Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Blue1914
Мнения: 2067
Регистриран на: 25 фев 2012 14:59
Контакти:

Re: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот Blue1914 » 20 апр 2016 15:43

Аз затова писах, че има и верни неща в поста. Не вярвам да пуснат сектора без подписи и комисии. Както вече беше писано- вече е минала комисия и сега се отстраняват забележки, изказани от нея. Строежът, макар обществено значим, имаше административни бавения в началоно и в средата, за водопровода, няма да тръгна да умирам от срам, ако администрацията забърза нещата към края.

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот Tommi » 20 апр 2016 16:01

Blue1914 написа:Правих някои груби сметки. Мисля че ще успеем да "избием" сектора за около 10 години със все съблекалните и козирката. Особено ако най-после започнат да се сещат да позамиват тия седалки 5-6 пъти в годината. :roll: Дано да съм прав.

Трудно.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
bobonikolov
Мнения: 3574
Регистриран на: 14 фев 2010 16:45
Skype: bobonikolov

Re: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот bobonikolov » 20 апр 2016 16:35

Blue1914 написа:Аз затова писах, че има и верни неща в поста. Не вярвам да пуснат сектора без подписи и комисии. Както вече беше писано- вече е минала комисия и сега се отстраняват забележки, изказани от нея. Строежът, макар обществено значим, имаше административни бавения в началоно и в средата, за водопровода, няма да тръгна да умирам от срам, ако администрацията забърза нещата към края.

Тази комисия, която е минала до колкото знам е общинска и няма нищо общо с Държавна приемателна комисия, която издава Акт 16. Разпоредбите на БФС са такива, че за да се лицензира един стадион е необходимо да мине общинска комисия, която да го провери дали обекта е безопасен, но тази комисия няма правомощията на Държавната приемателна комисия и по принцип нейните правомощия са да инспектира вече въведени в експлоатация стадиони. Та в този ред на мисли дори и да е минала въпросната общинска комисия, това не означава, че обекта е годен за експлоатация и ако обекта бъде лицензиран от БФС, то това ще бъде абсолютно в разрез със ЗУТ. Докато обекта няма акт 16 вътре не могат да бъдат допускани зрители по закон, защото все още се води строителен обект, а съгласно закона влизането на външни лица в строителните обекти е забранено. И на мен ми се иска администрацията да се задейства по-бързо, но трябва да сме реалисти-във вашият случай получаването на Акт 16 ще отнеме месеци, просто защото трябва всички строителни дейности да бъдат завършени, включително и най-дребните детайли като например поставянето на лайсните на парапетите по всички стълбища. А при вас все още вървят довършителни работи вътре по сектора, а и самата козирка не е поставена. Дори и когато бъдат завършени всички помещения вътре + заобикалящите площи около сектора Държавна приемателна комисия няма да приеме обекта и да му издаде акт 16 докато не се сложи козирката, защото и тя е в работните проекти. Всичко това се прави за да може да се търси отговорност, ако нещо се случи с обекта и някой пострада. В случая ако по време на първите домакински мачове нещо стане не знам кой ще поеме отговорността, след като обекта не е пуснат в експлоатация.
Не го приемайте като заяждане. Радвам се, че се прави нещо ново, което ше остане за поколенията и ще имате и вие някога нов стадион може би. Просто трябва обаче да се следва закона :)

Потребителски аватар
Blue1914
Мнения: 2067
Регистриран на: 25 фев 2012 14:59
Контакти:

Re: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот Blue1914 » 20 апр 2016 17:10

Айде сега, нямало да ни дадат акт 16 без козирка. :lol: Тука изкарахте ръководителите и строителите на сектора тотални балами и аматьори. :mrgreen:

Толкова ли е невъзможно да е направено съгласувано с институциите изменение на проекта, според което строежът в момента е 99.9% готов и 100% безопасен и екслоатируем? :roll: Не ми се вярва да пуснат в експлоатация обект с такъв обществен отзвук без нужните документи.

Потребителски аватар
bobonikolov
Мнения: 3574
Регистриран на: 14 фев 2010 16:45
Skype: bobonikolov

Re: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот bobonikolov » 20 апр 2016 17:32

Blue1914 написа:Айде сега, нямало да ни дадат акт 16 без козирка. :lol: Тука изкарахте ръководителите и строителите на сектора тотални балами и аматьори. :mrgreen:

Толкова ли е невъзможно да е направено съгласувано с институциите изменение на проекта, според което строежът в момента е 99.9% готов и 100% безопасен и екслоатируем? :roll: Не ми се вярва да пуснат в експлоатация обект с такъв обществен отзвук без нужните документи.

Ако я махнат от проектите-тогава да. Но после знаеш ли каква занимавка е за да я сложат отново при вече издаден акт 16? На ново изготвяне на проекти, отново вадене на разрешителни за строеж, защото обекта ще се води завършен и приет и единствения начин да му се сложи козирка после е да се направи реконструкция на обекта. И пак минавате по същия път актове от 1 до 15 издадени от строителен надзорник и пак Държавна приемателна комисия и пак месеци чакане докато я назначат и дойде и пак ще гледат под лупа обекта и пак ще се чака акт 16. Всичко това ще качи още цената на сектора, защото всеки един документ се заплаща, както и новите работни проекти за козирката.

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32331
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот modor » 20 апр 2016 17:34

Вече има официално разрешение от всички комисии!
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
Blue1914
Мнения: 2067
Регистриран на: 25 фев 2012 14:59
Контакти:

Re: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот Blue1914 » 20 апр 2016 18:03

bobonikolov написа:Ако я махнат от проектите-тогава да. Но после знаеш ли каква занимавка е за да я сложат отново при вече издаден акт 16? На ново изготвяне на проекти, отново вадене на разрешителни за строеж, защото обекта ще се води завършен и приет и единствения начин да му се сложи козирка после е да се направи реконструкция на обекта. И пак минавате по същия път актове от 1 до 15 издадени от строителен надзорник и пак Държавна приемателна комисия и пак месеци чакане докато я назначат и дойде и пак ще гледат под лупа обекта и пак ще се чака акт 16. Всичко това ще качи още цената на сектора, защото всеки един документ се заплаща, както и новите работни проекти за козирката.


Все някак са си вързали гащите отговорните фактори. Поне за момента...

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12433
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот TristaNNN » 20 апр 2016 18:34

modor написа:Вече има официално разрешение от всички комисии!

Тихо, че сега ще съзрят дългата ръка на Пеев. :mrgreen:
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот PFC Litex » 20 апр 2016 18:39

Ако това разрешително не е разписано от колегата Кашчей, то същото е невалидно.
Изображение

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Реконструкцията на стадион Георги Аспарухов

Мнениеот PFC Litex » 20 апр 2016 18:42

1982 написа:Литекс, ти сигурен ли си, че си от Литекс, гледам основно във форума на Левски висиш, па и много се интересуваш от тях ??!

Да бъдеш обективен автоматично те прави от някой ли?
За последните 10 дни във форума я имам 20 мнения, я не, но щом само тук съм висял явно ще ги припознавам, какво да се прави.
Изображение


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alstonfild, mikata и 29 госта