На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
комуна
Мнения: 326
Регистриран на: 13 сеп 2011 08:31
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот комуна » 19 ное 2011 10:56

Futbolen_istorik написа:
комуна написа:На 26 юни 1929 г. с Указ № 402 на цар Борис III Перник е обявен за град. :) За какъв футболен отбор през 1919 г. се говори не ми е ясно,населението е било 1000 души.

Приятел сбъркал си форума и темата, тук не разискваме историята на град Перник, а на ПФК Миньор.
А и твоя любим отбор ЦСКА не е основан 1948г., а 1913г., оправете си годината и тогава си пъхайте носа където не ви е работата.
Поздрави

:) :) :) Откъде накъде реши че съм фен на цска,снимката на аватара ми е емблемата на "Комуна" Черногорово. :) :) :)

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 19 ное 2011 11:26

petrof написа:
Futbolen_istorik написа:Здравейте МИНЬОРЦИ.
В официалната ви история на клуба ви пише че Миньор е основан 1919г. като наследник на спортен клуб Кракра, но действителната истина е друга. През 1944г. всички пернишки отбори се разпадат. В края на 1944г. са възстановени само 2: Бенковски (основан 1936г.) и ЖСК (основан 1942г.). На 31.05.1945г. Бенковски се обединява с Юнак-Миньор (гимнастическо дружество) и "спортните секции към руднишките служби", под името "Рудничар". На 19.08.1946г. Рудничар се обединява с Локомотив ( основан 1942г. като ЖСК) под името "Републиканец". На 28.02.1947г. Републиканец се обединява с Миньор (колоездачно дружество) и Голо бърдо (туристическо дружество) под името Рудничар. През есента на 1949г. след реорганизацията повечето играчи на Рудничар попадат в Торпедо, през 1952г. Торпедо се разделя на Торпедо и Миньор като на практика Торпедо е преименуван на Миньор, а е създаден нов отбор Торпедо (началото на Металург). През 1969г.Миньор и Металург се обединяват под името "Кракра Пернишки". През 1970г. е преименуван на "Перник". През 1973г. си връща името Перник.
Дано съм бил полезен, и дано някои фенове на Миньор не са ми се разсърдили от публикуваната истина. Така е станало не можем да го променим. Както виждате и към любимия си клуб съм реалист (Берое е основан в действителност 1929г. а не както се тръби 1916г.)
Поздрави.

Здрасти ИСТОРИК.
Първият футболен отбор в Перник е Кракра, създаден през 1919г. Не знам каква е тази мания напоследък да се променят дати на основаване на футболни отбори. То не беше Батков с Левски, Локо Пловдив /които били основани 10 години по-рано/, ЦСКА пък спорят дали са наследник на АС-23 и т.н. По отношение на това кой на кого е наследник нещата са много относителни. Не знам дали си заслужават такива спорове, защото нещата ми изглеждат недоказуеми. Ние Миньорците приемаме, че сме наследници на футболен клуб Кракра 1919г. Дали е така е въпрос на интерпретации и гледни точки. Пак казвам обаче не виждам смисъл от такива спорове. Все пак първия футболен клуб в Перник е основан 1919г, така че приемаме 1919г. и това е ;)

Не си прав и го знаеш просто така ти отърва, пример ти давам веднага, в София най стария клуб е бил "Футбол клуб" основан 1909г. Левски София защо не си присвои неговата година примерно. Миньор е наследник на Бенковски основан 1936г., през 1944-50г. в клуба са играли играчите на Бенковски а не на Кракра, замисли се малко. Няма мания за промяна, а за нормализация, по времето на комунизма имаше голяма пропаганда и на много клубове им бяха фалшифицирани историите.
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 19 ное 2011 11:29

комуна написа:
Futbolen_istorik написа:
комуна написа:На 26 юни 1929 г. с Указ № 402 на цар Борис III Перник е обявен за град. :) За какъв футболен отбор през 1919 г. се говори не ми е ясно,населението е било 1000 души.

Приятел сбъркал си форума и темата, тук не разискваме историята на град Перник, а на ПФК Миньор.
А и твоя любим отбор ЦСКА не е основан 1948г., а 1913г., оправете си годината и тогава си пъхайте носа където не ви е работата.
Поздрави

:) :) :) Откъде накъде реши че съм фен на цска,снимката на аватара ми е емблемата на "Комуна" Черногорово. :) :) :)

Открадната е емблемата от ЦСКА, на 90% е същата
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 19 ное 2011 11:37

Labros написа:Историка, миналата седмица започна като фен на "Дунав", с аватар на един от несъществуващите вече русенски отбори.
Сега гледам си минал от "Берое"... чудя се другата седмица от кой ще си?

Историята не се учи или преподава в интернет. Някаква мания има в последните години за рязка промяна на години, дати и събития във футболната ни история с цел "Ние сме най...". И докато при Батков парите бяха водещото (всеки клуб-юбиляр получава кинти от УЕФА), при другите не мога да разбера какъв им е филма...?

Така миналата седмица бях с Аватар с първата емблема на Дунав Русе, няма мания да се променят дати и години, а да се изкара истината на яве, явно не си чел внимателно моите публикации, при мен на 1-во място е истината, има заблуда че Дунав е основан 1911г, явно не си внимавал Дунав е от 1922г. , има заблуда че Берое е от 1916г. а е от 1929г, къде го видя това това ние сме най-стари при мене, ако няма какво да напишеш поне не пиши глупости, защото моите данни не са от нета и от разни измислици а от извора, и винаги мога да ги докажа, за разлика от тебе . И сега ще ти подскажа защо съм от Берое и Дунав ами аз съм историка на тези 2 отбора, сигурно ти стана ясно под шапката вече.
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 19 ное 2011 11:43

Captain Stottlemeyer написа:
Labros написа:Историка, миналата седмица започна като фен на "Дунав", с аватар на един от несъществуващите вече русенски отбори.
Сега гледам си минал от "Берое"... чудя се другата седмица от кой ще си?

Историята не се учи или преподава в интернет. Някаква мания има в последните години за рязка промяна на години, дати и събития във футболната ни история с цел "Ние сме най...". И докато при Батков парите бяха водещото (всеки клуб-юбиляр получава кинти от УЕФА), при другите не мога да разбера какъв им е филма...?

Колега, той знае. :) Ти също като мен си спал в часовете по футболна история. :lol:
П.П. Любопитно ми е, аджеба, как се е казвал този "ЦСКА" през 1913 г., може би футболният Божидар Димитров ще ни осветли!? : :roll:

Веднага те осветлявам един от първите 3 регистрирани спортни клуба в Българив през 1913г. е "Клуб футбол", другите 2 са "Футбол клуб" и "Славия". И колкото днешния Левски е наследник на Левски 1914г. толкова е и наследник ЦСКА на "Клуб футбол" от 1913г. Надявам си да си доволен.
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот v.r.s. » 19 ное 2011 11:46

Жозе Моуриньо написа:Преди повече от 10 години , първото ми гостуване беше срещу отбора на Металург Перник . Какво става с тях ?


Металург до тази година не съществуваха като отбор, но до колкото зная е възтановен преди първенството и играе в окръжните групи.

Сега по темата за годината на създаването на Миньор, както написаха някои от съфорумците се приема 1919 година, тъй като тогава е създаден първият футболен отбор в Перник. Колкото до преименуванията, обединенията и закриването на отбори през годините, това са неща които са се случвали с почти всички отбори в България, но годината на основаването се приема тази в която е създаден първият отбор, както и да се е казвал той. А и не зная каква е тази мания кой кога е създаден, кой е по-стар, кой е най-старият и т.н., за мен е по-важно представянето на отбора в първенството и успехите които е постигнал, а не дали е създаден 1919, 1926, 1954 и т.н., това с годините повече ми прилича на комплексарщина. В спорта се гледат постиженията, а не колко стар е един отбор, нещо което наистина е без значение.

Потребителски аватар
PIMP
Мнения: 1293
Регистриран на: 19 окт 2011 08:12
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот PIMP » 19 ное 2011 11:53

futbolen_istorik ако всички отбори в България приемат годината на някое от обединенията или традициите на отбора който наследяват знаеш ли какво мазало ще стане ? То тогава почти всички ще трябва да си сменят името, екипите, годината и т.н :lol: Важното е дали феновете припознават дадения отбор за свой ;)
Изображение
Sisi 1914 написа:1/8 Финалите, в един мач се излъчваше победител или в два?

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 19 ное 2011 11:56

Avanti_Ragazzi написа:Понеже те виждам голям историк на тема футбол,та да те питам.Как реши, че ЦСКА е основан 1913 може би защото ФК Атлетик е основан 1913 година,нали? Да ти имам логиката обаче.Ето ти официалното родословно дърво на ЦСКА от страницата им в Wikipedia!!!Как така реши, че ЦСКА е точно наследник на този клуб а не друг от много там а? Защо нима някой наследява общо име или екип.Ас-23 играе в Бяло и Черно а Шипка в Зелено!!!Чавдар пък играл в небесно синьо а пък ЦСКА в червено!!!Всичките имат отделно име и по кое съдите, че това е един и същи клуб а? По стадиона така ли? Еми Партизан,Цървена Звезда,Динамо Букурещ и Стяуа Букорещ наследяват стадионите си!!!Докато на тяхно място не построяват нови такива.Ама нито един от тях не се пише наследник на БСК Белград,Югославия Белград,Венус Букурещ или Рипсения Букурещ нали? А за разлика от АС-23 тия отбори са били многократни шампиони на Югославия и Румъния преди войната!!!!Нима играчите на Партизан,Звезда,Динамо и Стяуа са паднали от небето и не са дошли от тези клубове а историко!!!Нима сегашните им стадиони не се намират на мястото на старите такива на старите отбори а?Ама и на 4те отбора пише основани 1945,1947 и 1948ма!!! Защото хората правят разлика от нов отбор с ново коренно различно име и нови цветове и емблема и стар отбор с коренно различно име,стари цветове и стара емблема!!!

Изображение
Изображение
Изображение

Как прецени че това е официалното родословно дърво на ЦСКА, и как прецени че е вярно. "Атлетик" е основан 1915г. а "Клуб футбол" е основан 1913г. През 1919г. "Футбол клуб" и "Атлетик" и една група футболисти отцепили се от Славия се обединяват под името "Атлетик" решено е да остане годината на основаване на Клуб футбол 1913г. а да се вземе името на другия клуб "Атлетик", през 1923г. Атлетик се обединява с ОСК Слава под името ОСК АС 23, приемат за година на основаване 1913г. на Атлетик (Клуб футбол) и екипите и емблемата на Слава. Мисля че ти отговорих на най-важния въпрос, нямам време да ти отговарям на другите глупави въпроси.
Поздрави
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 19 ное 2011 12:02

PIMP написа:futbolen_istorik ако всички отбори в България приемат годината на някое от обединенията или традициите на отбора който наследяват знаеш ли какво мазало ще стане ? То тогава почти всички ще трябва да си сменят името, екипите, годината и т.н :lol: Важното е дали феновете припознават дадения отбор за свой ;)

Приятел не внимаваш, къде видя да се приема година на обединение, няма български отбор който да не е обединяван многократно. Гледа се наследствеността и най стария пряк корен на клуба
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 19 ное 2011 12:10

PIMP написа:Много е трудно да се каже кой отбор на кого е наследник заради безбройните и безсмислени обединения и преименувания по времето на комунизма. Затова много отбори приемат датата на основаване на първия отбор в града им (Берое 1916, Миньор 1919) и т.н
[offtopic]ЦСКА бил основан 1913, пич осъзнай се малко :lol: :lol: :lol:[/offtopic]

Хич не е трудно след мащабно проучване. Второ Левски защо не приеме годината на най-стария софийски отбор 1909г. отгоговори ми защо. И трето най-стария отбор в Стара Загора е основан 1919г. под името Верея съществувал до 1925г. като неорганизиран отбор, не е членувал в БНФС (предшественика на днешното БФС). Тази 1916г. на Берое е измислена както 1911г. на Левски.
Поздрави
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"


Върни се в “Миньор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта