103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот v.r.s. » 17 май 2016 14:37

icko65 написа:
action66 написа:
veselin111 написа:Винаги съм смятал и съм сигурен, че Венци умишлено не иска да играе в Европа. Не заради друго ами ще вземат да му проверяват отборчето и ще му излезнат кирливите ризи. Освен това, той как ще се подиграва на собственият си отбор като отпадне не знам :) . Той затова иска да са повече отбори в групата, за да може да си живурка в средата на таблицата и продава мачове на воля, без да го е страх, че ще изпадне. При толкова малко отбори тази година, пак ги беше нагласил нещата, ама като извадиха Литекс, Славия се оказа с място за евротурнирите, та цяла пролет се чуди, къде и от кого да падне, че да излезе от четворката :idea:


Не че е по темата,но понеже подхванахте въпроса ще се намеся със статистика. От както има Агрупа(1948г.),според броя на мачовете може лесно да се прецени кой колко е играл в нея и съответно е бил извън нея. Та според тази статистика в края на това първенство челната 10-ка е както следва:
1.Левски София - 68 сезона - 1948 мача;
2.ЦСКА София - 67 сезона - 1912 мача;
3.Славия София - 65 сезона - 1851 мача;
4.Локомотив София - 64 сезона - 1820 мача;
5.Ботев Пловдив - 61 сезона - 1761 мача;
6.Локомотив Пловдив - 56 сезона - 1648 мача;
7.Черно море Варна - 52 сезона - 1509 мача;
8.Берое Стара Загора - 49 сезона - 1457 мача;
9.Спартак Варна - 43 сезона - 1202 мача;
10.Черноморец Бургас - 37 сезона - 1114 мача;
Това са първите ни и както се казва традиционни отбори.Всеки от привържениците на тези отбори извън Левски , който е с пълен актив от участия,може да сметне колко първенства е бил извън Агрупа. По сезони обаче,понеже формата с мачовете и бил различен.
Иначе за Славия наистина е жалко. Помня ги от времето,когато започвах да ходя по мачове. Помня мачовете им срещу Спарта Прага и Фейнорд,помня епичните им двубой за титлата срещу ЦСКА през 80-те и с Левски през 90-те. Но помня и полягванията им на кого ли не и как бяха спасявани от изпадане по втория начин. Та май е нормално във времето да се обезличат.

Черноморец/Бс/ нямат 37 сезона!Справка-вечна ранглиста на А група.Имат 29.Другите 8 са на други отбори-Черноморец Сф и Черноморец Бургас/Бс/


Освен това Черноморец Бургас дори и със сумираните сезони няма как да е на 10-то място, а на 11-то, тъй като Миньор Перник има 38 сезона.

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6751
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот icko65 » 17 май 2016 14:52

Освен това Черноморец Бургас дори и със сумираните сезони няма как да е на 10-то място, а на 11-то, тъй като Миньор Перник има 38 сезона.[/quote]
Абсолютно колега!Това за сезоните го писах по памет и не бях поглеждал скоро във Вечната!За това и Миньор съм го пропуснал че е преди бургазлии..
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот Warped » 17 май 2016 14:55

Що не напраите една кой отбор е в оригинал, кой е наследник на друг отбор и тн. Сега Черноморец Бургас от В група е истинския или е оня основан 2007 (мисля) :mrgreen: :|
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот v.r.s. » 17 май 2016 14:57

icko65 написа:Освен това Черноморец Бургас дори и със сумираните сезони няма как да е на 10-то място, а на 11-то, тъй като Миньор Перник има 38 сезона.

Абсолютно колега!Това за сезоните го писах по памет и не бях поглеждал скоро във Вечната!За това и Миньор съм го пропуснал че е преди бургазлии..[/quote]

Не е от голямо значение, просто го уточних.
А по темата, Славия от години играе по един и същи сценарий, понатрупа точки и върви добре и в последната фаза на първенството започва с "изненадващи" загуби. Това е прийом на чичо Венци от доста време и предполагам, че така осигурява една част от бюджета на отбора.

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6751
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот icko65 » 17 май 2016 15:05

Warped написа:Що не напраите една кой отбор е в оригинал, кой е наследник на друг отбор и тн. Сега Черноморец Бургас от В група е истинския или е оня основан 2007 (мисля) :mrgreen: :|

Истинския го няма.Заличен е в регистъра.
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Потребителски аватар
Air_Smuggler_FU
Мнения: 325
Регистриран на: 23 юли 2015 08:37

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот Air_Smuggler_FU » 17 май 2016 15:15

1palq4o1 написа:Извън темата, но...имам въпрос към модераторите и персонала на сайта-защо няма възможност за коментари под пасквила на николай александров?

П.С. нарочно изписвам името му с малки букви-такова уважение си е заслужил и си го получава


Точно това се зачудих и аз, явно комплексарчето го е страх да се изказват и други мнения, освен неговото.
По-некадърен, жалък и комплексиран човечец няма...

Иначе, честито на Берое !
И не е вярно, че са "малък" отбор, напротив, Берое са един от големите отбори в БГ, наравно с пловдивските Ботев и Локо, варненските, наравно с Пирин и Марек, с Етър и т.н.
Във всеки случай, всички гореспоменати са "по-големи" от Лудогорец, нищо че има 5 поредни титли, те и чорбата имат 9, но кой ги взима на сериозно ?!

:lol:

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот v.r.s. » 17 май 2016 15:40

1palq4o1 написа:Извън темата, но...имам въпрос към модераторите и персонала на сайта-защо няма възможност за коментари под пасквила на николай александров?

П.С. нарочно изписвам името му с малки букви-такова уважение си е заслужил и си го получава


Очевидно е, че се помага и на двата отбора (ЦСКА и Левски), като заради едните ще се направи висша лига, за да не губят още една година в Б група, а другите за да не се спази правилника и да бъдат изхвърлени от групата, заради поведението на публиката, от ДК се измъкват по йезуитски, че случилото се е било извън стадиона и на границите, а не на самият стадион. По-глупаво измъкване от страна на тази комисия няма как да има. Сигурно на стоп кадър са гледали и преценили, че няма пристъпване на границите на стадиона, дори занапред може да бъдат поставяни сензори, които да сигнализират дали има пристъпване на границите на стадионите или не, при подобни случаи. Това е ирония разбира се и то към капацитетите от ДК, които с глупостите си будят единствено смях.
То заради това и родният ни футбол се превърна в пародия и все повече хора не ни интересува първенството, което е видно и от посещаемостта по стадионите.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10771
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот ivan56 » 17 май 2016 15:45

icko65 написа:
Warped написа:Що не напраите една кой отбор е в оригинал, кой е наследник на друг отбор и тн. Сега Черноморец Бургас от В група е истинския или е оня основан 2007 (мисля) :mrgreen: :|

Истинския го няма.Заличен е в регистъра.


[offtopic]Има го.
Хайде да се хванем на бас, че не е заличен?
Нали си много отворен.
Пу деба, разводни на хората темата, с лайняните ти клечки, варненски тъпак.[/offtopic]
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Beroec1916
Мнения: 12
Регистриран на: 09 апр 2015 20:32
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот Beroec1916 » 17 май 2016 16:13

Хаха много се смях, Берое малък а Слабия велик, толкова велик, че стадиона му21 век, 2016 година няма осветление,трибуни като след бомбардировка в Сирия явно живее в 15 век, толкова е велик че на мачовете му ходят по 100 човека. Може да ви се иска да сте Славия Прага но сте си само от София. Мисля че не е и нужно на по възрастните фенове да припомням как се мачкаше футбола извън София и се радвам че този монопол се разби след 1990г.
А към феновете на Локо Сф злобеещи кой ни спонсорира, да ги запитам, оръжейния бизнес да не би да е в някое частно гаражче в кв.Надежда или пък БДЖ да е било някога частно дружество. Гледайте си ваща паница и по-малко злоба, лично аз ще се радвам отново да сте в А група.

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот bobo_13 » 17 май 2016 16:17

Lyubaka01 написа:
progres1986 написа:
Warped написа:Ако не беше един ТЕЦ Берое щяха да са в Я окръжна :) :? 8-)

Още една куха лейка,която повтаря като папагал, каквото са му казали разни други големи разбирачи.
,Ми я ни обясни бе, отворко... Ако не е ДЪРЖАВНИЯ ТЕЦ, кой тогава ви финансира отбора?


С две думи като на лаик ти обяснявам. Държвните предприятия(учреждения) се делят на 2:

- бюджетни (всички министерства, агенцийки и т.н.)....бзумно много на брой, които цуцат моите и твоите данъци, ДДС-то, акцизите и т.н.
- НЕбюджетни - са всички фирми, в които Държавата има 100%. Това са фирми, които работят като всички останали частни фирми, но внасят в държавната хазна много повече от 10-те % данък....когато са на печалба, когато са на загуба теглят заеми от банки, за да продължат своята дейност. Държавата решава и назначава мениджмънта им. Държавата няма право да дава пари на тези фирми, освен под формата на обществени поръчки. За жалост, много от държавните фирми не печелят обществени поръчки, поради ред причини и овечето от тях са в окаяно състояние. Много от стратегическите отрасли на една Държава са държавни - енергетика, военно дело и т.н. Това, което е било раздържавено и приватизирано отива в частни ръце.

Та ТЕЦ Берое, подобно на Американските ТЕЦ 1 и 3 произвежда и продават ток, но за разлика от американските, на много по-ниска цена. Понеже някой в Държавата е решил, че трябва да се изкупува на 100% скъпия ток от американските централи(защо ли?), който после ти препродава НЕК, то ТЕЦ Берое изнася по-голямата част от производството си в съседните ни страни. От тези пари ТЕЦ-а си покрива разходите, издръжката на Берое. Каквото остане след тези разходи се внася в хазната. Нито един лев от твоите и моите данъци не отива в Берое. Индиректно се внася по-малка сума в хазната, която е за издръжката на Берое. Коя ли частна фирма не внася по-малко и крие каквото може....Отделно в Берое има участие и Община Стара Загора, така че и част от данъците на заралии отива за клуба.

П.П. Честито беройци! ....ВСИ БЕРОЙЦИ СМЕ ЗА ЕТЪР!....по-големите знаят или са чували за този трансперант и знаят повода :)
Интериорни врати - Врати хармоника


Върни се в “Славия”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта