Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
baltimore
Мнения: 1933
Регистриран на: 29 юли 2009 16:40

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот baltimore » 23 фев 2023 15:44

Цитат от НАП:

"При разсрочването - задължението се плаща на части – на вноски с определен краен срок (падеж), за което се одобрява погасителен план.
Отсрочване и разсрочване се допускат единствено при наличие на условията, изрично определени в ДОПК. Поради тази причина към искането за отсрочване или разсрочване на публичните задължения, следва да приложите всички документи, удостоверяващи наличието на всяко едно от условията. Основно условие, за да бъде допуснато отсрочване или разсрочване, е върху имуществото/активи, ваша собственост, да бъдат наложени обезпечителни мерки, като минималната стойност на на обезпеченото имущество следва да е в размер, достатъчен за погасяване на публичното задължение, в т.ч главница и лихви /ако такива се дължат/ за периода на отсрочването или разсрочването."

Не искам да прозвучи като заяждане, на какво имущество/активи има Левски за над 10 милиона, че да изпълни условието?

helic
Мнения: 1255
Регистриран на: 02 дек 2012 17:13
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот helic » 23 фев 2023 15:44

I_Tuk_Froid_Pobedi написа:
helic написа:
I_Tuk_Froid_Pobedi написа:
helic написа:и ето ви един интересен малък въпрос за размисъл
Тия 15 млн лева увеличение на капитала, срещу тях колко броя акции ще емитират:
а) 15 млн по 1 лв или
б)1 млн акции по 15 лв. Или
в) пък 30 млн акции по 50 стотинки.
Щото, според търговския регистър, като не взимам предвид привилегированите акции, обикновените са са 30 419 974 броя.
Щото ако приемем, че Наско С. няма да участва и да придобива нови акции, то във вариант а) делът му ще спадне с близо 1/3 (съвсем ангро сметнато), във вариант б) ще спадне със само 5% (пак грубо сметнато), а във вариант в) с 50%

Та какво точно ще се случи, не е ли интересно?

П.С. - казвам че е ангро сметнато, защото Наско С. не притежава точно 100% от акциите в момента, нали има и други акционери.
П.П.С - целия тоя план Б, ако бъде прилично изпипан, би могъл да е една доста доста добра идея, ако бъде осран, може и да се превърне в абсолютния последен пирон в ковчега (дано не е тоя случай)

А може и 1.5 млрд. акции по 1 ст. Леле, леле...и това от "що-годе професионалист в тази сфера". Номинална стойност, а-у...или няма нужда :D

и какъв е проблема да има разлика между номинална и емисионна стойност?
Може ли и да се променя и номиналната стойност на акция?

Може ли наистина??

може.
Ето ти извадка от решение по заявление на колеги, които са правили това преди време с едно акционерно дружество
постановен по заявление с вх."..........................", с което са заявени за вписване промени в обстоятелствата по партидата на дружеството взети на проведено на '........." Общо събрание на акционерите , а именно - промяна в номиналната стойност на акциите и промяна в броя им.

за това казвам, че изявлението на Наско С. днес е толкова объркващо и неясно, че предвид липсата на детайли, могат да се начертаят дузина сценарии

gihuelo
Мнения: 5920
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот gihuelo » 23 фев 2023 15:45

Желю Станков:
И така. Понеже някои „компетентни“ колеги се опитаха, вероятно неволно, да внушат, че видите ли, нямало сметка, към която феновете на Левски да даряват директно към НАП, ще се опитам да направя кратко пояснение. За целта първо е необходимо в гугъл да се проучи какво е това нещо „целево дарение“.
Сметките на Левски са публични и към този момент. На сайта на клуба се намират лесно, по-долу ще ги припомня. Същият термин „целево дарение“ влезе в употреба и преди, по време и след лагера на отбора в Дубай. Нееднократно бе уточнено, че тези близо 600 хиляди лева са целево дарение на два спонсора, които са превели парите в клубните сметки с условието, че тази сума може да се разходва само и единствено за зимния лагер в Дубай. За нищо друго! Няма заплати, няма сметка за ток, няма последна вноска за Насиру Мохамед, няма други разходи. И още нещо – Иво Ивков никога не е обещавал, че ще назове спонсорите за този лагер. Каза – ако те пожелаят! Явно към този момент те не са дали разрешение да се оповестяват имената на компаниите. И сега тези спонсори могат да проверят дали техните пари са отишли към Дубай, това е целевото дарение.
Давам пример, макар и малко нескромно. Последното пребоядисване на голямата емблема на Левски в стадиона под таблото, стана след мое целево дарение към клуба. Преведох една сума, (неогромна, няколкостотин лева) към сметката, като основание за плащане посочих „пребоядисване емблемата под таблото“. Няколко дни след превода Наско Сираков ми се обади и ми каза, че е трябвало отпред да пиша и „целево дарение“. И след още няколко дни емблемата, която беше достатъчно избледналя, бе пребоядисана. Предпоследното пребоядисване преди много години стана след моя словесна интервенция към Константин Баждеков.
Та така. Сега всеки, който иска да дари за погасяване на дълга на Левски към НАП, може да го направи към сметките на клуба, като основание за плащане посочи „целево дарение, дълг към НАП“ и трите имена или ЕИК (за фирма).
Сметка в лева:
SWIFT: IABGBGSF
IBAN: BG76IABG80981000669903
Титуляр: ПФК ЛЕВСКИ АД
Сметка в евро:
SWIFT: IABGBGSF
IBAN: BG15IABG80981400669901
Титуляр: ПФК ЛЕВСКИ АД
Благодаря за вниманието.

-------------------------------------------------------------------
Ако това ви беше казано преди една година , вероятно половината дълг щяхте да сте го погасили.
Въпроса защо не ви го казаха? Дали парите ви нещо не потъват някъде....

helic
Мнения: 1255
Регистриран на: 02 дек 2012 17:13
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот helic » 23 фев 2023 15:52

I_Tuk_Froid_Pobedi написа:
helic написа:
I_Tuk_Froid_Pobedi написа:
helic написа:и ето ви един интересен малък въпрос за размисъл
Тия 15 млн лева увеличение на капитала, срещу тях колко броя акции ще емитират:
а) 15 млн по 1 лв или
б)1 млн акции по 15 лв. Или
в) пък 30 млн акции по 50 стотинки.
Щото, според търговския регистър, като не взимам предвид привилегированите акции, обикновените са са 30 419 974 броя.
Щото ако приемем, че Наско С. няма да участва и да придобива нови акции, то във вариант а) делът му ще спадне с близо 1/3 (съвсем ангро сметнато), във вариант б) ще спадне със само 5% (пак грубо сметнато), а във вариант в) с 50%

Та какво точно ще се случи, не е ли интересно?

П.С. - казвам че е ангро сметнато, защото Наско С. не притежава точно 100% от акциите в момента, нали има и други акционери.
П.П.С - целия тоя план Б, ако бъде прилично изпипан, би могъл да е една доста доста добра идея, ако бъде осран, може и да се превърне в абсолютния последен пирон в ковчега (дано не е тоя случай)

А може и 1.5 млрд. акции по 1 ст. Леле, леле...и това от "що-годе професионалист в тази сфера". Номинална стойност, а-у...или няма нужда :D

и какъв е проблема да има разлика между номинална и емисионна стойност?
Може ли и да се променя и номиналната стойност на акция?

Проблем с разлика между номинална и емисионна стойност не мисля, че има, стига емисионната да не е под номиналната, нали. Номиналната стойност на акция не ми е известно да може да се променя. Ама може и да бъркам, знам ли.

теоретично може и да е под номиналната. В Бг не знам дали е възможно това, моят опит е основно с американските пазари, където съм имал такива случаи
В Бг, доколкото съм говорил с колеги, например, ако предложиш пакети от акции на дружеството си на повече от сто души и вече КФН могат да те тормозят, че това е всъщност публично предлагане.
П.С. - а за да изключат crowd-funding-а от тоя тюрлюгювеч мисля че има долен праг и той е 1 млн евро. Но ние със заявените 15 млн го надхвърляме и за това казах, че ми е адски интересно дали ще се върви по пътечката IPO (т.е. опитите на Свети Свети Александър Томов) или ще се търси вратичка за заобикаляне на IPO. А сам знаеш, че едно IPO е адски много работа и ресурс

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот honda » 23 фев 2023 17:16

baltimore написа:
Aronaks написа:Пролетта и лятото играехме прекрасно. Това се дължи само и единствено на Мъри. Защо сме в серия от 10 мача без победа? Нямам отговор, сигурно и това се дължи на треньора. Каквото и да си говорим и спорим, без мощен спонсор и Бащица с много пари, няма да се оправим никога. И няма да има значение, дали ще е треньор Мъри, Клоп, Ерик тен Хаг или жадното. Без пари не става. А на нас ни трябват много пари за да се борим равностойно с Лудогорец и онова нещо на Армията. Там има много пари. Наливат се все повече, особено в Литекс. Докато ГГ се ползва с благоволението на ДПС и ББ, парите там няма да секнат. И титла ще им купят, и купа и силни играчи. Каквото и да си говорим в Лудогорец и в тирето последните години се изредиха играчи, за които в Левски не можем и да мечтаем. А как да се борим с подобни отбори при нашето финансово състояние? Явно, е че никой не желае да купи отбора, не заради задълженията, а заради мутрите, които управляват държавата и държат Левски на колене. Това е моята истина, а вие си мислите, че треньора е проблем и т.н.


С такава протекция се ползва ГГ, че му свиха ВЕЦ-овете и се опитаха да го сготвят в спец съда.

Във всяка нормална държава ГГ отдавна щеше да бъде в затвора , а имуществото му конфискувано. Само за ВЕЦ-овете щеше да влезне в затвора.
Да ти напомням ли, че при погромите в Катуница през 2011 в колата на Цар Киро бяха намерени документи уличаващи Цар Киро и ГГ в данъчни престъпления за милиони лева.
Да ти напомням ли,че в доклад на световния лидер в разследване на финансови престъпления е посочено, че фирми на ГГ дължат на държавата над 400 млн лв през 2015г.
Да ти напомням ли, че МФ посочи ,че фирма на ГГ дължи на НАП 70 млн.лв и ,че 12 години не плащал и 1 стотинка.

Blue_Blood84
Мнения: 2058
Регистриран на: 25 авг 2018 22:34

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Blue_Blood84 » 23 фев 2023 17:25

С това споразумение за 30-те процента, значи ли примерно, че днеска новата тениска, която взех за 79 лв, че една трета от сумата отива в нап, а билетите от мача с Лудогорец? Или тия 30 процента ще са от продадените акции след време? Това не ми стана ясно.

icemanbg33
Мнения: 1608
Регистриран на: 15 окт 2016 18:34
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот icemanbg33 » 23 фев 2023 17:28

Blue_Blood84 написа:С това споразумение за 30-те процента, значи ли примерно, че днеска новата тениска, която взех за 79 лв, че една трета от сумата отива в нап, а билетите от мача с Лудогорец? Или тия 30 процента ще са от продадените акции след време? Това не ми стана ясно.


Най-вероятно цялостно на оборота който прави отбора.

Щеше да е хубаво да е само на печалбата ама...

То така става вмомента, че реално 50% от парите които влизат в клуба отиват за данъци.

Blue_Blood84
Мнения: 2058
Регистриран на: 25 авг 2018 22:34

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Blue_Blood84 » 23 фев 2023 17:35

Аз съм оптимист по принцип, само не ми стана ясно ръководството с трансферите кви ги свърши, напусна ни един играч, дойдоха 4 нови, де факто сме натоварили бюджета допълнително. Не вярвам новите четирима да взимат сега, колкото Миланов. Какво е това спокойствие при тях не знам. Сега поне Мъри да не мрънка, че няма избор за смени, плюс 3 футболиста сме нагоре вече, но сега с тия дългове футболните неща пак отиват на заден план. Хубаво е да почнат да трупат победи, не заради точки и класирания, а заради настроението на публиката да идват повече на стадиона, че това са си приходи. На мен това не ми влияе, но на по-умерени фенове им влияе. Миналата година за 15 мин изкупихме стадиона за мача с Лудогорец, днеска май само 400 500 билета някъде сме продали, различен е заряда за мача, но ако биехме можеше да го разпродадат стадиона и за тоя мач до дупка.

icemanbg33
Мнения: 1608
Регистриран на: 15 окт 2016 18:34
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот icemanbg33 » 23 фев 2023 17:50

За мен е безумна идеологията на Мъри че той обича да тренира малко футболисти 14-15.

Това е супер за преди 10 години когато имаше 3 смени. Сега с 5, практически можеш да играеш двете полувремена с напълно различни отбори и е напълно логично да имаш поне 20 футболисти?

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3829
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот ivo55 » 23 фев 2023 18:11

Blue_Blood84 написа:С това споразумение за 30-те процента, значи ли примерно, че днеска новата тениска, която взех за 79 лв, че една трета от сумата отива в нап, а билетите от мача с Лудогорец? Или тия 30 процента ще са от продадените акции след време? Това не ми стана ясно.

Означава, че би трябвало по документи, но на практика няма да се прави, както и до момента. Цялата работа е да се получи една бележка от НАП, за да може отново да се вземе лиценз от БФС. Просто после няма да се спазва. То това ще е 5-то или 6-то поредно споразумение с НАП, което няма да се спазва.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта