Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот deepblue1963 » 19 юли 2010 09:17

BRAT4EDA написа:може да се вземе пример и то турчагите-задължително минимум 2 юноши титуляри в представителния отбор-колкото и да има връзкари ще се отсеят щото няма кой да ги търпи -това като за начало също е нещо ама на кой му дреме от бфс, то стадионите няма да има ще играем в чужбина-пълен смех :roll:

В Левски винаги е имало по повече от двама юноши в мъжкия отбор.Това не пречи на много фенове,след 7 сезона в Левски,все още да наричат Ж.Миланов-"Зетя",нали?.Да не говорим за Н.Михайлов.Понякога заприличваме на ЦСКА,които прогониха с ругатни и псувни Бербатов от Армията.Доколкото знам и сега има някаква задължителна бройка за юноши в мъжките отбори,ама файда...?Ха,докато напиша коментара,гледам едно "беройче" ли е "черноморче" ли е се събудило и си казало:"Я какъв хубав ден за плюене по Левски.Почвам веднага!" :o :o :o
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21487
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот metodito » 19 юли 2010 10:27

Сигурно някой ще ме плюе сега, но има много таланти в циганските махали. Момчета, които имат техника да ти скрият топката. Но много треньори са расисти. Аз познавам доста циглета, които просто не получават шанса. Говоря за Етър, а какво ли е в София. Просто като го видят и ... "Къде бе, манго?" Адски гадно.
Огнянов помня Мъри го пусна в три мача, той вкара три гола. Повече не го пусна. Чак с Челси мисля бе следващото и то от нямане къде. Видяхме какво направи. Вярно е обаче, че много от тях са недисциплинирани и неподлежащи на подчинение и непостоянни, но това се възпитава... На междуучилищните шампионати преди, помня, че отбора на циглетата, ако не спечели отиваше докрая почти винаги. Проблема им беше, че не си подават,ама и това се учи.
Гледах два мача на Бела Огнянов като беше там специално заради него. Използваха го на позиция, каквато не са го пробвали на Герена. Организираше играта на целия отбор и даваше пасове по конец.
А и едно такова дете да го вземеш от улицата, да се грижат за него, да му покажат кое е добро и т.н., то после ще играе по-настървено, отколкото някое презадоволено мамино синче, което родители с болни амбиции са вкарали в някоя школа.

Потребителски аватар
eelche
Мнения: 2125
Регистриран на: 08 сеп 2009 00:50
Местоположение: Havana,Cuba
Контакти:

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот eelche » 19 юли 2010 10:47

Evailo написа:Всички пропускате най-важното,а то е пред очите ви стига да помислите малко.
Матаматиката винаги е била най-точния аргумент и ето какво казва тя:
През последната година в Република България са родени приблизително 68 000 деца.
През 1970 год.,период в който са се пръкнали най-добрите ни футболисти,са родени 138 000 деца
.
Така,138 000 - 68 000 = 70 000 деца.(ЛИПСВАЩИ).По неофициална статистика 0,5% от децата имат качества за професионални футболисти.

СЕГА ДА ВИДИМ ДАЛИ СИ ОТГОВОРИХТЕ ЗАЩО ШКОЛИТЕ НЕ ПРОИЗВЕЖДАТ ДОСТАТЪЧНО КАЧЕСТВЕНИ ФУТБОЛИСТИ?!
Все пак ще разясня:
От 70 000 деца това прави 350 потенциални професионални футболисти на година.Поне 50% от тях никога няма да играят професионален футбол било то защото родителите им са имали други планове за тях,или не са попаднали в добра среда или са получили лоши контузии в ранна възраст или пък просто са били не достатъчно волеви и упорити(от последните познавам много и май имат най-големият дял.)
Това прави около 175 футболиста на година.От тях не повече от 2-3% са с класа и ниво над останалите.
Стигнахме до бройката от 4-5 футболисти от висок еталон НА ГОДИНА..Едно футболно поколение се разглежда в рамките на около 5 години.
Умножаваме 5 x 5 и получаваме 25 футболисти НА ПОКОЛЕНИЕ от нелоша европейска класа,която бихме могли да имаме в повече,ако раждаемостта в България беше като тази през 1970 година.
Ето това е истината в математика скъпи ми приятели.Не е нито в холандски треньори,нито в перфектни затоплени терени
.
BULLSHIT,защото нито Ицо,нито Любо или пък Емо са имали тези привилегии.Истината е,че нямаме достатъчно материал.Ако сега имахме раждаемостта през 1970,щяхме да имаме 2-ма Бербатовци,Мартин Петров-ци,Стилиановци,Манолевци,Рангеловци,Божиновци и т.н.


ЗАКЛЮЧЕТЕ ТЕМАТА СЛЕД ТОЗИ ПОСТ ! ! !
Поклон пред най-великия отбор на Левски 1963-1968!

"Смъртта не е най-голямата загуба в живота.Най-голямата загуба е това,което умира в нас докато сме още живи.НИКОГА НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ!"

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот deepblue1963 » 19 юли 2010 10:53

metodito написа:Сигурно някой ще ме плюе сега, но има много таланти в циганските махали. Момчета, които имат техника да ти скрият топката. Но много треньори са расисти. Аз познавам доста циглета, които просто не получават шанса. Говоря за Етър, а какво ли е в София. Просто като го видят и ... "Къде бе, манго?" Адски гадно.
Огнянов помня Мъри го пусна в три мача, той вкара три гола. Повече не го пусна. Чак с Челси мисля бе следващото и то от нямане къде. Видяхме какво направи. Вярно е обаче, че много от тях са недисциплинирани и неподлежащи на подчинение и непостоянни, но това се възпитава... На междуучилищните шампионати преди, помня, че отбора на циглетата, ако не спечели отиваше докрая почти винаги. Проблема им беше, че не си подават,ама и това се учи.
Гледах два мача на Бела Огнянов като беше там специално заради него. Използваха го на позиция, каквато не са го пробвали на Герена. Организираше играта на целия отбор и даваше пасове по конец.
А и едно такова дете да го вземеш от улицата, да се грижат за него, да му покажат кое е добро и т.н., то после ще играе по-настървено, отколкото някое презадоволено мамино синче, което родители с болни амбиции са вкарали в някоя школа.

Ми кой да ги открие?Хората за това си имат лица,наречени "скаути".А нашите клубове(всички без изключение) чакат децат да им дойдат в канцелариите!Е,така няма да стане!Трябва,така наречените "специалисти" да си надигнат задниците от удобните кресла и тръгнат по училищните първенства или каквито там други подобни.
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!

cerberr
Мнения: 21
Регистриран на: 16 юли 2010 16:15
Skype: suitablerlol
Контакти:

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот cerberr » 19 юли 2010 19:57

Моите уважения, но знаеш ли колко малко наистина добри таланти, могат да се намерят по такива училищни турнири? 1-2 деца на година максимум, и то ако се избират най - талантливите.

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот deepblue1963 » 19 юли 2010 20:05

cerberr написа:Моите уважения, но знаеш ли колко малко наистина добри таланти, могат да се намерят по такива училищни турнири? 1-2 деца на година максимум, и то ако се избират най - талантливите.

Дадох ги за пример просто ей така,без дълбок замисъл.Идеята ми беше,че трябва да се ходи и да се търси,а не да се чака да "падне от небето" и то точно в нашите канцеларии.
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!

cerberr
Мнения: 21
Регистриран на: 16 юли 2010 16:15
Skype: suitablerlol
Контакти:

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот cerberr » 19 юли 2010 20:06

deepblue1963 написа:
cerberr написа:Моите уважения, но знаеш ли колко малко наистина добри таланти, могат да се намерят по такива училищни турнири? 1-2 деца на година максимум, и то ако се избират най - талантливите.

Дадох ги за пример просто ей така,без дълбок замисъл.Идеята ми беше,че трябва да се ходи и да се търси,а не да се чака да "падне от небето" и то точно в нашите канцеларии.



Тук си прав. Едва ли талант Х, ще отиде в канцелария Y за да се пробва да играе в отбор Z.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: veni__85 и 39 госта