Бесите и Пловдив - коментари

Модератори: paceto, Модератор ЛокоПД, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Бесите и Пловдив - коментари

Мнениеот za nas e toj religiq » 14 авг 2014 17:13

plovdivram написа:
А, какво ще кажеш за абсурдите, в които хем бяхме "крадци на чужда история" (т.е. тази на Спортклуб), хем самите спортклубци с десетилетия документирани усилия правили опити да възстановят истинското начало на днешния Локомотив! :) Излизаше, че хем ние им "крадем историята", а в същото време те настояват, че най-правилното е те да си бъдат признати ОФИЦИАЛНО, за начало на днешния Локомотив!!! Е, аз така и не проумявах - това НАРОЧНО ли го правеха "вашите" фенове... така им беше удобно ли... или им беше просто трудно да го проумеят?! :) Аз мисля, че беше ПЪРВОТО!!! :) Ти - какво ще кажеш?! :) То, аз не мога да повярвам, иначе, че има хора, които така и не могат да проумеят нещата, които се случваха, а именно, че НЕ АНГЕЛ и ВЛАДО - "двамата шамани" го направиха това, а те просто ЗАВЪРШИХА ЕДНО ДЕЛО, зад което стоят СТОТИЦИ ИМЕНА НА РЕАЛНИ ХОРА (вземете книгата, отзад са изброени)... хора работили затова десетки години!!! Ама не... по-лесно беше - да се сведат нещата до АНГЕЛ и ВЛАДО, нали?!!! Сега пак не е ли същото - ИГНОРИРАТ се ИМЕНАТА и ОСТАВЕНОТО от тях, а с тръгва срещу "буферите" и "измишльотините" им!

Иначе, за другото си прав... така си беше... от както станах обаче - "циганин", "зрънков", "лъжец", "крадец на история" и какво ли още не ми е малко трудно да приемам каквато и да е дискусия относно темата Локомотив - Ботев.... дори и с моите "жълти" приятели, които много си уважавам вече гледаме да я избягваме тази тема, за да не си развалим приятелството!!! Трудно ще може да бъде възстановено, онова, което беше!!!


Отклонихме се от темата май, да не нахлуят баретите :lol: И въпреки, че инспектора ме следи, ще ти дам коментар щом го искаш :lol: За мен има един, единствен абсурд в случая (който аз лично не мога да си обясня) и той е в това, как тези които твърдят, че са начало на днешния Локомотив, играят мачове срещу самите себе си ??? Иначе си е ваше право да избирате, кое си е вашата история и как да изглежда тя! Щом искате да сте Спортклуб, така да е , не виждам какво и как това ни касае !

Ами същото е горе-доло, обаче е така, защото и двете тези не са достатъчно убедителни и пораждат спорове! Това не значи, че отричаме труда на всички хора които посочваш, просто се съмняваме в тяхната правота, защото определено има неща, които не съответстват или са спорни на твърденията им !

Приятелството е нещо, което трудно може да се развали само заради футболните ни пристрастия! Ако изключа приятелите ми от деца които са ваши фенове, имам и доста левскари и цесекари ,с които съм се сприятелил доста по късно (поради бизнеса ми който е на морето) и с всички тях се бъзикаме и не пропускаме да се "ухапем" при първа възможност, това обаче далеч не може да развали отношенията ни, като приятели ! Снощи например, взех с мен на мача приятел, който е върл фен на Паок (живял 10 години в Солун) и Левски!!! Нали не мислиш, че пропусна да ме "захапе" :) Но в крайна сметка и той остана убеден, че съдията развали мача и къде от мъка, къде от радост така се напихме, че не можахме да се приберем и останахме в Бургас :lol:
Що се отнася до обидите, и аз не грея от щастие, като ме наричат "турчин", "подлога на ДПС" "неградски" и прочие , ама не съм пък чак толкова тънкообиден, че да не мога да преглътна обида, казана ми от някой, в някакъв форум :lol: На улицата, като работя, сред приятели, никой не ме сочи с пръст и да търчи подир мен , да ми ги казва или натяква тия глупости :) Така че мога да те посъветвам, да не си ги слагаш толкова на сърце тия неща, щото иначе ставаш до сущ, като тия които ги повтарят, като развален грамофон !!!

Потребителски аватар
plovdivram
Мнения: 2347
Регистриран на: 17 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: Бесите и Пловдив - коментари

Мнениеот plovdivram » 14 авг 2014 17:55

za nas e toj religiq написа:Отклонихме се от темата май, да не нахлуят баретите :lol: И въпреки, че инспектора ме следи, ще ти дам коментар щом го искаш :lol: За мен има един, единствен абсурд в случая (който аз лично не мога да си обясня) и той е в това, как тези които твърдят, че са начало на днешния Локомотив, играят мачове срещу самите себе си ??? Иначе си е ваше право да избирате, кое си е вашата история и как да изглежда тя! Щом искате да сте Спортклуб, така да е , не виждам какво и как това ни касае!....


Съжалявам, че трябва да ти го кажа, но много бъркаш!!! :)
Абсурда, за който говориш, го "ИЗНАМЕРИХА", отново вашите хора и наши "приятели"!!!! :) Не се спрях да го повтарям това, ама явно не се чете, това, което не се харесва... :) - За ОФИЦИАЛНА СТАТИСТИКА на ДНЕШНИЯ ЛОКОМОТИВ отпреди 1948-ма годна, ВИНАГИ... дори и "преди" "двамата шамани" :) :) :) се е считала тази на "СЛАВИЯ" Пд (Славия-Ченгелов, СП45)... Това, което твърдиш ти е все едно кажеш, че - 'щом Ботев и Шипка са играли помежду си, то тогава обединението под името БШ45 е невъзможно!!! Даже ще ти дам и друг пример... За ДФС Тракия имаше ли визитки според, които тя е едновременно шампион и вицешампион за 1963 г.?!!! Това мисля, че обяснява много от "абсурдите", които намираш при нас, макар че... както ти казах - това изобщо не е така!!! Можеш да погледнеш старите статистики и ще се убедиш, че това, което пишат за днешния "Локомотив" Пд под това име за предходните на 1949-та година, всъщност са мачовете играни от "Славия" Пд (Славия-Ченгелов, СП45)! Някой от по-старите книги, дори в скоби уточняват и самото име!!! ФАКТ!!
Изображение

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Бесите и Пловдив - коментари

Мнениеот za nas e toj religiq » 14 авг 2014 18:21

plovdivram написа:
za nas e toj religiq написа:Отклонихме се от темата май, да не нахлуят баретите :lol: И въпреки, че инспектора ме следи, ще ти дам коментар щом го искаш :lol: За мен има един, единствен абсурд в случая (който аз лично не мога да си обясня) и той е в това, как тези които твърдят, че са начало на днешния Локомотив, играят мачове срещу самите себе си ??? Иначе си е ваше право да избирате, кое си е вашата история и как да изглежда тя! Щом искате да сте Спортклуб, така да е , не виждам какво и как това ни касае!....


Съжалявам, че трябва да ти го кажа, но много бъркаш!!! :)
Абсурда, за който говориш, го "ИЗНАМЕРИХА", отново вашите хора и наши "приятели"!!!! :) Не се спрях да го повтарям това, ама явно не се чете, това, което не се харесва... :) - За ОФИЦИАЛНА СТАТИСТИКА на ДНЕШНИЯ ЛОКОМОТИВ отпреди 1948-ма годна, ВИНАГИ... дори и "преди" "двамата шамани" :) :) :) се е считала тази на "СЛАВИЯ" Пд (Славия-Ченгелов, СП45)... Това, което твърдиш ти е все едно кажеш, че - 'щом Ботев и Шипка са играли помежду си, то тогава обединението под името БШ45 е невъзможно!!! Даже ще ти дам и друг пример... За ДФС Тракия имаше ли визитки според, които тя е едновременно шампион и вицешампион за 1963 г.?!!! Това мисля, че обяснява много от "абсурдите", които намираш при нас, макар че... както ти казах - това изобщо не е така!!! Можеш да погледнеш старите статистики и ще се убедиш, че това, което пишат за днешния "Локомотив" Пд под това име за предходните на 1949-та година, всъщност са мачовете играни от "Славия" Пд (Славия-Ченгелов, СП45)! Някой от по-старите книги, дори в скоби уточняват и самото име!!! ФАКТ!!


Вероятно греша не съм чак толкова навътре в нещата ви, но това си е моя лична преценка и не я натрапвам или налагам! Казах ти, щом се отъждествявате със Спортклуб, а не с ЖСК Пловдив , които са съществували по едно и също време си е ваша работа, и щом ви харесва така да бъде! Мен с нищо не ме бърка тая работа!
Иначе примера ти е доста неуместен, защото ние не се отъждествяваме след въпросното сливане, като фенове на Шипка, а продължаваме да сме си фенове на Ботев!

Потребителски аватар
plovdivram
Мнения: 2347
Регистриран на: 17 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: Бесите и Пловдив - коментари

Мнениеот plovdivram » 14 авг 2014 20:12

za nas e toj religiq написа:Вероятно греша не съм чак толкова навътре в нещата ви, но това си е моя лична преценка и не я натрапвам или налагам! Казах ти, щом се отъждествявате със Спортклуб, а не с ЖСК Пловдив , които са съществували по едно и също време си е ваша работа, и щом ви харесва така да бъде! Мен с нищо не ме бърка тая работа!
Иначе примера ти е доста неуместен, защото ние не се отъждествяваме след въпросното сливане, като фенове на Шипка, а продължаваме да сме си фенове на Ботев!


Да, както сам отбелязваш "вероятно грешиш", защото "не си чак толкова навътре в нещата", но тогава как си направил своята "лична преценка"?! Ами, да се беше поинтересувал повече и тогава да я водим тази дискусия, която (между другото) няма общо с темата!!! Иначе... ако беше по-навътре с нещата нямаше да констатираш, че примерите, които съм ти дал са неуместни!!! Първо: ти постави въпроса затова, че ЖСК и Спортклуб са играли един срещу друг, в което няма нишо лошо и аз ти дадох примери, в които Ботев не само са играли с Шипка, но са деляли и един и същ квартал... същото е и със Спартак, с който са деляли много повече, през години отколкото дори предполагаш!!! В този ред на мисли не виждам нищо неуместно в примерите, които съм ти дал!!! Колкото до ФЕНОВЕТЕ и това с какво са се отъждествявали!!! Ами същото е било и с феновете на Спортклуб, само че за разлика от ИМЕТО "БОТЕВ", това на "СПОРТКЛУБ", в онези времена не е можело да бъде запазено, поради причини, които би трябвало да са ти известни!!! Ако "Спортклуб" беше име на национален герой, за който се е смятало, че е първия български комунист, то бъди сигурен, че и досега името на отбора създаден в източен Пловдив щеше да е "Спортклуб"!!!

Това за "комуниста" не искам да прозвучи като обида, а просто искам да ти кажа, че прекалено много са нещата, които са спомогнали в онези времена едни клубове да запазят имената си, а други - не!!!
Особено пък такива, с най-дългите списъци за "изключване завинаги от спортното движение", за "грубо проявена фашиска дейност"... Ако не ми вярваш мога да бъда и конкретен!!! Друг е въпрос, че нито БОТЕВ (според мен) е бил комунист, нито пък тези хора фашисти!!! Просто идеологии като тази винаги са имали нужда от намирането на герои и антигерои!!!

В никакъв случай не искам да изглежда и че някой е бил "глезено дете", а друг "реприсиран" едва ли не, но когато започваш една такава дискусия, то наистина трябва да си подготвен, за нея, а не да казваш, че "не си чак толкова навътре", но пък правиш изводи! Позаинтересувай се... може пъ' да откриеш, че АБСУРДИТЕ, за които говориш изобщо не са такива! Ама без да прочетеш тук-там няма да стане... ако не се притесняваш да четеш книгата на "Шаманите и техните последователи" :) ... то... в нея ще намериш в "ОРИГИНАЛ" (разбирай - ще прочетеш МНЕНИЕТО на МНОГО ХОРА, четеш директно ВЕСТНИЦИ и ДОКУМЕНТИ без да се налага да ходиш в библиотека или архив) много от нещата, които са ти нужни събрани на едно!!! Ако смяташ, че те са манипулирани... АРХИВИТЕ и БИБЛИОТЕКИТЕ са СВОБОДНОДОСТЪПНИ!!!
Изображение

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Бесите и Пловдив - коментари

Мнениеот za nas e toj religiq » 14 авг 2014 21:24

plovdivram написа:
za nas e toj religiq написа:Вероятно греша не съм чак толкова навътре в нещата ви, но това си е моя лична преценка и не я натрапвам или налагам! Казах ти, щом се отъждествявате със Спортклуб, а не с ЖСК Пловдив , които са съществували по едно и също време си е ваша работа, и щом ви харесва така да бъде! Мен с нищо не ме бърка тая работа!
Иначе примера ти е доста неуместен, защото ние не се отъждествяваме след въпросното сливане, като фенове на Шипка, а продължаваме да сме си фенове на Ботев!


Да, както сам отбелязваш "вероятно грешиш", защото "не си чак толкова навътре в нещата", но тогава как си направил своята "лична преценка"?! Ами, да се беше поинтересувал повече и тогава да я водим тази дискусия, която (между другото) няма общо с темата!!! Иначе... ако беше по-навътре с нещата нямаше да констатираш, че примерите, които съм ти дал са неуместни!!! Първо: ти постави въпроса затова, че ЖСК и Спортклуб са играли един срещу друг, в което няма нишо лошо и аз ти дадох примери, в които Ботев не само са играли с Шипка, но са деляли и един и същ квартал... същото е и със Спартак, с който са деляли много повече, през години отколкото дори предполагаш!!! В този ред на мисли не виждам нищо неуместно в примерите, които съм ти дал!!! Колкото до ФЕНОВЕТЕ и това с какво са се отъждествявали!!! Ами същото е било и с феновете на Спортклуб, само че за разлика от ИМЕТО "БОТЕВ", това на "СПОРТКЛУБ", в онези времена не е можело да бъде запазено, поради причини, които би трябвало да са ти известни!!! Ако "Спортклуб" беше име на национален герой, за който се е смятало, че е първия български комунист, то бъди сигурен, че и досега името на отбора създаден в източен Пловдив щеше да е "Спортклуб"!!!

Това за "комуниста" не искам да прозвучи като обида, а просто искам да ти кажа, че прекалено много са нещата, които са спомогнали в онези времена едни клубове да запазят имената си, а други - не!!!
Особено пък такива, с най-дългите списъци за "изключване завинаги от спортното движение", за "грубо проявена фашиска дейност"... Ако не ми вярваш мога да бъда и конкретен!!! Друг е въпрос, че нито БОТЕВ (според мен) е бил комунист, нито пък тези хора фашисти!!! Просто идеологии като тази винаги са имали нужда от намирането на герои и антигерои!!!

В никакъв случай не искам да изглежда и че някой е бил "глезено дете", а друг "реприсиран" едва ли не, но когато започваш една такава дискусия, то наистина трябва да си подготвен, за нея, а не да казваш, че "не си чак толкова навътре", но пък правиш изводи! Позаинтересувай се... може пъ' да откриеш, че АБСУРДИТЕ, за които говориш изобщо не са такива! Ама без да прочетеш тук-там няма да стане... ако не се притесняваш да четеш книгата на "Шаманите и техните последователи" :) ... то... в нея ще намериш в "ОРИГИНАЛ" (разбирай - ще прочетеш МНЕНИЕТО на МНОГО ХОРА, четеш директно ВЕСТНИЦИ и ДОКУМЕНТИ без да се налага да ходиш в библиотека или архив) много от нещата, които са ти нужни събрани на едно!!! Ако смяташ, че те са манипулирани... АРХИВИТЕ и БИБЛИОТЕКИТЕ са СВОБОДНОДОСТЪПНИ!!!


Както и да е , не аз я подхванах тая тема, нито пък твърдя че съм компетентен по въпроса :) Ти си човека който си се ровил в тия неща , и нямам никво намерение да споря с теб и да изглеждам като глупак :lol: Аз просто казах какво ми е странно на мен, и определено не съм задълбавал да търся някви факти по случая, защото просто не ме вълнува ! Макар че всички тук ме мислите за някъв изперкал перушан и ми се преписват кви ли не дивотии (макар че никой не ме познава), аз съм си реалист и ако погледна от ваща камбанария, предполагам и аз ще видя, че всичко си е на място ;)

Между другото , до сега не съм водил толкова дълъг разговор с някой в тоя форум, и макар че си от "враговете" съм абсолютно убеден, че по много въпроси ще стигнем до съгласие, ако седнем на една маса :) Прави ми обаче впечатление, че има много хора тук във форума които се филмират и нямат връзка с реалността и макар, и ти, и аз, да имаме своите залитания на моменти, се получи добър спор :lol:

Потребителски аватар
Пловдив1926
Мнения: 6998
Регистриран на: 21 юни 2010 09:15
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Бесите и Пловдив - коментари

Мнениеот Пловдив1926 » 15 авг 2014 09:05

Само ти си здраво стъпил на земята и нормален :) Малко като ония дето всички му карали в насрещното :mrgreen:

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Бесите и Пловдив - коментари

Мнениеот za nas e toj religiq » 15 авг 2014 10:47

Пловдив1926 написа:Само ти си здраво стъпил на земята и нормален :) Малко като ония дето всички му карали в насрещното :mrgreen:


Поне не се обаждам , ни в клин - ни в ръкав, постоянно :lol:

Потребителски аватар
lpfc_1926
Мнения: 131
Регистриран на: 23 юни 2010 21:33
Контакти:

Re: Бесите и Пловдив - коментари

Мнениеот lpfc_1926 » 22 авг 2014 00:27

za nas e toj religiq написа:
Пловдив1926 написа:Само ти си здраво стъпил на земята и нормален :) Малко като ония дето всички му карали в насрещното :mrgreen:


Поне не се обаждам , ни в клин - ни в ръкав, постоянно :lol:

Готин аватар! :) Фен на Динамо Берлин ли си? :mrgreen:
░▒▓▀1926▀▓▒░ LPFC ░▒▓▀1926▀▓▒░

s.th.1926
Мнения: 451
Регистриран на: 29 апр 2012 11:05

Re: Бесите и Пловдив - коментари

Мнениеот s.th.1926 » 22 авг 2014 09:51

lpfc_1926 написа:
za nas e toj religiq написа:
Пловдив1926 написа:Само ти си здраво стъпил на земята и нормален :) Малко като ония дето всички му карали в насрещното :mrgreen:


Поне не се обаждам , ни в клин - ни в ръкав, постоянно :lol:

Готин аватар! :) Фен на Динамо Берлин ли си? :mrgreen:


Не, Brutal Ultras (Bultras), са Динамо Дрезден. Те са оригиналът, а той е от ментето, на Капалъ Чарши или Хайван пазар в Раковски. Бая безсънни нощи навъртя, за тема, която му е "безразлична"... За нас той е джамия, виж кво намерих за Кисьов. Измамник и фалшфикатор, близък до големия ви фен, Славчо Педофила от карловските села:

http://mozes.blog.bg/history/2012/01/28 ... hen.891371
Тате, как се пише любов?

Пише се Л-О-К-О-М-О-Т-И-В, сине!

Потребителски аватар
Пловдив1926
Мнения: 6998
Регистриран на: 21 юни 2010 09:15
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Бесите и Пловдив - коментари

Мнениеот Пловдив1926 » 22 авг 2014 09:59

Имаше и едни Брутал Атак по едно време ама от както отидоха да снимат календар в Калофер и се върнаха без знаме на групата минаха на бултрас :D Иначе бяха топ пародия няква кокошка със САТЪР майнаааа :mrgreen:


Върни се в “Локо Пловдив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта