Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Evailo
Мнения: 125
Регистриран на: 07 юли 2009 20:41
Контакти:

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот Evailo » 19 юли 2010 01:36

Всички пропускате най-важното,а то е пред очите ви стига да помислите малко.
Матаматиката винаги е била най-точния аргумент и ето какво казва тя:
През последната година в Република България са родени приблизително 68 000 деца.
През 1970 год.,период в който са се пръкнали най-добрите ни футболисти,са родени 138 000 деца
.
Така,138 000 - 68 000 = 70 000 деца.(ЛИПСВАЩИ).По неофициална статистика 0,5% от децата имат качества за професионални футболисти.

СЕГА ДА ВИДИМ ДАЛИ СИ ОТГОВОРИХТЕ ЗАЩО ШКОЛИТЕ НЕ ПРОИЗВЕЖДАТ ДОСТАТЪЧНО КАЧЕСТВЕНИ ФУТБОЛИСТИ?!
Все пак ще разясня:
От 70 000 деца това прави 350 потенциални професионални футболисти на година.Поне 50% от тях никога няма да играят професионален футбол било то защото родителите им са имали други планове за тях,или не са попаднали в добра среда или са получили лоши контузии в ранна възраст или пък просто са били не достатъчно волеви и упорити(от последните познавам много и май имат най-големият дял.)
Това прави около 175 футболиста на година.От тях не повече от 2-3% са с класа и ниво над останалите.
Стигнахме до бройката от 4-5 футболисти от висок еталон НА ГОДИНА..Едно футболно поколение се разглежда в рамките на около 5 години.
Умножаваме 5 x 5 и получаваме 25 футболисти НА ПОКОЛЕНИЕ от нелоша европейска класа,която бихме могли да имаме в повече,ако раждаемостта в България беше като тази през 1970 година.
Ето това е истината в математика скъпи ми приятели.Не е нито в холандски треньори,нито в перфектни затоплени терени
.
BULLSHIT,защото нито Ицо,нито Любо или пък Емо са имали тези привилегии.Истината е,че нямаме достатъчно материал.Ако сега имахме раждаемостта през 1970,щяхме да имаме 2-ма Бербатовци,Мартин Петров-ци,Стилиановци,Манолевци,Рангеловци,Божиновци и т.н.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9aQgL9djuE4[/youtube]
http://www.evailo.com

tprodanov
Мнения: 6018
Регистриран на: 02 авг 2008 16:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот tprodanov » 19 юли 2010 01:49

Това обаче не отговаря на въпроса, защо школата на Левски преди 4-5 години извади добри играчи, а сега не ,при положение, че раждаемоста в последните 10 години се увеличава?

Потребителски аватар
Evailo
Мнения: 125
Регистриран на: 07 юли 2009 20:41
Контакти:

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот Evailo » 19 юли 2010 02:01

tprodanov написа:Това обаче не отговаря на въпроса, защо школата на Левски преди 4-5 години извади добри играчи, а сега не ,при положение, че раждаемоста в последните 10 години се увеличава?

Много просто Wotson,отговаря но ти не съобразяваш нещо.Сега берем плодовете на най-лошият демографски период в България.През 1992-95 е най-ниска раждаемостта в цялата история на България.
Резултатите от повишената раждаемост последните 2-3 години ще ги имаме след 15 години когато отгледаме юношите от набор 2010.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9aQgL9djuE4[/youtube]
http://www.evailo.com

tprodanov
Мнения: 6018
Регистриран на: 02 авг 2008 16:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот tprodanov » 19 юли 2010 02:08

Децата от 95та към днешна дата са на 15. Децата, които постъпват в школите, са на значително по-малка възраст. И тези деца точно, спряха да идват в Левски.
Как с теорията ти се обяснява възхода на школата на Славия и Литекс?

Потребителски аватар
zap_lv
Мнения: 698
Регистриран на: 04 юни 2009 17:12
Контакти:

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот zap_lv » 19 юли 2010 03:45

Стига смне се оправдавали с това ,че сме малки и липсва мат'рял.Угугвай е повече от два пъти по-малка от нас пък направи чудеса.има и други държави по -малки от нас,които на футбол са много по-силни от нас.Ако следваме логиката ,че сме малки и затова нямаме футболни таланти,то Китай и Индия са футболни титани.В България има много нешлифовани диаманти и от там идва проблема ,че никой не се сеща да ги шлифова.Нямало мат'рял дрън дрън,мен ако футбола ми е в кръвта и ме научат как да играя хубаво ще играя хубаво.Не в виновен материала ,а тези които работят с него.Дори с тези ресурси които разполагаме ,можем да станем Швейцария на Балканите и не само ,а дори на источна Европа ,но нашите богаташи гледат как да спечелят сега на момента ,вместо да градят нещо ,което след време ще им донесе големи приходи.Колкото по-бързо го осъзнаем ,толкова по-добре за всички нас.

Потребителски аватар
Evailo
Мнения: 125
Регистриран на: 07 юли 2009 20:41
Контакти:

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот Evailo » 19 юли 2010 05:23

zap_lv написа:Стига смне се оправдавали с това ,че сме малки и липсва мат'рял.Угугвай е повече от два пъти по-малка от нас пък направи чудеса.има и други държави по -малки от нас,които на футбол са много по-силни от нас.Ако следваме логиката ,че сме малки и затова нямаме футболни таланти,то Китай и Индия са футболни титани.В България има много нешлифовани диаманти и от там идва проблема ,че никой не се сеща да ги шлифова.Нямало мат'рял дрън дрън,мен ако футбола ми е в кръвта и ме научат как да играя хубаво ще играя хубаво.Не в виновен материала ,а тези които работят с него.Дори с тези ресурси които разполагаме ,можем да станем Швейцария на Балканите и не само ,а дори на источна Европа ,но нашите богаташи гледат как да спечелят сега на момента ,вместо да градят нещо ,което след време ще им донесе големи приходи.Колкото по-бързо го осъзнаем ,толкова по-добре за всички нас.


Пич,ти колко пъти си бил в Уругвай че ми се правиш на откривател.Аз съм бил там и в цяла Латинска Америка точно 2 пъти.Ти изобщо знаеш ли в Уругвай каква бедност има и знаеш ли,че децата им ритат на терени по-лоши дори и от тези на Червено Знаме.Знаеш ли че там ако на едно дете му подариш футболни обувки,семейството му ще си сложи твой портрет в хола си. Да не мислиш че имат затоплени терени,психолози,масажисти,стаи за отдих,треньори от Холандия и дрън-дрън.Латино-американците имат генетична преднина и ние не можем я компенсираме,па ако ще и данаправим цялата Мизия и Тракия на затоплени терени.А относно Китай и Индия,те просто я нямат маята,ако ще и 3 милиарда да станат.Станахте смешни вече с вашите примери.
Ние,българите,си имаме генетичен таван и всичко което предлагате ще помогне,но няма да направи качествен скок.Ще се вдигне като цяло малко нивото на физическа подготовка и тактическа грамотност на малките,но ако си мислите,че ще почнем да произвеждаме Роналдиньо и Меси на калъп,много се лъжете.Процентът на наистина големи играчи,които ще раждаме няма да се промени,а аз съм ти го написал в моята статия.
Звучиш досущ като онези демагози които изкараха хората на улицата с гръмки лозунги,а после ги ограбиха.
Цитираш ми заучени фрази от 7 дни спорт и Меридиан Мач и се правиш на новатор.
Твоята теза е все едно някой да ми каже-Ивайло,по-добре моето момче да си богат и здрав,отколкото беден и болен.
Естествено,че всичко което предлагате ще помогне,но вие почнахте като някакви лунатици и си вярвате,което е по-страшно.А на другия образ,който ми дава за пример школите на Литекс и Славия,искам да му кажа нещо:Моето момче,това са надути медийни балони.Виж статистиката на резултататите на нашата школа с тези на горепосочените отбори и ще видиш че ги доминираме взето общо от всички възрастови групи.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9aQgL9djuE4[/youtube]
http://www.evailo.com

Потребителски аватар
Evailo
Мнения: 125
Регистриран на: 07 юли 2009 20:41
Контакти:

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот Evailo » 19 юли 2010 05:32

tprodanov написа:Децата от 95та към днешна дата са на 15. Децата, които постъпват в школите, са на значително по-малка възраст. И тези деца точно, спряха да идват в Левски.
Как с теорията ти се обяснява възхода на школата на Славия и Литекс?

Виж резултатите дори и на най-малките формации на Литекс и Славия срещу нас и искам пак да си поговорим.
Освен това съм 100% убеден,че при последните проби и кастинги,които са правени,Левски са обрали най-доброто което има в София,да не говорим,че "крадем"(имам предвид в добрия смисъл) и таланти от провинцията на по-скромни школи.
Така,че спрете с демагогията,която ви внушават от вестниците и електронните издания.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9aQgL9djuE4[/youtube]
http://www.evailo.com

Потребителски аватар
DrAvalanche
Мнения: 2877
Регистриран на: 06 апр 2009 08:11
Контакти:

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот DrAvalanche » 19 юли 2010 08:15

tprodanov написа:Школата на Левски отдавна върви надолу, под мъдрото ръководство на господин Месията. Ян Деркс беше направил някакви хубави неща, от там нататък няма нищо. Лошото е, че в школата проблемите се виждат доста по-късно, като израстнат тия деца и се окаже, че не стават за нищо-на никой ли не му прави впечатление, че играчи вече не се интегрират в първия състав, щото просто школата не произвежда играчи? Проблема е, че както негативите се виждат по-късно, така е и с изчистването им. Сега, в момента децата бягат основно към Славия, Академик или Локо, тези школи до една са по-добри от нашата, и са в София. По-добрите школи в страната са още повече.
Корупция, некадърност, слаби треньори, никаква мотивация и празни митове за добра база, ама никой не я е виждал, освен изкуственото игрище, което си е надживяло годноста два пъти вече.
Иначе - да, наистина школата ни е сериозен проблем.


Ако може една поправка - холандеца беше изгонен от други. Сигурен съм, че знаеш от кого.
Месията има много грешки при ръководенето на Левски, но специално за школата можем много малко да го виним. Оправи им игрищата и тренировъчната база, построи общежитие, отборите са добре екипирани. Но не можем да очакваме от него да селектира, тренира и води юношески отбори.
Ние сме Чък Норис на А група, разбираш ли. Ние сме лелката за водата... На който искаме пишем 4 кубика, на който искаме пишем 20 кубика. Ние сме закона! Ние сме конституцията! Левскарски режим!!!

ОВ 1948 ГГ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

BRAT4EDA
Мнения: 93
Регистриран на: 12 авг 2009 16:55
Контакти:

Re: Криза в школата на Левски и липса на качествени продажби!

Мнениеот BRAT4EDA » 19 юли 2010 08:16

може да се вземе пример и то турчагите-задължително минимум 2 юноши титуляри в представителния отбор-колкото и да има връзкари ще се отсеят щото няма кой да ги търпи -това като за начало също е нещо ама на кой му дреме от бфс, то стадионите няма да има ще играем в чужбина-пълен смех :roll:



Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: eddie и 41 госта