ППЛ: Левски (София) - Верея (Стара Загора) / 4:0 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
PSvilenov
Мнения: 2338
Регистриран на: 26 юни 2015 18:41
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Верея (Стара Загора) / неделя / 19

Мнениеот PSvilenov » 29 авг 2016 18:46

futbolqga написа:
PSvilenov написа:
Ицо Секса написа:Аз бях един от хората които недоволстваха от смяната на С.С. , но признавам грешката си. Л.П. започна да прави това което правеше през първия си престой(полага основите), а дали той ще доизгради или някой друг, няма много значение, стига позитивната градация в играта на отбора да се запази.

Добре де, колега как ще няма значение ? Та Люпко научи Сашо Циганина от дясно да стой като хората най накрая ... Взе едва ли не посредствен защитник на Славия и го научи така да застава и да скача на шпагати , че за 5 мача вчера едва за пръв път направи грешка с едно нарушение към края. Петев и в националният го викна . Франсис Нар дето качества има , ама с тая лакомия как пилеше нервите на всички фенове сега е основна фигура в тия разигравания на къс пас дето се коментират . Адениджи кво се оказа? В пъти по добър от Христов , ама трябва акъл да се види това на тренировките . И в защита и в атака Петрович ги учи на едно много високо ниво . Ето за пример в момента както всеки се оплаква , че след 2;0 сме заспали , Петрович излезна и отново най искрено и директно си каза ( а и се видя повреме на мача ) , че беше бесен и не спря да им крещи да не се отпускат . Е такъв треньор ни трябва - при 4 : 0 пак да им намира грешки и да ги корегира . И последно - относно тия разигравания в наказателонто с едно докосване ако някой се опитва да препише на Стоев заслугата мога само да му препоръчам да гледа мачовете отново и да види къде започват да се получават. Първият кръг на Герена с Монтана и още тогава за незаслепените фенове се видя как Люпко почва да оформя отборът в правилната насока .

Колега, ще ме извиняваш, ама наистина ли твърдиш, че Алвеша "стои като хората"? Това момче и Сър Алекс не може да го оправи.

За защитата - миналата година с инвалиди като Карнер и Белаид имахме най-добрата защита в А група (при това с разлика пред останалите). А Пиргов как реши, че е посредствен, нямам представа. Колко мача на Славия гледа миналия сезон (ама честно)?

Адениджи и на мен ми харесва - показва прогрес, определено. Но хайде да не се изхвърляме - вкарал е 2 гола в 5 (даже 7, ако броим тези с Марибор) мача. Не е, като да ни носи на гръб. Венци миналия сезон вкара 8 гола в 15 мача.

А това, че Петрович им крещи да тичат, а играчите си правят каквото им е кеф, не знам как го отчиташ, като позитив. За мен това е нещо, което заслужава да му се обърне сериозно внимание и ако трябва спортния директор да направи това, което Наско правеше в съблекалнята, по времето на Мъри.

Иначе, отново ще се повторя, аз също съм доволен от играта ни в последните 3 мача. Но, както и в другата тема, просто ми се иска да подчертая, че би било добре да не летим в облаците, защото неща за оправяне има повече от достатъчно и трябва да продължава да се работи здраво, а не да си мислим, че сме Барса. Стискам палци на сърбина и на момчетата, да продължават да показват добра игра, гарнирана с желаните резултати.

Първо да кажа , че не се изхвърлям и съм стъпил на земята относно мнението ми за отбора . Ако звучи малко по надъхано може би е защото когато всички плюеха Люпко още след вторият кръг и му се искаше масово оставката , аз бях от малкото хора дето регистрираха сериозните промени в отбора и виждах разликата .
Сашо е най-слабото звено в отбора, факт . Никога не съм го харесвал , беше си глупак в Черно Море , сега при нас не е надградил особено . Направено ми беше впечатление в едно клипче в началото на сезона от ЛЕВСКИ ТВ как Петрович обяснява на Александров като на първолак елементарно как да застава и кога да скача за топката . От чисто фенско любопитсвто наблюдавам играта му след въпросното клипче и не мога да не кажа че има подобрение . Да , още оголва зоната си понякога и да, тактически не е особено умен , но със сигурност е по добър от миналият сезон . Преди не можех да го понасям , сега ми е малко по спокойно като се атакува през неговата зона .
Белайд (поне последният сезон ) и Карнер на мен ми се нравеха доста . Тунизиецът си изчисти играта много . Там Стоев си признавам, че свърши добра работа с него . Карнер имаше класата , но беше разсеян понякога .При един треньор като Люпко щяхме да го видим далеч по концентриран и отдаден (както виждаме Пиргов и Александров в момента ) . И все пак и двамата защитници отидоха в никак лоши отбори след Левски което говори достатъчно .
Адениджи е вкарал по малко за Левски от Христов , ок факт . Само , че не говорех просто затова . За мен е много по добър и интересен футболист. Ротацията с Краев , Аниете, Адениджи и Нар е нещо ново което се получава и действа с пълна сила последните 2 , даже 3 мача . Повечето интересни неща да не кажа , че започват с комбинация с Тунде-то . Натрупа и доста асистенции освен 3те гола този сезон . Христов от друга страна не бих казал , че не е подвижен , но е тромав и забавя атаките адски много . Всяка по изострена предпоставка за положение той я затваря сам тъй като се бави . Разполага с Арсенал от точно един финт който понякога се получава , а комбинирането с него е адски мъчително за колегите му в атака . Помня с Марибор в София Аниете като му я пусна изгодно и той загуби топката как бяха фокусирали отчаяния поглед на испанеца .
Защо отчитам за позитив , че Люпко вдигна кръвно докато се караше на Костадинов и компания че са мърди през второто полувреме ли ? Ами защото за справка от по миналият сезон дето играхме във втората половина и разполагахме с Домовчийски , Аниете , онзи от Турция крилото под наем забравих му името и редовно биехме с подобен резултат Стоев излизаше и казваше как е доволен , как всичко се е получили , всички били идеални и така нататък. Някакви фрази дето си ги мисли на момента тъй като и той се чуди какво да каже . Люпко пък всеки кръг излиза и казва нещата каквито са. Аз бих искал точно такъв треньор - отборът да ги съсипва цял мач и той пак да изтъква негативите за да няма следващият мач отново подобни изпълнения. Направи ми впечатление , че го питаха (отново в канала на ЛЕВСКИ ТВ го гледах това , не знам дали е отразено в спортните сайтове) дали се е примирил , че селекция няма да има и ще разчита на това което има . Той категорично каза ,че не се е примирил и селекцията се извършва цял сезон . Каза ,че очаква други футболисти и не е доволен от ръководството че не са успяли да му доведат играчи . За мен това е един треньор - една фигура на която думата му трябва да се слуша и желанията му да са приоритет . Треньорът е този който прави разликата и Люпко е човекът за Левски . Няма нужда от поредната кукла на конци (както беше с Ясен Петров ) която да бъде разигравана или някой скромен човек като Стоев дето се чуди къде е попаднал .

Потребителски аватар
wilge
Мнения: 3154
Регистриран на: 26 май 2010 10:43
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Верея (Стара Загора) / неделя / 19

Мнениеот wilge » 29 авг 2016 21:22

Serafim написа:Мисля много неща ще станат ясни с този така разискван нов собственик. Ако наистина ще е едноличен, а не бушон и ако наистина мисли да инвестира време и пари в Левски, най-логичното е да остави Люпко. При все, че такъв почерк, такава резултатност и активност в двете фази не помня от колко години не е имало.

Мъри сам беше казал, че Люпко му е бил ментор и се е учел от него. Дори би следвало Топчо да попива сега всичко от него. Който се е докосвал до маниерите на работа на сърбина знае, че тоя човек го разбира футбола. Разбира се не всичко ти се получава, нали имаш съперници, които също се опитват да те победят. Обаче пробва варианти, докато се получи. Ето това е разликата със Стоев. Той можеше години да си крета така - с един и същи състав, никакво разнообразие, никакви ротации.
Майстора се нагажда според наличните футболисти. Единствено му липсва една типична 10-та от преди десетина години. Играч, който може с един пас да матира защитата и да реши мача. Може би Бедоя щеше да е много полезен на сърбина, защото по цял мач не спираше, а и имаше поглед върху играта. Краев също не е такъв футболист. Дори си мисля, че Люпко ще го превърне в т.нар. "box to box" халф, който да играе в двете фази на играта, в зависимост, къде го завири ситуацията. Халф, който да може да бележи от разстояние, да разиграва, да влиза на шпагати, да играе за високи топки.

Да, но Мъри си имаше тефтерче и не само попиваше от Майстора, но най- стриктно си записваше всичко и после го учеше. Добре се е научил, спор няма. Въпросът е дали Топчо попива всичко от Люпко, или подобно на един друг си мисли, че знае всичко? Чувам, че бил сърдит, бил нещо недоволен, пък и злите езици шушукат, че трудно възприемал. Аз разчитам на интелигентността на Букарев, но той някак си стои в сянка. Лошо е ако сам се отдръпва, ако умишлено го изолират това ще го амбицира да се докаже. За умен човек това не би било проблем. Особено при конкуренцията на тъпо парче. Колкото до типичната десятка- Бедоя едва ли би свършил работа, въпреки че липсата му се усеща. По- скоро играч тип Бардон или Дарко. Бедоя може да разиграва, но да играе за високи топки, да влиза на шпагат и на бележи от разстояние не може. Няма физически данни. Нека мине утрешния ден. Може пък да има по- голяма яснота.

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23086
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Верея (Стара Загора) / неделя / 19

Мнениеот W84me » 29 авг 2016 22:15

Кюрда с право ги бие! Левски вкарва 4 безответни и се говори за смяна на треньор, собственост, селекция, Венци Христов... Отбора на Домуза прави равен, но новината почва по коренно различен начин : " Дерменджиев сигурен в поредната титла на Лудогорец" ...
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
futbolqga
Мнения: 2807
Регистриран на: 11 май 2009 17:11
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Верея (Стара Загора) / неделя / 19

Мнениеот futbolqga » 29 авг 2016 22:20

PSvilenov написа: Адениджи е вкарал по малко за Левски от Христов , ок факт . Само , че не говорех просто затова . За мен е много по добър и интересен футболист. Ротацията с Краев , Аниете, Адениджи и Нар е нещо ново което се получава и действа с пълна сила последните 2 , даже 3 мача . Повечето интересни неща да не кажа , че започват с комбинация с Тунде-то . Натрупа и доста асистенции освен 3те гола този сезон . Христов от друга страна не бих казал , че не е подвижен , но е тромав и забавя атаките адски много . Всяка по изострена предпоставка за положение той я затваря сам тъй като се бави . Разполага с Арсенал от точно един финт който понякога се получава , а комбинирането с него е адски мъчително за колегите му в атака . Помня с Марибор в София Аниете като му я пусна изгодно и той загуби топката как бяха фокусирали отчаяния поглед на испанеца .
Защо отчитам за позитив , че Люпко вдигна кръвно докато се караше на Костадинов и компания че са мърди през второто полувреме ли ? Ами защото за справка от по миналият сезон дето играхме във втората половина и разполагахме с Домовчийски , Аниете , онзи от Турция крилото под наем забравих му името и редовно биехме с подобен резултат Стоев излизаше и казваше как е доволен , как всичко се е получили , всички били идеални и така нататък. Някакви фрази дето си ги мисли на момента тъй като и той се чуди какво да каже . Люпко пък всеки кръг излиза и казва нещата каквито са. Аз бих искал точно такъв треньор - отборът да ги съсипва цял мач и той пак да изтъква негативите за да няма следващият мач отново подобни изпълнения. Направи ми впечатление , че го питаха (отново в канала на ЛЕВСКИ ТВ го гледах това , не знам дали е отразено в спортните сайтове) дали се е примирил , че селекция няма да има и ще разчита на това което има . Той категорично каза ,че не се е примирил и селекцията се извършва цял сезон . Каза ,че очаква други футболисти и не е доволен от ръководството че не са успяли да му доведат играчи . За мен това е един треньор - една фигура на която думата му трябва да се слуша и желанията му да са приоритет . Треньорът е този който прави разликата и Люпко е човекът за Левски . Няма нужда от поредната кукла на конци (както беше с Ясен Петров ) която да бъде разигравана или някой скромен човек като Стоев дето се чуди къде е попаднал .

Явно просто мнението ни се различава. За мен Христов е много по-завършен играч от Адениджи, във всеки един компонент на играта, за който можеш да се сетиш - Адениджи, поне още една година му трябва, докато се научи на елементарни тактически елементи от играта.

За Костадинов, малко ми преиначаваш въпроса. Не те питам, защо им се кара. Питам те, какъв треньор е този, спрямо когото играчите му не проявяват елементарното уважение, поне да не му теглят майни, докато са на терена? Но според мен, това си има и обяснение, което ти пак отчиташ, като позитив. Хубаво искаш да ги критикува играчите, ама на тях май взе да им писва да ги плюе. Той беше започнал, още преди да дойде в отбора, а сега реши да продължава. То градивната критика е хубаво нещо, ама трябва ли като пyтка да реве по медиите, вместо да го каже на момчетата очи в очи, в съблекалнята?

А с това постоянно реване за селекция, какво мислиш, че ще постигне? Ти ако си играч, и треньорът ти постоянно реве, че си некадърен и трябва да се вземе някой, да те замести - какво ще ти е мнението за този човек?

Потребителски аватар
PSvilenov
Мнения: 2338
Регистриран на: 26 юни 2015 18:41
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Верея (Стара Загора) / неделя / 19

Мнениеот PSvilenov » 29 авг 2016 22:23

Специфично за Костадинов и на мен ми е леко странно защо всеки мач се чува Люпко да му крещи като вече втори сезон се вижда , че е доста добър футболист и прави нещата правилно . Относно селекцията обаче - съгласен съм , че трябват играчи . Та то ние излизаме с едни 11 и на пейката реален вариант за разнообразяване на играта няма . Нормално е да се искат повече футболисти .

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Верея (Стара Загора) / неделя / 19

Мнениеот metodito » 29 авг 2016 23:40

Аз ще ви кажа защо Люпко вика на Костадинов. Моята версия. Което въобще не значи, че се доближава до истината. Мечката е станал любимец на Люпко. Всеки треньор обича така да се заиграва с лидера, а Костадинов е лидер! Благодаря на Стоев, че го доведе в "Левски". Не, Мечката не е Влади Гаджев. Той има потенциала да се превърне в по-важен футболист за нас от Гаджев. Георги е работна пчеличка, подобно на Владо... от добрите му времена. Георги има къде да расте тепърва. На Владо сякаш му писна да го обвинява Гонзо, феновете, кой ли не, за неуспехите на "Левски". Но, ако си капитан на "Левски" трябва да знаеш, че ще е така, защото това е най-взискателната публика в България. Та... малко иначе ми е непонятно това как Георги пипа по главата Майстора все едно е някакво дете, но си личи, че има връзка между тях. ;) Майстора знае на кого да заложи. Лично аз харесвам повече Прохазка, като спортни качества, но Георги си е българче... Не знам.
Що се отнася до Мъри... Не му пожелавайте злото, защото да искате да се върне в нашата помийна действителност е точно това. На първо време, той трябва да се премести на Запад. Парите са си пари, но ако иска нещо повече от това - или в Русия или в централна Европа - Чехия, Австрия, нещо такова. За мен неговият потенциал е по-голям от Астана. Да се върне тука? Как точно ще развие този потенциал. В Първа Домус лига?

Потребителски аватар
levskarcheto96
Мнения: 453
Регистриран на: 01 юни 2014 14:40
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Верея (Стара Загора) / неделя / 19

Мнениеот levskarcheto96 » 30 авг 2016 00:02

Единствената забележка, която може да се отправи към Костадинов, е, че много често опропастява чисти голови положения. Почти винаги, когато топката се центрира в противниковото наказателно поле, той я отиграва, сякаш това се изисква от него. Поне да го правеше успешно, окей, съгласен съм, но той пропуска 4 от 5 ситуации, ако не и повече, а това се набива на очи... Иначе като изключим това, останалата си работа я върши почти по перфектен начин.

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2665
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Верея (Стара Загора) / неделя / 19

Мнениеот Der Schmarotzer » 30 авг 2016 11:13

В момента Левски има няколко човека, които са пердета и играят на кръв всеки мач - Йорга, Веско, Прохи, Костадинов и Аниете. Бодичека го изключвам, защото и главата не го слуша, много е проблемен и един умен нападател го прави за смях. Костадинов има два проблема: няма пас тип Дарко (то не е и негова работа, макар той да иска да е негова) и прави много ненужни и излишни нарушения, които при хванат съдия решават мача, а отсега нататък това ще се случва доста често в ущърб на Левски. Трябва много сериозно да поработи върху това. Ако успее да сведе до минимум тези грешки, играта му ще има голям скок в положителна насока. Вероятрно той е един от лидерите, и в съблекалнята, и на терена, защото по време на мачовете се вижда, че всички го слушат. Момчето е много интелигентно и успява да настрои и другите на своята вълна. Прохи е типичен средноевропеец с немска закваска - каквото му е казано го прави както трябва, бурмичката без която не може нито една машина. Аниете е играч тип Марадона и Меси (не го сравнявам с тях, а само ги давам за пример) ефективността му ще се повиши в пъти, ако му се даде свобода да оперира в предни позиции както той реши за добре. Чувства играта без значение кой е противникът. Не е рисков играч, което е голям плюс за него. С още един с неговия футболен интелект, може да ви се стори странно, но такъв в Левски има и това е Адениджи (трябва му само още малко тактическа подготовка и самочувствие) Левски в България няма да може да бъде спрян. Венци Христов е стигна тавана си - той няма манталитет за играч на Левски. При този състав за резерва става, но за титуляр не. Сега за Люпко. Аз също бях и сега не съм очарован от неговото назначаване, но наистина вдигна отбора. При него обаче водещите са индивиуалностите, а не отборната игра. Така беше и в Звезда, така беше и в Левски при първия му престой, така беше и в Литекс. Ако се иска развитие на отбора до средното ниво на европейския футбол (за повече няма пари, няма и да има) трябва да се търси друг треньор. Според мен и Стоилов не е вариант. Трябва някой от големите имена, които вече са или на възраст или по някакви други причини са извън топ отборите. Така направиха в Гърция и Турция + пари и си вдигнаха нивото на футбола. Да не забравяме, че там работеха и Юп Дервал, и Кристоф Даум, и още ред други. Един Юп Хайнкес би свършил огоромна работа с няколко интелигентни млади момчета около себе си - такъв е треньорът на Дунав и ръководител в Левски, който да се интрересува не от това как да покрие дълговете си от хазарт и от Коце Маца, а от развитие наистина в спортно-технически план с най-съвременните методики. За школата да не отварям дума. Човекът, който изгони от Левски Ян Деркс, според мен, няма работа на Герена, а го гласят за ръководител....
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: ППЛ: Левски (София) - Верея (Стара Загора) / неделя / 19

Мнениеот Player » 30 авг 2016 11:40

Точно такива мачове като този на Герена обичам да гледам. Не знам защо масово хората са на стадиона срещу силни съперници, а пропускат такива. Най-хубавото е да отиваш с нагласата на мач, че ще се забавляваш и ще видиш точно това което очакваш. Победа с много голове, много положения пред противника и почивен ден за вратаря ни. Много по-добре е от равностоен мач със силен противник в който има малко положения, нерви и много дебнене и накрая може да си ходиш с горчилка.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: TristaNNN и 51 госта