Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Stahlgewitter
Мнения: 4332
Регистриран на: 16 сеп 2013 19:46
Местоположение: Sofia Bulgaria
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Stahlgewitter » 06 окт 2013 18:52

honda написа:
metodito написа:Кокалеску, Вили, Ратко, Ясен, Гонзо, Костов, Илиан, Митов. Сега Йока... При всеки от тези хубавци некадърни решили да се поизпражнят като треньори (без Йока...засега) на Герена се започва "ма те саботират, ма те некадърници, ма то невиноват тренера". Еле за Ратко точно па тука гоуема защита голямо нещо. Ма Дарко бил грешен, Сърмов бил идиот, Петков продавал мачове. Ма как никой не се замисли, бе! Бе да не е другаде причината. За Ясен. Имаш Дарко, Жо, Дембеле, Гаджев във върхова форма, един чудесен Рабех и падаш на Герена от ЦСКА!!! НА Герена!!!!, дъниш се като селска кифла в най-решаващия мач за ЛЕ. Ама той е добър треньор. Бе зайби добър треньор. Онзи "Левски" при Ясен да се събере да играе със сегашния ще ги разпори, но критиките бяха еднакво силни. И въобще.

Някой може ли да ми каже. Назначават ме тука да уча 11 човека на френски. Ходих три месеца, но по финансови причини спрях, та познайте какви са ми познанията.
Идва изпита (разбирай дерби, да речем), вие се оаKWате како си требе и комисията (разбирай публиката) почва:
"УУууууууу, kuРви! Некадърници!"...И? Кво правим?
Комисията ви казва: "До няколко месеца да сте го научили, щото лошо". Идва един учител, като мен. И? Кво правим?

По принцип така си работят, гледат да не са на нож с ръководството което и да ето, помниш, че и дума не обелваха и срещу Гонзо. Иначе съм на твое мнение, сега е момента да критикуват и то остро, никой не ги кара да призовават за оставки и нещо подобно, но наистина постоянно трябва да държат ръководството на ножа, докато отбора е в това положение. Може да се започне с едно гостуване на Сираков във студиото и да му се задават неудобните въпроси от феновете

Подкрепям! От феновете.

Общо взето съм съгласен с теб само малко поправки- когато загубихме от ЦСКА на Герена "чудесния" Рабех вече 1 година не беше в отбора( не съм сигурен дали този чудесен футболист в момента все още се занимава професионално с футбол), Жо също вече не беше в отбора. Много трудно равен 2:2 с отбора направил дубъл във Франция може да се счита за издънка да ти споменавам ли какви играчи имаха тогава Лил?

"Чудесния"Рабех мисля че е в затвора, ама това е само теория.
Изображение

honda
Мнения: 4407
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот honda » 06 окт 2013 19:50

Eminem написа:
honda написа:Много трудно равен 2:2 с отбора направил дубъл във Франция може да се счита за издънка да ти споменавам ли какви играчи имаха тогава Лил?

В този мач издънката беше Ясен Петров. Той провали мача с безкрайно глупавата си смяна в крайно неподходящ момент.

Много пъти съм казвал за мен вкарването в игра на Иво Иванов в онзи момент не беше грешка. Водиш 2:1 малко преди края , най-нормалното нещо е да вкараш в игра най-добре играещия с глава защитник, още повече ,че до този момент централния нападател на Лил де Мело (висок 191 см) има пълно превъзходство на втория етаж (така стана и първия гол за Лил), а шанса играча ,който си вкарал да си вкара автогол е супермалък.
Много пъти съм давал за пример четвъртфинал на СП (през 1986) -влиза играч и малко след това при резултат 1:1 10 минути преди края дузпа за неговия отбор , играча застава зад топката и... пропуска,след това неговия отбор отпада.... Играча се казва Зико, а треньора ,който го е посочил - Теле Сантана ,за допълнителна информация Зико е играч #2 на Бразилия за 20-ти век и до този момент не е имал пропусната дузпа в официален мач през цялата си кариера, а Теле Сантана един от най-добрите треньори на Бразилия.

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12960
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Eminem » 06 окт 2013 19:54

honda написа:Много пъти съм казвал за мен вкарването в игра на Иво Иванов в онзи момент не беше грешка. Водиш 2:1 малко преди края , най-нормалното нещо е да вкараш в игра най-добре играещия с глава защитник, още повече ,че до този момент централния нападател на Лил де Мело (висок 191 см) има пълно превъзходство на втория етаж (така стана и първия гол за Лил), а шанса играча ,който си вкарал да си вкара автогол е супермалък.
Много пъти съм давал за пример четвъртфинал на СП (през 1986) -влиза играч и малко след това при резултат 1:1 10 минути преди края дузпа за неговия отбор , играча застава зад топката и... пропуска,след това неговия отбор отпада.... Играча се казва Зико, а треньора ,който го е посочил - Теле Сантана ,за допълнителна информация Зико е играч #2 на Бразилия за 20-ти век и до този момент не е имал пропусната дузпа в официален мач през цялата си кариера, а Теле Сантана един от най-добрите треньори на Бразилия.

Това не беше точният момент за смяна. Да беше изчакал 1-2 минути за някой аут или нарушение далеч от вратата и щяхме да бъдем на 1/16 финалите.
Иванов кога да отиде до нак. поле, кога да се ориентира. Той докато отиде, докато се ориентира и вече топката беше до главата му.

honda
Мнения: 4407
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот honda » 06 окт 2013 19:55

BadBoy написа:Много добър треньор е Петков и на него се дължат много от успехите в Ловеч, пък си е и левскар.

За мен също е добър треньор , ако не се лъжа беше треньор в различни моменти на набор 86 и 88 , от които излязоха Домо, Бандаловски,Ив.Попов, М.Огнянов, Л.Балтанов, Хичо, Кавдански, А.Курдов, Г.Иванов. Треньор ,който определено може да работи с млади футболисти и няма да се страхува да дава път на млади футболисти.

honda
Мнения: 4407
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот honda » 06 окт 2013 19:59

Eminem написа:
honda написа:Много пъти съм казвал за мен вкарването в игра на Иво Иванов в онзи момент не беше грешка. Водиш 2:1 малко преди края , най-нормалното нещо е да вкараш в игра най-добре играещия с глава защитник, още повече ,че до този момент централния нападател на Лил де Мело (висок 191 см) има пълно превъзходство на втория етаж (така стана и първия гол за Лил), а шанса играча ,който си вкарал да си вкара автогол е супермалък.
Много пъти съм давал за пример четвъртфинал на СП (през 1986) -влиза играч и малко след това при резултат 1:1 10 минути преди края дузпа за неговия отбор , играча застава зад топката и... пропуска,след това неговия отбор отпада.... Играча се казва Зико, а треньора ,който го е посочил - Теле Сантана ,за допълнителна информация Зико е играч #2 на Бразилия за 20-ти век и до този момент не е имал пропусната дузпа в официален мач през цялата си кариера, а Теле Сантана един от най-добрите треньори на Бразилия.

Това не беше точният момент за смяна. Да беше изчакал 1-2 минути за някой аут или нарушение далеч от вратата и щяхме да бъдем на 1/16 финалите.
Иванов кога да отиде до нак. поле, кога да се ориентира. Той докато отиде, докато се ориентира и вече топката беше до главата му.

Точно тогава беше момента- да влезе и да вземе центрирането- е направи го ,но по малшанс го насочи в нашата врата. Иначе най-нормалната смяна е ако водиш с 1 гол да изкараш най-кративния си футболист и да вкараш висок защитник да играе с глава. С уговорката,че в живота няма "ако" дали ако Тасевски беше останал на терена и Лил бяха изравнили след центриране , Ясен нямаше да бъде упрекван защо не е вкарал Иво да се бори за висока топка.

Веселинов
Мнения: 331
Регистриран на: 31 юли 2013 11:37

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Веселинов » 06 окт 2013 19:59

Защо пък да не си ходи Йоканович? Нещо допринесе ли този треньор за това отбора да се вдигне, да заиграе по зряло, организирано и успешно? Много обаятелна личност, но не научи за 3 месеца 5 думи на български. Всеки мач започва с любимеца си Бру, Милиев и Гаджев, т.е. Левски играе с поне 3 души чисти фигуранти без принос към отбора. Много е смел да пуска племеника на Иван Вутов и сина на Д.Петков, но Попадийн не заслужи поне полувреме на десния бег, това нормално ли е? Реве пред медиите за нови играчи и демонстрира абсолютно неуважение към наличните футболисти с многото си високопарни заучени фрази. Водят му амортизирани нови играчи, а той брои и иска още. Не е взел един важен мач, направиха го смешен всички отбори с изключение на Пирин, Любимец и Черноморец. Игровия стил е от преди Митов, Илиев и Гонзо - две скапани крила и жалки опити да имитират игра. Липсва дисциплина, ръкомахат "звездите" на простосмъртните , вадят се ЖК за глупости и мн.др. До тук за мен "Йока" с нищо не е повече от Сухия или Лаптопа - само тези двамата не им е гласувано доверие да водят Левски. Но не е виновен сърбинът, че приеха щаба, изискванията и капризите му - срещу едно голямо нищо. Защото бил любимец на Антич като играч... Така се работи в клуба, да не се очакват чудеса с толкова безмислени директори, директорчета, дерибейчета и "назначени легенди"! Платената публика на гугутките си е глътнала езика и "лайква Йока", защото иначе трябва да отговаря ЗАЩО МЪЛЧИ ОТ ГОДИНИ за безумията на Батков, Тонев, Хората и цялата върхушка, която се изрежда на 3-4 месеца с безумията си да съсипва клуба! Този Левски е срам и провал, главата е смърдяща и вони навсякъде, а хората обичащи Левски са отвратени!

Потребителски аватар
wilge
Мнения: 3169
Регистриран на: 26 май 2010 10:43
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот wilge » 06 окт 2013 20:09

Хора, Йоканович трябва да ви е ясен. Каза ви го с наколко приказки. "Казаха ми едно, а излезе съвсем друго" и "няма да дочакам готовия сектор А". Вече му е през оная работа. Чувства се излъган, обиден и разочарован от ръководството. Само чака да дойде зимната пауза. След нея ще имаме нов треньор (за кой ли път).

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4488
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Какво липсва на ЛЕВСКИ

Мнениеот tiamat » 06 окт 2013 21:19

Captain Stottlemeyer написа:
Parmalat написа:....В годините които е управляван клуба от този собственик се вижда,че нищо няма да е напред.

Понеже както почти винаги се изказваш неподготвен (последния пример беше от днес с темата за коефициентите за ШЛ) ще те светна, че при Тодор Батков "Левски" има 3 шампионски титли (2006, 2007 и 2009 г.), един четвъртфинал за Купата на УЕФА, едно влизане в групите на ШЛ (първо и единствено засега за български отбор) и две влизания в групите на ЛЕ. Не съм адвокат на Тодор Батков (той си има цяла кантора с такива специалисти), със сигурност и той допуска грешки, но при Тодор Батков в "Левски" винаги е било налице най-важното - финансовата стабилност на клуба. Другите въпроси са задължения на спортно-технически директор, треньор, скаути и т.н. Между другото, кой те излъга, че "Левски" няма кондиционен треньор?... :lol:
По темата: Според мен основното, което понастоящем липсва на "Левски", е постоянство и сработване. Един отбор не се гради за месец - два, а с години. Някои от сегашните му футболисти се запознаха преди 2 седмици. Треньорът е от 3 месеца и не е магьосник. Просто (според мен) трябва да се забравят временно годишнини, титли, купи, да не се поставят непостижими или трудно постижими цели, да се играе мач за мач, а обиграването, спокойствието и победите ще дойдат от само себе си. Това е ... 8-)
П.П. С особено удоволствие отбелязвам злобните коментари на красноармейци, жълтури, еклери, буфери и други подобни представители на футболната фауна в България. Очевадно е, че дори когато "Левски" е много зле, той пак им бърка в многократно обезчестяваните ануси... 8-)


Съгласен съм с това мнение. И най-вече в частта му "По темата...". Което, обаче се припокрива с една от точките на Пармалата, а именно дългосрочна стратегия. Без такава никой не е прокопсал, не само във футбола.

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4488
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Какво липсва на ЛЕВСКИ

Мнениеот tiamat » 06 окт 2013 21:21

BG-BateGoyko написа:На Левски ли?
На първо място им липсва обективна оценка за състоянието и целите им. Можеби е време и за смяна в манталитета на управление, но най-вече да си избият от главата манталитета и предрасъдъците че титлата и купата са им по наследство завещани на тях и на ЦСКА. Писна ми от тези два клуба заради непрестанното им лежане на стари лаври, просто щото няма нищо ново. Наричат се грандове, но последните години нямат нищо общо с грандове. Ако мога да се изразя така, грандове са колкото Ливърпул последните 20 години в английското първенство - най-много пето шесто място. И те на стара слава лежат горките, ама и старата им слава увехна след като Манчестър ги надмина по титли... Нека на първо място да играят заради самата игра, не заради някакви знамена и изкривени и изопачени каузи... Какви каузи братче! Сегашните фенове и философията им няма нищо общо с миналото. Бях фен на Лески и често ходех на мачове в миналото, когато можех и нямах ангажименти. Сега ми е все едно. Има Лудогорец, има Ботев... Все отбори които са способни да радват окото без да те натоварват с някакви прекалени очаквания.
Успех на всички! Дано все пак Левски, че и ЦСКА преболедуват и оздравеят. Но нека си заврат раздутото и незаслужено самочувствие някъде дето слънце не огрява и да играят със сърце и заради играта, защото такава освободеност която демонстрира Лудогорец и снощи и със Загреб, че и преди това, не са я постигали нито Левски, нито ЦСКА и в най-добрите им периоди през последните 20 години.


И ей това е много вярно.

gri6ata1914
Мнения: 211
Регистриран на: 13 дек 2009 13:39
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот gri6ata1914 » 06 окт 2013 21:54

Защо Макриев, а не Курдов?!
06 октомври 2013 13:55
Автор: don balon Фотограф: Десислава Комарова
Наско има място в Левски
Футболни­ят уикенд показа две кар­тини, които олицетворяват състо­янието на Левски. Петък следобед е, зверски студ ско­вава по-малко от 1000 зрители на „Герена". През това време долу на терена Димитър Макриев пропуска­ше положение след положение и обричаше „сините" на пореден дома­кински срам. И докато феновете тре­перят да не се стигне до ситуа­ция, в която този слаб ЦСКА на Стойчо Младенов и Александър То­мов да закопае ти­ма окончателно в калта, „синята" чест бе съхранена малко от малко от друг, външен в мо­мента човек.

Ден след падени­ето на „Герена" на стадион „Славия" прогоненият преди няколко месеца от Левски Атанас Курдов не пропус­на възможност да подразни ултрасите на ЦСКА, показ­вайки им многоз­начителните 7 пръста.

Юношата на Левски бе един­ственият, който по­каза необходимото за предстоящо вечно дерби самочувствие, макар да е далеч от отбора. А само няколко ча­са по-рано „сини­те" треньори, ди­ректори и футбо­листи обясняваха как нямало какво да обещават за дербито, понеже трябвало работа и много работа. Само че истината е по-друга - в много ли­нии си трябва просто повече кла­са.

Шокиращо е как­во прави на „Гере­на" играч като Димитър Макриев. Чо­век, който преди години е избягал от този клуб. Фут­болист, за когото се водеха на ня­колко пъти нечо­вешки трансферни саги и в още един момент предаде Левски, когато бе на крачка от под­пис и се отметна поради финансови претенции. След толкова много вре­ме на този човек бе подадена ръка и се върна в клуба. Няма лошо, в жи­вота трябва да се прощава и да се дава втори шанс. Само че е шокира­що централен на­падател да не мо­же да вкара толко­ва мачове поред. Макриев не просто не бележи, той до­ри не може да използва ръста си и да печели въздуш­ните битки за „сините". В мача с Локо (Сф) на „Герена" таранът бе единст­веният по-бавен от посещавалия дебелариум съдия Христо Ристос-ков...

Факт е, че той дойде с ясното съзнание, че ще бъде резерва на безспорния през този сезон Цветан Генков. Нападател, който пристига със свободен транс­фер, без сериозни финансови претен­ции и за капак е българин от „синя­та" школа, какъв по-хубав вариант. Само че все пак, когато този човек влиза в игра, е редно от време на време да решава някои от мачовете на тима си.



И докато Макри­ев продължава да тормози всич­ки на „Герена", Атанас Курдов бележи гол след гол с екипа на Славия. Ясно е, че той е направил също много грешки в карие­рата си. От супер-талант в Байер (Леверкузен) се докара до ситуа­ция, в която да е без отбор месеци наред. Тази лигавщина не зас­лужава поощре­ние. Само че по една или друга причина Курдов се завърна в Левски и колкото той заслужаваше втори шанс, тол­кова го заслужа­ва и Димитър Макриев. Все пак единият избяга от „Герена", за да налее пари в ка­сата на ЦСКА, а другият - спечели около 300 000 ев­ро за Левски от трансфера си в Германия.

И след като Нас­ко тренира сед­мици наред с ти­ма, ако хората там разбират толкова много от футбол, е било редно да го задържат. Щом Курдов пасва ка­то дялан камък в Славия и се показва като по-го­лям левскар от много от настоя­щите играчи на „Герена", защо сега не е той в клуба, а Макри­ев? Това са все въпроси, на кои­то е редно да се отговори. Вместо това директори и треньори се скъ­саха за пореден път да плюят продукцията на футболистите. А Левски далеч не игра чак толкова слабо срещу Локо (Сф). Просто при един норма­лен централен нападател „сини­те" биеха с 2 или 3 гола разлика и това щеше да спести стотиците унили и изтерза­ни физиономии на „Герена".

За­това след след­ващия провал, който неминуемо ще дойде в най-близко бъдеще, когато решат ше­фове и треньори да се оправдаят с кадровия по­тенциал, хубаво е да си спомнят за грешки като тази около Макриев и Курдов. Както и че оп­равданието с „хората преди нас" няма как да върви вечно.
» Източник: "Меридиан мач"

Не намирам този сайт и вестник за много сериозни, но в случая не мога да не се съглася с написаното...


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта