Как заобичахте "Левски" и защо ?

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Adrian Monk
Мнения: 807
Регистриран на: 26 сеп 2010 10:47
Контакти:

Re: Как заобичахте "Левски" и защо ?

Мнениеот Adrian Monk » 01 авг 2016 11:09

Роден съм в Пловдив, но от 1958 година живея в София. Най-ранните ми спомени, свързани с футбола са, че баба ми работеше в един пловдивски ресторант в центъра, аз стоях при нея, защото нямаше кой да ме гледа, а снабдителят беше от „Локомотив“ и всеки път, когато караше продукти за ресторанта, ми казваше „Само Локо“ и аз отговарях „Само Локо“... :oops: За мое оправдание трябва да кажа, че футболните ми познания бяха в зародишен стадий (все пак нямах 4 години) – също като познанията на едно детенце в София, което години по-късно ние – по-големи момчета попитахме от кой отбор е, а то ни отговори: „Аз не съм от отбор, а от детска градина“... 8-)
Научих се да чета още на 4 години. В интерес на истината, никой не ме е насилвал да го правя – просто ми беше много интересно. Иначе родителите ми и техни приятели си умираха от смях, когато аз важно четях пред тях на глас статии от вестник „Работническо дело“, без да вдявам и 10 % от написаното... :lol: Отклоних се, по темата: Още помня класирането, когато започнах да чета спортните новини във вестника: 1. „Левски“, 2. ЦДНА и т.н. ...Казах си – явно „Левски“ е най-силен, ще бъда от „Левски“. ;) Баща ми (лека му пръст) също беше левскар, но не ми е влияел, докато децата във входа бяха от „Славия“ (кварталът около Руски паметник е славистки квартал, или поне преди години беше такъв). След някой и друг месец класирането във вестника се промени: 1. ЦДНА, 2. „Левски“... но аз вече бях направил своя окончателен избор. :) Иначе в класа от началното училище левскари и цесекари бяхме приблизително равен брой (с един-двама повече бяхме левскарите), имаше едно момче от „Спартак“ (София) и едно - „безпартийно“. Редовно правехме мачове помежду си „Левски“ - ЦСКА с променлив успех. Помня, в нашето училище (41-о „Патриарх Евтимий“) тогава учеше (1 година по-голям от мен) Стефан Орманджиев. Първият мач на „Левски“ (заведе ме баща ми), който съм гледал изобщо, беше срещу „Берое“ - през 1962 година на стадион „Васил Левски“ (нашият нов стадион още не беше завършен). Мачът завърши 2:2, а най-смешното беше, че отначало не бях сигурен кой от двата отбора е „Левски“, защото тогава (така си спомням) нашите играха с жълти фланелки и червени гащета... 8-)
П.П. Не съм предполагал, че някога в този свой живот ще се съглася по какъвто и да било въпрос с Кире Динамото, но мисля, че в случая той е напълно прав... 8-)
"... Знаете, че преди победата на деветосептемврийската революция в спорта и най-вече във футбола преобладаваха буржоазно-фашистки елементи. Народната власт не можеше да допусне това. Затова създадохме нашия ЦСКА". Д. Джуров

Потребителски аватар
Jürgen
Мнения: 3744
Регистриран на: 12 яну 2013 18:21
Контакти:

Re: Как заобичахте "Левски" и защо ?

Мнениеот Jürgen » 01 авг 2016 11:27

Ми не съм сигурен, но май беше когато бях малък и с баба ми гледахме Левски-ЦСКА, тя е от ЦСКА, а аз исках единия да е за единия отбор, другия - за другия и така :lol: . Пък и по това време харесвах много жълтото(и все още) и когато Левски играеха в жълто се радвах.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14196
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Как заобичахте "Левски" и защо ?

Мнениеот damyanov1963 » 01 авг 2016 11:52

Аз заради Гунди. Баща ми беше локомотивец и ме водеше на мачове на локото, но тогава навсякъде и всички говореха за един Гунди, като за някакъв Бог. Първият мач, който гледах м/у Левски и Локо, Левски победи с 3:1, като Гунди вкара третия гол в самия край на мача(тогава имаше лаф - Пазете Гунди в последните секунди) и тогава твърдо реших, че съм ЛЕВСКАР!
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3984
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: kiril.a.d

Мнениеот Странджата » 01 авг 2016 12:39

Трудно е да се пише за Левски без да се споменава ЦСКА. Важното е да е с уважение. Както виждаш, не малко е трябвало да избират между двата отбора. Така е навярно и сред вас.
Аз не си спомням защо и как към станал от Левски. Мога само да гадая - или както се казва днес - да си въобразявам (пиша) история.
Като малък в Казанлък имаше два отбора - Шипка и Розова долина. Шипка бяха военни - отборът на Завод 10 - военния. Аз бях от Розите. В България също имаше военен отбор - ЦДНА. И имаше Левски.
Спомените ми не са свързани чак толкова с това, колкото с факта, че в Казанлък имаше много локомотивци - заради Спиро Дебърски. И като малък на лагер в Паниците ми тъпкаха устата със суха трева само и само да кажа- Само Локо. Интересно, че никой не ме е насилвал да казвам Само ЦДНА.
После - след ранното детство изборът да бъда от Левски започна да обраства със смисли. Днес мога да изтъкна много причини, но нито една от тях не е била действителна тогава, когато съм избрал да бъда левскарче.
И още нещо - трябва да се разграничава изборът на Левски от ставането левскар. Не можеш да си станал левскар без противоборството с ЦДНА, после ЦСКА, сега Господ знае кой ...
Та така - респект за цесекарите, но както се казва метафорично - кръвта ни е синя ...

Потребителски аватар
СиняВарна
Мнения: 51
Регистриран на: 17 мар 2015 15:24
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Как заобичахте "Левски" и защо ?

Мнениеот СиняВарна » 01 авг 2016 12:49

Четвърто поколение Левскар,от дете, недоумявах баща ми как гледаше по телевизията хора да бягат след топка. Заведе ме на мач Черно Море-Левски 1:4, бях с една червена шапка в сектора за гости, вечерта по новините видях тази червена шапка и бях много въодушевен. Запалих се. За една Коледа баща ми ми подари шалче, и до ден днешен ходя на мачове само с него. От училище бягах да ходя на Спартак - Левски и Черно Море - Левски... после последва и приказката през 2005-2007, Учих в София и не изпусках мач на Сините, сега отново съм във Варна и когато мога, ходя... Любовта към този отбор е нещо необичайно, сякаш се раждаш с нея...
"Кажи им, че има една страна България, и в тази страна България има един отбор Левски, може и да не са чували за него, в този отбор съм се родил и в този отбор ще умра"

Потребителски аватар
Мистри
Мнения: 3620
Регистриран на: 19 май 2012 16:48

Re: Как заобичахте "Левски" и защо ?

Мнениеот Мистри » 01 авг 2016 14:09

Естествено потомствен Левскар.От някъде 62ра или 63-та година ми е първият мач.Със Славия.Баща ми ме заведе.
В квартала / трудно може да се нарече така карето между гара Перловец , канала , Графа и Патриарха, но така му викахме/, всички "туземци" бяхме от Левски.
"Столичаните"- предимно от онези, защото бяха все докарани по партийна линия в София-кой висш военен, кой в цк ,...
Та не съм заобичал Левски, родил съм се Левскар.
Изображение


Изображение

КРАСОТА ВЯРА БОРБА
Мнения: 2742
Регистриран на: 18 окт 2010 07:32
Контакти:

Re: Как заобичахте "Левски" и защо ?

Мнениеот КРАСОТА ВЯРА БОРБА » 02 авг 2016 05:47

bnborisov1 написа:
veni__85 написа:Пускам тази тема , защото ми е много интересно как съфорумниците са станали фенове на най-обичния от мен отбор.Първо ще помоля феновете на ЦСКА да не пишат тук!

Лично аз станах фен на Левски след един мач който се играеше 23.09.1994, това беше първото дерби което аз гледах. Тогава бях на 9 години и колкото и смешно да звучи си казах, че който победи него ще подкрепям. От тогава съм фен на Левски и не съжалявам.

ама чакай! по интересно е защо ти трябва да избираш м/у Левски и ЦСКА а не Спартак Плевен
ей по този въпрос ако можеш да кажеш нещичко

иначе тези които живеят в София са ясни, по интересни са другите , и най вече тези от Варна, Бургас ( неказвам Пловдив щото там са много малко родените в Пловдив де)

Когато София става столица.Пловдив и Стара Загора са по-големи градове.Населението на двата града се е увеличило около 15 пъти.Сотлицата е нарастнала на 100.Не пиши глупости.Под тепетата рядко ще срещнеш фен на друг отбор.Дори Марица и Спартак имат повече привърженици от грандовете.По темата.Голям процент от левскарите е по наследство.

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: kiril.a.d

Мнениеот kiril.a.d » 02 авг 2016 10:14

Странджата написа:Трудно е да се пише за Левски без да се споменава ЦСКА. Важното е да е с уважение. Както виждаш, не малко е трябвало да избират между двата отбора. Така е навярно и сред вас.
Аз не си спомням защо и как към станал от Левски. Мога само да гадая - или както се казва днес - да си въобразявам (пиша) история.
Като малък в Казанлък имаше два отбора - Шипка и Розова долина. Шипка бяха военни - отборът на Завод 10 - военния. Аз бях от Розите. В България също имаше военен отбор - ЦДНА. И имаше Левски.
Спомените ми не са свързани чак толкова с това, колкото с факта, че в Казанлък имаше много локомотивци - заради Спиро Дебърски. И като малък на лагер в Паниците ми тъпкаха устата със суха трева само и само да кажа- Само Локо. Интересно, че никой не ме е насилвал да казвам Само ЦДНА.
После - след ранното детство изборът да бъда от Левски започна да обраства със смисли. Днес мога да изтъкна много причини, но нито една от тях не е била действителна тогава, когато съм избрал да бъда левскарче.
И още нещо - трябва да се разграничава изборът на Левски от ставането левскар. Не можеш да си станал левскар без противоборството с ЦДНА, после ЦСКА, сега Господ знае кой ...
Та така - респект за цесекарите, но както се казва метафорично - кръвта ни е синя ...

Странджата и с теб съм съгласен, че е трудно да се пиша за един от двата отбора, без да се спомене другия - сигурно пред много е стояла тази дилема. Е, не пред всички, но не е тук мястото да разправям за моя избор...въпреки, че пред е бил избора, Славия или ЦСКА ;)
НО, Страндажата, аз съм любопитен човек и обичам да чета разкази, та прочетох почти всички ваши истории. И, ето кое не си разбрал в "забележката ми" - обидните квалификации, към противниковия отбор!!! - това не е ли за бан, според правилата? ;)
И Странджата, сега, няма "сега Господ знае кой..." - има официално записан/вписан ЦСКА-София и това е! И всички Литекси, Чавдари, Етрополски, ГМО-та...и тям подобни квалификации, попадат под ударите на точка 9 от правилника, за неправилно изписване името на даден отбор!!! - нали така? Правилник признава единственото ЦСКА-София за ЦСКА и като така, всички по правилника! - а не правилниците да се тълкуват по пристрастия и желания.
По желания...в кръчмата, кога лепиш банкноти по челата на оркестъра, да ти свирят по желание :lol: - ти, в механата на хъшовете, имаш ли оркестър? :) - шегувам се Странджа! - и не "нечистоплътно" ;) :)
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Потребителски аватар
Kris_men2000
Мнения: 2163
Регистриран на: 24 мар 2008 17:13

Re: Как заобичахте "Левски" и защо ?

Мнениеот Kris_men2000 » 02 авг 2016 13:23

bnborisov1 написа:
veni__85 написа:Пускам тази тема , защото ми е много интересно как съфорумниците са станали фенове на най-обичния от мен отбор.Първо ще помоля феновете на ЦСКА да не пишат тук!

Лично аз станах фен на Левски след един мач който се играеше 23.09.1994, това беше първото дерби което аз гледах. Тогава бях на 9 години и колкото и смешно да звучи си казах, че който победи него ще подкрепям. От тогава съм фен на Левски и не съжалявам.

ама чакай! по интересно е защо ти трябва да избираш м/у Левски и ЦСКА а не Спартак Плевен
ей по този въпрос ако можеш да кажеш нещичко

иначе тези които живеят в София са ясни, по интересни са другите , и най вече тези от Варна, Бургас ( неказвам Пловдив щото там са много малко родените в Пловдив де)


Грешиш много. Аз съм от Пловдив и от както се помня съм Левскар.Ела в Пловдив и виж по игрищата колко хора играят футбол на малки вратички с целите и съвременни екипи на ЛЕВСКИ.Та така ,че не си мисли ,че всички са от Локо и Ботев.Има много и то прекалено много левскари в Пловдив.
Левски е като заспал вулкан.Стои си там горе на върха величествен,кротък и заспал.Но изригне ли всички горещо се молят на Господ да ги пощади. БОГ ПРОЩАВА НО ЛЕВСКИ НЕ.

Потребителски аватар
shwepi
Мнения: 536
Регистриран на: 05 яну 2010 17:03
Skype: shwepi
Контакти:

Re: Как заобичахте "Левски" и защо ?

Мнениеот shwepi » 02 авг 2016 13:52

Дядо ми ме заведе на Левски - Ботев 1982 г.
39 PFC CSKA Sofia BUL 25 0 98 41 16 41 140 144 98 -4
:?:
147 PFC CSKA-Sofia JSC BUL 4 0 16 8 1 7 29 28 17 1
:!:


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 65 госта