Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Балкански Орел » 12 апр 2023 16:06

Kotooshu написа:При едни други времена щяхме да се радваме, че някой най-накрая директно им се опълчи на наркосите, сега били неизбежното зло, да бе да.
Чудим му се на Ивков, защо не ги е прекратил тези договори който ни загробвали, поне така каза Сираков- без неустойки, не е всичко черно-бяло ...друг е въпроса на кой да вярваш.


Мани, сега някакви конспирации с Б.Б, дето няма държавна власт от около две години, а само местна.
Аз по същата логика мога да кажа, че точно тези организации, които си имат вземане-даване с българската политика разгнебитиха Левски отвътре чрез Ивков примерно.
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
Kotooshu
Мнения: 4440
Регистриран на: 11 май 2009 09:45
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Kotooshu » 12 апр 2023 16:15

И още нещо много важно се забравя от цялата тъпотия .
Не ми се търси да го цитирам дословно, но в тези загробващи договори юрист-консултант ли кво беше според Сираков е бил Ивков, шах и мат!
ЛЕВСКИ, ОЛЕ, СВОБОДА ОТ МУТРИТЕ!

tochavos написа:
Предпочитам ЦСКА с историята на Литекс, пред помийна яма с 30 титли.

:(

Aronaks
Мнения: 888
Регистриран на: 11 фев 2020 09:25
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Aronaks » 12 апр 2023 16:18

tmanolov написа:Явно си заслужаваме съдбата, щом масата народ тук вярва на г.з. - оттам е само една крачка да нарекат Мъри (единственият ни лъч надежда) предател и т.н. То някои вече го наричат де. И после някои ми викали да не заебавам отбора - няма нужда да го заебавам, с такива фенове, като пишещите в този форум, той сам ще си отиде...

Интересно що никой не пита щерката на г.з. къде бачка и колко взема за клатикуренето си? И защо никой не зададе въпрос колко от парите, които Палмите уж били наляли, са спонсорство и колко са заеми? Щото аз вече виждам над 2 милиона заеми и 750 000 лева фактурирани за управление...

А върхът беше, когато г.з. се присмя на наркосите, че били с подарени акциЙ - абре, г.з, ми твоите какви са бре? Колко плати за тях? А за ВИП ложата колко плащаш? Колкото и да не харесвам наркосите, те са като циганите с дребните кражби, за разлика от ддс-арите със завлечените милиони като теб. И тук все още има хора, които харесват този г.з - ми как беше - роденият да пълзи не може да лети - можете да се припознавате колкото си пожелаете в тази фраза...


Пич не ти ли писна да повтаряш едно и също за щерката на Сираков. Дреме ми на оная работа къде работи. Единственото, което има значение е Левски да върви напред. Ако това зависи от работата на щерката на Сираков, ок, но не смятам, че има нещо общо. Ако смяташ, че единствено палмите могат да и предложат висока заплата и работно място и това е последния вариант за нея, жестоко се лъжеш. С връзките на бащата все ще намери добра и платена работа.
И спри да наричаш Сирков гъз, с точка, звездичка и прочие. Прояви малко уважение, ние не сме като ония дето си пикаят върху легендите, ако искаш да си като тях, това е друг въпрос.

tmanolov
Мнения: 4236
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот tmanolov » 12 апр 2023 16:19

vlong написа:Манолов,
От ЕТ -750 000 евра=150х.лева
От билети -3000х.билета средно по 20=6000лева на домакински мач.По 15 мача са 90х.
От магазина ти си ги смятай имаш данни
Както каза Сираков,ако някой ми дава 20 ст.и т.н.
Пък и друга по-добра оферта не е имал.
Ти като си продаваш акциите ,нали си преценяваш кога е най-добрият момент и най-добрата оферта.

Влонг, 750 000 са 10% от 7,5 милиона - какво повече има да смятаме? И това без дарения, членски и абонаментни карти (само псоледните са 6500 при средна цена от 300 лева). Е, кой е дал повече - ние или палмите? И защо за нас, феновете, няма ресто, а за Палмите ще има? Или ние не му даваме 20 стинки на г.з., само на палмите стинките се броят?

Да, таймингът е всичко, с което отговарям и на колегата Helic - колко по-добър тайминг да избере Мъри, като им заяви в прав текст още преди година, че нещата не са както трябва? После им го напомни есента. И след това пак. Колко още д аим го напомня и да прави компромиси, докато г.з. си чеше макарите и си пуши пурите, докато Палмите плащат на дъшеря му, вместо на него? И защо да прави още компромиси - заради някакви, дето сега заемат страната на г.з. ли?
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
darkblue67
Мнения: 212
Регистриран на: 22 юни 2017 15:06
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот darkblue67 » 12 апр 2023 16:19

tmanolov написа:
icemanbg33 написа:
tmanolov написа:
helic написа:Или алегорично казано - не ти е проблем на живот и смърт да си се разхождаш с воденичен камък на шията, но става проблем, когато се озовеш под водата с него :)

+1. брутално точно :)
Върху даренията има данък, но не е ДДС, а те изрично са си записали, че е ДДС, затова и не е дарение. най-много ме е яд, че всички сме левскари и искаме най-доброто за отбора, а един г.з ни скара така брутално. Щото явно първопричината е той - нали е мажоритар вече и "тук се слуша мойта воля, аз съм капитан". Макар че моят съименник го беше казал някога - какво ще решаваш ти бе, като нямаш пари - а видно паите ги дваме ние и палмите, като ние сме дабъл или трипъл на палмите, които даже си вземат 10% от това, което ние даваме. Найс, а?


Разбирам, ти си Господ-Бог с 13 висшета и каталога на Оксфордската библиотека в главата ти, но явно слушане с разбиране не ти е сила. Какво не разбра от казаното на тази конференция, а именно: 0% ОТ ДАРЕНИЯТА КЪМ ЛЕВСКИ ОТ ФЕНОВЕТЕ ОТИВАТ В ПАЛМС БЕТ.

Но в началото, преди Мъри и ивков да се разсмърдят, са влизали. Готино, нали? А в момента влизат дори и парите от УЕФА за участието в ЕКТ - още по-готино, нали? А от билетите? А от феншопа?

Човека на Палмите днес го каза, за тези които са взети преди това са издадени кредитни известия (предполагам няма нужда да разяснявам какво е кредитно известие).

tmanolov
Мнения: 4236
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот tmanolov » 12 апр 2023 16:23

darkblue67 написа:
tmanolov написа:
icemanbg33 написа:
tmanolov написа:
helic написа:Или алегорично казано - не ти е проблем на живот и смърт да си се разхождаш с воденичен камък на шията, но става проблем, когато се озовеш под водата с него :)

+1. брутално точно :)
Върху даренията има данък, но не е ДДС, а те изрично са си записали, че е ДДС, затова и не е дарение. най-много ме е яд, че всички сме левскари и искаме най-доброто за отбора, а един г.з ни скара така брутално. Щото явно първопричината е той - нали е мажоритар вече и "тук се слуша мойта воля, аз съм капитан". Макар че моят съименник го беше казал някога - какво ще решаваш ти бе, като нямаш пари - а видно паите ги дваме ние и палмите, като ние сме дабъл или трипъл на палмите, които даже си вземат 10% от това, което ние даваме. Найс, а?


Разбирам, ти си Господ-Бог с 13 висшета и каталога на Оксфордската библиотека в главата ти, но явно слушане с разбиране не ти е сила. Какво не разбра от казаното на тази конференция, а именно: 0% ОТ ДАРЕНИЯТА КЪМ ЛЕВСКИ ОТ ФЕНОВЕТЕ ОТИВАТ В ПАЛМС БЕТ.

Но в началото, преди Мъри и ивков да се разсмърдят, са влизали. Готино, нали? А в момента влизат дори и парите от УЕФА за участието в ЕКТ - още по-готино, нали? А от билетите? А от феншопа?

Човека на Палмите днес го каза, за тези които са взети преди това са издадени кредитни известия (предполагам няма нужда да разяснявам какво е кредитно известие).

Стига де, това да го чуя от 50+ годишен човек е смешно. А защо изобщо е залегнало в договора? Ма те се извинили и казали, че друг път повече няма да правят така? Значи аз ще отида, ще пребия някой и после ще кажа - оп, сори, припознал съм се, на ти 5 лева за носни кърпички, не исках така да става.

Ето ви малко инфо за Телематик от последния им отчет:

Акционерите в „Телематик Интерактив България“ – първата публична компания от гейминг индустрията у нас, могат да очакват поне 0,7 лева дивидент на акция. Това представлява почти 5% дивидентна доходност спрямо последната цена на акцията.

Според одитирания отчет на дружеството печалбата за 2022 г. е повече от 22,6 млн. лева в сравнение с над 20,3 млн. лева за 2021 г. Увеличението на годишна база надвишава 11%.

Мениджмънтът на компанията е поел ангажимент и е заложил в устава ѝ да се разпределят на акционерите минимум 40% от печалбата (т.е. над 9 млн. лева, или 0,7 лева на акция). Миналата година обаче дружеството разпредели повече от 50 на сто от печалбата за предходната година, като даде и дивидент в акции.

Компанията остава в отлично финансово здраве, като увеличава приходите и клиентите и през 2022 г. в сравнение с 2021 г. и продължава с международната си експанзия на ключови пазари. Дружеството продължава да не използва външно финансиране и ще управлява финансовите си активи консервативно, така че да му носят доходност без излишни рискове.

Финансово представяне

Според одитирания отчет за 2022 г. приходите на „Телематик Интерактив България“ нарастват с 28,5% в сравнение с 2021 г. до почти 97,4 млн. лева от 75,7 млн. лева.

Разходите за една година се увеличават с 37,35% до почти 73,4 млн. лева (за сравнение, за 2021 г. са 53,4 млн. лева). Причината е вдигането на таксите, плащани на платежни оператори, повече разходи за софтуер и двойно увеличение на разходите за персонал.

Така консолидираната печалба за цялата 2022 г. достига над 22,6 млн. лева при над 20,3 млн. лева за 2021 г.

Средномесечният брой на активните клиенти през 2022 г. достига 83 227 души, което представлява увеличение от 69% на годишна база.

Дружеството няма заеми и увеличава почти двойно ликвидните си средства към края на 2022 г. до над 52 млн. лева от 22,3 млн. лева през 2021 г. Това ѝ дава солидно предимство на фона на повишаващите се лихви.

„Телематик“ планира да инвестира и до 30 млн. лева на пазарите в първокласни дългови книжа с максимален падеж 18 месеца, което ще носи на дружеството допълнителна доходност при нисък риск.

Международна експанзия и прозрачно управление

„Телематик Интерактив България“ продължава да разширява пазарното си присъствие по света. На тазгодишното изложение на хазартната индустрия ICE в Лондон, което се проведе в края на февруари, дружеството, заедно с дъщерното му „СиТи Интерактив“ ЕООД, в което се концентрира игралното съдържание на компанията, договори навлизането на нови пазари в Европа, Латинска Америка и Азия с Groove Technology, N.V., Games Global, QTech Games и други компании.

Със сключените договори ще продължи разширяването на компанията на пазарите в Балтийските страни, Словакия, Чехия, Мексико, Аржентина. Разширява се портфолиото от предлагани продукти на дружеството в Кения. Компанията стъпва и в Република Сръбска, част от Босна и Херцеговина, както и се подготвя за навлизане на пазара в Канада.

Експанзията и новите пазари ще продължат да разширяват клиентската база на дружеството, а оттам ще се увеличават и приходите.

Дружеството залага на прозрачност в комуникацията с акционерите, потенциалните инвеститори и обществеността, което го доведе и на Българската фондова борса (БФБ). През миналата година компанията даде заявка за листване и на борсата във Франкфурт, с което още повече да засили позициите си на пазара.
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 33180
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот 1914.1902 » 12 апр 2023 16:33

Kotooshu написа:И още нещо много важно се забравя от цялата тъпотия .
Не ми се търси да го цитирам дословно, но в тези загробващи договори юрист-консултант ли кво беше според Сираков е бил Ивков, шах и мат!


"Бяхме на една седмица от изстрелване на Левски в друга орбита, имаше разговори 7-8 месеца. Не съм си представял, че нещата няма да станат, но аз нямам никакви вина за това. Не попадаме в тази точка на УЕФА, но генералният спонсор не може да се бърка в управлението на клуба. Аз обаче гарантирам, че няма нито едно решение на Стоилов и Ивков, което да е бламирано от мен и нито едно решение, което да е наложено от спонсора или от мен. И не ми задавайте въпроси от поставени лица защо е нараснал дългът към НАП. В последните две години само Ивков е нареждал плащанията като изпълнителен директор, аз съм влизал за това време пет пъти при счетоводителката", защити се той.

"Този клуб и сега се управлява от Ивков като изпълнителен директор. Казах вече, че имаше само една компания, която ни даваше 5 милиона лева за 5 години. Аз намерих спонсора, който дава 4 пъти повече пари. И този спонсор беше много хубав преди няколко месеца, а сега е много лош. Имаш среща с Мило Борисов, на която ги убедих, че сега е моментът да дадат пари напред, защото до две години Левски отново ще е на печалба. Някои обаче вече изплюха камъчето и искат да депозирам моите акции в клуба, а любимците на "синя" България да управляват с 10% от акциите. Нека те знаят, че аз вече не съм пазител на акциите, а мажоритарен собственик, да си го набият в главата. Като не си платя членския внос в сдружението "Левски на левскарите", ще отпадна като член, а аз нямам никакво намерение да го плащам. Беше моя идея Левски да бъде на привържениците и го споделих веднага, след като поех клуба. Нека някои не се бият в гърдите, че те са измислили това нещо", каза още Наско Сираков.

Потребителски аватар
darkblue67
Мнения: 212
Регистриран на: 22 юни 2017 15:06
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот darkblue67 » 12 апр 2023 16:34

tmanolov написа:
darkblue67 написа:
tmanolov написа:
icemanbg33 написа:
tmanolov написа:
helic написа:Или алегорично казано - не ти е проблем на живот и смърт да си се разхождаш с воденичен камък на шията, но става проблем, когато се озовеш под водата с него :)

+1. брутално точно :)
Върху даренията има данък, но не е ДДС, а те изрично са си записали, че е ДДС, затова и не е дарение. най-много ме е яд, че всички сме левскари и искаме най-доброто за отбора, а един г.з ни скара така брутално. Щото явно първопричината е той - нали е мажоритар вече и "тук се слуша мойта воля, аз съм капитан". Макар че моят съименник го беше казал някога - какво ще решаваш ти бе, като нямаш пари - а видно паите ги дваме ние и палмите, като ние сме дабъл или трипъл на палмите, които даже си вземат 10% от това, което ние даваме. Найс, а?


Разбирам, ти си Господ-Бог с 13 висшета и каталога на Оксфордската библиотека в главата ти, но явно слушане с разбиране не ти е сила. Какво не разбра от казаното на тази конференция, а именно: 0% ОТ ДАРЕНИЯТА КЪМ ЛЕВСКИ ОТ ФЕНОВЕТЕ ОТИВАТ В ПАЛМС БЕТ.

Но в началото, преди Мъри и ивков да се разсмърдят, са влизали. Готино, нали? А в момента влизат дори и парите от УЕФА за участието в ЕКТ - още по-готино, нали? А от билетите? А от феншопа?

Човека на Палмите днес го каза, за тези които са взети преди това са издадени кредитни известия (предполагам няма нужда да разяснявам какво е кредитно известие).

Стига де, това да го чуя от 50+ годишен човек е смешно. А защо изобщо е залегнало в договора? Ма те се извинили и казали, че друг път повече няма да правят така? Значи аз ще отида, ще пребия някой и после ще кажа - оп, сори, припознал съм се, на ти 5 лева за носни кърпички, не исках така да става.

Ето ви малко инфо за Телематик от последния им отчет:

Акционерите в „Телематик Интерактив България“ – първата публична компания от гейминг индустрията у нас, могат да очакват поне 0,7 лева дивидент на акция. Това представлява почти 5% дивидентна доходност спрямо последната цена на акцията.

Според одитирания отчет на дружеството печалбата за 2022 г. е повече от 22,6 млн. лева в сравнение с над 20,3 млн. лева за 2021 г. Увеличението на годишна база надвишава 11%.

Мениджмънтът на компанията е поел ангажимент и е заложил в устава ѝ да се разпределят на акционерите минимум 40% от печалбата (т.е. над 9 млн. лева, или 0,7 лева на акция). Миналата година обаче дружеството разпредели повече от 50 на сто от печалбата за предходната година, като даде и дивидент в акции.

Компанията остава в отлично финансово здраве, като увеличава приходите и клиентите и през 2022 г. в сравнение с 2021 г. и продължава с международната си експанзия на ключови пазари. Дружеството продължава да не използва външно финансиране и ще управлява финансовите си активи консервативно, така че да му носят доходност без излишни рискове.

Финансово представяне

Според одитирания отчет за 2022 г. приходите на „Телематик Интерактив България“ нарастват с 28,5% в сравнение с 2021 г. до почти 97,4 млн. лева от 75,7 млн. лева.

Разходите за една година се увеличават с 37,35% до почти 73,4 млн. лева (за сравнение, за 2021 г. са 53,4 млн. лева). Причината е вдигането на таксите, плащани на платежни оператори, повече разходи за софтуер и двойно увеличение на разходите за персонал.

Така консолидираната печалба за цялата 2022 г. достига над 22,6 млн. лева при над 20,3 млн. лева за 2021 г.

Средномесечният брой на активните клиенти през 2022 г. достига 83 227 души, което представлява увеличение от 69% на годишна база.

Дружеството няма заеми и увеличава почти двойно ликвидните си средства към края на 2022 г. до над 52 млн. лева от 22,3 млн. лева през 2021 г. Това ѝ дава солидно предимство на фона на повишаващите се лихви.

„Телематик“ планира да инвестира и до 30 млн. лева на пазарите в първокласни дългови книжа с максимален падеж 18 месеца, което ще носи на дружеството допълнителна доходност при нисък риск.

Международна експанзия и прозрачно управление

„Телематик Интерактив България“ продължава да разширява пазарното си присъствие по света. На тазгодишното изложение на хазартната индустрия ICE в Лондон, което се проведе в края на февруари, дружеството, заедно с дъщерното му „СиТи Интерактив“ ЕООД, в което се концентрира игралното съдържание на компанията, договори навлизането на нови пазари в Европа, Латинска Америка и Азия с Groove Technology, N.V., Games Global, QTech Games и други компании.

Със сключените договори ще продължи разширяването на компанията на пазарите в Балтийските страни, Словакия, Чехия, Мексико, Аржентина. Разширява се портфолиото от предлагани продукти на дружеството в Кения. Компанията стъпва и в Република Сръбска, част от Босна и Херцеговина, както и се подготвя за навлизане на пазара в Канада.

Експанзията и новите пазари ще продължат да разширяват клиентската база на дружеството, а оттам ще се увеличават и приходите.

Дружеството залага на прозрачност в комуникацията с акционерите, потенциалните инвеститори и обществеността, което го доведе и на Българската фондова борса (БФБ). През миналата година компанията даде заявка за листване и на борсата във Франкфурт, с което още повече да засили позициите си на пазара.

Е и какво, само можем да се радваме, че такава фирма ни е спонсор. И не трябва да се бърка спонсорството с дарение. Спонсорите очакват нещо срещу парите, които дават ( например реклама), за мен важното е да дават повече, отколкото са получили. Даренията ги правим ние феновете-от любов към клуба си.

helic
Мнения: 1255
Регистриран на: 02 дек 2012 17:13
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот helic » 12 апр 2023 17:17

сигурно ще се повторя, ама.....
аз в тоя договор за 10% не виждам нищо друго освен опит за поставяне на мина от страна на Палмсбет. Ако искат да си връщат дадените пари от 20 млн за 5 (или 4) години, то това значи 200 млн приходи за Левски за тия години. Нещо твърде оптимистично, поне според мен.
Но пък тия задължения са лост за тях да влияят за вбъдеше на клуба, ако ситуацията се стабилизира в Левски и клуба стане атрактивен за някой голям купувач.
Или пък при опит да бъдат изтикани от позицията генерален спонсор.
Няма как, а и противоречи на всякаква здрава логика да изкарам генералния спонсор изцяло в бяло. Нищо лично, просто бизнес, както са казали хората. А и като бизнес мислещ човек, не мога да ги виня. Пичове, никой не дава 20 млн лева ей така, просто щото е готин и ги има. Стига вяра в дядо Мраз :)
Обаче и всякакви опити да бъде изкарана наркогрупата като бъдещия спасител, не ме бройте и там.
А Стоилов откровено застана на тяхна страна. Което също не ми харесва.
Кое е по-малкото зло, е не съм решил за себе си още.

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23290
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот W84me » 12 апр 2023 17:19

helic написа:сигурно ще се повторя, ама.....
аз в тоя договор за 10% не виждам нищо друго освен опит за поставяне на мина от страна на Палмсбет. Ако искат да си връщат дадените пари от 20 млн за 5 (или 4) години, то това значи 200 млн приходи за Левски за тия години. Нещо твърде оптимистично, поне според мен.
Но пък тия задължения са лост за тях да влияят за вбъдеше на клуба, ако ситуацията се стабилизира в Левски и клуба стане атрактивен за някой голям купувач.
Или пък при опит да бъдат изтикани от позицията генерален спонсор.
Няма как, а и противоречи на всякаква здрава логика да изкарам генералния спонсор изцяло в бяло. Нищо лично, просто бизнес, както са казали хората. А и като бизнес мислещ човек, не мога да ги виня. Пичове, никой не дава 20 млн лева ей така, просто щото е готин и ги има. Стига вяра в дядо Мраз :)
Обаче и всякакви опити да бъде изкарана наркогрупата като бъдещия спасител, не ме бройте и там.
А Стоилов откровено застана на тяхна страна. Което също не ми харесва.
Кое е по-малкото зло, е не съм решил за себе си още.

Сираков каза, че Ивков е присъствал на тези преговори. Защо не е направил нещо тогава?
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: drvasko98, futbolqga, miro_rz и 42 госта