Приятелска среща: Левски (София) - Локомотив (София) / Неделя / 16:00 /

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21184
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Приятелска среща: Левски (София) - Локомотив (София) / Неделя / 16:00 /

Мнениеот metodito » 13 ное 2017 15:31

TristaNNN написа:Аз никога не съм обичал подобни стъкмистики, защото те адски много изкривяват голямата картинка. Така например, загубите на Мъри от Челси, Барселона и Вердер отиват в една графа "загуби", където Георги Иванов, примерно, е губил от Берое и Ботев. Да не говорим, че не се отчита кой в какъв период и след какво наследство е водил отбора. И по същата логика как, аджеба, можем честно да сравним статистиката, респективно успехите и неуспехите на Ясен Петров с тези на Стойчо Стоев при положение, че вторият зорлем събираше 16 човека за гостуване, та се налагаше да пълни групата с голобради дечурлига. :roll:

И е така, и не е така, но ДА цифрите може да заблуждават, но виж първите две имена. ;) Не са ли заслужено там? За съжаление няма статистика за първите треньори да видим сравнение. По отношение на Стойчо, нали отчиташ, че игра във втората шестица и без конкуренцията на ЦСКА (r.i.p.) и Литекс, което може да се сметне, че му помпа статистиката. Ако по времето на Гочето имаше групи на ЛЕ, последния му престой щеше да е още по-значим - когато ни закара до мачовете с Ливърпул.

Иначе да, стъкмистика - Ясен и Витлачил са най-успешни треньори в Европа с 50% победи по тази класация. :)

Потребителски аватар
gzagorov
Мнения: 2693
Регистриран на: 19 юли 2008 12:27
Контакти:

Re: Приятелска среща: Левски (София) - Локомотив (София) / Неделя / 16:00 /

Мнениеот gzagorov » 13 ное 2017 18:58

Ясно е, че статистиката не може да отчете обективно всички фактори. Така например, като загуби на Петрович съм броил мачоветe срещу "Берое" и "Славия" в края на сезон 2015/2016, въпреки че тогава сърбинът едва ли още е знаел имената на всичките си футболисти, а и някои тогава изразиха съмнения в истинността на самите мачове. Отделно победата срещу "Берое" през октомври миналата година отива в сметката на Топчо, макар че не Елин подготви отбора тогава.
Но статистиката е най-безпристрастното нещо, което може да ни даде оценка за развитието на отбора. Без нея на някой фен не му харесват прическите на защитниците, друг предпочита нападателите да са със зелени очи или чорапите да са сини на бели точки, а като резултат се иска оставката на треньора.
Именно поради надигащите се мнения на "специалисти" лично преброих във Flashscore мачовете за последните години, за да се види кой крив и кой прав. Естествено, не претендирам да съм безгрешен, а може и подходът ми за определяне на оценките да не е съвсем правилен. Но така като гледам, другите източници, които сте цитирали, също показват подобни разлики в представянето на отбора при съответните треньори.
А доколко нападателна е играта на отбор, който печели по-малко от половината от мачовете/точките си, оставям на съвестта на "специалистите" да реши!
Лицензионната комисия при БФС:
Въз основа на предоставените документи, с решение от 30.06.2016 година, се изменя издадения лиценз, както следва:
1. Наименованието „ПФК ЛИТЕКС ЛОВЕЧ" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - “ПФК ЦСКА - СОФИЯ" ЕАД.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21184
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Приятелска среща: Левски (София) - Локомотив (София) / Неделя / 16:00 /

Мнениеот metodito » 13 ное 2017 19:10

gzagorov написа:Ясно е, че статистиката не може да отчете обективно всички фактори. Така например, като загуби на Петрович съм броил мачоветe срещу "Берое" и "Славия" в края на сезон 2015/2016, въпреки че тогава сърбинът едва ли още е знаел имената на всичките си футболисти, а и някои тогава изразиха съмнения в истинността на самите мачове. Отделно победата срещу "Берое" през октомври миналата година отива в сметката на Топчо, макар че не Елин подготви отбора тогава.
Но статистиката е най-безпристрастното нещо, което може да ни даде оценка за развитието на отбора. Без нея на някой фен не му харесват прическите на защитниците, друг предпочита нападателите да са със зелени очи или чорапите да са сини на бели точки, а като резултат се иска оставката на треньора.
Именно поради надигащите се мнения на "специалисти" лично преброих във Flashscore мачовете за последните години, за да се види кой крив и кой прав. Естествено, не претендирам да съм безгрешен, а може и подходът ми за определяне на оценките да не е съвсем правилен. Но така като гледам, другите източници, които сте цитирали, също показват подобни разлики в представянето на отбора при съответните треньори.
А доколко нападателна е играта на отбор, който печели по-малко от половината от мачовете/точките си, оставям на съвестта на "специалистите" да реши!

Да. Цифрите е добре да се видят също. Ако Роси запази добрия си процент победи (над 70% от мачовете), то мисля, че не трябва да се съмняваме поне в третото си място, а догодина продължи така - дай Боже да дигне метража - може и за повече да мечтаем. Относно тези, които имат съмнение... да погледнат - над 74% победи. Тоя път не в Евронюз, ми в прайм-тайма на Си Ен Ен ще ни дават, ако махнем тренер с такъв процент победи. Но... да не ги мислим. Сега е важно да се справим с "Ботев". Това ще ни даде спокойствие.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта