Спас Русев си тръгва от Левски ?

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
galina4
Мнения: 226
Регистриран на: 07 ное 2015 16:38

Re: Окончателно: Спас Русев си тръгва от Левски

Мнениеот galina4 » 23 фев 2017 22:02

Кашчей написа:Галина, а ти от Германия как знаеш какво представляваше стадионът в Разград и защо Лудогорец изигра първият си мач в А група на него два месеца след началото на първенството?! И понеже зачекна темата за смешната сума за концесия, би ли ни казала колко пари годишно получава СГО от стадион "Виваком арена", някъде почти 20 години вече?
Изобщо не мисля, че Домусчиев е виновен за повече от десетилетие лошо управление в "Левски" и допускане фенове да се качат на главата на ръководството. Някои още помним изцепките на част от "верните" фенове в мача със "Сиони" в София и как "Левски" за малко да се прости с ЕКТ тогава. Побоища, свастики..."верните" са докарали на клуба глоби за едногодишна издръжка сигурно, за около 10 години, но сигурно и затова са виновни Домусчиев и "Лудогорец", както и кметът на Разград!!!



Кашчей! Живея в София и съм си софиянка, а бившия ми съпруг е в Германия! Стадиона или игрището наподобяващо стадион съм го виждала някъде в средата на 70-те години и не се и съмнявам, че сега е къде-къде по-представителен и хубав. Мога да съдя по това, което съм виждала по телевизията.
Ние не споприм за стадиона, а дали парите преустройството му са излезли от джоба на Кирил Домузчиев!
Аз казвам, че не са от неговия джоб, а ти не казваш нищо и веднага обръщаш палачинката и питаш какви пари е платил синия клуб на Софийската община за ползване на собствения си стадион.
Препоръчвам ти да направиш справка където трябва за да разбереш че от момента на построяването му стадион "Герена" (по-късно "Георги Аспарухов") се ползва безвъзмездно от ФК "Левски" София. Защото този стадион не е строен нито от общината, нито от МВР (както твърди известният антилевскар ГА (агент Ставрий). Защото мястото за стадиона е отпуснато безвъзмездно при поредното второ райониране на клуба като компенсация за отнетия им стадион в квартал "Иван Вазов" при първото райониране на клуба. Вероятно не знаеш, че при първото райониране ФК "Левски" бе натирен да си строи стадион в сметището зад Тухларната фабрика, там където сега се намира стадион "Раковски". Сигурно не ти е известно, че собственият клубен стадион на сините, построен със средства на клуба, на чието място сега се намира националния стадион "Васил Левски", бе национализиран през 1949 година без клуба да бъде обезщетен по никакъв начин. И селд като сините бяха засилени посока Подуяне, където трябваше за трети път да си строят собствен стадион, тогавашния отбор на МВР "Спартак" се настани на стадион "Раковски" и като ведомствен стадион той стана държавна собственост.
За собственоста на стадиона в Подуене, както и за стадион "Раковски" и до днес има висящи дела, които държавата не желае да реши катосе позовава в липса на съответна нормативна уредба.
Никъде и по никакъв начин не съм споменала, че Кирил Домузчиев има някаква вина за хала на синия клуб! Аз твърдя само, че той успя с мутренски приоми и държавна помощ да издигне своя клуб и го превърне във водеш за сметка на всички останали футболни клубове в България, включително и за националния ни футбол.
За кмета на Разград казах само, че са му извили ръцете и няма накъде да мърда. В Ловеч да не мислиш, че кмета преде нещо? Там също си имат местен чорбаджия, макар да е от село Микре.
А това за откачените фенове от сектор "Б" няма какво да ми го обясняваш. Та са си лика и прилика с ония типове от червения сектор "Г". И силно се надявам точно тия идиоти да не докарат клуба до колапс.
Бъди така добър да четеш внимателно написаното от мен, да го премислиш и след това да бързаш да коментираш.
Въз основа на предоставени документи Лицензионната комисия на БФС изменя издадения лиценз на "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД, както следва:
Наименованието "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - "ПФК ЦСКА-СОФИЯ" ЕАД

Потребителски аватар
LSFC 1914
Мнения: 7455
Регистриран на: 25 юли 2009 13:00
Контакти:

Re: Окончателно: Спас Русев си тръгва от Левски

Мнениеот LSFC 1914 » 23 фев 2017 22:15

Бизнесменът Спас Русев продължава да бъде собственик на ПФК Левски. Акциите му не са "джиросани", не са прехвърлени на друго лице и все още са негова собственост. Това разкри финансовият директор на "сините" Красимир Иванов по време на срещата.


Уж си тръгва, а после се връща. Няма такъв цирк!

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Окончателно: Спас Русев си тръгва от Левски

Мнениеот Кашчей » 23 фев 2017 22:19

Галина, пишеш така, в единствено число, все едно си била свидетел в съзнателна възраст на първото райониране :twisted:
Къде живееш ми е все тая (беше писала, че си в Германия преди година), но от София трудно се вижда нещо, което е по-далеко от носа на софиянец..рядко си го наскачате тоя нос и надскочилите го са качествени!
Не разбрах кой клуб по времето на соца е плащал наем и как вие плащате на СГО сега, но мрънкаш за Разград, че само 14 хиляди била концесионната такса. Сигурен съм, че и си запозната изцяло с клаузите на договора и знаеш задълженията и на двете страни по него. Във вашият случай, взривяването на сектор А влизаше ли в договорката, или беше инициатива за харесване, защото аз не прочетох и едно мнение на левскар против това взривяване на сектора-всички бяха на върха на рогата на елена от радост, че ще имате страхотен сектор!
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Окончателно: Спас Русев си тръгва от Левски

Мнениеот Живко6461 » 23 фев 2017 22:25

Кашчей написа:...Във вашият случай, взривяването на сектор А влизаше ли в договорката, или беше инициатива за харесване, защото аз не прочетох и едно мнение на левскар против това взривяване на сектора-всички бяха на върха на рогата на елена от радост, че ще имате страхотен сектор!

Кашчей, поддаваш се на емоциите. Имаше и мнения против. Дори и на ръководители в "Левски". Включително и отразени в gong.bg. Едва ли си ги пропуснал.

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Окончателно: Спас Русев си тръгва от Левски

Мнениеот Кашчей » 23 фев 2017 22:34

Живко6461 написа:
Кашчей написа:...Във вашият случай, взривяването на сектор А влизаше ли в договорката, или беше инициатива за харесване, защото аз не прочетох и едно мнение на левскар против това взривяване на сектора-всички бяха на върха на рогата на елена от радост, че ще имате страхотен сектор!

Кашчей, поддаваш се на емоциите. Имаше и мнения против. Дори и на ръководители в "Левски". Включително и отразени в gong.bg. Едва ли си ги пропуснал.


Виж, може и да съм ги пропуснал във всеобщата еуфория. Не пропуснах дитирамбните снимки на оня пич, с мегахерците.
Спас ви каза за козирка, при това на среща, а не индиректно, но никой не го попита..Козирката поръчана ли е за изработка?! Сега го пцуят..еми тогава мълчали, а сега големи критикари.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
galina4
Мнения: 226
Регистриран на: 07 ное 2015 16:38

Re: Окончателно: Спас Русев си тръгва от Левски

Мнениеот galina4 » 23 фев 2017 22:54

Кашчей написа:Галина, пишеш така, в единствено число, все едно си била свидетел в съзнателна възраст на първото райониране :twisted:
Къде живееш ми е все тая (беше писала, че си в Германия преди година), но от София трудно се вижда нещо, което е по-далеко от носа на софиянец..рядко си го наскачате тоя нос и надскочилите го са качествени!
Не разбрах кой клуб по времето на соца е плащал наем и как вие плащате на СГО сега, но мрънкаш за Разград, че само 14 хиляди била концесионната такса. Сигурен съм, че и си запозната изцяло с клаузите на договора и знаеш задълженията и на двете страни по него. Във вашият случай, взривяването на сектор А влизаше ли в договорката, или беше инициатива за харесване, защото аз не прочетох и едно мнение на левскар против това взривяване на сектора-всички бяха на върха на рогата на елена от радост, че ще имате страхотен сектор!


Не съм казала, че съм била свидетелка на първото райониране! Защо извърташ нещата? Това са факти, има все още и живи свидетели. Баща ми почина за жалост преди години. Той беше жив свидетел. Но ме е водил на тренировки на левскарите като бях малка и помня, че се качвахме на трамвай # 6 при кино Г. Димитров (Профсъюзния дом тогава) и слизахме на кръстовището с Витошка. Там сред казармите и на едно игрище тренираха левскарите, понякога се играеха и мачове. На игрището "Динамо" на последната спирка на трамвай # 1 баща ми ме е водил няколко пъти. То не беше и стадион, защото на трибуната имаше 3-4 реда пейки и терена беше сгурия. Впрочем така беше първоначално и на "Герена" където игрището до къшичката-съблекалня беше също сгур.
Тогава почнаха да се градят насипите и да се оформя овала на стадиона. Татко ме е водил в неделя когато хиляди левскари даваха доброволен труд за строежа на стадиона си.
Така че съм била очевидка на мнго неща, за разлика от теб.
Разбира се, че съм живяла и преподавала в Германия. Има ли нещо осъдително в това. И сега, макар да съм пенсионерка, ходя понякога като гостуваш доцент на хонорар там.
Аз не "мрънкам" за Разград а само констатирам факти и се информирам от медиите. Недоумявам само с какво толкова си се "влюбил" в Кирил Домузчиев и проекта му, та го защитаваш по-добре от личните му адвокати.
Пак повтарям, чети написаното от мен внимателно! Да съм казала, че "Левски" плаща наем за стадиона си. По времето на соца всички стадиони в София с изключение на 2 бяха ведомствени. Стадион "Славия" беше към ГУСВ, стадион "Народна армия" към МНО, стадион "Раковски" към МВР, стадион "Академик" към Министерството на просветата, стадион "Септември беше общински към III район ако не се лъжа и после и той мина към МНО.
Само 2 стадиона бяха дадени за безвъзмезно ползване на клубовете си - това беше "Герена" на сините и стария стадион "Локомотив" на Локо София. Говоря за стария стадион, който се намираше в ляво от жепе прелеза на пътя към Слаботоковия завод, там където минаваше автобус 87. И на този стадион съм ходила като са играли Локо и Левски. За новия в "Надежда", който се построи по-късно знам че бесех също ведомствен към Министерството на транспорта. А впоследствие мина на издръжка на общината.
Въз основа на предоставени документи Лицензионната комисия на БФС изменя издадения лиценз на "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД, както следва:
Наименованието "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - "ПФК ЦСКА-СОФИЯ" ЕАД

Потребителски аватар
sslevski
Мнения: 3111
Регистриран на: 30 май 2009 16:07
Контакти:

Re: Окончателно: Спас Русев си тръгва от Левски

Мнениеот sslevski » 23 фев 2017 23:41

Никога не бих дал Х лв. ей така за спорта.Бих ги дал за дете в нужда,но сега,когато трябва да спася клуба,с който съм израстнал ще наруша принципите и ще помогна за оцеляването на клуба.Тук не трябва дай за да се случи нещо.Тук трябва да се даде ако си решил и наистина го искаш,защото "изсмукано от пръстите" го гледаме този филм всяка година и не води до нищо хубаво.
Така че хората ,които не могат да помогнат финансово могат да помогнат с присъствието си.Така,че всички на стадиона!!!
[wrapimg=]http://media.giphy.com/media/3EAKx3B7pIkygglk7C/giphy.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Окончателно: Спас Русев си тръгва от Левски

Мнениеот Кашчей » 23 фев 2017 23:52

galina4 написа:
Кашчей написа:Галина, пишеш така, в единствено число, все едно си била свидетел в съзнателна възраст на първото райониране :twisted:
Къде живееш ми е все тая (беше писала, че си в Германия преди година), но от София трудно се вижда нещо, което е по-далеко от носа на софиянец..рядко си го наскачате тоя нос и надскочилите го са качествени!
Не разбрах кой клуб по времето на соца е плащал наем и как вие плащате на СГО сега, но мрънкаш за Разград, че само 14 хиляди била концесионната такса. Сигурен съм, че и си запозната изцяло с клаузите на договора и знаеш задълженията и на двете страни по него. Във вашият случай, взривяването на сектор А влизаше ли в договорката, или беше инициатива за харесване, защото аз не прочетох и едно мнение на левскар против това взривяване на сектора-всички бяха на върха на рогата на елена от радост, че ще имате страхотен сектор!


Не съм казала, че съм била свидетелка на първото райониране! Защо извърташ нещата? Това са факти, има все още и живи свидетели. Баща ми почина за жалост преди години. Той беше жив свидетел. Но ме е водил на тренировки на левскарите като бях малка и помня, че се качвахме на трамвай # 6 при кино Г. Димитров (Профсъюзния дом тогава) и слизахме на кръстовището с Витошка. Там сред казармите и на едно игрище тренираха левскарите, понякога се играеха и мачове. На игрището "Динамо" на последната спирка на трамвай # 1 баща ми ме е водил няколко пъти. То не беше и стадион, защото на трибуната имаше 3-4 реда пейки и терена беше сгурия. Впрочем така беше първоначално и на "Герена" където игрището до къшичката-съблекалня беше също сгур.
Тогава почнаха да се градят насипите и да се оформя овала на стадиона. Татко ме е водил в неделя когато хиляди левскари даваха доброволен труд за строежа на стадиона си.
Така че съм била очевидка на мнго неща, за разлика от теб.
Разбира се, че съм живяла и преподавала в Германия. Има ли нещо осъдително в това. И сега, макар да съм пенсионерка, ходя понякога като гостуваш доцент на хонорар там.
Аз не "мрънкам" за Разград а само констатирам факти и се информирам от медиите. Недоумявам само с какво толкова си се "влюбил" в Кирил Домузчиев и проекта му, та го защитаваш по-добре от личните му адвокати.
Пак повтарям, чети написаното от мен внимателно! Да съм казала, че "Левски" плаща наем за стадиона си. По времето на соца всички стадиони в София с изключение на 2 бяха ведомствени. Стадион "Славия" беше към ГУСВ, стадион "Народна армия" към МНО, стадион "Раковски" към МВР, стадион "Академик" към Министерството на просветата, стадион "Септември беше общински към III район ако не се лъжа и после и той мина към МНО.
Само 2 стадиона бяха дадени за безвъзмезно ползване на клубовете си - това беше "Герена" на сините и стария стадион "Локомотив" на Локо София. Говоря за стария стадион, който се намираше в ляво от жепе прелеза на пътя към Слаботоковия завод, там където минаваше автобус 87. И на този стадион съм ходила като са играли Локо и Левски. За новия в "Надежда", който се построи по-късно знам че бесех също ведомствен към Министерството на транспорта. А впоследствие мина на издръжка на общината.


Благодаря за историята :)
Имам обаче въпрос: След като Левски не плаща нищо на СГО за стадиона, с какво право държиш сметка на Лудогорец?! Това си е проблем на Разград, не на София! Отношенията Община Разград-Лудогорец не обясняват и не оправдават безумното управление на Левски в последните 10-15 години. Ще ми е безкрайно интересно да видя как фенове, като тези от СЗ, ще наложат на Домусчиев, че трябва да им плаща, за да не му провалят мачовете.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
sslevski
Мнения: 3111
Регистриран на: 30 май 2009 16:07
Контакти:

Re: Окончателно: Спас Русев си тръгва от Левски

Мнениеот sslevski » 24 фев 2017 00:04

Относно срещата днес.Видях много интелигентни хора и не чак толкова.НЕ се разединявайте хора.......обединявайте се.
На мен лично човека Красимир Иванов ми хареса.Надявам се да не съм се подвел,но човека си разбира от работата и обича клуба до някаква степен.За мен той има място да продължи да работи.Относно настоящия собственик Спас Русев мисля,че този човек не обича футболния клуб.Не може при тия милиони да не дадеш и една стотинка от джоба си ,нито една.За мен такъв човек няма работа на Герена. Всичките гнусни лъжи,които изговори са факт,че той излага на първо място сам себе си и след това и клуба.Имаше човек от публиката забравих му името,който каза че притежава 400 акции,но за Левски дава всяка година 800 лв.Неговия въпрос беше,кой друг акционер дава пари два пъти повече от акциите.За жалост нямаше такъв.Русев даде 20% от акциите на Боримиров.Питам защо?Да не би батко Боре да започне да дава пари?Отговора е НЕ.Както Русев така и Боримиров искат да вземат преди да са дали.Темата е дълга,но Русев няма да се върне,а и да се върне той поне в това отношение не излъга и каза :Пари за Левски няма да дам.Да няма да има така наречения модел бащица,но и за шест месеца да не дадеш и стотинка,еее тука вече си мисля че собственика ни е чорбар.Цялата работа смърдеше още с назначаването.С празните обещания,с назначаването на погрешните хора,с бягството на треньора и т.н. и т.н.
[wrapimg=]http://media.giphy.com/media/3EAKx3B7pIkygglk7C/giphy.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22575
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Окончателно: Спас Русев си тръгва от Левски

Мнениеот NOMER14 » 24 фев 2017 00:10

Наистина в тия случки напоследък човекът Красимир Иванов прави добро впечатление.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта