ДЮШ-Левски!!!!!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот blue avalanche » 02 юли 2017 23:20

Живко6461 написа: Кой е бил отговорен за ДЮШ като цяло и за отделните отбори? Какви критерии и изисквания са прилагани спрямо тези специалисти при назначаването им?

На пръв "поглед" се сещам за К.Ивков, Р.Гочев, Б. Искренов, Д.Боримиров, Б.Хаздай...
От 01.07.2017 година Детско-юношеската школа на Левски ще бъде управлявана по нов и според европейските тенденции начин, съобщават "сините". Днес клубът сключи договор с easy2coach.net и ще използва професионалния треньорски софтуер на компанията.

В базата данни ще бъдат поставени децата и юношите от всички възрасти от двете школи на "Герена" и "Раковски", а чрез новият софтуер ще бъдат управлявани абсолютни всички процеси в школите на двете бази. Новият софтуер ще улесни и ще помогне на треньорите да подобрят представянето и най-вече развитието на младите таланти.

Освен това ПФК Левски постигна партньорско споразумение с easy2coach.net да разработи българска версия на софтуера. Тя ще бъде завършена до 01 юли, от когато ще влезе в употреба. Клубът ще има и ексклузивни права за нея за територията на България.

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот Живко6461 » 02 юли 2017 23:48

sin4ec написа:Бе я закривайте тая школа, кво се занимавате с глупости?

Не би било зле да се поуспокоиш.
Всеки има право на мнение. Критикуващите също са левскари, също милеят за "Левски". Ти харесваш ли състоянието на отбора? Харесваш ли състоянието на детските и юношеските отбори? Харесва ли ти класирането на първия отбор и на отборите от школата? Някои не го харесват. Изказват неодобрение. И искат това състояние да се подобри. Искат "Левски" да бъде силен.
Ходиш на всички мачове. И други ходят. Може би и някои от пишещите във форума. Без да го оповестяват. Всеки според възможностите си, според желанието си, според конкретната ситуация.
Би било добре всеки да изразява несъгласието и критиката коректно, без обидни квалификации. Дори и тези, които се изживяват като по-левскари и най-левскари. Макар че е форум. Не е трудно. Може би.

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот sin4ec » 03 юли 2017 00:06

Живко6461 написа:
sin4ec написа:Бе я закривайте тая школа, кво се занимавате с глупости?

Не би било зле да се поуспокоиш.
Всеки има право на мнение. Критикуващите също са левскари, също милеят за "Левски". Ти харесваш ли състоянието на отбора? Харесваш ли състоянието на детските и юношеските отбори? Харесва ли ти класирането на първия отбор и на отборите от школата? Някои не го харесват. Изказват неодобрение. И искат това състояние да се подобри. Искат "Левски" да бъде силен.
Ходиш на всички мачове. И други ходят. Може би и някои от пишещите във форума. Без да го оповестяват. Всеки според възможностите си, според желанието си, според конкретната ситуация.
Би било добре всеки да изразява несъгласието и критиката коректно, без обидни квалификации. Дори и тези, които се изживяват като по-левскари и най-левскари. Макар че е форум. Не е трудно. Може би.

Аз съм спокоен. Закривай!
Децата бездруго са бомбардирани с оферти. Що да седят в Левски, да ги плю'ят лоботомистите?
Доста избягаха по други клубове. Дават им по 300-400 лева на месец... Понеже имахте наглост иносказателно да ме споменавате, но нямате доблест да кажете какво говоря тук от години. И от че чисто юруковските набори 2006-2007-2008 два станаха републикански шампиони.
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот Живко6461 » 03 юли 2017 07:36

sin4ec написа:
Живко6461 написа:
sin4ec написа:Бе я закривайте тая школа, кво се занимавате с глупости?

Не би било зле да се поуспокоиш.
Всеки има право на мнение. Критикуващите също са левскари, също милеят за "Левски". Ти харесваш ли състоянието на отбора? Харесваш ли състоянието на детските и юношеските отбори? Харесва ли ти класирането на първия отбор и на отборите от школата? Някои не го харесват. Изказват неодобрение. И искат това състояние да се подобри. Искат "Левски" да бъде силен.
Ходиш на всички мачове. И други ходят. Може би и някои от пишещите във форума. Без да го оповестяват. Всеки според възможностите си, според желанието си, според конкретната ситуация.
Би било добре всеки да изразява несъгласието и критиката коректно, без обидни квалификации. Дори и тези, които се изживяват като по-левскари и най-левскари. Макар че е форум. Не е трудно. Може би.

Аз съм спокоен. Закривай!
Децата бездруго са бомбардирани с оферти. Що да седят в Левски, да ги плю'ят лоботомистите?
Доста избягаха по други клубове. Дават им по 300-400 лева на месец... Понеже имахте наглост иносказателно да ме споменавате, но нямате доблест да кажете какво говоря тук от години. И от че чисто юруковските набори 2006-2007-2008 два станаха републикански шампиони.

Синчец, прекалено свободно интерпретираш нещата. Аз, предполагам и другите, които са си позволили критични мнения, не желаем закриване на школата. Напротив, критикуваме слабостите. За да бъде школата още по-силна.
Да, позволявал съм си да те цитирам. Ползвал съм информацията, която даваш. Благодарение на тази информация съм посочил, опасността, която крие рязкото орязване на разходи и за школата. Само за пример - няма как да се намалят няколко пъти заплатите и да се ликвидират или поне минимизират много съпътстващи разходи в представителния отбор, без това да не предизвика съответни "явления" на всички нива в дружеството, включително и в школата. Което ще доведе до рязък спад в нивото. Позовавайки се на твоя информация съм посочил, че вече има симптоми. Децата и родителите не могат да бъдат обвинявани. Нормално и очаквано е да потърсят по-добрите условия, социални, финансови. А и по-добрите перспективи.
Мотивите за критиката, която си позволявам, са да не се допуска този спад в школата. Защото веднъж рухнала трудно се възстановява. Специално за школата ще са необходими много години и много пари. За разлика от представителния отбор школата няма как да се възстанови бързо, дори и с много пари.
Критикувам липсата на професионализъм в ПФК "Левски" АД. Добилото популярност "изплащаме дългове" е глупаво обяснение, което може да се приеме само от наивници и хора, които изобщо не са наясно с организацията и дейността на компаниите, включително и футболните клубове. Дългове не се изплащат са разруха, с унищожаване на основната дейност. В ПФК "Левски" АД основната дейност е представянето на футболните отбори - представителния, юношеските, детските.

Потребителски аватар
wilge
Мнения: 3141
Регистриран на: 26 май 2010 10:43
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот wilge » 03 юли 2017 10:46

Живко6461 написа:Wilge, тук е форум. Пишем свободно. Волно или неволно допускаме грешки, изразяваме се необективно, понякога по едни или други причини пристрастно. Обективна е стаистиката, която даваш. Т.е. класирането. Макар че както вече писах няма да бъде изненада, ако бъдеш апострофиран, критикуван, ...
Наистина не е лошо да си максималист. Предимство е. юоще по-добре е да си левскар. Много пъти съм писал, че по-неприятно от слабото представяне на "Левски" е, че изчезва левскарския дух. Ти мислиш ли, че сегашния отбор е способен на "два на нула, три на два"? Посочнал съм и други примери. Сега обясняваме какъв голям мач сме направили при 1:1 с "Дунав" в София, оправдаваме се със съдията за 1:1 и 0:0 в София с "Локомотив" ГО и "Монтана". Павел Панов реагира много остро поне два пъти. И ... нищо.
Левскарският дух тръгва от школата. От детските отбори. Ако имаш възможност разговаряй с човек, който е играл в юношески отбор на "Левски". По възможност да е над 35 години. Коментирайте и класирането в "твоята статистика". Всъщност ти може би си много по-добре запознат. Какво от това. Сега трябва да проявим разбиране, да дадем шанс на треньора и момчетата.
О, времена! О, нрави! Докога, ...

Съгласен съм с теб. Не само аз, никой не бива да има претенции за безгрешност. На първосигналните реакции на всезнайковците не отговарям, освен ако лично не ме засегнат. Всеки изказва лично мнение. Така трябва да бъде. Толерантността по между ни говори за въпитанието и културата ни. Относно ДЮШ, моето мнение е, че ако искаме Левски да го има, то школата трябва да е с приоритет. Освен средства за терени, съоръжения и треньорски заплати, трябва да се акцентира върху следните неща (подредбата е на случаен принцип):
- Осезаемо засилване на прецизността при подбора на треньори;
- Всички треньори в школата да притежават педагогически умения (профил, сертификат, диплома или нещо от този род);
- Периодично актуализиране на методиките на работа с децата;
- Малките първоночално трябва да се научат да играят и се забавляват на терена за да може като порастнат да имат физика, самочувствие и мислене на футболисти готови за първия отбор;
- За представителния отбор трябва да бъдат закупувани само завършени футболисти покрай които младите да се приобщават и постепенно да се аклиматизират в мъжкия футбол.
Инициативи от този род сигурно има безброй. На малките трябва да им е хубаво да тренират в Левски и да са горди с това. С нетърпение да чакат да порастнат и заиграят в първия отбор. Трябва да имат левскарски дух, т.е. манталитет на шампиони, стремеж към победа и борба за първо място. Когато при равен с Дунав, Монтана и Локо ГО започнат да реагират като Панов това ще значи, че се е получило. За промяната на манталитета на подрастващите и обучението им по нови европейски методики много разчитам на Даниел Боримиров и Мариян Христов. Ще излезем на правия път, но много време се лутахме.

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот koisa » 03 юли 2017 11:06

wilge написа:- Осезаемо засилване на прецизността при подбора на треньори;
- Всички треньори в школата да притежават педагогически умения (профил, сертификат, диплома или нещо от този род);


Ще си позволя да изкажа скромното си мнение по тези две точки въпреки, че преди мен е коментирал самопровъзгласилият се за най-голям левскар и специалист по ДЮШ. Изображение
Според мен въпросните треньори трябва да са чужденци (германци или испанци). Ще са нужни повече средства, но хората са много напреднали в сравнение с голяма част от нашите, които изостават с едни 30-40 години.
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот Живко6461 » 03 юли 2017 12:14

wilge написа:
Живко6461 написа:Wilge, ... Ако имаш възможност разговаряй с човек, който е играл в юношески отбор на "Левски". По възможност да е над 35 години. ...

Съгласен съм с теб. Не само аз, никой не бива да има претенции за безгрешност. На първосигналните реакции на всезнайковците не отговарям, освен ако лично не ме засегнат. Всеки изказва лично мнение. Така трябва да бъде. Толерантността по между ни говори за въпитанието и културата ни. Относно ДЮШ, моето мнение е, че ако искаме Левски да го има, то школата трябва да е с приоритет. Освен средства за терени, съоръжения и треньорски заплати, трябва да се акцентира върху следните неща (подредбата е на случаен принцип):
- Осезаемо засилване на прецизността при подбора на треньори;
- Всички треньори в школата да притежават педагогически умения (профил, сертификат, диплома или нещо от този род);
- Периодично актуализиране на методиките на работа с децата;
- Малките първоночално трябва да се научат да играят и се забавляват на терена за да може като порастнат да имат физика, самочувствие и мислене на футболисти готови за първия отбор;
- За представителния отбор трябва да бъдат закупувани само завършени футболисти покрай които младите да се приобщават и постепенно да се аклиматизират в мъжкия футбол.
Инициативи от този род сигурно има безброй. На малките трябва да им е хубаво да тренират в Левски и да са горди с това. С нетърпение да чакат да порастнат и заиграят в първия отбор. Трябва да имат левскарски дух, т.е. манталитет на шампиони, стремеж към победа и борба за първо място. Когато при равен с Дунав, Монтана и Локо ГО започнат да реагират като Панов това ще значи, че се е получило. За промяната на манталитета на подрастващите и обучението им по нови европейски методики много разчитам на Даниел Боримиров и Мариян Христов. Ще излезем на правия път, но много време се лутахме.

Wilge, извинявам се, ако идеята ми за разговор е прозвучала като досадно мъдро напътствие. Струва ми се, че си провел подобен разговор. По-точно много подобни разговори. Всъщност предварително бях почти сигурен в това. Вероятно и ти самия си носил синята фланелка.
Посочил си основни признаци за професионализъм. Освен потвърждение си позволявам и допълнение към мнението на Koisa.
Според мен въпросните треньори трябва да са чужденци (германци или испанци).

Кадрите в "Левски" трябва да са истински професионалисти. С образование, квалификация, опит и умения. Да могат да учат, да могат да научават, да могат да прилагат. Не е задължително да са германци, испанци, холандци и др. чуждестранни специалисти. При цялото ми уважение и дори нескрити пристрастия особено към футбола и в частност школите в Германия и Холандия. Могат да бъдат и българи. Отговарящи на посочените по-горе условия. Още по-добре. Още по-добре, ако са и левскари.

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот sin4ec » 03 юли 2017 19:06

Колега Живко, не е проблемът в критиките. Тях трябва да ги има, защото далеч не всичко е мед и масло. Проблемът е, че школата работи както трябва от 3-4 години. Преди това беше на самотек. Сега си има строго определен план и методика, но резултатите не могат да дойдат веднага. Симптомите, за които споменаваш са отшумяващи, а не тепърва появили се. При всички критики трябва да се признае, че Боримиров свърши много работа. И именно той доведе Юруков, който е "мозъкът" на операцията. Затова тези под 2006 са "юруковски" набори, защото са готвени изцяло по тази методика. 2006-републикански шампион. 2008-републикански шампион. 2007 играха страхотно на турнира в Испания и стигнаха финал в Сребърния поток. 2009 играха финал във всички турнири, в които участваха-два спечелиха, два загубиха. 2010 спечелиха турнир за деца 2009! Такива са фактите, тези резултати не са случайни.
На Раковски най-сетне ще правят изкуствен терен на мястото на сгурията. Така ще имаме две сериозни места за подготовка на децата . Като материална база и консумативи школата е на прилично ниво. Треньорският състав също, но тук има какво да се подобрява.
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот Живко6461 » 03 юли 2017 20:12

Sin4ec, крититичните ми коментари са на базата на информацията, която имам за школата. Предварително заявявам, че нямам специални, още по-малко тайни източници. Голяма част, нова или потвърждаваща, е от твоите коментари. Не претендирам за абсолютна обективност. Не е и възможно. Радвам се и се надявам, че тревожните симптоми отшумяват.
Преди няколко месеца ти оповести тревожни данни, най-вече за социалните условия. Което нормално предполага сътресения, най-вече напускане на някои момчета. Плод на тяхно лично решение или продиктувано от съвети дори настояване на родители и близки. Още повече, че всичко това се случва в София. Където конкуренцията е сериозна. Особено след като и "Лудогорец" излиза на манежа. Независимо от масовите предсказания за скорошен крах и забвение за този феномен. Мисля, че точно на теб не трябва да ти обяснявам какво ще се случи с групата UXX, ако напуснат 2-3 или повече момчета. Не е нелогично да се предположи, че едни от първите напуснали ще бъдат най-добрите. Нека се съобразим със съществуващите реалности. Няма как да не приемем, че "Ние сме "Левски" София", "магията на синята фланелка" и др. не са непреодолими. Докато в представителния отбор могат да се привлекат и то в кратък срок равностойни, дори по-добри футболисти, то за един юношески отбор това може да означава крах.
Работата в школата е много важна. Тя трябва да бъде професионална. Като организация и чисто спортно-технически. Разходите трябва да се оптимизират. Но механичното рязко "орязване на разходите за да изплатим дълговете" може да бъде пагубно.

Потребителски аватар
сини шампиони
Мнения: 993
Регистриран на: 16 фев 2012 19:05

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот сини шампиони » 03 юли 2017 20:19

Аз също съм за директор чужденец. Последно вадехме играчи готови за първия отбор, мисля че беше при Ян Диркс. Толкова ли е трудно да почерпим опит от другите отбори. Защо тепърва трябва да откриваме топлата вода, след като вече е открита? :oops:
И само Левски оле


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта