Левски: Бивши играчи и треньори

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
levskar_95
Мнения: 1890
Регистриран на: 08 юли 2011 22:28
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот levskar_95 » 22 юли 2014 20:58

Холандският защитник Дъстли Мюлдер, който беше освободен от Левски преди началото на сезона, подписа договор за срок от една година с кипърския Аполон (Лимасол). Той беше част от играчите, които получаваха прекалено големи заплати за орязания драстично бюджет на "сините". Мюлдер премина в Левски през 2010 година и игра неизменно като титуляр до миналия сезон. Тогава холандецът дори беше изпратен да тренира с юношите, но впоследствие върнат в първия отбор. Освен Мюлдер, Левски се раздели и с още един играч, който след това подписа договор с отбор от кипърското футболно първенство. Това е португалецът Кристовао Рамос, който ще играе за Омония Никозия.

Мачът е толкова значим за българския футбол не заради това, че е влязъл в репертоара на агитката на Левски, а защото дори Би Би Си отбелязва успеха на сините с думите: "Отборът на народа победи отбора на властта със 7:2."

Офтопик:

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21346
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот metodito » 27 юли 2014 11:33

Жо с пореден гол в Европа!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=g4CqMNNa1wQ[/youtube]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43881
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот rhaegar » 31 юли 2014 21:28

Кристовао Рамос с два гола за Омония в ЛЕ днес.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32328
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот modor » 31 юли 2014 21:54

rhaegar написа:Кристовао Рамос с два гола за Омония в ЛЕ днес.

Да се връща :lol: :lol:
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21346
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот metodito » 02 авг 2014 16:57

Пореден гол на Жо в ЛЕ!

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38916
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот tevez » 17 авг 2014 11:50

Станимир Стоилов: Успехите идват с работа и честност


Обичам мачовете в Европа, това ми помага да ги печеля, твърди най-успешният български треньор през новия век
За всеки нов треньор няма нищо по-добро от летящия старт. При Станимир Стоилов началото в Астана е като в мечтите - без загуба в първите си шест мача в първенството и вече с три отстранени съперника в турнира за Лига Европа. С клубен и изравнен национален рекорд, досега само веднъж казахстански тим е преодолявал три стъпала в Европа. Но това са само цифри. Зад тях стои една желязна философия, в която на първо място е отдадеността към правилните неща във футбола. Само така се постигат рекорди и реална футболна конвертируемост. За разлика от болшинството измислени герои, силни в приказките и слаби в делата, при Мъри е точно обратното. И го доказва за кой ли път. На мястото, където се правят истинските неща – в Европа.

Мъри, даваш ли си сметка колко много хвалебствия се изсипаха по твой адрес по медиите и форумите в България след победата ти в Стокхолм?
- Благодарен съм за признанието. Българските фенове са изключително компетентни и за мен е удоволствие, че са оценили постижението ми, пък макар и с един чужд клуб.

Не е ли там проблемът, че качествата се оценяват със закъснение?
- Не, през миналото лято също направихме рейд, феновете бяха доволни и щастливи. Помня как бяхме посрещнати на летището след отпадането от Щутгарт. Няма нищо по-хубаво от позитивните емоции. Това е мисията на футбола.

А големите усти на критиците?! Тях може ли някой да затвори?
- Виж, това не знам как може да се случи, но не ми е в приоритетите. Казвал съм го много пъти, успехите и талантът ужасно много бодат очите на посредствените хора в България. Критиките, а дай да го наречем с истинските имена - хулите и обидите, са плод на моите безспорни постижения. Все още за някои неща съм първият и единственият. Така че нормално е да ме плюят, но е жалко, защото ако преобразуват завистта и омразата в нещо положително, могат да направят много за себе си и за българския футбол.

Какво е това чудо, което се случва с Астана? Преодоляхте три отбора в Европа, стигнахте до „висшата лига на футбола” – испанския Виляреал?
- Постижението наистина е историческо. Астана има кратка история в Европа, а още при второто участие в турнирите прави бум. Знаете, че обичам мачовете в Европа и вероятно съм предал моята страст и на играчите. Изиграхме силни двубои и успяхме да надиграем противниците.

А те не бяха никак лесни...
- Ами имаше съмнения, че ще преодолеем дори първия съперник Пюник Ереван. Но нещата тръгнаха добре с една убедителна победа като гости. За втория ни съперник – Апоел от Тел Авив , говори красноречиво коефициентът им за турнирите – над 30 точки. Взехме класически аванс в първия мач у дома, след това макар и нервно се справихме на гостуването.

Чакай малко, стана много равен разказът, гледахме мача с АИК в Стокхолм на митичния стадион в Солна. Астана надигра АИК абсолютно безапелационно. Поне за мен това е най-силният ти мач в Европа като гост?
- Наистина невероятен мач, знаете как е понякога, нещата се получават по съвършения начин. А имахме много притеснения преди двубоя. В Казахстан мачът с АИК беше много труден, те поведоха, изравнихме, имахме още две чисти голови положения. Но шведите са много сериозен отбор и имат огромно самочувствие.

За реванша си измислил някаква чудодейна формула?
- Формулата бе, че променихме тактическата схема и излязохме с трима в отбрана. Сработи отлично. Всичко се получи по ноти. АИК на практика създаде само едно положение при 3:0 за нас. А имахме реален шанс и за четвърти гол в края на мача. Мога да кажа, че се получи перфектният сценарий.

Забеляза ли в състава на противниците играча с номер 10 - звездата на Коста Рика Селсо Борхес?
- Нямаше как да не го забележа - изпусна си нервите и го изгониха в края на мача. Но наистина е страхотен футболист. Не само той, целият отбор на АИК е много силен.

Предполагам, че всички са много доволни от постигнатото?
- Естествено, след мача получихме много поздравления. Дори официалните лица на домакините дойдоха и се изказаха ласкаво.

На фона на твоите успехи на Астана в България ни е малко тегаво, че българските отбори пак се провалиха в Лига Европа?
- Неприятно е, но както се казва - факт. Няма логика цяла година да играеш за място в Европа и накрая да прахосаш шанса.

Може би ти е най-болно за Ботев?
- Болно ми е, защото помня какво се случи миналата година и каква радост донесохме на феновете. Както и да го погледнеш, позорно е да отпаднеш от четвъртия във втора дивизия на Австрия. Но така е, като много се приказва и малко се работи.

Едно от постиженията ти е поставено под атака – Лудогорец е на крачка от групите на Шампионска лига?
- И този път крачката е съвсем малка. Пожелавам от сърце на Лудогорец да преодолее Стяуа и да стане вторият български клуб - участник в групите на Шампионска лига. И най-важното: заслужават го, защото вървят неотклонно по правилния път. Стъпка по стъпка и сега са на прага на нещо велико за тях. В постиженията на Лудогорец няма нищо случайно.

Пак смениха треньора по същото време...
- По принцип това не е правилно. За мен Ивайло Петев създаде този отбор и наложи модерния стил на игра, Стойчо Стоев също се справяше отлично. Най-важното обаче е, че в Разград сменят изпълнителите, но не сменят политиката. И новият треньор няма да промени абсолютно нищо. За разлика от Левски, където дойдоха хора, които искаха да разрушат всичко след моето уволнение през 2008 година. И затова сега Левски е на това дередже.

Пак стигнахме до болната тема – Левски и това безкрайно пропадане надолу в бездната...
- И още дълго ще е болна тема, защото разрухата няма как да бъде преодоляна от днес за утре, с някаква магическа пръчка. Не се съмнявам, че в Левски всички работят с добри намерения. Лошото е, че точно с такива намерения се стига до ада. Там, където са поставени феновете на клуба. За мен, в съзнанието ми има само една картина, 23 май 2014 година, пълните трибуни, синята лавина. Тези хора заслужават любимият Левски да носи радост. Да побеждава, и то в Европа. Не ги разбирам тези разсъждения, че за Левски е по-добре да пропусне турнирите, защото не бил готов и пак щял да се изложи. Левски никога и при никакви обстоятелства не бива да пропуска Европа, защото е роден за нея.

Европа е много далече, но пак ще има мач с ЦСКА.
- Това пък е някаква мъка без край. Така съм свикнал, че вечното дерби е сигурна синя победа. И преди последния мач пак бях с такова настроение. Бием ги без проблеми! А се получава нещо съвсем различно на терена! Срам и позор, четири поредни загуби, седем мача без победа. Тази страница ще остане черна за клуба.

А питаш ли се какво им е на феновете?
- Аз ще кажа само следното. Днешните загуби и неудачи са убийство за утрешния Левски. Защото децата, които днес заобичват футбола, искат той да ги прави щастливи. Да са горди, като отидат в училище, че отборът им е победил. Не случайно Лудогорец пълни националния стадион в София – играят футбол и печелят фенове. Правят си историята. А ние я разрушаваме. Трагедия!
» Източник: "Тема Спорт"

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21346
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот metodito » 28 авг 2014 21:46

Големият Жоазиньо продължава да громи в Европа! Той откри резултата в полза на своя отбор в 71-та минута за 1-0 в среща-реванш от плейофите на ЛЕ срещу Реал Сосиедад. Освен гола си, Жо се отчете и с асистенция за крайното 3-0! Така Краснодар влиза в групите на ЛЕ.

Давай, Жозик! Муши, муши... :mrgreen:

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4465
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот tiamat » 29 авг 2014 01:28

Иса отпада с Шериф от Риека за ЛЕ.

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9295
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот mikata » 29 авг 2014 09:00

Славия си хареса Хичо, взима го

Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=505768
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21346
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот metodito » 01 сеп 2014 13:29

Вутов и тази година ще е част от примаверата на Удине.

http://www.udinese.it/portal/IT/handle/ ... _primavera

Забележете им отбора - италианчета + Вутов, юноша на "Левски" и национал, един чех - юноша на Спарта Прага и младежки национал. Марокано-белгиец, юноша на Андерлехт и национал младежки на Мароко, хърватски национал... Брей...


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 140 госта