efbet Лига: Левски (София) - ФК ЦСКА 1948 (София), Събота от 17:30

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - ФК ЦСКА 1948 (София), Събота от 17:30

Мнениеот honda » 30 окт 2022 12:01

Само на мен ли ми направиха впечатление думите на Мъри вчера след мача, че Левски е на една крачка от спасението(казано на два пъти) ,че във финансов план се вижда светлина в тунела.

Потребителски аватар
LoveAndPeace
Мнения: 4307
Регистриран на: 07 фев 2009 09:50
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - ФК ЦСКА 1948 (София), Събота от 17:30

Мнениеот LoveAndPeace » 30 окт 2022 12:02

tmanolov написа:
W84me написа:
1914.1902 написа:
W84me написа:Да се маха Мъри и да закриват отбора значи. С такива разбирачи сме заникъде.


Не знам за Мъри, но много треньори щяха да бъдат съсипани и изгонени след 4 поредни мача без победа.

С друг треньор Левски в момента щеше да е във В група.

Факт, мани ги фейсбук разбирачите! Мъри е великан, но с този собственик - толкова. С пръдня боя не става

:))) Забавно е това твоето зацикляне. Забавно от фенска гледна точка , от лекарска .......някаква нездравословна фиксация.

Потребителски аватар
LoveAndPeace
Мнения: 4307
Регистриран на: 07 фев 2009 09:50
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - ФК ЦСКА 1948 (София), Събота от 17:30

Мнениеот LoveAndPeace » 30 окт 2022 12:06

ShooterMan написа:Срещу вас все грубо се играе - оправдания. Де да можеше всеки да бродира като Хебър, Спартак Вн и сие и да пада от вас с по 5:0 нали? За спорните ситуации - чиста дузпа срещу Чочев. Да, преигра, но това няма значение, хващат го, дърпат го, дори ръкава му се опъва, 100% дузпа. Първия фал на Елитон в глезена на Стефанов - на първо виждане и за мен беше директен ЧК, на второ се вижда, че просто бяга, дори не посяга, просто е засилен и така се случва понякога в контактен спорт....дори първата му реакция беше показателна....но да, ЖК при всички случаи. Удара с лакът - нямаше абсолютно нищо. Човека бяга, вашия му се навира до ръката и тялото, никой не бяга с ръце прилепнали надолу, 10 пъти го гледах - 10 пъти казвам, че няма нищо, няма даже и фал, вашия Роналдо искаше да му изпроси втори ЖК. Според мен рефера като цяло се справи с мача, защото беше твърд и здрав мач, вие също ритахте бая...

Чочев преиграва , НО е дузпа.
Роналдо преиграва , НО не е жълт картон.
Дообре.

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - ФК ЦСКА 1948 (София), Събота от 17:30

Мнениеот honda » 30 окт 2022 12:10

ShooterMan написа:
Jordan1914 написа:
ShooterMan написа:Срещу вас все грубо се играе - оправдания. Де да можеше всеки да бродира като Хебър, Спартак Вн и сие и да пада от вас с по 5:0 нали? За спорните ситуации - чиста дузпа срещу Чочев. Да, преигра, но това няма значение, хващат го, дърпат го, дори ръкава му се опъва, 100% дузпа. Първия фал на Елитон в глезена на Стефанов - на първо виждане и за мен беше директен ЧК, на второ се вижда, че просто бяга, дори не посяга, просто е засилен и така се случва понякога в контактен спорт....дори първата му реакция беше показателна....но да, ЖК при всички случаи. Удара с лакът - нямаше абсолютно нищо. Човека бяга, вашия му се навира до ръката и тялото, никой не бяга с ръце прилепнали надолу, 10 пъти го гледах - 10 пъти казвам, че няма нищо, няма даже и фал, вашия Роналдо искаше да му изпроси втори ЖК. Според мен рефера като цяло се справи с мача, защото беше твърд и здрав мач, вие също ритахте бая...

Ако този красив защитник на дигиталния отбор , дойде и ти стъпи така "уж" случайно на теб ще ти стане ли приятно?Или ако този същият ти набие лакът в носа както срещу Роналдо??? Пусни си два мача ЛЕВСКИ 2:1 Берое в предишния сезон и виж фалът за който дадоха директен червен картон на наш играч, абсолютно същото като фала срещу Стефанов и си пусни миналата седмица Арда 2:2 Локо Сф и виж вторият жълт картон за играч на Локо Сф, абсолютно същият фал като лакътя срещу Роналдо!Да, срещу ЛЕВСКИ винаги се играе грубо и в съвременния свят има статистики и те показват,че срещу нас се правят абсолютно всеки мач с 3 пъти повече фалове от всеки един друг мач!Не можете да играете като нас,просто отборите до сега,които ни взеха точки са абсолютни късметлии,че в ЛЕВСКИ и 3-мата централни нападатели са контузени,като основният ни за повече от 6 месеца! Няма отбор, който да ни е надиграл до сега,няма!ЛЕВСКИ приключи със загубите,който ще вземе нещо от нас ще е до зимата, след това идва време на разгром за тимчетата в псевдофутболната ни група!САМО ЛЕВСКИ!


Не казвам, че не е болезнено! Но нека ви припомня правилника, че ЧК директен е са УМИШЛЕНО опасна или груба игра, а на повторенията всеки може да се убеди сам, че в действията на Елитон няма никаква умисъл - той се засилва и си бяга, Стефанов поставя крака си точно, когато Елитон тръгва да стъпва, той дори не вижда къде стъпва, камо ли да влаза умисъл! Просто едно лошо стечение на обстоятелствата, че се получава така, но за ЧК при такова развитие не може да става и дума. Предния сезон имаше идентична ситуация с Олексий Биков от Локо Пд в продължението на един мач (забравих срещу кого, май ЦСКА) - и Биков по същия начин без да иска стъпа така и също получи ЖК, даже го гледаха на ВАР и така си и остана.

Би ли посочил къде точно в правилника има споменато понятието " УМИШЛЕНО" защото явно с теб сме чели различен правилник.
Всяко влизане с бутоните напред се счита за действие застрашаващо здравето на футболиста няма как да бъде считано за неумишлено, защото никой не посяга да играе с топката с бутоните. Мога да ти посоча случай 1/4 финал на ШЛ между Реал и Ман.Юн ,когато Дж.Чакър извади чк дори без да има контакт. Според новите инструкции чк може да бъде изваден при посягане с бутоните напред дори и да няма контакт.
За удара в лицето на Роналдо - съдията е по-скоро прав. За удар се дава червен картон ,но трябва да е т.н. "камшичен" удар , тук нямаме такъв . За жълт картон ВАР-а няма право да се намесва. За мен контакта е извън пеналтерията и няма как да се даде дузпа за такова нещо.

tmanolov
Мнения: 4184
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - ФК ЦСКА 1948 (София), Събота от 17:30

Мнениеот tmanolov » 30 окт 2022 12:25

LoveAndPeace написа:
tmanolov написа:Факт, мани ги фейсбук разбирачите! Мъри е великан, но с този собственик - толкова. С пръдня боя не става

:))) Забавно е това твоето зацикляне. Забавно от фенска гледна точка , от лекарска .......някаква нездравословна фиксация.

Искаш ли да развиеш тезата си? И за насо със задните части и за Мъри - кое не е вярно? За да може да има някаква дискусия, ако искаш де. Иначе с лафове ад хоминем няма как да стане, а и честно казано не ми се влиза в обиди към левскари, като банът ми е най-малкият проблем - нядявам се, че ме разбираш
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
LoveAndPeace
Мнения: 4307
Регистриран на: 07 фев 2009 09:50
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - ФК ЦСКА 1948 (София), Събота от 17:30

Мнениеот LoveAndPeace » 30 окт 2022 14:24

tmanolov написа:
LoveAndPeace написа:
tmanolov написа:Факт, мани ги фейсбук разбирачите! Мъри е великан, но с този собственик - толкова. С пръдня боя не става

:))) Забавно е това твоето зацикляне. Забавно от фенска гледна точка , от лекарска .......някаква нездравословна фиксация.

Искаш ли да развиеш тезата си? И за насо със задните части и за Мъри - кое не е вярно? За да може да има някаква дискусия, ако искаш де. Иначе с лафове ад хоминем няма как да стане, а и честно казано не ми се влиза в обиди към левскари, като банът ми е най-малкият проблем - нядявам се, че ме разбираш

Наско Сираков !!!НЕ Е!!! собственик на Левски.
Какво повече има да се дискутира ?
Гледай на Сираков като на всеки друг футболен спортен директор. Предни части , задни части , стари лафчета .....все тая.
Не целя да обиждам когото и да било и ти не можеш да ме обидиш. Имам предвид , можеш , но аз няма да се обидя.

Потребителски аватар
levskarcheto96
Мнения: 456
Регистриран на: 01 юни 2014 14:40
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - ФК ЦСКА 1948 (София), Събота от 17:30

Мнениеот levskarcheto96 » 30 окт 2022 15:31

metodito написа:Ако Мъри имаше отбора на синьор Роси, днес "Левски" щеше да е на първо място и да играе в ЛК. На мен ми липсва много предишният Мъри, който пробваше малките. Един включи не става, другия мач друг включи става, и така. Та цялата "приказка" дойде всъщност от едно момче, на което Мъри се довери - Копи. Голът на Коприваров срещу Оксер направи Мъри това, което е днес и "Левски" за кратко фактор в Европа. Ами, ако Мъри не беше дал шанс на Домо? Стоилов трябва да си припомни тези моменти. Защото мисля, че ги е забравил. Негово верую беше "Фатални неща във футбола няма, само в живота има", а днес сякаш е различен. И определено съм прав за изгонването на Здравко и Борко. Ако ще да отнеса още един шестмесечен бан.


Така, определено има разлика в подготовката на тогавашните юноши и сегашните. Ти помниш ли наскоро да сме изкарвали от школата силно крило или силен център нападател? Защо мислиш, че ни се налага да гледаме за плажни футболисти в Бразилия? Сегашните юноши са меко казано силно недисциплинирани и неамбицирани. Да оставим таланта настрана, дисциплината е нещото, което им липсва, съответно това влияе и на физиката им, която е плачевна. То няма и кой да ги подготви физически. Например, сравни физиката на Стаси Иванов и Божо Краев при нас с тази им, след като заминаха в чужбина. Виж Даниел Начев, когото някои тук изкарваха за най-големия БГ талант раждан последните 20 години. Видя ли му физиката на това момче? Ако ще и уменията на Меси да има, той не може да тича, уморява се бързо, въобще не прилича на професионален футболист, а на такъв, който най-много да ми счупи кръста на малки вратички. То затова най-много да изкараме някое бекче и някой получитав вратар. Иначе Марин Петков ми изглежда дисциплиниран, Папи Галчев също, но не бих казал, че имат някакъв кой знае какъв талант.

Потребителски аватар
alexdb
Мнения: 3263
Регистриран на: 08 мар 2014 18:54
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - ФК ЦСКА 1948 (София), Събота от 17:30

Мнениеот alexdb » 30 окт 2022 20:54

levskarcheto96 написа:
alexdb написа:Какво значи нямаме играчи? Мъри обикновено е предпочитал да играем без нападател тип таран. Това беше видно и от предишния му престой. Не знам защо днес пусна Марин за централен, а не пробва на тази позиция Ронално? Плеймейкъри имаме двама - и Миланов и Кръстев могат да играят на тази позиция. Обаче и двамата ги въртят на някакви нетехни позиции. Не мисля, че нито Миланов, нито Кръстев стават за опорни халфове. На Краев също не му е това позицията. Той реално първоначално играеше като централен. Ако нямаме хора на конкретни позиции това е точно опорните ни халфове. Но и там има опции с Ван дер Каап, сега Шаху. Така че има и футболисти и алтернативи. Обаче няма разнообразие при треньорските виждания. Вече всеки отбор, който иска да измъкне нещо от нас хваща двете крила, като насити зоната и натам мача става нулев. Другият голям недостатък на играта е, че при постепенни атаки играят безобразно бавен футбол без никаква креативност. Това вървеше преди 20-30 години, ама вече си е много демоде.


Нямаме резервни крила, нямаме централен нападател, нямаме опитен вратар, нямаме резервен ляв бек, нямаме плеймейкър?

Предлагаш да пробва играч, който с пистолет на челото не може от 5 метра да нацели вратата, като централен нападател? А на Краев тази позиция му е най-малко некадърна, той по начало си е краен неможач. Шеху може да се пробва там, вече видяхме, че не е за бек. Ван дер Каап си е централен защитник. Опорен халф за мен си е някой като Сержиньо Грийн или Тиам. Колкото до насищане на фланговете от противниковите отбори, това беше и силата на Бари, който макар и неможач пред вратата, тичаше яко и освобождаваше пространства за крилата, та оттам се нацелваше по някакъв начин вратата.

Иначе споменавайки Марин Петков, не мога да му разбера позицията каква му е? Той не става за крило, не става за централен нападател, не става и за плеймейкър да играе, понеже не може да прави извеждащи пасове. Евентуално като втори по-лек нападател, ама не е и чак толкова бърз.


Роналдо не е лош футболист. Гони го някакъв карък пред гола и се е спекъл. В контролите нижеше гол след гол, което показва, че той може да вкарва. Явно проблемът му е напрежението в официалните мачове. На позицията на Бари ще се справя не по-зле. Много по борбен е, а докопа ли топката няма отнемане. Вариант Роналдо и зад него Мартин или Стефанов ми изглежда напълно приемлив. Миланов няма проблем да си играе и като крило и като плеймейкър. Отделно Патрис при схема с трима централни може също да играе по крилото. За Шаху се чуват също такива неща.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21486
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - ФК ЦСКА 1948 (София), Събота от 17:30

Мнениеот metodito » 30 окт 2022 21:04

levskarcheto96 написа:
Така, определено има разлика в подготовката на тогавашните юноши и сегашните. Ти помниш ли наскоро да сме изкарвали от школата силно крило или силен център нападател? Защо мислиш, че ни се налага да гледаме за плажни футболисти в Бразилия? Сегашните юноши са меко казано силно недисциплинирани и неамбицирани. Да оставим таланта настрана, дисциплината е нещото, което им липсва, съответно това влияе и на физиката им, която е плачевна. То няма и кой да ги подготви физически. Например, сравни физиката на Стаси Иванов и Божо Краев при нас с тази им, след като заминаха в чужбина. Виж Даниел Начев, когото някои тук изкарваха за най-големия БГ талант раждан последните 20 години. Видя ли му физиката на това момче? Ако ще и уменията на Меси да има, той не може да тича, уморява се бързо, въобще не прилича на професионален футболист, а на такъв, който най-много да ми счупи кръста на малки вратички. То затова най-много да изкараме някое бекче и някой получитав вратар. Иначе Марин Петков ми изглежда дисциплиниран, Папи Галчев също, но не бих казал, че имат някакъв кой знае какъв талант.

Е, то силен център нападател... не, не помня. Самият Домо не изглеждаше в началото това, което ще стане. Мъри има някакъв подход с младите. Имаше и вероятно още го има. Иначе преди два сезона помня, че в "Левски" имаше едно турче в U-19, което беше вкарало някакъв рекорден брой голове и те го освободиха или то ли си е тръгнало не знам. Беше таран, какъвто нямаме. Като движение, физика, техника, изглеждаше страшно добър. Тази година съм гледал малко юношите, но Антоан... не съм сигурен, ми направи страхотно впечатление. Даже игра в контролата с Локо Сф, ако не се лъжа. Халф е момчето. Много стабилен изглеждаше. Гледам и че бележи. Но не знам защо гледат да интегрират такива, като Митков. Ми това дете не е яло ли, какво, но не е сериозно. От репортажите, които съм гледал ми беше направило впечатление едно остригано нула номер лапе... нападател.
Последна промяна от metodito на 30 окт 2022 21:15, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21486
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - ФК ЦСКА 1948 (София), Събота от 17:30

Мнениеот metodito » 30 окт 2022 21:11

alexdb написа:Роналдо не е лош футболист. Гони го някакъв карък пред гола и се е спекъл. В контролите нижеше гол след гол, което показва, че той може да вкарва. Явно проблемът му е напрежението в официалните мачове. На позицията на Бари ще се справя не по-зле. Много по борбен е, а докопа ли топката няма отнемане. Вариант Роналдо и зад него Мартин или Стефанов ми изглежда напълно приемлив. Миланов няма проблем да си играе и като крило и като плеймейкър. Отделно Патрис при схема с трима централни може също да играе по крилото. За Шаху се чуват също такива неща.

Роналдо е много млад и за пръв път излиза от Бразилия. Представяш ли си какъв шок е, той е някакво дете, нищо, че физически изглежда друго. Помниш Жо в началото. Аз си мислех, че Жоазиньо е някаква грешка. Е, определено не беше. Лошото е, че няма опитен на неговата позиция, покрай когото Рони да "расте". Очакванията към него са големи, а той тепърва ще се развива.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта