Време е, да спасим Левски. Моля помогнете ни.

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

CapO
Мнения: 366
Регистриран на: 07 ное 2008 21:39
Контакти:

Re: Време е, да спасим Левски. Моля помогнете ни.

Мнениеот CapO » 22 дек 2014 20:46

CapO написа:
Готвача написа:Ей,пич!Ти наистина си болен левскар.Но трябва да разбереш,че парите не идват от такива като теб и мен/аз имам всички издадени екипи и шалчета на Морето/,те идват от масовият фен-такъв който ще заведе цялото си семейство на стадиона,ще им купи разни неща за ядене и пиене,програмка за мача,евентуално и някое сувенирче за спомен.Ще има и екипче за децата на Коледа,някое друго шалче-и до там.Както се казва,пито-платено.Ние сме друга бира,живеем с отбора,лягаме и ставаме с него...Но не можем и да го издържаме.Цялата тази организация в БГ е една обърната пирамида и определено НЕ РАБОТИ.Така че както го написах и по горе.Истината е в ТЕЛЕВИЗИЯТА по интернет.Там са истинските пари,които чакат само някой да ги вземе.Натам трябва да се насочат усилията,защото гоо има незабавноият ефект на "плащаш-получаваш" и забравяш.Няма допълнителни ангажименти,няма договори,няма задължения,няма нищо.Има платени пари-гледан мач и точка.Чакаме следващият такъв и завъртаме колелото отново.ОСНОВНАТА маса пари идва от телевизиите,няма смисъл да чакате на СМС и разни дарителски акции,няма смисъл да смятате 100 000 че ще си купят всяка година екипи-няма да си купят и няма да пращат СМС-и,но ЩЕ ГЛЕДАТ любимият си отбор по телевизията НАВСЯКЪДЕ ПО СВЕТА!!!Толкова от мен,вие сте на ход.


По света е така - давам 45 евро за билет(говоря за Италия), вътре си пия бира по 4 евро 400мл., като излеза от стадиона е пълно, буквално пълно с лафки - сандвич и бира 10 евро. Не говоря за ултра модерни лафки, а за мобилни продавалници на сандвичи и бира. Преди мача минавам през фен стора и си купувам фанелка за 48 евро. Аз българина с мизерната заплата от 650 евро оставих около 130-40 евро. На мача имаше около 50000 човека. Смятай... какви телевизии какви простотии говориш. Да точно така се управлява клуб, с пари от билети, тв права, мърч здраво, ядене пиене и наеми на обектите от търговските обекти. Просто тук не сме Европа, тук сме някаква объркана държава, в която нищо не се прави както трябва. Затова няма да имаме футбол, баскетбол, както виждаш и волейбола умира, най-добрия ни отбор е заложник на Киро гелата...


Слагам само една забележка - влизаме за около 3 минути, на стадиона няма пияни надрусани ученици, които да мятата камъни, в сектора има фенове и на двата отбора(бой няма, да наистина няма бой). Просто излизаш да си направиш кефа. При нас можеш да изпиеш 200лв. в Ревю, можеш да си купуш тениска джъст кавали за 120лв., можеш да си вземеш бело за 120-160лв., но 10 лв. за билет са много, на стадиона е пълно с лайненца(справка след България-Хърватска станах свидетел на ученическо меле Левски vs ЦСКА)

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Време е, да спасим Левски. Моля помогнете ни.

Мнениеот Готвача » 22 дек 2014 20:49

CapO написа:
Готвача написа:Ей,пич!Ти наистина си болен левскар.Но трябва да разбереш,че парите не идват от такива като теб и мен/аз имам всички издадени екипи и шалчета на Морето/,те идват от масовият фен-такъв който ще заведе цялото си семейство на стадиона,ще им купи разни неща за ядене и пиене,програмка за мача,евентуално и някое сувенирче за спомен.Ще има и екипче за децата на Коледа,някое друго шалче-и до там.Както се казва,пито-платено.Ние сме друга бира,живеем с отбора,лягаме и ставаме с него...Но не можем и да го издържаме.Цялата тази организация в БГ е една обърната пирамида и определено НЕ РАБОТИ.Така че както го написах и по горе.Истината е в ТЕЛЕВИЗИЯТА по интернет.Там са истинските пари,които чакат само някой да ги вземе.Натам трябва да се насочат усилията,защото гоо има незабавноият ефект на "плащаш-получаваш" и забравяш.Няма допълнителни ангажименти,няма договори,няма задължения,няма нищо.Има платени пари-гледан мач и точка.Чакаме следващият такъв и завъртаме колелото отново.ОСНОВНАТА маса пари идва от телевизиите,няма смисъл да чакате на СМС и разни дарителски акции,няма смисъл да смятате 100 000 че ще си купят всяка година екипи-няма да си купят и няма да пращат СМС-и,но ЩЕ ГЛЕДАТ любимият си отбор по телевизията НАВСЯКЪДЕ ПО СВЕТА!!!Толкова от мен,вие сте на ход.


По света е така - давам 45 евро за билет(говоря за Италия), вътре си пия бира по 4 евро 400мл., като излеза от стадиона е пълно, буквално пълно с лафки - сандвич и бира 10 евро. Не говоря за ултра модерни лафки, а за мобилни продавалници на сандвичи и бира. Преди мача минавам през фен стора и си купувам фанелка за 48 евро. Аз българина с мизерната заплата от 650 евро оставих около 130-40 евро. На мача имаше около 50000 човека. Смятай... какви телевизии какви простотии говориш. Да точно така се управлява клуб, с пари от билети, тв права, мърч здраво, ядене пиене и наеми на обектите от търговските обекти. Просто тук не сме Европа, тук сме някаква объркана държава, в която нищо не се прави както трябва. Затова няма да имаме футбол, баскетбол, както виждаш и волейбола умира, най-добрия ни отбор е заложник на Киро гелата...

Ами опитвам се да ви кажа,че с парите с които разполага обикновения българин,написаното от теб няма да работи в близките десетилетия.Не че не искат хората-просто нямат пари.А за тв правата да ти дам малко цифри.За следващият сезон,висшата лига е продала правата за 2 милиарда паунда-това е за една година само.Хайде сравнявай получената сума с тази от бира и наденички.И затова казвам,че истината е в телевизията по интернет за БГ клубовете.Не в БНТ или БТВ,ако ме разбираш.Ако не-пийвай си биричка по 4 евро,купувай си екипчета за 50 и чакай любимият ти БГ отбор да получи нещо от тези пари.Защото на 100% не си харчил и една десета от сумата в Родината,когато си бил на мач.Затова не споделям аз колко плащам за мач тук на Острова,защото просто няма смисъл да си ги мерим.Говорим за помощ на клубовете в БГ и в частност за "Левски",за който е темата.
п.п.И аз написах,че едно от перата е семействата посещаващи мач,а не болните фенове.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"

CapO
Мнения: 366
Регистриран на: 07 ное 2008 21:39
Контакти:

Re: Време е, да спасим Левски. Моля помогнете ни.

Мнениеот CapO » 22 дек 2014 21:03

Готвача написа:
CapO написа:
Готвача написа:Ей,пич!Ти наистина си болен левскар.Но трябва да разбереш,че парите не идват от такива като теб и мен/аз имам всички издадени екипи и шалчета на Морето/,те идват от масовият фен-такъв който ще заведе цялото си семейство на стадиона,ще им купи разни неща за ядене и пиене,програмка за мача,евентуално и някое сувенирче за спомен.Ще има и екипче за децата на Коледа,някое друго шалче-и до там.Както се казва,пито-платено.Ние сме друга бира,живеем с отбора,лягаме и ставаме с него...Но не можем и да го издържаме.Цялата тази организация в БГ е една обърната пирамида и определено НЕ РАБОТИ.Така че както го написах и по горе.Истината е в ТЕЛЕВИЗИЯТА по интернет.Там са истинските пари,които чакат само някой да ги вземе.Натам трябва да се насочат усилията,защото гоо има незабавноият ефект на "плащаш-получаваш" и забравяш.Няма допълнителни ангажименти,няма договори,няма задължения,няма нищо.Има платени пари-гледан мач и точка.Чакаме следващият такъв и завъртаме колелото отново.ОСНОВНАТА маса пари идва от телевизиите,няма смисъл да чакате на СМС и разни дарителски акции,няма смисъл да смятате 100 000 че ще си купят всяка година екипи-няма да си купят и няма да пращат СМС-и,но ЩЕ ГЛЕДАТ любимият си отбор по телевизията НАВСЯКЪДЕ ПО СВЕТА!!!Толкова от мен,вие сте на ход.


По света е така - давам 45 евро за билет(говоря за Италия), вътре си пия бира по 4 евро 400мл., като излеза от стадиона е пълно, буквално пълно с лафки - сандвич и бира 10 евро. Не говоря за ултра модерни лафки, а за мобилни продавалници на сандвичи и бира. Преди мача минавам през фен стора и си купувам фанелка за 48 евро. Аз българина с мизерната заплата от 650 евро оставих около 130-40 евро. На мача имаше около 50000 човека. Смятай... какви телевизии какви простотии говориш. Да точно така се управлява клуб, с пари от билети, тв права, мърч здраво, ядене пиене и наеми на обектите от търговските обекти. Просто тук не сме Европа, тук сме някаква объркана държава, в която нищо не се прави както трябва. Затова няма да имаме футбол, баскетбол, както виждаш и волейбола умира, най-добрия ни отбор е заложник на Киро гелата...

Ами опитвам се да ви кажа,че с парите с които разполага обикновения българин,написаното от теб няма да работи в близките десетилетия.Не че не искат хората-просто нямат пари.А за тв правата да ти дам малко цифри.За следващият сезон,висшата лига е продала правата за 2 милиарда паунда-това е за една година само.Хайде сравнявай получената сума с тази от бира и наденички.И затова казвам,че истината е в телевизията по интернет за БГ клубовете.Не в БНТ или БТВ,ако ме разбираш.Ако не-пийвай си биричка по 4 евро,купувай си екипчета за 50 и чакай любимият ти БГ отбор да получи нещо от тези пари.Защото на 100% не си харчил и една десета от сумата в Родината,когато си бил на мач.Затова не споделям аз колко плащам за мач тук на Острова,защото просто няма смисъл да си ги мерим.Говорим за помощ на клубовете в БГ и в частност за "Левски",за който е темата.
п.п.И аз написах,че едно от перата е семействата посещаващи мач,а не болните фенове.


Ако от всичко извлече, че искам да си "го меря" с теб кой, колко харчи на мач, не ми отговаряй повече. Идеята ми е, че трябва да има условия, за да изискваш нещо. Даваш стойности на Вишата лига, виж какво предлага. Цената на А група е такава, защото такова е и качеството. Не може на опасен за живота феновете стадион да искаш високи билети, с 30% лежане да искаш да привлечеш фенове(клиенти). Тук всичко е на парче - сезон за сезон. Да се направи бизнес план, да се направят инвестиции и тогава ще има пари. Ти си в Англия - виждаш, че са изгонили прошляците от стадионите - да го направят и тук и ще дойдат хората с парите. Да ми говориш, че тук няма хора с пари е смешно. Познавам доста хора(най-вече левскари) с месечни доходи от над 5000лв., които не пропускат мач. В България има много хора с пари, но продуктът не е пригоден за хора с пари. Не е ако щеш гъзарски, не е преимущество да идеш на мач, а по-скоро след като кажеш, че си постил такова събитие те гледат малко странно хората около теб, като някой нашмъркан дришльо.

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Време е, да спасим Левски. Моля помогнете ни.

Мнениеот Готвача » 22 дек 2014 21:29

Прошляците не са изгонени от стадионите,просто не им дават да мърдат на пичовете.Като излязат навън/примерно на мач в БГ/и си показват рогата,нали?Познавам един футболен идиот,там където живея.Точно от типа "прошляци".Тъпака няма пари за цигари и пиене дето се вика,но дръпна 7к паунда да ходи да гледа Англия в джунглата.Те така,тука не връщат никой,дошъл да си даде парите,но ако прави зулуми-жална му майка.Номера е да се вкарат нещата в релси,а това не е изгодно някому.И затова все по малко любители на футбола ще ходят на мачове,за сметка на изродените в нещо лошо агитки.И няма да има кой да дари суми за отбора заради такива индивиди,а и защото нямат доволно много хората.И затова аз продължавам да твърдя,че за момента най достъпно и ефективно перо е да се дават мачовете по интернет.А относно меренето-извинявай,ама ми се стори че се опитваш да покажеш какво геройство си направил,отделяйки 130-140 евро за един мач от 650 евро заплата.Ами човек,това показва само коллко редовно ходиш на мач/защото нали знаеш-наеми,транспорт,храна...струват парици и не остават за второ отиване/.Както и да е,ако си се засегнал-голямо ИЗВИНЯВАЙ,не съм целял това.Исках да кажа,че хората в БГ ако получават тези пари-например 650 но не евро,а лева и дадат 130-140 за един мач и спират с ходенето по стадионите и стават ТВ зрители,с което пък попадат в моята категория. :mrgreen: Хайде жив и здрав и не ми обръщай повече внимание,настроен съм философски нещо след изпитите напитки.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"

CapO
Мнения: 366
Регистриран на: 07 ное 2008 21:39
Контакти:

Re: Време е, да спасим Левски. Моля помогнете ни.

Мнениеот CapO » 22 дек 2014 21:39

И аз давам моето мнение. Явно и там има идиоти, но са ги накрали да мируват. Прав си, че в Бг не съм давал повече от 20-30 лв. за мач. И всичките отиват за билет.(на националния) На стадиона не се пие, бира си купувам от спирката на 204 в посока НДК... Моето мение е, че ако искаме спасение, може би най-добрия начин е да се стигне до фалит. И тези отбори да бъдат взети от хора, които имат идея как да генерират приходи от спорта, а не само да перат пари и да хвърлят прах в очите на хората. Всеки хубав бизнес може да вземе 15-30 млн лв. кредит. Ако отборът не Левски се управлява от хора, които не искат да правят далаверки, а спорт и бизнес(за съжаление в днешно време вървят ръка за ръка) банките ще се утрепят да ги привлекат за клиент. С един дългосрочен план, аз съм сигурен, че би се получило. За съжаление трябва да се изгони мафията от спорта, което не виждам как ще стане

Потребителски аватар
Болен Левскар
Мнения: 195
Регистриран на: 09 май 2013 22:10
Контакти:

Re: Време е, да спасим Левски. Моля помогнете ни.

Мнениеот Болен Левскар » 22 дек 2014 22:05

Готвача написа:Ами опитвам се да ви кажа,че с парите с които разполага обикновения българин,написаното от теб няма да работи в близките десетилетия.Не че не искат хората-просто нямат пари.А за тв правата да ти дам малко цифри.За следващият сезон,висшата лига е продала правата за 2 милиарда паунда-това е за една година само.Хайде сравнявай получената сума с тази от бира и наденички.И затова казвам,че истината е в телевизията по интернет за БГ клубовете.Не в БНТ или БТВ,ако ме разбираш.Ако не-пийвай си биричка по 4 евро,купувай си екипчета за 50 и чакай любимият ти БГ отбор да получи нещо от тези пари.Защото на 100% не си харчил и една десета от сумата в Родината,когато си бил на мач.Затова не споделям аз колко плащам за мач тук на Острова,защото просто няма смисъл да си ги мерим.Говорим за помощ на клубовете в БГ и в частност за "Левски",за който е темата.
п.п.И аз написах,че едно от перата е семействата посещаващи мач,а не болните фенове.

Ти като си готвач с цифри и факти май не си свикнал да си служиш. Имаш ли идея колко получава в момента Левски от ТВ права? Можеш ли да прогнозираш колко ще получава ако си пуска мачовете по нета? За да ги пуска по нета нали все пак някой трябва да снима, да коментира, да прави предавания... Трябва да се наеме телевизия с журналисти и т.н. Или казваш ей така да пускат някаква кофти картина, която не винаги върви и народа (който според теб е супер беден) ще си дава парите за тва нещо, а няма да си гледа чуждите мачове с коментари, анализи, по телевизията, с по-добро качество? И според теб има смисъл в момента Левски в този си вид да инвестира и да развие цялото това нещо, въпреки че никой не ти дава гаранция, че приходите ще си струват.

Точно затова ти казвам, истината е във феновете. Няма ли фенове готови да дават мило и драго за отбора (в цифри, поне 85 лв на година, или по малко над 23 ст на ден), тоя отбор за какво и за кого съществува изобщо? Отбора не струва и 20 ст в очите на "феновете" си! Проблема е, че ние българите сме мнооооого кофти материал, който не му се дават и 20 ст лв за отбора, който уж обича... За това и цялата държава е скапана и корумпирана и лятото едни хора откраднаха едни милярди от нас и няма никой в затвора и на никой не му пука и пак си ги избираме същите...

bluesupport
Мнения: 260
Регистриран на: 16 май 2008 15:56
Контакти:

Re: Време е, да спасим Левски. Моля помогнете ни.

Мнениеот bluesupport » 22 дек 2014 22:07

Аз съм напълно съгласен с автора, само искам да добавя едно важно уточнение-тази схема ще работи, ако Батков, Тонев и Ко се изметат от клуба и отборът стане публично дружество. Събираме се, откупуваме си клуба и започваме да внасяме кой по колкото може. В противен случай и 100 млн. да съберем, те пак ще се източат и насреща няма да има нищо. Иначе съм с 2 ръце за идеята, това е единственият начин да просперираме в сегашното състояние на футбола в България.

lavinkata
Мнения: 19
Регистриран на: 11 окт 2013 11:57
Контакти:

Re: Време е, да спасим Левски. Моля помогнете ни.

Мнениеот lavinkata » 22 дек 2014 22:33

Значи идеята на тръста е точно такава да се дават тези пари примерно 1 000 000 при ясни правила и за точно определена цел и акоима представител в управителният съвет няма как да ни извъртят.

yank
Мнения: 67
Регистриран на: 01 авг 2008 14:35
Контакти:

Re: Време е, да спасим Левски. Моля помогнете ни.

Мнениеот yank » 22 дек 2014 23:07

Организацията на всяко ниво в клуба е под всякаква критика. Това е големия проблем. Какви фенски артикули, вижте онлайн магазина е като обран бустан. На мене лично ми се наложи да си купя анцуг. Приготвих си 150 кината за нещо марково. Погледнах за екип на Левски. Бях готов да дам и 200 , ама ядец. Няма. Има 3 тениски и някакви глупости.

Потребителски аватар
roskov9
Мнения: 143
Регистриран на: 12 мар 2014 11:55
Контакти:

Re: Време е, да спасим Левски. Моля помогнете ни.

Мнениеот roskov9 » 22 дек 2014 23:11

Прекрасна тема!
Какво може да направи който и да е в полза на клуба, ако има желание и възможност?
1. Дефакто - нищо. Поради фактът, че няма на кого да се довери.
Разпространената днес декларация на тръста ми вдъхва пълно доверие, че няма да позволят да се подиграят с тях. Желая им успех и широка подкрепа!

Не виждам по-добър и изряден начин да се помогне, от обезпечаването на част от средствата за даден трансфер. Ако имам опция да избера за какво дарявам (нападател, вратар, ДЮШ, и пр.), както и гаранции, че събраните средства ще запушат само една дупка, бих се чувствал достатъчно мотивиран да помогна, както и да популяризирам инициативата.

Впечатлен съм от неприморимостта на автора и се надявам тръста да разработи уебсайт, в който всички инициативи за финансово подпомагане на Левски да са ясно изброени, както и всички останали - кликвания в подкрепа, гласувания, информиран дебат, активни меропрития, доброволен труд, и др., както и прилежащите им линкове.

Сплотеност и успех!


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ikar и 20 госта