До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот deepblue1963 » 14 фев 2010 10:59

Adramelech написа:Големи разбирачи сте били бе... Защо не ходите Вие да участвате тогава? То и негъра скиор няма шанс, но е там нали? Уж българите трябвало да последваме примера на канадците и духа на олимпийските игри и да сме уж по-задружни... но като гледам май това няма как да стане... То и футболистите ни нямат шанс за европейското, дай да не участват изобщо на квалификациите. Народни пари се били харчели ... а никой не казва в каква мизерия тренират участниците и какви смехотворни суми (на фона на останалите страни) ще получат при евентуален медал.

1."... духа на олимпийските игри...".Него ОТДАВНА го няма.Олимпизма е пари,политика,всичко друго,но не и олимпизъм!Не си ли го разбрал досега?Да не живееш още в древна Елада?"Екскурзианти" на Олимпиада=парички за съответната федерация="лапо-лапо" в джобчето на някого.И не ми казвай,че са малко.Като си помисля колко "туристи" изпратихме на лятната... Не ми дрънкай за "олимпийски дух"!
2."Защо не ходите Вие да участвате тогава?"Там,където аз ходя,ми плащат за свършена работа.Не ме интересува кой какви негри праща.Говоря за България-"задния двор на Европа".За България,дето си имаме поговорка:"Всичко Мара втасала,че и престилка препасала."Ние всичко ли "втасахме"?
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот защо » 14 фев 2010 11:57

То ние никога не сме имали условия за развитие на зимни спортове. И през 80-те аз познавах един от националите в бобслея, който караше някое момче да седне в Москвича му да кормува, а той буташе - това му беше тренировката, щото нямаше улей в България, нито пари да ги пратят да тренират навън. Преди 10-тина години Иван Динев, който тогава беше надежда да стане голям фигурист, се контузи докато тренираше скоковете си в обикновена зала с паркет, понеже нямаше пързалка. А преди да стане голяма надежда ходеше на състезания с някакви самоделни кънки, които му беше направил баща му. Та не са само ентусиастите, които тренират зимни спортове в България виновни, то не се става спортист от самосебеси, без да има къде да тренираш. А пари за подготовката им почти не се дават, освен на няколкото природни таланти, от които може да излезе някой олимпийски медал или някой друг успех. Разликата с негрите скиори е, че наште измисленяци поне имат федерация, не им се налага да си я основават сами като етиопеца. :lol:
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

emico
Мнения: 110
Регистриран на: 18 окт 2009 21:30
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот emico » 14 фев 2010 12:02

Ако няма спортисти, няма как Стефка, министъра, президента и коментаторите от БНТ да си направят екскурзията с нашите пари.

В България никога не е имало меритокрация и никога няма да има.

red__army
Мнения: 833
Регистриран на: 02 ное 2009 17:31
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот red__army » 14 фев 2010 12:22

....като гледам колко са подготвени....най-важно е да се върнат живи и здрави.

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот ros » 14 фев 2010 12:41

Чета мненията Ви и за пореден път се убеждавам, че сме адски гадно племи, със страшно много комлекси за малоценнос. Няма да защитавам спортистите ни, които са си извоювали място сред останалите олимпийци и са във Ванкувър в момента. Просто мнението Ви няма нужда да го оборвам. Не си струва... Важното е, че те са там и заради тях и въпреки вас видяхме знамето ни на ВС стайдиум. Чак не смея да си помисля какво ще се получи, ако такива като вас получат някаква власт в България. Жалко е дори повдигате такъв въпрос, но е разбираемо - българската народопсихология не се е променила, въпреки промените в държавата...
Е, аз се радвам че има българи там
Е, аз съм доволен че малко или много на екраните по целия свят излиза знаменцето ни, дори и режисьорите на предаванията да не знаят къде се намира България
Дори за вас да няма кубертенов принцип, за мен той е жив... идеята е жива...с или без пари това което се прави на Олимпиадите е нещо което си струва и приковава вниманието ми
Когато дойдат и ви кажат дайте 2 лева да пратим един пич да се пързаля с една шейна - теглете му една майна. НО ПРЕДИ ДА Е СТАНАЛО ТАКА - ЗАМИСЛЕТЕ СЕ
Докато преди 2 години Свилен бе най-добрия ни треньор и бе в Пекин никой не попита защо е там...
През 1996, когато някъде към 5 сутринта прекъснаха излъчването на баскетболния финал, за да видим награждаването на Стефка - предполагам че 90% от вас са си спели сладко по леглата или /което е още по-лошо/ не са били родени или са им сменяли напиканите ританки...
Не искам да обиждам никой, но заради такива спомени си струва да има някой на Олимпиадата, дори и да не влезе в 20тицата. Или обичате спорта и му се отдавате напълно или не. Това е философията ми.
И сега нещо до ОЛИМПИЙЦИТЕ ни... Момчета и момичета, знам че ви е трудно, знам че е ужасно тежко да се съревновавате с много по-силни и по-привилегировани състезатели от вас. Направете така, че след всеки старт ВИЕ ДА СТЕ ДОВОЛНИ ОТ СЕБЕ СИ. Стискам ви палци ПЪК КАКВОТО СТАНЕ. УСПЕХ!!!
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

rkk
Мнения: 160
Регистриран на: 24 мар 2008 17:49
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот rkk » 14 фев 2010 13:46

Впрочем конкретно за Кленовска (името й е много подходящо за тая Олимпиада, сигурно за това я пратиха :mrgreen: ), по-добре да бяха пратили Еми Йорданова, поне някакъв опит да придобие.

Иначе аз към Неескурзиантите бих добавил Краси Анев, Мишо Клечеров и донякъде Владко Илиев.

Потребителски аватар
tinker_bell
Мнения: 4
Регистриран на: 13 фев 2010 21:15
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот tinker_bell » 14 фев 2010 14:11

marmi52 написа::mrgreen:

Като гледах на откриването жалката ни групичка спортисти, които са на Олимпиадата на Кубертеновия принцип : "По важно е да участваш, а не да спечелиш !" .... излиза, че май всичките ни спортисти там са по-скоро екскурзианти ! ;)


И аз точно същото щях да напиша за Кубертиновия принцип ;)
Но пък аз не мисля,че това е лошо,ние наистина реално нямаме почти никаква база за подготовка,и като цяло сме доста назад от голяма част от спортистите от останалите страни-участници. И все пак аз бях горда,когато гледах нашата делегация,и нищо,дори всичките неуспехи,няма да промени това,за мен. ;)
I celebrate the moment (*)

vrvolleyball
Мнения: 223
Регистриран на: 01 авг 2008 14:16
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот vrvolleyball » 14 фев 2010 14:13

deepblue1963 написа:
mertezaker написа:ако се влага повече пари в тези спортове, може и да не са екскурзианти спортистите ни, така че не само те са виновни

Никъде не е казано,че бедна страна като нашата трябва да "развива" 1000 спорта.По-добре пет,но "като хората".


Аз предлагам да се закрие футбола в България ... Безперспективен , уникално слабо първенство , мизерно представяне на европейска и световна сцена ( става въпрос за квалификации , по-далеч не можем да стигнем ). Укриват данъци , които падат в/у плещите на обикновения данъкоплатец ... Никакъв смисъл , по-добре да се развиват 5 , но перспективни спортове с традиции , а не 1000 ! Ще дам пример , дано от Министерството на спорта четат форума : Волейбол , вдигане на тежести , художествена гимнастика , борба , бокс , гребане ... То и без това в другите спортове нямаме никакви постижения , та решихме и тези да ги погребваме ....

Sole
Мнения: 4557
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот Sole » 14 фев 2010 14:15

Гледах спускането с едноместна шейна на нашите Петър Илиев и Иван Папукчиев. Ами, те се пускат с единствената цел да стигнат до другия край на улея живи и здрави. :)

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот ros » 14 фев 2010 14:24

Sole написа:Гледах спускането с едноместна шейна на нашите Петър Илиев и Иван Папукчиев. Ами, те се пускат с единствената цел да стигнат до другия край на улея живи и здрави. :)

А гледа ли тренировката на Армин Цьогелер?... След като той, а и всички останали състезатели в шейните, бобслея и скелетона казват, че е ужасно опасен този улей, дай нашите да се правят на герои. Та ние в България и улей нямаме...
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН


Върни се в “Ванкувър 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта