривлечени играчи, да започне пролетния полусезон. Така е редно и честно. В никакъв случай не вярвам, че играчите ни не стават или бойкотират тренировките, както загатват някои колеги, по-скоро име нещо друго, което остава много неясно за нас привържениците, ама то кога ли популярен италиански треньор е стъпвал в нашата мила ППЛ, че да ни стане по-ясно как ли, аджеба, работят тези хора. :roll:
Явно е, че вече няма как да гоним титла с това точково класиране, а и играта срещу прекия конкурент го доказа. Остава ни битката за Купата. В най-лошия случай, ако отпаднем и от тази надпревара, а и ако отборът не заиграе нещо напролет, то вече може да се мисли за треньорски рокади. Сетне, през Април и Май новият идва и си обиграва отбор, който вече цъка само за здраве и кошмарът продължава наново.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот THE G.A.M.E » 20 ное 2017 12:52

За бойкот не знам, но някои от играчите не се натягат.
Дали защото са наясно, че са пътници през зимата, също нямам идея.

Но на този етап е абсурдно да се мисли за смяна на италианеца.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
СВОБОДЕН
Мнения: 1824
Регистриран на: 25 сеп 2009 21:26
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот СВОБОДЕН » 20 ное 2017 13:25

Ако искаме що годе Левски да прилича на европейски отбощр, то Роси ще е добре да изкара целия период на договора си. За три месеца мога да кажа, че той промени в движение много неща в отбора и Левски вече има облик. Може за сега да няма очакваните резултати, но самият Моуриньо не е повтарял да говори, че най-силната година е втората. А и Роси завари тук играчи готвени от друг. Гуардиола също се провали миналата година, но там хората мерят с друг аршин. Да, вчера не бихме големия аутсайдер, но какво от това, има и такива мачове. Той жадното Витоша ги би с 2:0, но щеше да загуби повечето мачове които Роси спечели макар и с 1:0. Да не говорим, че пак щяхме да отнесем тройка от хибрида. Толкова от мен по въпроса.
СТО ГОДИНИ, СТО ГОДИНИ, СЛАВЕН ЛЕВСКИ СОФИЯ! СТО ГОДИНИ СЛАВЕН ЛЕВСКИ, ХИЛЯДИ СМЕ НА СВЕТА!

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12275
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот TristaNNN » 20 ное 2017 14:43

Деева, имам много гадно чувство, че сега в новото си амплоа Букарев ще започне да "оправя" нещата и съвсем ще я втасаме, но дано да греша.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта