ЛК: Левски - Апоел Беер Шева 17/08/23 - четвъртък от 20:00

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
futbolqga
Мнения: 2873
Регистриран на: 11 май 2009 17:11
Контакти:

Re: ЛК: Левски - Апоел Беер Шева 17/08/23 - четвъртък от 20:00

Мнениеот futbolqga » 18 авг 2023 11:15

tmanolov написа:- от предстояшия мач с Айнтрахт - 3 милиона (минимум) - билети за 1,6 милиона (40 000 места по 40 лева средно) + тв права за минимум още толкова, плюс още мърч - скоро ще бъдат получени

Колега, добре е, че не си ни финансов директор, че като нищо сме заложили едни 80 милиона приходна част този сезон :lol:

За мача с Айнтрахт ще има буферни зони, а отделно - колкото и многобройна да е гостуващата агитка - сектор Г няма как да е пълен. Средна цена от 40 лв. също е крайно нереалистична, но това ще го разберем съвсем скоро.

Отделно, на нас ТВ правата за цял сезон ни струват 500к. Няма как от един мач да изкараме 1.5 млн. А мърч - от караванката няма как да смогнат и да направят някакъв изключително значим оборот, дори и да има доста желаещи да си закупят артикули.

Реалистично, можем да очакваме сума в района на 1.25 - 1.5 млн общо.

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2760
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: ЛК: Левски - Апоел Беер Шева 17/08/23 - четвъртък от 20:00

Мнениеот Der Schmarotzer » 18 авг 2023 11:27

Само ЛЕВСКИ е способен да те прати в ада и секунди преди да изправиш линията на кардиограмата да те съживи...
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
olimpi
Мнения: 1413
Регистриран на: 14 май 2011 20:35
Контакти:

Re: ЛК: Левски - Апоел Беер Шева 17/08/23 - четвъртък от 20:00

Мнениеот olimpi » 18 авг 2023 11:33

MASTER_COOL написа:
rane написа:Жалко само, че сега следващото препятсвие изглежда непреодолимо и много класно, но пък съдбата може пак да е на наша страна и да имаме още щастливи мигове!


Точно в това се крие големият коз на Левски - ссвободени психически и без капка напрежение.
Убеден съм, че в София ще им разкажете играта на моменти.
Здрав ли е Уелтон, няма да загубите този мач.



А дано, ама им гледам ссътава на дойчовците, те са национал до национала, имат и СШ и вице такъв. Не съм ги гледал, но минаха отдавна времената, когато можеве да играем успешно срещу отбор от ЗЕ.

Дано не съм прав и ги изклатим някак, но при всички случаи мове само да спечелим от такъв мач. Отделно приходите , 30 хил по там колото кинта ще са билетите + ТВ прави добра сума. А ако пък вземе да се класираме за групи, направо се чисти дълга към НАП.
Олимпий Панов -Опълченец в 1-ва рота на 1-ва Опълченска дружина, член и секретар на БРЦК. Участник в боевете при Ст. Загора, Шипка и Сливница. Майор Панов е родоначалник на българската артилерия. Продължител на делото на Левски и борците за свобода.

tmanolov
Мнения: 4232
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: ЛК: Левски - Апоел Беер Шева 17/08/23 - четвъртък от 20:00

Мнениеот tmanolov » 18 авг 2023 11:33

futbolqga написа:
tmanolov написа:- от предстояшия мач с Айнтрахт - 3 милиона (минимум) - билети за 1,6 милиона (40 000 места по 40 лева средно) + тв права за минимум още толкова, плюс още мърч - скоро ще бъдат получени

Колега, добре е, че не си ни финансов директор, че като нищо сме заложили едни 80 милиона приходна част този сезон :lol:

За мача с Айнтрахт ще има буферни зони, а отделно - колкото и многобройна да е гостуващата агитка - сектор Г няма как да е пълен. Средна цена от 40 лв. също е крайно нереалистична, но това ще го разберем съвсем скоро.

Отделно, на нас ТВ правата за цял сезон ни струват 500к. Няма как от един мач да изкараме 1.5 млн. А мърч - от караванката няма как да смогнат и да направят някакъв изключително значим оборот, дори и да има доста желаещи да си закупят артикули.

Реалистично, можем да очакваме сума в района на 1.25 - 1.5 млн общо.


Колега, добре е, че имам вишУ и в тази област :lol: За мача с айнтрахт ще има минимална буферна зона и тя ще е около клетката за гостуващата агитка - прилагам картинка (те ще са в блок 43,44 и 45) - това са блок 10 и блок 42, а може и да няма буферна зона, мачът не е рисков

Изображение

Билетите, предполагам, ще са нещо от сорта на 50 лева за А, 40 за В и по 30 за Б и Г (отделно ложите и т.н., дето са си цифра), затова ти ги слагам средно по 40 лева и за 40 000 човека. Разбира се, от клуба могат да се направят на "умни" и да дадат много билети на спонсора за без пари, но предполагаме, че го играят честни.

Тв правата, колега, за родното първенство, са една бира, за ЕКТ, при положение че ще ги предава RTL, са съвсем друга бира. И са си наши, и си ги продаваме ние.

Мърч, колега, не се прави само пред стадиона, където ще излязат и чичките с ментетата, а и на нашия си официален сайт и официален магазин, където ще има еуфория точно преди мача - шалче, фланелка (ако си ходил скоро на мач, ще се удивиш колко народ е с нови фланелки, изключая черната Зган, разбира се). Този мърч е свързан с конркетния мач с Айнтрахт и не би случил, ако играехме за първенството с Ботев Пловдив, примерно. Отделно, ако имат акъл нашите, ще направят едни шатри около стадиона (националния) с фен зона с бира и кебапчета от сутринта, и ще избият рибата. Ако искат де, ако не искат - тяхна воля

Та, колега, сметката ми от 3 милиона чиста пара само от този мач, си е достатъчно релвантна. И това като минимум към 5-те милиона, дето вече сме ги заработили дотук в ЕКТ и трансфера на Цонко. Бъдещето определено започва леко да просветлява :!:
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Plovdiv_1926
Мнения: 1236
Регистриран на: 05 май 2013 12:05
Контакти:

Re: ЛК: Левски - Апоел Беер Шева 17/08/23 - четвъртък от 20:00

Мнениеот Plovdiv_1926 » 18 авг 2023 11:43

tmanolov написа:
futbolqga написа:
tmanolov написа:- от предстояшия мач с Айнтрахт - 3 милиона (минимум) - билети за 1,6 милиона (40 000 места по 40 лева средно) + тв права за минимум още толкова, плюс още мърч - скоро ще бъдат получени

Колега, добре е, че не си ни финансов директор, че като нищо сме заложили едни 80 милиона приходна част този сезон :lol:

За мача с Айнтрахт ще има буферни зони, а отделно - колкото и многобройна да е гостуващата агитка - сектор Г няма как да е пълен. Средна цена от 40 лв. също е крайно нереалистична, но това ще го разберем съвсем скоро.

Отделно, на нас ТВ правата за цял сезон ни струват 500к. Няма как от един мач да изкараме 1.5 млн. А мърч - от караванката няма как да смогнат и да направят някакъв изключително значим оборот, дори и да има доста желаещи да си закупят артикули.

Реалистично, можем да очакваме сума в района на 1.25 - 1.5 млн общо.


Колега, добре е, че имам вишУ и в тази област :lol: За мача с айнтрахт ще има минимална буферна зона и тя ще е около клетката за гостуващата агитка - прилагам картинка (те ще са в блок 43,44 и 45) - това са блок 10 и блок 42, а може и да няма буферна зона, мачът не е рисков

Изображение

Билетите, предполагам, ще са нещо от сорта на 50 лева за А, 40 за В и по 30 за Б и Г (отделно ложите и т.н., дето са си цифра), затова ти ги слагам средно по 40 лева и за 40 000 човека. Разбира се, от клуба могат да се направят на "умни" и да дадат много билети на спонсора за без пари, но предполагаме, че го играят честни.

Тв правата, колега, за родното първенство, са една бира, за ЕКТ, при положение че ще ги предава RTL, са съвсем друга бира. И са си наши, и си ги продаваме ние.

Мърч, колега, не се прави само пред стадиона, където ще излязат и чичките с ментетата, а и на нашия си официален сайт и официален магазин, където ще има еуфория точно преди мача - шалче, фланелка (ако си ходил скоро на мач, ще се удивиш колко народ е с нови фланелки, изключая черната Зган, разбира се). Този мърч е свързан с конркетния мач с Айнтрахт и не би случил, ако играехме за първенството с Ботев Пловдив, примерно. Отделно, ако имат акъл нашите, ще направят едни шатри около стадиона (националния) с фен зона с бира и кебапчета от сутринта, и ще избият рибата. Ако искат де, ако не искат - тяхна воля

Та, колега, сметката ми от 3 милиона чиста пара само от този мач, си е достатъчно релвантна. И това като минимум към 5-те милиона, дето вече сме ги заработили дотук в ЕКТ и трансфера на Цонко. Бъдещето определено започва леко да просветлява :!:

Пак казвам, че май има промяна в ТВ правата и гостуващият отбор ги прибира за излъчването извън страната домакин. Така ние с Тотнъм почти нищо не взехме.
Ама не ми се рови сега да проверявам и може и да греша.

Иначе честито класиране, бяхте по-добрият отбор и в двата мача според мен.
Един света, един света и черно-бяла е любовта...

tmanolov
Мнения: 4232
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: ЛК: Левски - Апоел Беер Шева 17/08/23 - четвъртък от 20:00

Мнениеот tmanolov » 18 авг 2023 11:49

Plovdiv_1926 написа:Пак казвам, че май има промяна в ТВ правата и гостуващият отбор ги прибира за излъчването извън страната домакин. Така ние с Тотнъм почти нищо не взехме.
Ама не ми се рови сега да проверявам и може и да греша.

Иначе честито класиране, бяхте по-добрия отбор и в двата мача според мен.


Няма, тогава беше заради грипа - компенсираха госта, за това че е гост, т.е. изтеглихте късата клечка, а можехте да вземете доста пари, защото английски и немски отбори са най-добрите за тв права. От тази гледна точка за нас мачът с Айнтрахт е ултра топ, още повече по RTL - определено ще е стабилна сума, надвишаваща в пъти тази, която ще получим от диЛема за цял сезон у ефбемти лигата
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Plovdiv_1926
Мнения: 1236
Регистриран на: 05 май 2013 12:05
Контакти:

Re: ЛК: Левски - Апоел Беер Шева 17/08/23 - четвъртък от 20:00

Мнениеот Plovdiv_1926 » 18 авг 2023 11:51

tmanolov написа:
Plovdiv_1926 написа:Пак казвам, че май има промяна в ТВ правата и гостуващият отбор ги прибира за излъчването извън страната домакин. Така ние с Тотнъм почти нищо не взехме.
Ама не ми се рови сега да проверявам и може и да греша.

Иначе честито класиране, бяхте по-добрия отбор и в двата мача според мен.


Няма, тогава беше заради грипа - компенсираха госта, за това че е гост, т.е. изтеглихте късата клечка, а можехте да вземете доста пари, защото английски и немски отбори са най-добрите за тв права. От тази гледна точка за нас мачът с Айнтрахт е ултра топ, още повече по RTL - определено ще е стабилна сума, надвишаваща в пъти тази, която ще получим от диЛема за цял сезон у ефбемти лигата

Май наистина заради короната и да се компенсира по някакъв начин отбора гост заради това, че се състоеше един мач, е било това. Значи ще лапнете доста пари.
Един света, един света и черно-бяла е любовта...

rane
Мнения: 1790
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: ЛК: Левски - Апоел Беер Шева 17/08/23 - четвъртък от 20:00

Мнениеот rane » 18 авг 2023 11:55

Тук:
https://youtu.be/tBmT3cnVwaY?t=190

ми се струваше, че ще стане Déjà vu на това:
https://youtu.be/A-nAN-Cd_eE?t=106

Не стана точно по същия начин, но лудницата пак беше пълна :P

rane
Мнения: 1790
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: ЛК: Левски - Апоел Беер Шева 17/08/23 - четвъртък от 20:00

Мнениеот rane » 18 авг 2023 11:58

MASTER_COOL написа:
rane написа:Жалко само, че сега следващото препятсвие изглежда непреодолимо и много класно, но пък съдбата може пак да е на наша страна и да имаме още щастливи мигове!


Точно в това се крие големият коз на Левски - освободени психически и без капка напрежение.
Убеден съм, че в София ще им разкажете играта на моменти.
Здрав ли е Уелтон, няма да загубите този мач.

Дано!

Потребителски аватар
futbolqga
Мнения: 2873
Регистриран на: 11 май 2009 17:11
Контакти:

Re: ЛК: Левски - Апоел Беер Шева 17/08/23 - четвъртък от 20:00

Мнениеот futbolqga » 18 авг 2023 12:01

tmanolov написа:Колега, добре е, че имам вишУ и в тази област :lol: За мача с айнтрахт ще има минимална буферна зона и тя ще е около клетката за гостуващата агитка - прилагам картинка (те ще са в блок 43,44 и 45) - това са блок 10 и блок 42, а може и да няма буферна зона, мачът не е рисков

Изображение

Билетите, предполагам, ще са нещо от сорта на 50 лева за А, 40 за В и по 30 за Б и Г (отделно ложите и т.н., дето са си цифра), затова ти ги слагам средно по 40 лева и за 40 000 човека. Разбира се, от клуба могат да се направят на "умни" и да дадат много билети на спонсора за без пари, но предполагаме, че го играят честни.

Тв правата, колега, за родното първенство, са една бира, за ЕКТ, при положение че ще ги предава RTL, са съвсем друга бира. И са си наши, и си ги продаваме ние.

Мърч, колега, не се прави само пред стадиона, където ще излязат и чичките с ментетата, а и на нашия си официален сайт и официален магазин, където ще има еуфория точно преди мача - шалче, фланелка (ако си ходил скоро на мач, ще се удивиш колко народ е с нови фланелки, изключая черната Зган, разбира се). Този мърч е свързан с конркетния мач с Айнтрахт и не би случил, ако играехме за първенството с Ботев Пловдив, примерно. Отделно, ако имат акъл нашите, ще направят едни шатри около стадиона (националния) с фен зона с бира и кебапчета от сутринта, и ще избият рибата. Ако искат де, ако не искат - тяхна воля

Та, колега, сметката ми от 3 милиона чиста пара само от този мач, си е достатъчно релвантна. И това като минимум към 5-те милиона, дето вече сме ги заработили дотук в ЕКТ и трансфера на Цонко. Бъдещето определено започва леко да просветлява :!:

Колега, я извади калкулатура :lol:

Приемаме цените, които си заложил, макар да не вярвам да са такива. Сектор А - 7,000 места по 50 лв., сектор В - 8 хил. места по 40 лв. и 25 хил. в Б и Г по 30. Общо 1.4 млн за 40 хил. билета, или средно по 35. Ложите хич не ги брой - те са за сираци, кърлежи от "фенски" и "спонсорски" тип и подобни. Цялата сметка се крепи на това да няма празна седалка в сектора на гостите, цените да са една идея по-високи от очакваното и пак няма как да ги докараш тези 1.6 млн.

За ТВ правата. Миналата година за два мача в евротурнирите сме взели общо около 200 хил. лв. (справка - ГФО). Как от този един ще изкараме 1.6 млн. не ми е ясно, но ще се радвам, ако си прав.

Edit: Аз ли нещо не съм разбрал, че дъвчем RTL? Те ще излъчват само и единствено реванша. Ние там нямаме дял, доколкото знам.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта